Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/139619-vi-sar-parea-dacie-1300-foliata-negru-mat-dungi-gordini.html)

yonutz_AVI 23-08-09 21:02

cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
Vreau sa imi foliez Dacia 1300 negru mat si sa ii fac dungi Gordini portocalii, cum credeti ca ar arata, imi poate face cineva o versiune asa in Photoshop pls. Multumesc mult

Wlad 23-08-09 21:15

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
iti fac eu o versiune in photoshop..daca pui si o poza cu masina:D

yonutz_AVI 23-08-09 21:23

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
salut ms, poza cu masina chiar nu am, te rog daca poti pe o 1300 sa faci sa vad cum ar arata din fata si din lateral. Poze cu masina o sa fac maine si le pun.

Wlad 23-08-09 21:28

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
1 Attachment(s)
asta e buna ca exemplu?:D

yonutz_AVI 23-08-09 21:32

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
e foarte buna :)

Wlad 23-08-09 21:49

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
1 Attachment(s)
uite una rapida..sa iti faci o idee..astept pozele tale!

BULLDOG 23-08-09 21:54

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
cu un portocaliu mai tipator ar merge mai bine zic eu

yonutz_AVI 24-08-09 07:50

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
Ms mult, la un portocaliu mult mai tipator ma gandeam si eu, cred ca o sa arate destul de bine o sa pun mai tarziu poze cu masina asa cum arata acum.

Wlad 24-08-09 07:56

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
te astept:D

kreasta_style 24-08-09 13:29

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
vrem poze vrem poze:lemon::nospam::drunk:

Wlad 25-08-09 19:10

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
te-ai razgandit? sau de ce nu mai pui poze cu masina?:D

yonutz_AVI 25-08-09 22:14

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
salut. Nu m-am razgandit zilele astea tot am lucrat la ea sa o pregatesc pentru itp insa nu am reusit sa rezolv franele, am schimbat pe spate aproape tot ce se putea pe fata placute etc si tot nu imi tin decat la a 2-a pedala, sper sapt asta sa ii fac itpul si sapt viitoare sa o pregatesc pentru foliat :), poze cum e ea acum am facut astazi dar nu am apucat sa le descarc, maine promit sa le pun. :). Da-mi te rog un msg cu id'ul tau ca vreau sa te intreb unele lucruri wlad.

Wlad 26-08-09 07:00

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
sa pui poze cu ea si dupa ce o foliezi sa vedem cum a iesit.;)
p.s. ti-am dat pm:-)

yonutz_AVI 27-08-09 09:20

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
4 Attachment(s)
Am reusit sa pun si pozele inainte de foliere si itp :)) .. am rezolvat cu franele si ce mai era de acum luni itp'ul si cu putin noroc pe la sfarsitul saptamanii si folierea. Masina are vopseaua originala cu exceptia a unor mici retusari unde a fost zgariata, realizate cam prost; 65 000 de km si de 3 ani sta in garaj fara sa fie pornita.

Wlad 27-08-09 09:49

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
frumoasa batranica ta dom'le..;)

kreasta_style 27-08-09 09:55

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
din ce an e masina???arata bn masina....dar nu cred ca are doar 65000de km....

Wlad 27-08-09 10:05

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
din 1978
vezi ca are topic deschis :-)

yonutz_AVI 27-08-09 13:00

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
chiar are 65 000 de km, masina a fost a bunicilor si a stat mai mult in garaj insa a suferit niste zgarieturi de aiurea si de aia vopseaua mai are unele pete, capota, cupola portbagajul si mare parte din restul au inca vopseaua originala care arata inca destul de bine ....

kreasta_style 27-08-09 15:47

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
k...atunci asteptam cu nerabdare sa vedem cum iese dupa ce ii pui autocolantul pe ea:D....

Wacky Racers 30-08-09 17:15

Re: salut, cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
Cred ca ar arata foarte old school

sandor406 12-10-09 10:14

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
cv poze?:)cum a iesit cu folie negru mat si gordini?:)asteptam...;)

yonutz_AVI 16-10-09 15:32

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
Quote:

Originally Posted by sandor406 (Post 2711508)
cv poze?:)cum a iesit cu folie negru mat si gordini?:)asteptam...;)

salut, nu am mai foliato negru mat pentru ca am primit foarte multe msg ca nu ar da bine, ca negru mat nu e pt 1300 asa ca am facuto alb mat :), insa nu am reusit sa ii fac si dungile momentan pentru ca s-a stricat vremea, sper sapt viitoare, este topic deschis la masina mea in care am pus cateva poze - "Babutza mea" este numele topicului :))

floppinnel 18-10-09 18:14

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
2 Attachment(s)
pe asta am prelucrat-o si eu in photoshop
negru lucios :P
io zic ca merge
sper sa nu se supere proprietarul masini ca am folosit pozele astea

sandor406 18-10-09 19:40

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
deci....dak cineva o sa faca o dacie ca asta,fix ca asta,in viitor, o sa fie cea mai frumoasa daciuca!!!!!!!!!parerea mea!!!arata impecabil!!!super!!floppinel?dak te rog eu frumos si mult :)) ,nu poti sa faci si la a mea un vt sa fie eagra si dak se poate tot un fel de gordini dar pe zambetu' lui...,deoarrece a mea este 1310 li!gasesti poze la mine in foto album!mersi anticipat!da pm dak ii cv!;)

yonutz_AVI 18-10-09 20:23

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
pfff .. arata supeeerb :)

DraquVerDe 18-10-09 22:43

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
Super pe Negru Metalizat :X GG pentru idee ! Poate am sa adopt si eu ideea ,imi place cum a iesit!:dance:

pwr_bz 20-10-09 08:25

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
Frumoasa lucrarea floppinnel...ar fi interesant sa vedem o dacie exact culoarea asta!
10+ pt editare

White_Dragon 22-10-09 09:09

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
:shock: Superba! Am ramas fara cuvinte 8)

gontza 01-12-09 20:51

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
floppinnel taticu' ai talent si pt proprietarul acestui topic cred ca ar fi bine sa o tii cat mai originala cu toate ca ai foliato pastreaza accesoriile originale cromate daca ai posibilitatea recromeazale bafta;)

crazyfornova 01-12-09 21:48

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
cred ca ar arata foarte bine..! parerea mea

gygyxud 04-12-09 18:19

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
o intrebare am si eu de ce foliat si nu vopsit? ca eu cred ca au cam aceleasi preturi , dar vopseaua ar fi mult mai rezistenta!?

valy1233 08-01-12 21:08

Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini
 
aruncati o privire la o batrana 1300 negru mat ! chiar aici are topic!

https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ia-84-ely.html


All times are GMT +2. The time now is 08:14.

- Copyright 2026 4Tuning