![]() |
accident socant-VIDEO
http://tube.md/video/1657/НЕ-ДЛЯ-СЛАБОНЕРВНЫХ-ЖЕСТЬ-18
imaginile sunt extrem de dure..accidentul s-a intamplat foarte aproape de noi..pe o sosea din moldova |
Re: accident socant-VIDEO
ce moldoveni nepasatori....ei treceau toti cu masinile...nu conta ca pe sosea era carnagiu si ca mai erau supravietuitori pe sosea sau in masini...
|
Re: accident socant-VIDEO
nasol de tot:-(
|
Re: accident socant-VIDEO
Dastea ar trebui sa arate pe la stiri sa se mai potoleasca si astia de pe la noi!
Mie mi-au placut imaginile. |
Re: accident socant-VIDEO
Mama cat de puternic a fost accidentul. Presupun ca s-a intamplat din cauza ca unul dintre ei a fost prea "jmecher" si a trebuit sa depaseasca.
|
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
|
Re: accident socant-VIDEO
multi morti...pacat
|
Re: accident socant-VIDEO
pfffff urat...
|
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
Ps: acest accident are deja 3 ani de la producere... |
Re: accident socant-VIDEO
era q7 aparut acum 3 ani:-? ?
|
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
E nah q7? Fii mai atent... :D |
Re: accident socant-VIDEO
oribile imagini
|
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
|
Re: accident socant-VIDEO
fuck........urat rau de tot....al draq de urat
|
Re: accident socant-VIDEO
WAW!!! Foarte urat!!! Trebuie sa invatam din greselile alora!
Cred ca video-clipul asta e cel mai bun exemplu si sa ne potolim cu totii! |
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
|
Re: accident socant-VIDEO
Da, aici ai dreptate...
Dar sunt unele cazuri īn care nici poliţia nu te lasă să te duci lāngă ei pānă cānd vine salvarea!... Şi credeţi-mă că ştiu ce zic :( ... Aşa am păţit eu cu un prieten de al meu... Cānd am vrut să-mă duc la el că era prins intre fiare, imediat a venit poliţia să mă ia pe sus că cică nu am ce cauta acolo... :( ... Asta este!... R.I.P celor morţi din accident... |
am masina tare si ma bag... sa ma fereasca ceilalti!
asta e deviza unora ... multora de pe la noi..
cand vad vreunu ca nu are rabdare si se baga, indiferent ca e din fata sau din spate trag dreapta de volan si merg cu o roata pe iarba numai sa treaca tampitu ca intarzie 3,4,5 minute... inainte ma bagam pe mijlocul strazii si nu se mai bagau... de la un timp de vreme am constatat ca nu este o idee stralucita... ca sunt si genu de oameni care si-au cumparat toata strada pentru ei asa ca mai bine merg mai linistit si ajung mai tarziu decat sa fiu grabit mort intre 4 blani! |
Re: accident socant-VIDEO
tre sa ne potolim si noi fratilor cu viteza....:???::???::???::???:
|
Re: accident socant-VIDEO
Trebuie să ne potolim!...
Mai bine să invăţăm din greşelile altora, decāt din propriile greşeli... Īl vezi că vrea să se bage, te dai la o parte, īl laşi pe cretin să treacă!... |
Re: accident socant-VIDEO
doamne ce urat
|
Re: accident socant-VIDEO
s a zbarlit pielea pe mine ....
lipsa de reactie , aia treceau printre ei parca erau cartofi pe jos ,chiar daca nu stii exact ce sa faci in astfel de momente ( cu toate ca ar trebui sa stie orice posesor de permis ) macar omeneste sa incerci un minim de ajutor ...aia faceau jaloane printre morti si raniti |
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
E pur si simplu de neconceput, sa stai sa filmezi oamenii cum mor si sa nu ajuti cu nimic. |
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
Quote:
Amphetamine este de alta parere totusi. Quote:
|
Re: accident socant-VIDEO
Eu am vorbit despre ajutor dat. Ca ii ignorau e altceva. Ca filma ca idiotul oameni morti sau pe moarte e altceva.
Ce prim ajutor credeti ca puteti da cei care nu aveti pic de pregatire? Sa pansezi o rana? Nu ajuta la nimic. Aveti glucoza sau alte injectabile ce ar putea sa ii ajute sa se mentina putin la voi? Singurul lucru pe care l-ati putea face ar fi sa-i tineti de vorba, mai mult de atat nu vad ce ar fi posibil. In tara noastra si in multe altele nu se face pic de pregatire de prim ajutor. E decat optionala si putini o fac. Chiar nu intelegeti ca puteti face mai rau daca-i miscati gresit? Declansati o hemoragie interna de si putinele sperante de viata se duc. Nu ajuta sa fii saritor intotdeauna. Sunt cazuri in care poti ajuta si cazuri in care nu. Trebuie sa stii cand sa te abtii... Ca sa nu mai spun ca ideea americanilor de a purta la gat o placuta pe care sa scrie daca suferi de epilepsie, diabet insulino-dependent etc este geniala, pentru ca daca vezi omul cazut pe strada stii cum sa il iei... Atunci poti face ceva, pentru ca sa injecteze insulina stie oricine, dar sa manevrezi omul in stare grava dupa accident stie doar cine are pregatire. |
Re: accident socant-VIDEO
@amphetamine ,poti salva un om daca aplici un garou ( il gasesti in trusa de prim ajutor obligatorie) deasupra ranii pana se ajunga salvarea , poti scoate un ranit dintr o masina in flacari in siguranta fara sa i mai rupi altceva etc...toate astea le gasesti in codu rutier,sunt obligatorii de invatat si teoretic ar trebui sa le stim cu totii , nici eu nu mi le aduc aminte pe toate dar cateva mi au ramas ...in nici un caz nu sunt optionale ,mai esti si posesor de permis auto .
L.E. una dintre multele reguli : Nu uitati ca aveti obligatia, legala si morala, sa ajutati persoanele ranite in urma unui accident. Nu ezitati sa mobilizati alti conducatori auto in a va ajuta in eforturile dumneavoastra! mai multe gasiti in topicu asta https://forum.4tuning.ro/451-accident...-accident.html |
Re: accident socant-VIDEO
Īn afara de asta cīnd faci scoala de soferi, faci si un curs OBLIGATORIU de prim ajutor. Cursul asta īl poti face si benevol daca e la o adica.
Sa nu uitam ca la un om care e pe moarte, ajunge si o vorba buna iar tie ca indivit, tu, esti cu sufletul īmpacat ca ai facut macar ceva, cel putin ai īncercat, ai aratat bunavointa. @amphetamine Ideea americanilor este o tīmpenbie īnapoiata. Īntr-e timp datele astea sīntr memorate īn cardurile casei de boala si īn chip-urile buletinelor de identitate. Sa nu mai vorbim de capsulele injectabile ce si le poate face fiecare care vrea, acele capsule cu microcip de care se comentase un timp ca ar fi inacceptabile. Americanii asta sīnt la capitolul microelectronica de identificare pe undeva īn evul mediu. dupa mintea lor ar trebui fiecare sa umble cu zgarda la gīt a fostii soldati din Vietnam. :D :D :D :D |
Re: accident socant-VIDEO
inainte de toate trebuie sa te asiguri ca respira in regula, si nu ii obstructioneaza nimic, caile respiratorii... deci amphetamine...asa cum a spus si DOHC ai putea sa faci destule...;)
acum doar nu te-o-i apuca sa il "operezi" in strada...dar un prim ajutor ai putea sa acorzi. si cam atat...ca ne indepartam de la subiect...desi este foarte important si primul ajutor...la care romanii, observ ca nu se pricep deloc:( |
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
Cursul asta te īnvata ce ai de facut nu numai īn caz de accident rutier. Ce faci daca pica unul pe strada si face un preinfarct? Te gīndesti......... da-l dracului ca-i beat de aia o cazut jos, si mergi mai departe? Daca īnsa lesina O GAGICA BUUUUNA DE TOT, cu siguranta stie fiecare sa-i faca....... respiratie BUSON LA BUSON :D :D :D Cīti de aici stiu sa faca o respiratie artificiala, punctul de masaj pulmonar pt. respiratie artificiala, īn ce tact trebuie sa apese de cosul pieptului si de cīte ori, dupa care īi sufla aer īn gura, cum trebuie tinuta barbia si nasul, de cīte ori trebuie suflat dupa care se alterneaza cu masajul pulmonar, care este pozitia stabila laterala a unui corp uman īntins la orizontala, ce trebuie facut dupa ce ai pus un accidentat īn pozitia asta, cum se aplica un bandaj de presiune pe o rana deschisa etc.? Toate astea se īnvata la cursul de prim ajutor obligatoriu de 6 ore iar cine nu l-a facut, ar fi recomandabil sa-l faca ca-i prinde bine, īnainte de a umple topicul de aberatii. Excluzīnd accidentele si persoanele straine pe care-i poti ajuta cu un astfel de curs, ce faci daca unul din parinti sau propriul copil are nevoie de ajutor deoarece s-a accidentat la joaca? Dai telefon la 112 si te uiti la el cum se sufoca si moare pīna vine salvarea ca habar-nai cum sa-l ajuti? Fiecare dintr-e noi care are masina, are īn masina o cutie de plastic cu o cruce pe ea, cutie de prim ajutor ce trebuie fiecare sa aibe īn masina obligat de lege. Oare cīti de aici de pe forum stiu ce este īn cutiile astea de plastic, cīti sau uitat īnauntru macar de curiozitate si cīti stiu sa foloseasca acest continut? :rolleyes2 |
Re: accident socant-VIDEO
Stie cineva din ce cauze s-a produs accidentul ? Si lasati-ma cu viteza ca asta nu e cauza ! La 100 la ora daca doua masini se tamponeaza frontal, iese cam ce vedeti aici in filmulet. Nu e nevoie sa aiba nu stiu cat la ora. Iar suv-urile ar trebui interzise ! Pai daca intra unul din ala in tine n-ai nici o sansa, dupa
cum se poate vedea de altfel...masina e facuta pilaf iar suv-ul n-are aproape nimic; asta daca nu cumva s-a tamponat cu cel iesit in decor...parca e mai probabil asa ca ala e ceva mai sifonat. |
Re: accident socant-VIDEO
Dc sa interzica suv-urile? poti sa fii tu si cu tiru crezi ca centurile alea de siguranta sunt puse degeaba acolo? mai gandeste-te
|
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
impactul frontal probabil a fost intre audi si suv-ul iesit in decor. in tuareg a ricosat probabil una din masini... asadar presupunem ca era masina depasita. |
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
|
Re: accident socant-VIDEO
Nu ar trebui interzise, nu suntem comunisti. Doar ca ar trebui schimbata mentalitatea oamenilor, si anume ca SUV-ul nu ar trebui sa fie nici masina de lux, nici de viteza, nici masina de oras. SUV-ul ar trebui sa fie masina de familie pe care s-o folosesti la iesirile cu familia.
|
Re: accident socant-VIDEO
Br.rr... m-au ingrozit imaginile..cum mai dorm la noapte ?
|
Re: accident socant-VIDEO
Nu te gandesti la ele! :D
Asta e realitatea soferilor inconstienti si neatenti, soferi de care nu ducem deloc lipsa! Asta e, din pacate, realitatea si la noi in tara, chiar daca filmuletul a fost facut in alta tara. |
Re: accident socant-VIDEO
Quote:
|
Re: accident socant-VIDEO
ce napasare sa nu te duci la om sa vezi daca il doare ceva sau eu mai stiu deci chiar socante imaginile mai ales saracul ala de pe asfalt incerca sa se ridice sau ala din masina te teren dadea sa se miste :( aiurea rau sa nu mai zic de aia rupti pe jumate sau spanzurati de caroseria masini :( dupa ce vezi atatea accidente tot nu te potolesti
|
Re: accident socant-VIDEO
mama ce nasol...cum zac acolo frate..mai ales persoana aia rupta'n doua!!! naspa!!
|
Re: accident socant-VIDEO
Doamne ce ANIMALE ca altfel nu le pot spune alora care nu au avut bunul simt macar sa opreasca sa vada ce s-a intamplat acolo , amaratu ala de pe jos se misca si astia filmau ...le ardeau de filmat :|
Aici nu este vorba ca este Romania ca nu este Romania ca este China sau Japonia , nu conteaza din ce tara sunt aceste imagini , singura chestie pe care o relatez este ca prea multe persoane care cica sa le numim oameni sunt defapt animale ...si punct. |
| All times are GMT +2. The time now is 03:50. |
- Copyright 2026 4Tuning