![]() |
BMW se da pe "verde"
7 Attachment(s)
BMW se da pe "verde"
Spionii au reperat un nou produs al nemtilor de la BMW, in drumul sau spre Frankfurt. Este vorba de Z Vision Concept, sau primul coupe ecologic al companiei germane. Acestea sunt primele poze reprezentative ale conceptului, anuntat acum o saptamana printr-un comunicat de presa. Acestia au declarat ca este vorba de BMW EfficientDynamics Vision, un coupe in doua locuri, care nu va folosi combustibili, functionand pe baza de electricitate. Desi acoperit, se pot intrezarii cateva mici detalii destul de importante ale conceptului. Grila frontala, imprumutata de la modelul CS Concept din 2007, pragurile sau buza barii fata. Avand totusi in vedere ca este vorba de un concept-car, si nu de produsul finit, foarte multe elemente se vor fluidiza pe parcurs, masina urmand probabil linia serii 3, cu mari influente din CS Concept. BMW declara ca producerea acestui model va servi imaginii companiei, promovand si sustinand ecologia, dar in acelasi timp ramanand fideli manevrabilitatii si a calitatii. |
Re: BMW se da pe "verde"
pare smeker
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Froma unui X6 mai de dimensiunile unui seria 3.
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
pare a passat modelul asta nou coupe.
cu prelata pe el... acum sa vedem ... oricum pt un ecologic e bine :D |
Re: BMW se da pe "verde"
pare ceva ...seamana a BmW ....o-m trai sio-m vedea
|
Re: BMW se da pe "verde"
Totusi va ramane concept mult timp!:yes:
|
Re: BMW se da pe "verde"
pacat de istoria BMW
|
Re: BMW se da pe "verde"
Cum sa zici ca e prea smecher ...cand habar nu ai ce model e ..si cum arata ...ca este acoperita...
Speram sa fie un model care sa ne dea pe spate:D:)0 |
Re: BMW se da pe "verde"
bmw nu a dezamagit niciodata..asa ca nu prea cred ca ne va dezamagi nici cu acest ''verde''
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
daca nu ma insel chiar aici am citit de istoria bmw, si sunt modele din 80 90 pe curent, chiar si e36 a fost varianta pe curent, deci nu stiu de ce zice ca asta e prima masina pe curent
|
Re: BMW se da pe "verde"
1 Attachment(s)
BMW EVO X :lol:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
wooowww e ceva frumos tare sub panza aia :D
|
Re: BMW se da pe "verde"
Originally Posted by B3ST View Post
BMW EVO X Masina asta arata f trist,posomorata,pictisita in ciuda parerilor celorlati,sincer cum...sunt un f mare fan BMW dar nu imi place ideea de a copia cv inferior.Din punctu meu de vedere vor sa aduca cv a GINA dupa cum au impaturit prelata asta.Astept sa vad fotografii mai clare |
Re: BMW se da pe "verde"
Prima interpretare:http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...jpg?width=1600
|
Re: BMW se da pe "verde"
vom trai si vom vedea @-)
|
Re: BMW se da pe "verde"
1. BMW se retrage din Formula 1 pe motiv ca vor sa dezvolte aripa ecologista, se pare ca se tin de cuvant ( ori a fost premeditata declaratia ).
2. Aduce cu seria 5 gt nicidecum cu x6 sau alte minuni |
Re: BMW se da pe "verde"
partea frontala imi place e foarte agresiva
|
Re: BMW se da pe "verde"
cum spunea volk e un fel de seria 5 gt, dar duce si spre un x6 mai lasat
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
BMW se da pe "verde" - Un mic teaser video
1 Attachment(s)
BMW se da pe "verde" - Un mic teaser video
Ca tot se vorbeste numai de ecologie si “green-cars” peste tot in jurul nostru, BMW a lansat un mic videoclip ce face referire la noul sport-car “ECO”, din gama Vision EfiicientDynamics. Videoclipul a fost lansat ca un mic “teaser” asupra actiunilor ce vor urma, acesta fiind primul automobil sport “verde” de la BMW. Avand in vedere ca nu s-a dezvaluit inca nicio data referitoare la cum va arata noul model, tot ce ne ramane de facut este sa asteptam lansarea oficiala de la Frankfurt, si sa ne inchipuim cum va arata de fapt. <embed width="450" height="366" src="http://www.4tuning.tv/embedded/x8Rko8CM7Tx" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash"></embed> |
Re: BMW se da pe "verde"
BMW se da pe "verde" -BMW se strica
|
Re: BMW se da pe "verde"
Abia aştept să vedem cu ce ne surprinde B M W anul acesta!...
|
Re: BMW se da pe "verde"
chiar daca BMW se da pe verde o sa fie tare
|
Re: BMW se da pe "verde"
ce e verde e o epava puturoasa
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
tot ce e BMW e puternic...poate sa mearga si cu apa...tot BMW e ;)
|
Re: BMW se da pe "verde"
voi creka astia care nu credeti ca o sa scoata cv tare cei de la BMW o sa ramaneti ,,masca" o sa scoata cv foarte tare si nu o sa scoata o masina puturoasa cum zic alti k cei de la bmw si din motor cu aburi scoate si ultimul ,,ponei"
|
Re: BMW se da pe "verde"
Eram sigur ca toti ziceti ca nu conteza ce e oricum o sa fie cea mai tare..:-j
Daca era alta marca de masina in afara de germane era naspa nu:))?? |
Re: BMW se da pe "verde"
traim si vedem...
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
de ce s-ar strica? gama lor se largeste cu ceva ce e de viitor, ce va fi cautat. Petrolul se va termina candva. nu e nelimitat. |
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
adica nu o sa mai palpaie el:)
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
sa vedem cu ce ne uimesc :???:
|
Re: BMW se da pe "verde"
ar fii frumos un bmw ECO dar si puternic :D:P..
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
Nu ..nu era naspa...au scos si altii masiani ECO si nu sa zis ca sunt naspa;) |
| All times are GMT +2. The time now is 07:56. |
- Copyright 2026 4Tuning