![]() |
Ce subwoofer sa`mi pun?!
Am un pus ochii pe un MAGNAT Bulpower Tube 300
RMS/ max 230/ 440 watts impedanta 4ohmi raspuns in frecventa 20 - 1,000 Hz SPL 92 dB dimensiuni 340 x 510 mm Ce spuneti imi \"genereaza\" destul BASS :?: |
Max, Magnat am si eu si sunt multumit de el.
Magnat au si pretenii mei si la fel, sunt si ei multumiti. Sa-ti iei si statia tot Magnat ca merita. Nu ai pus locatia sa stiu daca iti mai zic mai departe, dar daca esti din bucuresti, dute la Maris pe Timisoarei vezi ca au adus niste scule noi. Arunca-ti un ochi si pe acolo si compara cu ce ai gasit in alte parti. bafta! |
Am uitat. Sunt din Bucuresti, mai exact din Drumul Taberei.
Amplificatorul este tot Magnat si se aude super :D |
mi-am gasit yo la 200 E..tub Alpine TYPE-R 12inch...tare tare sau un Rockford Fosgate sau un Mtx ceva....depinde pe ce masina....
|
Max, pe ce masina vrei sa pui !?
|
Cioli iti dau eu un Alpine swr 12 r ( sau 2 daca vrei: ) la 170 euro cu tot cu incinta .
Pm me daca esti interesat . |
salut !!!
am vazut zilele astea pe o astra din craiova un sistem audio/video alpine de 1700 euro care mia luat capu , dvd , mp3,amplificator, woofer rs marfa marfa :!: :!: :!: |
Imi pare rau ca nu am raspuns dar am avut ceva treaba. Vreau sa`l pun pe un Cielo
|
Imi pare rau ca nu am raspuns dar am avut ceva treaba. Vreau sa`l pun pe un Cielo
|
baga mare omule... sa treci prin H sa`l auzim si noi :P
|
DnI ce e H? Daca imi spui ce e.. o sa trec si pe acolo :wink:
Sa sara`n aer :D :2gun: |
Gata mi-am luat si subwooferu :) Mi-am luat pana la urma un MAGNAT Jet Tube 300 RMS/MAX 250W/400W :D
|
max nu mai stiu unde in ce topic ti-am promis melodia aia, nu de mult am ajuns acasa, mai clar e ora 12:45AM.
le am pe cd am cautat mel dar cred ca dupa ce mi-am facut cd`ul cu test bass am formatat ca avea probleme. nu`i nimic, ne vedem maine si`ti fac un cd cu test bass. 0723.285.320 dani da-mi un bip pe la 12 sa nu uit si ne intalnim ca stam aproape. |
Max - cauta si tu cu kazaa melodiile astea doua ( sunt teste de bass ) :
-DJ Magic Mike - Feel the subwoofer bass -THX Bass Test - Ultimate Subwoofer Test :lol: :wink: |
Kusa ms pt melodii :) ii dau sa sara :D
|
of of inca unu care a facut greseala sa ia magnat ....
cu un jbl/infinity/hertz ... ai fi mers mai bine. na asta find parerea mea ... |
Quote:
sa-ti zic sincer la mine toata linia este magnat si nu am tweetere, se aude beeetonnn. nu aud nici o distorsiune. fac treaba buna, am multi prieteni care au magnat si sunt multumiti de el. am avut statia Blaunkpunct si mi-a luat foc hahhah de cand am pus magnat am completat si linia si s-a schimbat totul. eu sunt multumit! P.S. am facut teste cu majoritatea firmelor si nimic impresionant, ma refer la banii astia pe care am dat eu, ca mai vine unu si zice ca la 1000E isi ia scule de se pisa pe ale mele, pai stai frate ca eu nu am dat 1000E pe sub. e nevoie sa pun si poze ? bafta... |
si in schimp fiecare cu parerea lui... nu o sa ajunga nimeni la o intelegere care sunt mai bune si care nu.
in plus d`ale dracu ca toate fac acelasi lucru.. bum bum bum bum :lol: :lol: :lol: |
pai asta ii ... ca eu vreau muzica si nu bum bum bum :D
bum bum ii usor de facut si asta fae si magnat. sa gasesc lucruri bune la acelas pret sau mai ieftin ca magnat ( blaupunkt nu apartine din alea bune :D ) na eu am dat ceva mai mult pe sculele mele si sunt foarte multumit, dar nu vreau sa compar asta ca nu ar fi corect. dar ma refer la lucrui de la jbl de exemplu in aceas categorie de pret. |
bai io am niste nonameuri in masina si saude bine
daca se face un raport calitate pret cred ca va bat cu rahaturile mele :D :D in alta ordine de idei DNI cand ne mai vedem sa imi aduci aminte sa vb cu tine de boxe difuzoare ca vreau ceva si tre sa fac o modificare ceva si vad ca te mai pricepi. |
hai sa va mai zic ceva cu magnat ... ce ma enervat pe mine cel mai mult.
mie nu imi plac firme care min in ultimu hal. magnat au facut odata o statie aprox 40-50cm sa para mare si puternica, au scris 1000W pe ea. daca ai desfacuto placa de baza a fost un sfret din carcasa si au tras doar fire pana in capatu alalalt :lol: COObra: pai ma gasesti pe forum ***********, pe aici pe 4tuning, pe irc ... ( #vwclub, #carhifi, #4tuning .... :D |
COObra, ne vedem vineri!
|
Dupa parerea mea cele mai misto sisteme audio se gasesc la americani.
Sanatate Maxima |
nu neaprat.
sa nu uitam de: Germania: Brax, fabricat manual, garantie pe viata Rainbow, iara au si ei un model de boxe cu garantie pe viata Franta: Focal Italia: Phase linear ( care din pacate a fost cumparat de firma care apartine si magnat ) Americani sunt mai mult pe Marime si Putere ca la masini Iar europeni mai mu cu calitatea, dupaia vine puterea. sunt exeptii si rar mai gasesti firme care chiar fabrica in tara lor. Si aia care fac nu isi pot permite preturi mici. |
COObra si eu am ajuns la ceeasi concluzie. La inceput mi-am luat doua difuzoare no name de 500000 fiecare si am vazut ca se auzeau bine si scoteau un bas misto . Apoi am luat doua difuzoare Pioneer la ceeasi bani si se auzeau doar la jumate din puterea celor no name si cu bas mult mai slab. Dar totusi daca vrei calitate si ai si bani investesti k lumea in difuzoare de marca. In caz ca nu vrei sa dai toate economiile pe difuzoare poti lua unele no name care sa-ti satisfaca nevoile.
|
Magnat sunt scule bune daca sunt originale....Dar oricum nu se compara cu JBL sau Kicker...Si mai nou Ground ZERO
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:17. |
- Copyright 2026 4Tuning