![]() |
Dacia Logan - tuning by ZENDER
4 Attachment(s)
Iata ca inca o firma de tuning cunoscuta scoate pe piata un kit destinat Loganului. Aceasta este Zender.
- prelungire bara fata - 185 euro - prelungire bara spate - 169euro - praguri laterale - 199 euro - eleron portbagaj - 115 euro - duplex tailpipes 2x90mm - 225 euro |
Finutz , dar parca nu merita totusi Loganul pachet Zender....
|
sincer nu-mi place nimk la ea.....poate doar duplex tailpipes dar in rest nu ma atrage nimik la ea.
|
n`are nimik deosebit in afara de tevile alea 2 .. si jante si park putin cobirata din suspensie ...
nu`mi place |
E urat rau de tot... Mai mf sunt kit-urile de la PILOT... :evil:
|
scump doamna scump... si nu este prea reusit kitul
|
spatele arata destul de bine!!!! oricum cam scump kitul pt logan!!!
|
prelungire bara- fata=185 euro eu nu vad mai nimc an fata dincolo erea, mai iefin :o
|
http://www.spoilere-tuning.home.ro/
oarca la preturi mai normale!!!!!! |
masina este un vechi proiect AM ( auto mondial ) si poate fi vazuta pe 13 septembrie langa sediul AM .... care vrea s-o vad in realitate ??? e destul de interesanta
|
daca nu ma insel acesta e loganul am.nu?
|
Cu 900 de euro o poti face la orice garaj ...la niste baieti care se pricep, oriunde, de nu ai aer,da pare interesant in combinatie cu jantele si cu tevile da oricum e mult prea scump...la draq pt banii astia o fac io,chiar daca nu ma pricep :D
|
Frumuşel kitul, dar ENORM ca preţ.
|
Sincer dintre toate Loganurile tunate, asta mi se pare cel mai nasol si mai are si niste preturi de te doare capul.In afara de tobe si spoilerul spate totul mi se pare naspa.
Dar fiecare cu gusturile lui. |
Au copiat proiectul AM :evil:
|
Re: Dacia Logan - tuning by ZENDER
spatele dragutz si jantele....dar si pretul e foarte \"dragutz\" :shock:
|
prelungirea de pe fata nu e reusita de nici un fel
spatele ala ce mai arata frumusel si pretul nu e pe masura :cry: |
si mai exact stie cineva ce cuprinde si cum e realizat acest \"duplex tailpipes 2x90mm\" ?
|
hai frate terminati-va ca sa mor nu as da 900 de euro nici daca ma bate cu kitu' ala in cap...singurul lucru care da bine pe masina am spus si mai sus (parerea mea) sint jantele si tevile pe spate...da pe partea cealalta si daca era sa dea bine,sa fie cel mai frumos Logan din lumea pretul tot nu era frumos...VA PUP :D
|
cam asa ceva .... e prea scump ... si oricum ..si nici nu ii cine stie ce ...
si eu am vazut kituri mult mai faine .. si la pretzuri mult mai mici ... |
spatele e destul de reusit .. si ii sta bine cu jentile alea ..
dar eu nu sesizez care e schimbarea la bara din fatza ... prerea mea .. e ca trebuia sa scoata sigla aia cu logan din fatza .. si sa mai modifice ceva pe ea ... |
masina vazuta in realitate e destul de reusite .. e joasa ceea ce ii da un look mai puternic .... mai bine va las pe voi s-o vedti in realitate ... langa AM pe 13 Septembrie ... nu dau mai multe amanunte despre masina ( nu vreau sa stric surpriza )
|
un lucru finutz, e frumos spoilerul spate
|
f scump si nu-mi place ! am o dacie la mine in oras alba mult mai ieftin si mai misto decat asta ! cand o prind daca nu uit fac niste poze
|
tre sa fi tampit sa dai aproape 1000 de euro pt un kit banal la o mashina nasoala ... adica daca ai facut gresheala sa itzi iei un logan sa mai bagi inca 1000 in ea !? aiurea ... singuru care ma incantat shi a mai skimbat aspectul mashinii a fost kitul de la pilot
|
Re:
Quote:
urban nu te supara dar ce masina ai u ??? |
ORICUM ARATA MAI BINE DECAT UNA DE SERIE! :D :D :D
CAM SCUMP! :shock: NU CRED CA NIMENI NU AR ARUNCA ATATIA BANI PE ASA CEVA,DOAR UNUL CARE NU A VAZUT NICIODATA VREO MASINA ADEVARATA SI..NICI ALA! SCUMP \"HALATUL\"! DACIA LOGAN TUNATA E CA SI CUM AI VREA SA FACI DIN IEPURAS UN TIGRU! :D :D :D ... |
asta vroiam sa spun si eu :evil:
e oricum mai bine decat un logan stock.iar la 900 E(puteti sa ma injurati :roll: ) nu mi se pare prea scump...in comparatie cu un kit pt un porsche(MFF) care costa 20.000 E sau $(nu mai stiu) parerea mea... :) |
Re:
Quote:
|
stiu k fac parte din 2 clase total diferite dar...nu mai conteaza.
oricum arata mai bine ca una stock.multumit? |
masina a iesit super-bine, dar pozele sunt cam nereusite si nu o avantajeaza;dar pacat ca kit-ul este cam foarte scump, cine are drum in cluj sau cine ii din cluj sa mearga in sora shoping center si sa se uite la exemplarul expus ca este identic cu cel din poze.........parerea mea ii ca kit-ul ii destul de reusit
|
Bai frate eu sunt sofer si conduc un Passat din 2004 si ai dreptate masina asta e intradevar mult deasupra Loganului dar si pretul ei este mult mai mare,la fel si costurile de intretinere.
Intradevar ai dreptate si tu ca nu poti sa compari o masina romaneasca cu o bavareza si nu cred ca a facut-o nimeni dupa forumul asta. Loganul intradevar nu e o masina foarte reusita dar tunata putin arata chiar bine si se mai poate umbla si la motor si la suspensii deci nu e chiar o masina terminata iar la banii aia nu-ti poti lua o masina straina decat second-hand si multi prefera sa fie ei primii proprietari,sa aiba garantie si sa o intretina cu bani putini. Si daca iti plac asa de mult masinile straine scrie la topicul pt ele si lasa-i in pace pe cei carora le place Dacia. |
Re:
Quote:
|
cum ar fi sa nu te mai certi cu sirnea aici pe topicul asta?
cere-i id-ul de mess si vb privat cu el! b-69-tau |
proiectul de care zici u e facut de catre nemti si se numele elias sau ceva de genu nu mai stiu exact si are motorul modificat la 130 cp parca si are piele discuri ventilate fata spate si multe multe alte tampenii le gasesti sigur pe forum si ca sa mai zic ceva cat platesti o revizie la o masina straina chiar si clio sau mai stiu eu ce masina apropiata la pret cu loganul tata are deja 60000 km factuti si cel mai mult a platit 3.000.000 lei parca ceea ce mi se pare dastul de bine
si sa stiti ca masina nu scartie nu trancane si urca dastul de bine la 170km sa imi cumpar un cablu de date pt zapp si o sa atasez si o poza cu golanul lu tata eu am o nova din 98 care are vreo 500.000km facuti (din cauza ca sunt student la buc si sapt vin acasa + plimbari la munte si prin tara) si iam facut motorul pe la vreo 250.000 - 300.000 km nu stiu exact ca nu imi merge kilometrajul dar cam asa ceva dupa calculele pe care leam facut si dabea acum a inceput sa imi cada si mie masina dar cu vreo 10.000.000 zic eu ca mio pun la punct asta asa ca fapt divers ca sa stie tot poporul ca sunt si dacii care sunt dastul de bune si fiabile daca sti sa ai grija multa bafta la toata lumea si nu cred ca o sa mai postez prea curand pt ca vad ca toata lumea vrea mai mult sa se laude ca eu am masina aia si ca e mai tare ca aia si tot asa |
ce-ar fi sa nu mai fiti offtopic si sa vorbiti doar despre kit-ul de la Zender?
Pentru orice alte subiecte exista topicuri pe forum!!! |
AS DORI UN FILM CU ZENDERUL ASTA SA VAD ASA...CE POATE!
FORTZA LOGAN... :D :D :D :twisted: :!: :idea: |
Scrie te rog cu fonturi normale!!!
|
ro sonic scuze de offtopic poti sa imi dai si mie chestia aia cu 1 aprile sau macar sa imi zici si mie cum ai facut-o plsss
|
Nu prea se cunoste tuningul... :?
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:41. |
- Copyright 2026 4Tuning