![]() |
Honda Civic Type-R Concept
4 Attachment(s)
Honda Civic Type-R Concept va fi prezentat saptamana viitoare la Geneva.
Conceptul are motorul 2.0 l i-VTEC prezent si pe vechiul TypeR insa nu se stie daca si in varianta de serie va fi acelasi. |
:shock: wow...ce bot agresiv....totusi seamana si cu o masina a viitorului...a fast one ...
e frumushica...imi place ! |
masina e criminala
am auzit si eu ca se lanseaza tot cu motoru de 2l vtec de 200 cp si tot aspirat daca nu ma insel dar cred ca nu ma insel Oricum masina e tare nu am cei reprosa pacat ca nu se inporta si la noi modelu ala tare care e numai pt america ala de 230cp cred bafta |
mda...tipic Honda...superb...ma gandesc sa ma bag la una....si sper sa fi schimbat schimbatoru ala pe care nu-l suport la modelul de acum.
|
o sa apara si pe strazile noastre cat de curand ...pana la anul
pretul nu va fi mare ...de fapt identic cu cel din prezent |
look at her: she is a forest fire
|
aoleu ce mortala e ==== o felina adevarata :D
|
NO COMMENT... :shock:
|
Hmmmmmmmmm..........bestiala masina botul ala agresiv arata ff bine!!!! :shock: :D
|
Re:
Quote:
eh, macar sa merite, fiindk se pare ca cei de la Honda s-au decis sa atace clasa premium... :P |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
in schimb, din aproape acelasi motor (2.0 16v VTEC), pe S2000 au scos peste 245 de cp :shock: |
e super tare
chiar arata super bine masina :wink: |
Re: Honda Civic Type-R Concept
pacat ca nu e gratis
|
Hnda Civic ... tot tipu` a fost o masina adevarata ... si se pare ca si in viitor asa va ramane ...
designul e exceptional ...incredibil ... te lasa fara cuvinte ... :shock: :shock: :shock: |
Re:
Quote:
S2000 are cu totul alt motor, e vorba de seria F, n-au nici o legatura intre ele. |
ai dreptate... e seria F... dar asemanari sunt multe. chiar si blocul e acelasi...
|
am vazut modelul asta de serie de acum in showroom shi pot sa zic ca nu imi place sa vedem ce skimbari o sa fie la asta
|
Triunghiuri, triunghiuri, colturi... Noua Honda Civic este intr-adevar masina zilei de maine. Vreau si eu una. Pacat ca nu e gratis, dupa cum bine spunea cineva mai inainte.
|
IN SFARSIT O MASINA MAI ACCESIBILA,LA CARE TE-AI MAI VEDEA LA VOLAN!
CAM CAT E UNA? |
Top Gear spune cam 17,000 lire sterline. Asta vine la.... nush. mult cam... 24.878,40 Euro :D . In UK...
|
Sincer mi se pare mai frumos originalu.
Asta parca e prea decorat cu spoilere si praguri ciudate... |
Ei... e model sport, ce voiai? Vrei sa spui ca ti-ar place mai mult simplitatea gen Megane RS? Mie unul nu. Plus ca este ceva mai ieftina decat competitia europeana. (GTI si Megane RS se vind cu 22000 lire sterline in GB, Astra modelul sport - am uitat cum ii spune - costa 20000 lire)
Eu zic ca merita. Din diferenta de bani iti cumperi praguri, eleroane si stopuri de care vrei. |
Re: Honda Civic Type-R Concept
Mmmmm...e bestiala masina asta!Abia astept sa o vad,testez,etc...
|
Re: Honda Civic Type-R Concept
:shock::inyourfac Din momentul in care mi-am aruncat privirea asupra ei am ramas socat. :blink::dribble: masina asta merita sa te bagi la rate pt ea. Dar sa vedem cat iese rata...
|
Re: Honda Civic Type-R Concept
masin asta ii reusita ca design si cred ca si ca performante.seamana cu lancer evo 10.
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:55. |
- Copyright 2026 4Tuning