Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   O supernova sau o solenza? mare kitch? (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/133916-supernova-solenza-kitch.html)

conty one 16-07-09 22:22

O supernova sau o solenza? mare kitch?
 
7 Attachment(s)
:lol: :lol: ma uitam pe net si intamplator am dat peste niste imagini cu o masina "tunata" cred ca de vreun fulger.....

JAYHOVA 18-07-09 07:15

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
e supernova cu facelift....:twisted:

andi_cimpean 18-07-09 17:26

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
daca piesele sunt imbinate bine si nu are lufturi este foarte OK...mai putin treaba cu vopseaua...este urat facuta...dar ca idee este de apreciat;)

ynp_46 19-07-09 07:26

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Mai bine apreciezi munca omului pt ce a facut... altii nu sunt in stare sa isi faca decat rahaturi pe masini

capricosti 19-07-09 08:23

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Masina e ok, nu vad ce este kitch !!! Crezi ca daca este diferita de modelul de fabrica este automat kitch ? Sau crezi ca la Dacie nu-i este permis tuning-ul ? Inainte sa decretezi ca o masina este kitch mai bine intreaba pe altii ce inseamna cuvantul kitch, si poate pe viitor n-o sa mai dai cu bata-n balta...

andi_cimpean 19-07-09 16:52

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Quote:

Originally Posted by capricosti (Post 2496275)
Masina e ok, nu vad ce este kitch !!! Crezi ca daca este diferita de modelul de fabrica este automat kitch ? Sau crezi ca la Dacie nu-i este permis tuning-ul ? Inainte sa decretezi ca o masina este kitch mai bine intreaba pe altii ce inseamna cuvantul kitch, si poate pe viitor n-o sa mai dai cu bata-n balta...

nu fi rau...ca nu a afirmat asta...a pus semnul intrebarii...asa ca nu este o afirmatie ci mai degraba o intrebare...:)

capricosti 19-07-09 17:43

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2497082)
nu fi rau...ca nu a afirmat asta...a pus semnul intrebarii...asa ca nu este o afirmatie ci mai degraba o intrebare...:)

Cred ca ai dreptate, insa mi se pare deplasat ca atunci cand unora nu le place ceva la vreo masina o considera kitch, doar ca nu corespunde cu gustul lor...Am vazut pe 'kitch tuning'-sau cum le-o fi zicand la aia- multe masini postate acolo aiurea, doar ca difereau mai mult sau mai putin de modelul de fabrica, in unele cazuri era vorba de tuning decent, dar pt ca nu-i placea la vreunul masina respectiva era automat kitch. Este adevarat ca in cele mai multe cazuri aveau dreptate, unele tuning-uri erau groaznice, de-a dreptul jalnice, dar se mai gaseau si masini care nu aveau nimic kitch...

andi_cimpean 19-07-09 19:30

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Quote:

Originally Posted by capricosti (Post 2497184)
Cred ca ai dreptate, insa mi se pare deplasat ca atunci cand unora nu le place ceva la vreo masina o considera kitch, doar ca nu corespunde cu gustul lor...Am vazut pe 'kitch tuning'-sau cum le-o fi zicand la aia- multe masini postate acolo aiurea, doar ca difereau mai mult sau mai putin de modelul de fabrica, in unele cazuri era vorba de tuning decent, dar pt ca nu-i placea la vreunul masina respectiva era automat kitch. Este adevarat ca in cele mai multe cazuri aveau dreptate, unele tuning-uri erau groaznice, de-a dreptul jalnice, dar se mai gaseau si masini care nu aveau nimic kitch...

asa este...ai dreptate...si pe aici am mai vazut diverse prezentari la unele masini...si unde masina descrisa in titlul nu corespundea deloc cu cea din poza...adica se vorbea de kitch....unde nici nu se punea problema...sau invers...
pana la urma stii vorba aia...Nu-i frumos ce e frumos...e frumos ce-ti place tie;)...in definitiv sunt banii tai.

cristi87 20-07-09 22:31

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
e urata foc masina aia!

JAYHOVA 21-07-09 00:05

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
ti se pare tie.......bine , fiecare cu gusturile lui.....chiar arata bine.....

RideTheRiddle 21-07-09 00:09

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
imi place foarte mult combinatia de culori, iar capota aia daca ar avea o logica ar da chiar bine. nu e kitch dar mai trebuie aranjata putin.

conty one 21-07-09 10:33

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
am spus mare kitch..doar sub forma de intrebare....sa vad opinia mai multora despre munca depusa la aceasta SuperNova ...sincer singurul kitch pt mn e combinatia dintre culori (nu chiar) ci mai degraba cum a aplicat-o pe masina.......in rest doar un facelift sau aproape

srn_86 21-07-09 12:46

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
mie chiar imi place, doar combinatia de culori nu da bine

autOcty 21-07-09 22:24

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
in sb is 2 nove...una cu bot de solenza (alba) si alta cu fund de solenza. chiudata combinatia

conty one 22-07-09 12:47

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
baga o poza ...cu cele 2 nove dc ai

autOcty 22-07-09 12:56

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
nu am da daca le mai vad in oras promit sa le fac...desii cu telu'

Bogyciu 22-07-09 13:23

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Pacat ca nu s-a pus accent pe detalii pt ca putea iesi f bine... Masina din punctul meu de vedere e ok, si se poarta treaba asta mai peste tot (Era si un Logan MCV cu fata de Sandero daca imi aduc bine aminte...)

autOcty 22-07-09 14:04

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
da era...sandero MCV

conty one 22-07-09 14:18

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
de acord cu bogyciu..dc aplica o culoare frumoasa si punea mai mult accent pe detalii iesea ceva frumos.......off topic: stie careva un site ceva unde se vand plasme pt nova? ...v-as fii recunoscator...

kreasta_style 24-08-09 15:13

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
deci pana la urma masina de fapt si de drept e supernova,nu????

autOcty 24-08-09 19:11

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
pai banuiesc ca da ca nici un noob nu cred ca si-ar face downgrade de la solenta la nova!

sandor406 26-08-09 14:51

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
mah adevarat e ca este ori nova,ori supernova!dar nu stiu de ce a facut asa o modificare?acu cei scrie in carte?dacia solenza sau dacia (super)nova?????????? este o prostie sa iti faci din dacie,o alta dacie!ce rost are?tot asa merge,tot atat are vechime!daca chiar o vrut sa faca ceva,cu banii aia facea un tuning decent la nova, si avea o masina faina!dar asa...!toata stima in rest,dar...in fine lui tre sai placa!nu mie,sau altora!

autOcty 27-08-09 12:01

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
pai ideea e ca in carte scrie ce masina e, nu ce stopuri/ sau mai situ eu ce i-o schimbat....

MauS 27-08-09 12:07

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Quote:

Originally Posted by autOcty (Post 2503124)
in sb is 2 nove...una cu bot de solenza (alba) si alta cu fund de solenza. chiudata combinatia

Depinde unde au fost lovite :)))))))

autOcty 27-08-09 12:11

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
pai asa ma gandesc si eu....ca nu te apuci de nebun sau mai stii ca si eu de as avea un g3 as pune bot de vento sau g4 cu bora...nush ce sa mai zici dar la dacii cred ca crash before

MauS 27-08-09 12:50

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Evo killer ? :lol: racist!

autOcty 27-08-09 12:56

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
da sau nu...nu stiu ce sa mai zic dar momentan ma abtiin de la a ma exprima de subi sau mitsu...app sorry de off...da un id pe pm daca e si vb ;)

andi_cimpean 30-08-09 01:54

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
de ce sa nu mearga acest SWAP...va intreb eu pe voi?...

sunt similare ca masini...acelasi sasiu, lateral si multe altele.

Golf-ul II de ce are imprumutate farurile si grila de la Jetta?

Nu mai intrati in "polemici" d-astea ca nu isi are rostul. Daca masina este finisata si imbinata cum trebuie, merita ;)

alex.p7m 31-08-09 08:56

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
nu mi se pare kitch deloc , din contra mi se pare foarte interesant :D si arata super ok ... dar la fel cum au spus`o si altii ... vopseaua cam lasa de dorit :D

B_09_NTE 08-09-09 18:07

Re: O supernova sau o solenza? mare kitch?
 
e o combinatie ciudata capota, faruri,masca,spoiler fata,oglinzi laterale,aripi fata+semnalizatoare sunt de solenta iar restu de supernova nu inteleg de ce a facut asa ceva dar daca omului ii place sa o stapaneasca sanatos dar ar putea sa dea un pic de logica ,daca pot spune asa, vopselei

ramonEHM 08-09-09 21:55

Re: O supernova sau o solenza? mare kitch?
 
ihmmm,referitor la dacia nova aia de PH,am vazut-o si eu,o stiu inca de anul trecut.am vazut-o in Poiana Campina kand am dat la scoala de politie,si mie mi sa parut ok,e lucrata fin,mi se pare mai de bun gust sa zic asa decat una cu cine stie ce zorzoane pe ea,si bordul si fetele de usai mi se pare sunt tot de solentza.ce aveti cu omu'....fiecare cu gustu' lui..mie mi se pare ingenios omu,i-a facut un facelift si el cu ce a avut la indemana;))

conty one 11-09-09 15:50

Re: O supernova sau o solenza? mare kitch?
 
da nu are nimeni nimic cu omul..doar ca vopseaua e cam ciudat aplicata pe masina, in rest e ok

ynp_46 13-09-09 17:40

Re: O supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Stiti ce nu inteleg io, ce e acel bun gust?daca eu vreau sa imi pun eleron am gusturi de rahat?:)) oricum cu putine modificari poate sa isi puna, stopuri si haion d solnitza si bara.


All times are GMT +2. The time now is 15:03.

- Copyright 2026 4Tuning