![]() |
O supernova sau o solenza? mare kitch?
7 Attachment(s)
:lol: :lol: ma uitam pe net si intamplator am dat peste niste imagini cu o masina "tunata" cred ca de vreun fulger.....
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
e supernova cu facelift....:twisted:
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
daca piesele sunt imbinate bine si nu are lufturi este foarte OK...mai putin treaba cu vopseaua...este urat facuta...dar ca idee este de apreciat;)
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
Mai bine apreciezi munca omului pt ce a facut... altii nu sunt in stare sa isi faca decat rahaturi pe masini
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
Masina e ok, nu vad ce este kitch !!! Crezi ca daca este diferita de modelul de fabrica este automat kitch ? Sau crezi ca la Dacie nu-i este permis tuning-ul ? Inainte sa decretezi ca o masina este kitch mai bine intreaba pe altii ce inseamna cuvantul kitch, si poate pe viitor n-o sa mai dai cu bata-n balta...
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
Quote:
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
Quote:
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
Quote:
pana la urma stii vorba aia...Nu-i frumos ce e frumos...e frumos ce-ti place tie;)...in definitiv sunt banii tai. |
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
e urata foc masina aia!
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
ti se pare tie.......bine , fiecare cu gusturile lui.....chiar arata bine.....
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
imi place foarte mult combinatia de culori, iar capota aia daca ar avea o logica ar da chiar bine. nu e kitch dar mai trebuie aranjata putin.
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
am spus mare kitch..doar sub forma de intrebare....sa vad opinia mai multora despre munca depusa la aceasta SuperNova ...sincer singurul kitch pt mn e combinatia dintre culori (nu chiar) ci mai degraba cum a aplicat-o pe masina.......in rest doar un facelift sau aproape
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
mie chiar imi place, doar combinatia de culori nu da bine
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
in sb is 2 nove...una cu bot de solenza (alba) si alta cu fund de solenza. chiudata combinatia
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
baga o poza ...cu cele 2 nove dc ai
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
nu am da daca le mai vad in oras promit sa le fac...desii cu telu'
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
Pacat ca nu s-a pus accent pe detalii pt ca putea iesi f bine... Masina din punctul meu de vedere e ok, si se poarta treaba asta mai peste tot (Era si un Logan MCV cu fata de Sandero daca imi aduc bine aminte...)
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
da era...sandero MCV
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
de acord cu bogyciu..dc aplica o culoare frumoasa si punea mai mult accent pe detalii iesea ceva frumos.......off topic: stie careva un site ceva unde se vand plasme pt nova? ...v-as fii recunoscator...
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
deci pana la urma masina de fapt si de drept e supernova,nu????
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
pai banuiesc ca da ca nici un noob nu cred ca si-ar face downgrade de la solenta la nova!
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
mah adevarat e ca este ori nova,ori supernova!dar nu stiu de ce a facut asa o modificare?acu cei scrie in carte?dacia solenza sau dacia (super)nova?????????? este o prostie sa iti faci din dacie,o alta dacie!ce rost are?tot asa merge,tot atat are vechime!daca chiar o vrut sa faca ceva,cu banii aia facea un tuning decent la nova, si avea o masina faina!dar asa...!toata stima in rest,dar...in fine lui tre sai placa!nu mie,sau altora!
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
pai ideea e ca in carte scrie ce masina e, nu ce stopuri/ sau mai situ eu ce i-o schimbat....
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
Quote:
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
pai asa ma gandesc si eu....ca nu te apuci de nebun sau mai stii ca si eu de as avea un g3 as pune bot de vento sau g4 cu bora...nush ce sa mai zici dar la dacii cred ca crash before
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
Evo killer ? :lol: racist!
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
da sau nu...nu stiu ce sa mai zic dar momentan ma abtiin de la a ma exprima de subi sau mitsu...app sorry de off...da un id pe pm daca e si vb ;)
|
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
de ce sa nu mearga acest SWAP...va intreb eu pe voi?...
sunt similare ca masini...acelasi sasiu, lateral si multe altele. Golf-ul II de ce are imprumutate farurile si grila de la Jetta? Nu mai intrati in "polemici" d-astea ca nu isi are rostul. Daca masina este finisata si imbinata cum trebuie, merita ;) |
Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
nu mi se pare kitch deloc , din contra mi se pare foarte interesant :D si arata super ok ... dar la fel cum au spus`o si altii ... vopseaua cam lasa de dorit :D
|
Re: O supernova sau o solenza? mare kitch?
e o combinatie ciudata capota, faruri,masca,spoiler fata,oglinzi laterale,aripi fata+semnalizatoare sunt de solenta iar restu de supernova nu inteleg de ce a facut asa ceva dar daca omului ii place sa o stapaneasca sanatos dar ar putea sa dea un pic de logica ,daca pot spune asa, vopselei
|
Re: O supernova sau o solenza? mare kitch?
ihmmm,referitor la dacia nova aia de PH,am vazut-o si eu,o stiu inca de anul trecut.am vazut-o in Poiana Campina kand am dat la scoala de politie,si mie mi sa parut ok,e lucrata fin,mi se pare mai de bun gust sa zic asa decat una cu cine stie ce zorzoane pe ea,si bordul si fetele de usai mi se pare sunt tot de solentza.ce aveti cu omu'....fiecare cu gustu' lui..mie mi se pare ingenios omu,i-a facut un facelift si el cu ce a avut la indemana;))
|
Re: O supernova sau o solenza? mare kitch?
da nu are nimeni nimic cu omul..doar ca vopseaua e cam ciudat aplicata pe masina, in rest e ok
|
Re: O supernova sau o solenza? mare kitch?
Stiti ce nu inteleg io, ce e acel bun gust?daca eu vreau sa imi pun eleron am gusturi de rahat?:)) oricum cu putine modificari poate sa isi puna, stopuri si haion d solnitza si bara.
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:03. |
- Copyright 2026 4Tuning