Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Saab Aero-X (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/13382-saab-aero.html)

RoSonic 21-02-06 11:27

Saab Aero-X
 
1 Attachment(s)
Conceptul Saab Aero-X - va fi prezentat pe 27 februarie, intr-un eveniment premergator salonului de la Geneva.

Conform zvonurilor, acest concept va avea un motor V6 de 3 litri, twin turbo, 400 de cai putere.

sil4tuning 21-02-06 11:30

4WD !!!
atat ...... :lol:

Eugen_TL 21-02-06 12:59

nam ce spune ... date exacte nu-s iar o poza nu spune nik :( cam iese din liniile saab dupa parerea mea

Spark 21-02-06 18:56

tosusi .. si asa .. poza asta ... arata destul de bine ...
dar ca sa iti faci o impresie mai buna ... totusi ar fi fost frumos dak erau mai multe poze .. :)

COIOTU` JR. 22-02-06 00:03

Linia nu prea bate spre SLR...chiar deloc :lol:

dexter_20 22-02-06 07:32

ca aspect exterior pe mine sincer m-a cucerit.ramane de vazut cum se comporta pe strada si,de ce nu, si pe circuit

RoSonic 22-02-06 15:32

5 Attachment(s)
Daca ati cerut mai multe poze... uitati poze ;)

EvLSant0S 22-02-06 15:37

imi plac usile ... :)

Venom 25-02-06 09:02

seama putin putin cu saab! inca mai exista acea caracteristica de marca! arata frumusel.. dar e prea inspirat....ma refer la spate si la cupola!

Spark 25-02-06 13:17

e interesant modu` in care intri in masina ... da` sa fim seriosi .. nu cred ca la un model mai de serie ... ar ramane asa ... spate reusit .. :)

SHOGUN-A8 25-02-06 21:39

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
imi plac usile ... :)


Adica usa.... :)
E destul d super masina.... :)

RoSonic 27-02-06 22:00

10 Attachment(s)
Un nou set de poze. ;)

dexter_20 28-02-06 07:21

e deja un avion daca te uiti la modul in care se dschide usa.

Eugen_TL 28-02-06 12:17

doamne ce panarama deschiderea! tare sunt curios cand o sa apara asa ceva pestrada1 mai bine punea usi normale ca prindea misto... micute si fara rama!

Cosmin255 28-02-06 13:23

N`o vad prea curand lansata...

Spark 28-02-06 13:38

sincer .. nici eu nu o vad prea repede lansata ... cel putin in forma actuala ... slabe sanse ...

Mustang 28-02-06 13:39

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TuningBoy\"
doamne ce panarama deschiderea! tare sunt curios cand o sa apara asa ceva pestrada1 mai bine punea usi normale ca prindea misto... micute si fara rama!

in romania...GREU !

misto bot...FOARTE ... agresiv :D

SUN 28-02-06 14:14

nu e ma...au uitat sa-i puna aripile...alea vin optional in varianta pe carbuni sau cea pe aburi! :lol:

Urban_Racing 28-02-06 16:56

impresionanta! shi biturbo ! ... turbo rulez! imi place! shi deskiderea e deosebita ...oricum e doar un concept shi kiar daca ar trece la producerea ei cu sigurantza mashina nu o sa mai fie la fel ...putzin probabil sa ajunga model de serie

SUN 28-02-06 17:03

da..are doua cazane pe carbuni ce produc aburi pentru turbine... :lol:

Venom 01-03-06 10:37

asta nu cred ca se va produce.. va ramane doar la stadiul de concept... se deplaseaza parbrizul la deschiderea usilor!! e ciudat rau!

RoSonic 01-03-06 10:44

1 Attachment(s)
Clip video:

Venom 01-03-06 11:02

zici ca esti intr`un avion.. ce fel se ridica usile cu parbrizu` !!!

Cabbano 01-03-06 18:06

o singura usa si 400 hp dintr-un 3l v6?crazy,dudeeee ... :twisted:

Mantra 17-05-06 13:57

Re: Saab Aero-X
 
designul ii super doar ca ii greu sa iesi din el cand ploua.uda tot interiorul

Mantra 17-05-06 14:00

Re: Saab Aero-X
 
si totusi cum se procedeaza cand ploua!?????

Sasha_z 20-05-06 13:21

Re: Saab Aero-X
 
mai multe detalii despre saab si poze!!! : https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=17647

VIPER_GL 29-05-06 22:25

Re: Saab Aero-X
 
Masina de viitor....Jos palaria la felu in care se deschid usile...n-am mai vazut asa ceva pana acum

mihai88 29-05-06 22:33

Re: Saab Aero-X
 
nice one....


All times are GMT +2. The time now is 03:19.

- Copyright 2026 4Tuning