Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele (https://forum.4tuning.ro/505-machetele-mele.html)
-   -   Machetle mele-InSidE (https://forum.4tuning.ro/505-machetele-mele/133079-machetle-mele-inside.html)

InSidE 12-07-09 13:03

Machetle mele-InSidE
 
7 Attachment(s)
Machetele mele

Lamborghini Murcielago Maisto 1/24 si Corvette Z06 2002 Maisto 1/24

andrew 46 12-07-09 13:42

Re: Machetle mele-InSidE
 
bine ai venit!!
frumoase machete!
mai asteptam si altele

coman razvan 12-07-09 17:40

Re: Machetle mele-InSidE
 
Citeste REGULAMENTUL! Nu iti ia mai mult de 2 minute ...

InSidE 12-07-09 17:43

Re: Machetle mele-InSidE
 
Scuze Razvan, n-am stiut.

InSidE 13-07-09 09:11

7 Attachment(s)
"Batranul" Mercedes 300CL 1/24

BMW Z8 1/18 Maisto.

Dark Side 13-07-09 12:00

Re: Machetle mele-InSidE
 
O mica rectificare: este 300SL ;)

InSidE 15-07-09 09:51

Re: Machetle mele-InSidE
 
6 Attachment(s)
Mi-am terminat munca la prima mea diorama.Nu e extraordinara dar,pentru inceput este destul de bine.

turbonetta© 15-07-09 10:19

Re: Machetle mele-InSidE
 
Foarte interesanta ideea. Bravo!!!

InSidE 15-07-09 10:42

7 Attachment(s)
Multumesc!Diorama este abia la inceput o sa ii mai fac modificari.

N-am mai postat demult machete,asa ca revin in forta cu Lamborghini Murcielago LP640 1/24 Maisto,achizitionat acum vreo 4 zile.

Porsche Boxter 1/24.Este modificat de mine.

Cam atat pentru azi :D

Dark Side 15-07-09 11:54

Re: Machetle mele-InSidE
 
Salut,
Te-as sfatui ca pe podeaua dioramei sa faci putina murdarie.... adica de exemplu sa dai cu vopsea neagra ca sa para ca este vaselina sau ulei ce a curs de la masini.... o podea curata denota un garaj goool! :lol:

Andrei1994 15-07-09 14:39

Re: Machetle mele-InSidE
 
Mihai daca ai fost vreodata la un service VW sau alta firma de genul asta ai fi vazut ca e curat ca intr-un spital. Nu e neaparat sa fie murdar pe jos. ;)

InSidE 14-09-09 10:04

Re: Machetle mele-InSidE
 
4 Attachment(s)
Sall n-am mai postat demult pe forum asa ca revin cu alta machete.Este vorba despre un mercedes vechi.

Racer21 14-09-09 10:34

Re: Machetle mele-InSidE
 
Ai putea sa specifici producatorul si scara;) Frumos Mertz, imi place si Chevy'ul prezentat in primul post, il am si eu dar pe verde.

Multa bafta si sa ai o colectie cat mai mare :-)

InSidE 14-09-09 10:36

Re: Machetle mele-InSidE
 
Aaaa...scuze am uitat sa precizez scara si producatorul.Deci...
Acest model este un Mercedes SLK 350.
Scara este:1/24
Iar producatorul:Welly

InSidE 16-09-09 08:00

Re: Machetle mele-InSidE
 
1 Attachment(s)
Mai multe modele la scara mica de la hotWheels,Maisto si cateva fara nume.

InSidE 16-09-09 08:03

Re: Machetle mele-InSidE
 
1 Attachment(s)
Am mai pus niste modele de la Bburago.Mi se pare a fi 1/43

coman razvan 16-09-09 09:07

Re: Machetle mele-InSidE
 
Ce-s cu "machetele" astea? Mai bine le duci la programul rabla ... :-P

InSidE 16-09-09 19:11

Re: Machetle mele-InSidE
 
Pai...le am de cand eram mic...
La care machete te referi?
Si Razvane te rog frumos sa modifici numele machetei Mercedes-Benz 300CL cu Mercedes-Benz 300SL,daca nu te superi.Multumesc.

DTH 16-09-09 19:15

Re: Machetle mele-InSidE
 
Quote:

Originally Posted by InSidE (Post 2645380)
Pai...le am de cand eram mic...

Si acuma esti mare ? :lol::lol::lol:

On :arrow: Mai bine le lasi deoparte frumos sau le dai la niste copii amarati , si te apuci sa iti faci o colectie calumea ! succes

InSidE 16-09-09 19:16

Re: Machetle mele-InSidE
 
am sa tin cont de sfatul tau.

andi_cimpean 16-09-09 22:29

Re: Machetle mele-InSidE
 
Quote:

Originally Posted by InSidE (Post 2645400)
am sa tin cont de sfatul tau.

pai nu...nu tine cont de "sfatul" ei :p....

tine-le si garantat cand vei creste vei zambi cand te vei gandi de cat timp le ai. Cel putin asa fac eu...
Sunt ele rapciugoase, dar reprezinta copilaria ta, si zic eu ca asta este nepretuita.

DTH 16-09-09 23:08

Re: Machetle mele-InSidE
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2646031)
pai nu...nu tine cont de "sfatul" ei :p....

tine-le si garantat cand vei creste vei zambi cand te vei gandi de cat timp le ai. Cel putin asa fac eu...
Sunt ele rapciugoase, dar reprezinta copilaria ta, si zic eu ca asta este nepretuita.

Si eu ce am spus ? Ori sa le lase deoparte ...( adica sa le tina ) dar deh trebuie sa explic cuvintel cu , cuvintel :rolleyes2 sau sa le dea ca s-ar bucura si altu/altii de ele ...depinde de ce vrea el sa faca cu ele ...;)

Racer21 17-09-09 14:35

Re: Machetle mele-InSidE
 
Hai ca dau si eu cu parerea...

Aici sunt 50-50. Ai putea sa le pastrezi pt. ca le ai de mic si asa tii foarte mult la ele, iar daca le dai iti va parea rau. Little story: De exemplu, eu am avut un Maserati 3200GT de la 5 ani, ce era sa stiu despre machete atunci asa ca nu am avut mare grija de el, i-am provocat cateva zgarieturi, una FOARTE MARE, oglinzile i le-am rupt etc.
L-am vandut acuma cateva luni, cu toate imperfectiunile, pt. a face rost de bani sa imi iau niste machete Ferrari, si acum imi pare rau de el pt. ca stiu ca am vandut o bijuterie, si mai rau imi pare ca am distrus-o.

Acuma, nu stiu ce valoare au acele machete, dar daca le consideri cat de cat valoroase le poti pastra, daca nu, da-le altcuiva, cum a zis MDB, da-le la ceva amaratzi (ar fi un gest frumos;) )

InSidE 17-09-09 16:30

Re: Machetle mele-InSidE
 
am tinut cont de parerea voasrta.Machetele au fost duse la un copil foarte sarac care nu avea jucarii.S-a bucurat foarte tare.Dar am pastrat cateva mai dragi mie.:D

zN3u 17-09-09 16:38

Re: Machetle mele-InSidE
 
UN gest FOARTE FRUMOS din partea ta spor la coletionat.

DTH 17-09-09 16:59

Re: Machetle mele-InSidE
 
Quote:

Originally Posted by InSidE (Post 2647766)
am tinut cont de parerea voasrta.Machetele au fost duse la un copil foarte sarac care nu avea jucarii.S-a bucurat foarte tare.Dar am pastrat cateva mai dragi mie.:D

Decizia iti apartine , este una buna oricum ! Acum succes la colectionat ! :D

InSidE 17-09-09 19:29

Re: Machetle mele-InSidE
 
Multumesc de aprecieri acum vreau sa mai achizitonez inca o macheta.As vrea o macheta cu 5 usi.Gen de familie pentru ca nu am nicio macheta de genul asta.:D.Dar macheta mai are de asteptat,din pacate.

InSidE 18-09-09 17:38

Re: Machetle mele-InSidE
 
6 Attachment(s)
Pai la asta ma gandeam si eu.Dar acuma am reconditionat Bmw-ul asta care avea rupte 2 roti.Acum merge ca nou va pun niste poze.Acuma lucruez la acel Izuzu Rosu.Ciuca as vopsi si machetele astea:ford focus alb,lancia rosie 2 usi dar sunt de la bburago si n-au suruburi ma intelegi?Si n-am cum sa le demontez ca nu le stric sistemul.
Hai lasam vorbele si va prezint inca doua machete

1.Bmw 745i scala 1/43
2.Ferrari 1952 500 F2 scala 1/35
PS:inca o data ma scuzati de calitatea pozelor sunt facute de un amarat de telefon de 2 megapixeli.

@alex multumesc de aprecieri :D

CALIN 79 20-10-09 20:36

Re: Machetle mele-InSidE
 
Am si eu BMW-ul de la Cararama-Hongwell, e foarte tare.

InSidE 25-06-10 12:13

Re: Machetle mele-InSidE
 
7 Attachment(s)
Dupa o luuuuuuuuuuuunga pauza revin cu cateva update-uri.Un prieten a zis:ce-i cu lambo-ul asta ma?Fa-i ceva ca-i plictisitor.:???:Asa ca mi-am luat inima in dinti,pensula intr-o mana si vopseaua in ailalta.Am inceput sa vopsesc buzele la rotile de la LP640 in alb.De efect schimbarea.Mai jos niste poze cu rotile si supercharge-ul de la Corvette.Supercharge-ul e alta poveste.:twisted:
Revin maine sau mai tarziu cu poza cu rotile montate.Si inca ceva aveti vreo idee ce sa-i fac la Corvette?Eu as vrea sa-l fac in gen RAT ROD,dar nu am nici o idee cum sa-i fac rugina pe caroserie.

2010 25-06-10 15:04

Re: Machetle mele-InSidE
 
Foarte tare Ferrari am avut si eu...
Ultimile poze trebuiesc postate la tuning pe machete, bafta:!::!::!:

InSidE 25-06-10 15:13

Re: Machetle mele-InSidE
 
3 Attachment(s)
pozele cu lambo

FED express 25-06-10 15:31

Re: Machetle mele-InSidE
 
Hmm..nu arata rau rotile, dar parca ai cam depasit marginea jantei, sau s-a scurs vopseaua ca nu-mi dau seama din poze.Oricum, fain Ferrari-ul si cu privire la Corvette...nu cred ca ar merge rat road, fiindca este o masina moderna si nu stiu cat de bine ar da rat, asa.Ai putea sa ii dai un aspect SLICK...vezi tu sau..poti sa faci ca multi, sa ii pui niste jante mari cromate sa-l cobori si ti-a iesit o struto-camila.vezi tu ce ii faci!

2010 25-06-10 15:59

Re: Machetle mele-InSidE
 
Quote:

Originally Posted by InSidE (Post 3469617)
pozele cu lambo

Frumos Lambo pe alb:!:

DrifterGT 25-06-10 16:05

Re: Machetle mele-InSidE
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3469730)
Frumos Lambo pe alb:!:

Asa este , e frumos pe alb , si jantele au iesit bine :)

InSidE 27-06-10 10:01

Re: Machetle mele-InSidE
 
10 Attachment(s)
pozele cu Corvette

FED express 27-06-10 11:02

Re: Machetle mele-InSidE
 
Nu prea pricep ce cauta Vette-ul asta aici.Pune-l la tuning pe machete....sau ce ai de gand cu el?

2010 27-06-10 11:43

Re: Machetle mele-InSidE
 
Sper sa nu te calareasca nimeni....
Fooooooooarte mare motorul, parerea mea:!::!::!:

DTH 27-06-10 12:29

Re: Machetle mele-InSidE
 
Ai citit şi tu măcar un cuvānt din regulament ? Machetele astea au locul la secţiunea de Tuning pe machete nu la prezentări ;)

InSidE 28-06-10 09:02

Re: Machetle mele-InSidE
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 3473823)
Ai citit şi tu măcar un cuvānt din regulament ? Machetele astea au locul la secţiunea de Tuning pe machete nu la prezentări ;)

Ma scuzati.:sad:
Mai jos sunt niste poze cu Boxter la care i-am facut upgrade.


All times are GMT +2. The time now is 22:23.

- Copyright 2026 4Tuning