Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Cel mai “fericit” Bentley Continental GT (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/132164-fericit-bentley-continental-gt.html)

Cigo 06-07-09 11:57

Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
3 Attachment(s)
Cel mai “fericit” Bentley Continental GT

Acesta este probabil cel mai neobişnuit Bentley pe catre l-aţi văzut vreodată: o floare imensă, steluţe, cârlionţi, toate „aşezate” pe eleganta şi totodată colorata capotă.


Astfel, acest Bentley Continental GT a devenit o operă de artă unică creată de brazilianul Romero Britto. Opera de artă a avut probabil scopul de a aduce un zâmbet pe buzele tuturor celora care îl admiră. "Designerul" admite că deşi trăim într-o lume fără culoare, acest Bentley a venit exact la momentul potrivit.

Brazilianul şi-a ales ca bază de pictură automobilul de lux pentru că, spune el, Bentley-ul este maşina care combină cel mai bine relaxarea cu bucuria.

radar 06-07-09 12:24

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
Simpatica

Marius_mym89 06-07-09 12:27

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
cum zicea cineva : "E frumos da nu prea" :lol::lol::-P

ovydioo 06-07-09 12:42

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
genul de masina condusa de o fata care n-are mai mult de 24-25 de ani. iti pune un :D pe buze

SKR* 06-07-09 12:52

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
execrabil

Le.Yoko 06-07-09 13:13

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
zici ca e jucarie :P

SV25MBN 06-07-09 13:24

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
Chiar daca nu e cel mai potrivita masina pe care sa vezi asa ceva, mi se pare chiar draguta.

Rookie 06-07-09 13:30

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
imi place culoarea foarte mult ... si are dreptate designer-ul, trebuie o pata de culoare in lumea asta ...

the_one_and _only 06-07-09 13:44

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
De ce au lasat o gasca de hipioti drogati sa vopseasca un Bentley?

JunKer_hP 06-07-09 13:56

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
mie mi se pare superb..extraordinar:D

bogg 06-07-09 14:29

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
Quote:

Originally Posted by the_one_and _only (Post 2465515)
De ce au lasat o gasca de hipioti drogati sa vopseasca un Bentley?


Din acelasi motiv pentru care exista si BMW Art Cars. Pentru arta.

pwr_bz 06-07-09 14:29

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
Imi place!Arata frumusel!

Claw166 06-07-09 14:35

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
nu se face asa ceva unui Bentley :!:

matiz87 06-07-09 15:26

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
wtf? bataie de joc sincer masina asta are un aer d business class.. simpla stock fara nimic pe ea.

slayersland 06-07-09 16:40

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
E mai frumoasa decat Ferrari-ul ala mazgalit...dar tot aiurea mi se pare, tinand cont de model...

b0gdan_max 06-07-09 16:49

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
ar fi stat bine pe multe alte masini, dar pe un bentley...????? :|

alexymat 06-07-09 17:25

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
Nu se poate:)))

Bogdan.IS 06-07-09 19:23

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
nu mi-a placut cum suna execrabil , si am dat urat . dumnezeule , ce l-au stricat .

al1ca 06-07-09 20:05

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
pacat de masina...prefer varianta stock;)

free1_4ever 06-07-09 20:51

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
sincer sa fiu...putea sa fie si ....culoarea.....sobolan oparit.....ca tot imi placea.....doar e un Bentley GT

catalin4u24 07-07-09 00:31

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
poezie:
daca ti-o iei,
ori esti fata
ori esti gay
:lol:

claud1u_BDT 07-07-09 01:36

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
e o masina pt cei care inca nu s-au maturizat ...arata bine..

shu.lee 07-07-09 05:04

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
desenele alea strambe reprezinta o opera de arta ? pai ceva de genu' deseneaza si nepoata-mea de 4 ani :) si bentley-ul nu e o masina pe care sa desenezi fluturasi si stelute... . s-a trezit si asta intr-o dimineata si si-a zis plin de convingere: sa moara calu, sunt artist. si cum sa atragi atentia daca nu pictand un bentley ? ca mesaju e defapt: uite dom' le, mi-am permis sa pictez un bentley...

AlexAstra 07-07-09 09:37

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
la ce poate masina asta...era nevoie de un "cosmar" pe masina...:))

andyspic 07-07-09 10:29

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
merge...dar mi se pare ca e cam extravaganta....intr-un fel

YGD-sef 09-07-09 19:49

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
Boring!

TRX 14-07-09 14:31

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
Se pierde aerul degajat de numele Bentley. Imi seamana mai mult cu un Avensis ... dar merge.

the_one_and _only 14-07-09 15:42

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
Quote:

Originally Posted by TRX (Post 2485384)
Se pierde aerul degajat de numele Bentley. Imi seamana mai mult cu un Avensis ... dar merge.

Aura care inconjura un Bentley a disparut o data cu venirea nemtilor de la VW, Arnage e probabil ultimul Bentley adevarat, alaturi de variatile sale, Azure si Brooklands.

helen 22-07-09 23:44

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
bataie de joc:roll:(

shobby_ams 23-07-09 13:41

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
:)) funky car :))

WildRoad 28-07-09 20:42

Re: Cel mai “fericit” Bentley Continental GT
 
"pot sa ma joc cu ea mami? ;;)... pot pot POT? ;;)"


All times are GMT +2. The time now is 11:50.

- Copyright 2026 4Tuning