Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   NFS UG2 Drifters (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/131129-nfs-ug2-drifters.html)

DaViD TL 29-06-09 12:42

NFS UG2 Drifters
 
Hello to all ,in urma inchiderii fostului topic cu drifturi m-am gandit sa deschid eu unul nou ,daca se va redeschide celalalt topic rog ca acesta sa fie sters , sper ca pe acest sa pastram o anumita decenta si sa ne comportam frumos ,de acuma inainte cei ce vor sa se dea intra pe hamachi cauta oameni si se dau ,gata cu campionate cu etc ca ne aduc numai probleme ;) succes la toti

L4uR 29-06-09 22:53

Re: NFS UG2 Drifters
 
daca v-ati cumintit...rog acum un admin sa deschida celalalt topic....si sa il stearga pe asta....nu isi are rostul...am zis ca 2 zile cel mult sa fie acela inchis...sa ne calmam toti...e foarte liniste acum...destul de bine...fara campionate...ne dam ca intre "friends"

DaViD TL 30-06-09 15:49

Re: NFS UG2 Drifters
 
A intrat frica in lume :lol: WRX :twisted: Sti is back and pissed :lol: cine vrea sa-l testeze ?!? cauta victime :-P

RDCenemy 03-07-09 20:42

Re: NFS UG2 Drifters
 
Bravo, deci odata inchis threadul mare a murit orice urma de discutie pe tema asta :)
Presupun ca turneul ala organizat de norbi nu se mai tine. Nu?

Ingerasul99 10-07-09 12:38

Re: NFS UG2 Drifters
 
Eu tot aici sunt , ma gasiti pe mess daca doriti sa va dati cu mine, desi mi-am iesit din mana dar imi revin!

taz1vas 11-07-09 22:56

Re: NFS UG2 Drifters
 
de ce am nevoie ca sa il pot juca pe lan >??? hamachi si mai ce ?? patch ??

Ingerasul99 12-07-09 09:48

Re: NFS UG2 Drifters
 
Doar de hamachi si un fisier!

taz1vas 12-07-09 20:12

Re: NFS UG2 Drifters
 
Quote:

Originally Posted by Ingerasul99 (Post 2479518)
Doar de hamachi si un fisier!


imi dai si mie fisierul te rog mult

RDCenemy 13-07-09 16:03

Re: NFS UG2 Drifters
 
Sal. Nu ai nevoie de un fisier separat. El se referea la fisierul server.cfg din directorul jocului. Il deschizi cu notepad si stergi ultimul rand, cel cu ADDR... :

Continutul fisierului ar trebui sa fie cam asa:

Code:

#
# The server sends a ping message to the client every PINGTIME seconds
# and the client is expected to respond within PINGWAIT seconds or
# the server considers the connection to be dead and the client is
# logged out.
#
PINGTIME=20
PINGWAIT=30

#
# A client can only be idle for TIMEIDLE minutes before it is
# automatically logged out.  Even if a client is not idle it can
# only be connected for a maximum of TIMEMAXM minutes.
# Either/Both values can be set to 0 to mean that the server will
# not timeout the client.
#
TIMEIDLE=0
TIMEMAXM=0

#
# Limits how many times per second the LAN server will service requests.
# Lowering this number will increase game performance for slower computers
# at the expense of sluggish response time from the server.  Valid range is
# 1-1000.
#
LAN_THROTTLE=30


##------------------------------------------------------------------------
## DO NOT CHANGE ANYTHING BELOW HERE
##------------------------------------------------------------------------

ACCOUNT=1
MASTER=1
SLAVE=1
REDIR=1

#
# This line allows the server to determine on what interface to listen for
# connections.  It can be any publicly routable IP address (this is the case
# even if the host is on a LAN that is isolated from the Internet).  There is
# no communication attempted with the IP address listed here.
#
ADDR=%%bind("159.153.253.82")

Nu uita sa faci un backup inainte sa il modifici. Altfel nu vei mai putea juca in retea direct daca ai vreodata ocazia.

taz1vas 13-07-09 16:39

Re: NFS UG2 Drifters
 
merci mult

D@N_NSL 18-07-09 13:31

Re: NFS UG2 Drifters
 
se baga cineva la un downhill?

DaViD TL 19-07-09 09:02

Re: NFS UG2 Drifters
 
Adevarul e ca au fost seri frumoase cele in care jucam ,eu unul m-am lasat de sportul asta ,cine il mai practica ?

Ingerasul99 19-07-09 09:24

Re: NFS UG2 Drifters
 
De cand s-a inchis topic-ul vechi ne-am lasat majoritatea dar nu e tarziu sa ne mai dam de dragul vremurilor.Pe ce server va mai strangeti?

DaViD TL 19-07-09 09:46

Re: NFS UG2 Drifters
 
La mine e stricat hamachi deci imi cam bag ceva in el ,da cred ca o sa-l fac de dragul vremurilor bune :D ,sa mai vedem care cum ce stie

DaViD TL 20-07-09 08:57

Re: NFS UG2 Drifters
 
Quote:

Originally Posted by DaViD TL (Post 2496379)
La mine e stricat hamachi deci imi cam bag ceva in el ,da cred ca o sa-l fac de dragul vremurilor bune :D ,sa mai vedem care cum ce stie

Diseara orele 21:00 care va anuntati prezenta pe hamachi ?!?

denver 20-07-09 17:53

Re: NFS UG2 Drifters
 
servere vreau si eu va rog frumos :D

Ingerasul99 08-08-09 16:48

Re: NFS UG2 Drifters
 
Cand o merge sa descarci jocul de pe filebox sa imi dai si mie un pm!

Ingerasul99 09-08-09 17:17

Re: NFS UG2 Drifters
 
De dragul vremurilor, se mai da careva?

mitza mtb 14-08-09 02:02

Re: NFS UG2 Drifters
 
Ma dau eu..
Da un id vbim si ne dam :)

LAZ'u 16-08-09 12:23

Re: NFS UG2 Drifters
 
Imi explica si mie cum pot juca LAN cu Hamchi joc UG2 de mult timp dar doar eu singur si am luat hamachi dar nu stiu sa-l folosesc.

DannyKid 03-09-09 14:33

Re: NFS UG2 Drifters
 
Se mai da careva pe drift?:| Anuntati si voi va rog...si da`ti pe pm serveru si parola

Ingerasul99 03-09-09 17:59

Re: NFS UG2 Drifters
 
A ramas serverul facut de mine : DriftLeague cu pass : xtoz , eu inca ma mai dau asa de plictiseala, daca te tine ,hai sa ne dam.

Ingerasul99 07-09-09 09:13

Re: NFS UG2 Drifters
 
Felicitarile mele celor care s-au adunat aseara si s-au dat! Va astept si la noapte pe DriftLeague cu parola xtoz. O zi buna!

DannyKid 07-09-09 11:26

Re: NFS UG2 Drifters
 
Hehe. "v`am cam dat punctaj " aseara :D Good job si voua >:D<

Ingerasul99 07-09-09 12:49

Re: NFS UG2 Drifters
 
Ne reunim diseara in jurul orei 22:00 pe acelasi server?

DaViD TL 07-09-09 21:48

Re: NFS UG2 Drifters
 
ba bulangiilor cand va mai invartiti dati un semn de viata ca sa va arat cum se fac drifturi ;)

DannyKid 07-09-09 23:06

Re: NFS UG2 Drifters
 
Se invarte careva acum ?

Ingerasul99 08-09-09 10:15

Re: NFS UG2 Drifters
 
Quote:

Originally Posted by DaViD TL (Post 2619858)
ba bulangiilor cand va mai invartiti dati un semn de viata ca sa va arat cum se fac drifturi ;)

Ai uitat cand ti-am luat titlul?

DaViD TL 08-09-09 10:28

Re: NFS UG2 Drifters
 
m-ai batut si tu odata in viata asta ,si de atuncea imi tot scoti ochii :lol:

dydy-andrey 08-09-09 10:35

Re: NFS UG2 Drifters
 
joaca cineva acum?

Ingerasul99 08-09-09 11:47

Re: NFS UG2 Drifters
 
Deobicei seara ne strangem , eu cel putin atunci pot juca :D.

DannyKid 08-09-09 11:50

Re: NFS UG2 Drifters
 
Eu ma bag la o alunecare acuma cu DydyAndrei

dydy-andrey 08-09-09 12:32

Re: NFS UG2 Drifters
 
Eu nu pot juca....
Ma conectez, intru pe srv, si cand se da start si sa asteptam sa intre in cursa,,,, stau, stau, stau si pana la urma imi zice nu stiu ce, ca nu pot, ca pana mea....
Cum rezolv?

L4uR 08-09-09 12:36

Re: NFS UG2 Drifters
 
un drift in vreo 10 minute?...vorbim pe hamachi...

Racer_e30 09-09-09 22:01

Re: NFS UG2 Drifters
 
o intrebare :D sa mai desfasurat Romanian Drift League ca nu am mai fost contactat :sad: ? si nu saritti pe mine :lol:

DaViD TL 09-09-09 23:41

Re: NFS UG2 Drifters
 
drift league a fost ceva de catre e30 a fost o chestie cand noi ne prosteam el filma si cam asta a fost tot , oricum la un drift te astept oricand da un buzz pe mess ;)

Ingerasul99 11-09-09 21:55

Re: NFS UG2 Drifters
 
Tragem una mica in seara asta?Deocamdata sunt eu cu mitza!

mitza mtb 13-09-09 03:30

Re: NFS UG2 Drifters
 
Maine seara pe la 22:00 e cineva ?:DDDD
Eu sunt prezent ca de obicei de la 22:00 - 22:30 pana dimineata in zori .. 3-4 :)

Ingerasul99 13-09-09 12:28

Re: NFS UG2 Drifters
 
Ma gasesti pe mine la ora aia!

DaViD TL 13-09-09 17:32

Re: NFS UG2 Drifters
 
daca e sa fiu treaz sau acasa dati un buzz si va invat cum sa faceti drifturi ;)


All times are GMT +2. The time now is 19:59.

- Copyright 2026 4Tuning