Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Mercedes tuning (https://forum.4tuning.ro/153-mercedes-tuning.html)
-   -   2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo (https://forum.4tuning.ro/153-mercedes-tuning/13065-2006-mercedesbenz-brabus-v12-biturbo.html)

RoSonic 14-02-06 22:02

2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
7 Attachment(s)
MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo - cel mai puternic si luxos sedan, conform spuselor celor de la Brabus.

Motor 6,3 litri, V12, biturbo
Putere:730 hp / 537 kW @5,100 rpm
Cuplu: 1320 Nm.

0 - 100 km/h in 4s
0 - 200 km/h in 11.9s
Viteza maxima limitata electronic: 340 km/h.

Detaliile exterioare le observati in fotografii:

T@zMania 14-02-06 22:47

:shock: :shock: :shock: no comment.....

SirNenea 15-02-06 01:49

prea nesimptita
 
scuztima ca va intreb dar asta e masina sau ozn nu de alta dar sa stiu de unde sa ma duc sa il cumpar :)

sil4tuning 15-02-06 05:45

pretul va fi de peste 180 000 E :roll: [/b]

Urban_Racing 15-02-06 08:45

ishi merita banii ... pana la ultimu eurocent

wlady 15-02-06 10:02

e chiar superba ... pe bune ..... suppper tare ... daca avea triplele mai negre ... men in black ... super tare ....

Spark 15-02-06 11:13

exagerata masina .... nici nu stiu ce sa zic .... :shock: :shock: :shock:

bakal 15-02-06 11:15

in general imi place s- klase dar mai mult imi placeau vechile faruri. :idea: INTERESANTA IDEEA CU LUMINILE DE SUB MASINA :idea:

Cosmin255 15-02-06 11:48

Doamne ce monstru , trage 2 tiruri dupa el la cata mai cuplu are . Superb , chiar cred cu convingere ca isi merita toti cei 180.000 euro pe care trebuie sa-i platesti pt a o avea

Eugen_TL 15-02-06 12:27

super super super! 340 sa tot prinzi cu ea :)

shaid-kid 15-02-06 14:03

Nimik de zis visul oricarui pamantean......idealul...

UNLORD 15-02-06 15:09

grandomanie pt frustratzi! btw pretul va fi mult mai mare mai ales daca se adauga si taxe se aproprie si poate chiar trece de 220.000!

Spark 15-02-06 16:31

interesanta idee cu luminile sub masina ...
asta inseamana ca pe viitor o sa fie masini de serie cu neoane sau ceva de genu`? :?: :?: :?:

Xender 15-02-06 19:35

Una de-asta imi iau, si ma duc cu ea la curse :) )

peter 15-02-06 19:46

:shock: :shock: ..foarte frumoasa...au pastrat linia eleganta.... :wink:

SirNenea 16-02-06 00:59

5 Attachment(s)
sa mai adaugam cateva poze cu aceasta masina pe care cred ca si-o doreste oricine si sa admiram un interior magnific sau de magnat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

NWZeu 16-02-06 13:50

:arrow: se pare ca Mercedes si Brabus au redefinit termenii elegantza, stil si putere ..... absolut fenomenala.

AmG 16-02-06 21:16

sunt dispus sa omor pe kreva ptr mashinutza asta...se ofera cineva :?: :D
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

dexter_20 17-02-06 13:04

nu stiu cum dreaq au reusit astia de la brabus sa combine luxul cu sportivitatea,dar au reusit.pretul mi se pare cam exagerat totusi.dar daca vrei exclusivitate,ai un pret de exclusivitate nu?

TSC-Us 02-03-06 12:28

CE MAI...SUPER LUX+SUPER SPORT=BRABUS!
BRABUS>>AMG...

PRETUL ESTE PESTE 220.000 YURO CRED :!:

E O MASINA DE NOROC...MAI ELOCVENT...6 DIN 49 :!: :!: :!: :!: :!:

TRE SA CASTIG LA CAT I SINGUR :!:

NWZeu 06-03-06 15:20

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
design + performanta + stil = MERCEDES BENZ (Brabus version :D)

kitros 10-03-06 15:04

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
chiar k au scos o masina reusita cei de la brabus

Bogdan_mb 10-03-06 17:18

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
chiar ca arata bine ... defapt superba dar nici o sansa sa vezi vreuna pe la noi ... prea puternica pentru "autostrazile" din Romania , ... pe mine ma tenteaza un S normal ( consum bun si putere mare ) si zic ca nu ii exagerat pretul de 100.000 E

Bogdan_mb 10-03-06 17:20

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
Quote:

Originally Posted by SirNenea
sa mai adaugam cateva poze cu aceasta masina pe care cred ca si-o doreste oricine si sa admiram un interior magnific sau de magnat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

in poza in care se vede kilometraju se vede clar ca el arata maxim 260, o mica eroare din partea celor de la brabus :) sau poate nu merge cu mai mult :) , eh ma indoiesc ca nu merge cu cel putin 350 , la asa motor

Bogdan_mb 10-03-06 17:24

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
Quote:

Originally Posted by Spark
interesanta idee cu luminile sub masina ...
asta inseamana ca pe viitor o sa fie masini de serie cu neoane sau ceva de genu`? :?: :?: :?:

poate ... daca te gandesti ca S-classe a adus pe piata automobilelor cele mai multe inventii ar putea fi si asta una , dar sincer cred ca e doar o chestie de design , totusi cine se da jos dintro astfel de masina vrea cand face primul pas sa se vada ca poarta pantofi de 5000$ :D

Cabbano 10-03-06 19:16

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
cred k,la ce cuplu are,te rupe dak apesi prea tare pedala de acceleratie.
extraordinar...:woowoo:

NWZeu 10-03-06 21:26

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
la S-klasse se spune asa - 1500 de inventii te protejeaza in caz de impact si 4000 de inventii te ajuta la evitarea lui. ;) la MERCEDES totul e 1st class :D

Bogdan_mb 10-03-06 21:32

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
la S-klasse se spune asa - 1500 de inventii te protejeaza in caz de impact si 4000 de inventii te ajuta la evitarea lui. ;) la MERCEDES totul e 1st class :D

stiu .. am vazut si io reclama aia :)) .. ii fain oricum ..

NWZeu 10-03-06 21:44

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
reclama ca reclama , dar am vazut cum se comporta pilotul automat, cauta pe net filmul de la Top Gear in care Clarson prezinta S-ul ...... "luminile se aprind singure, stergatoarele merg singure, accelereaza singura, franeaza singura, masina asta ma face sa ma simt prost - eu pentru ce mai sunt aici" este o bucata din ceea ce a avut de spus despre aceasta masina :D

Bogdan_mb 10-03-06 21:49

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
reclama ca reclama , dar am vazut cum se comporta pilotul automat, cauta pe net filmul de la Top Gear in care Clarson prezinta S-ul ...... "luminile se aprind singure, stergatoarele merg singure, accelereaza singura, franeaza singura, masina asta ma face sa ma simt prost - eu pentru ce mai sunt aici" este o bucata din ceea ce a avut de spus despre aceasta masina :D

deaia vreau sa si o cumpar :D

ZoliaT 28-06-06 01:19

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
4 Attachment(s)
si iata ca brabus doboara din nou recorduri

din nou cea mai rapida berlina

362.4 km/h: The BRABUS ROCKET

B-69-TAU 28-06-06 01:22

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
doamne cu masina asta nu te mai ia radarul! sunt senzationali omuletii! vb lor pt realizare!

Bmwaldo 28-06-06 01:26

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
u la la la ... ce masina :shock: :shock: pardon avion :D :D :D

ESPinoza 28-06-06 01:26

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
Quote:

Originally Posted by B-69-TAU
doamne cu masina asta nu te mai ia radarul! sunt senzationali omuletii! vb lor pt realizare!

:)
era de asteptat

CuzKo 28-06-06 01:33

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
sunt un fan brabus inca din 1996... si jur ca nu ma las pana nu imi iau unul... fie el cum o fi... vreau brabus, sunt fan brabus, sunt fan s-klasse... sunt .... nu am cuvinte..

si ca sa spun si ce nu imi convine la s-ul nou?.. pai.. interiorul... imi placea mai mult vechiul bord :(... acum deh--- nu poti sa le ai pe toate!

BRABUS/BRABUS/BRABUS

sil4tuning 28-06-06 06:18

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
a se specifica CLS >..nu S pe care este pus topicu ....nu ia nici 320 ....
incredibila masina ...am vazut la auto motor and sport ca puteau sa o faca mai puternica si mai rapida ...dar se incingea foarte tare si rupea efectiv cauciucurile :)

L33L00 28-06-06 06:36

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
ce sa spun ... bv lor ... totusi ... faza asta cu brabus parca am mai vazut-o cu peste 300 .... era brabus v12 atunci ... asa imi aduc aminte .... oricum ... is tari d tot baietzii

noSpeedFear 14-07-06 22:17

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
limitat la 340 km/h? cine crede? asta e bun de F1

noSpeedFear 14-07-06 22:26

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
Quote:

Originally Posted by wtcvictim
in poza in care se vede kilometraju se vede clar ca el arata maxim 260, o mica eroare din partea celor de la brabus :) sau poate nu merge cu mai mult :) , eh ma indoiesc ca nu merge cu cel putin 350 , la asa motor

da asa se vede in poza da daca stai putin sa te gandesti iti dai seama ca sunt mile. 200km = 320mile , mai departe te descurci tu, ok?????????

WestCoastCustoms 14-07-06 22:38

Re: 2006 MercedesBenz Brabus S V12 S Biturbo
 
10 Attachment(s)
Brabus Rocket are viteza limitata electronic la 350 km/h
cateva din performante :
0 - 100 km/h in 4.0 sec
0 - 200 km/h in 10.5 sec
0 - 300 km/h in 29.5 sec
Si niste poze:


All times are GMT +2. The time now is 22:29.

- Copyright 2026 4Tuning