Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/128820-chinezii-tuneaza-geely-beauty-leopard.html)

Cigo 15-06-09 10:38

Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
11 Attachment(s)
Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard

Am mai văzut copii după Ferrari Enzo şi maşini modificate de chinezi însă această copie a unei maşini în valoare de 650.000 $ parcă e prea de tot.


Aşadar un Geely Beauty Leopard a fost transformat în reuşita copie a acestui Ferrari roşu.

Cred că cel mai potrivit nume pentru maşina „modificată” ar fi „Chen-Zo”.

AlexAstra 15-06-09 10:50

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
sincer...ii o mare prostie:(

dem_fuzl 15-06-09 10:57

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
munca e de apreciat, ca aparent le-a iesit bine .. ca forma zic, insasi bucata aia de bara fata, cel putin, arata bine facuta. ca e un mare r@h@t, ca e o copie jegoasa, si farurile alea mai degraba evacuari ar putea fi, e alta problema ....

darkeddy 15-06-09 10:57

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
CE ITI POTI DORI MAI MULT DE ATAT? :))))))))))))))))))))))

alexonlylove 15-06-09 11:08

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
parca e masina facuta de Leepu la Chop Shop.......

Sc0ic4 15-06-09 11:09

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Au si chinezii astia ideei frumoase...prea tare masina;)

Sasha 15-06-09 11:19

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
de-a dreptul penibil :|

D.Y ¬ 15-06-09 11:33

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
cum arata:)) Doamne.. ai mila de ea!! mai bine o lasau in pacea ei.

B.D. 15-06-09 11:34

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
sunt curios ce motor au pus pe ea . in caz ca are motor :))

kiddo 15-06-09 11:45

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
arata naspa :|

alexei89 15-06-09 11:54

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
ca idee e nashpa, dar e de apreciat mana de lucru care a facut treaba buna, mai ales ca din cate vad eu in poze este un fel de garaj ruginit intr-o curte ! baietii lucreaza bine dar sa faca si ei ceva original, nu replici, mai bn faceau un kit aparte pt chinezariile lor!

matiz87 15-06-09 11:57

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
apreciez munca.dar masina arata jalnic.!

woodywww 15-06-09 12:00

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Quote:

Originally Posted by matiz87 (Post 2408655)
apreciez munca.dar masina arata jalnic.!

de acord cu tine dar n-are rost sa apreciezi nici munca..pentru ca oricum masina e oribila..:(

Champion 15-06-09 12:17

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Imi place culoarea dar masina e urata ... astia strica orice.

expres 15-06-09 12:18

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
o poza de la spate era bine venita :d

madutz2006 15-06-09 12:30

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
CHOP SHOP 2 !?

daniel-lucian 15-06-09 12:35

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Astia deja sunt la al nivel. Daca la noi inca se mai vorbeste de tuning in spatele blocului, astia fac masini de la zero in spatele blocului :). Si nu orice masini, ci supercar-uri :))

B3ST 15-06-09 12:36

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
chinezii si tuningu... cel mai bine arata masina dupa parerea mea in poza NR. 6

BR-03-PMP 15-06-09 13:20

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
o copie XEROX nereusita:P:P:P yeah:P:P

alzisor 15-06-09 14:06

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
e foarte tare masina, nu e copie fidela dupa ENZO, e inspirata, nu vad sa scrie undeva FERARRI. Arata bine degeaba ziceti ca nu, astia fac masini aproape de la zero in garaje personale si noi nu suntem in stare sa facem masini industrial (GOLAN nu e masina e caruta cu motor).

Daca are si un motor de 2.5-3 litri si vreo 200 de cai e suficient sa faca furori.

Tot respectu pentru China, o sa fie urmatoarea putere economica mondiala in cativa ani.

pwr_bz 15-06-09 14:24

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Chiar ca nu au nici o gara chinezii cu tuningul.Mie unul nu imi place aceasta "piesa"

riv_gms 15-06-09 14:37

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
multi ati dori sa o aveti , si cum ursul nu ajuge la miere spune ca e acra :) asa sunteti si voi

HoricutzWSR 15-06-09 15:03

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
numa masini d`astea sa`ti dea domnu sa ai,daca tot o apreciezi atata :)) :))

parca vad ca e si FWD...Jenibil

ovydioo 15-06-09 15:19

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Ce-i asta frate? Cea mai penibila copie dupa Enzo FXX ... ? Nu exista un cuvant destul de urat in Dex care sa descrie chestia asta si firma de kk care copiaza masinile scumpe

CyberCSX 15-06-09 15:31

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Oricum, arata mai bine de 1000 de ori decît "mioriticele" 1300 cu motoare R 5 sau alte aberatii :D

andi_cimpean 15-06-09 16:17

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
are niste forme foarte frumoase...dar ii lipsesc dimensiunile...Latime+lungime

CyberCSX 15-06-09 16:25

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Quote:

Originally Posted by ovydioo (Post 2409218)
Ce-i asta frate? Cea mai penibila copie dupa Enzo FXX ... ? Nu exista un cuvant destul de urat in Dex care sa descrie chestia asta si firma de kk care copiaza masinile scumpe

Da PE PARIU ca daca ai avea o REPLICANTA din asta ai patrula cu 30 la ora si muzica data la maxim TZANTZOS cu ea "pe traseu" la agatat de gagici :D :D :D :D :D

hiena 15-06-09 16:43

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
trebuia lăsată cum era,dar felicitari lor pt ca pot face multe;) fake-uri

madamobile88 15-06-09 17:00

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
si totusi exista.........................fratilor .....cand il va duce cqapu pe un romanas de al nostru sa scoata dintr-un ARO ,HUMMER........vom putea sa ne spalam pe picioare in cana lor de sake ,pan a atunci..........la tati ni greu

RoByNeT 15-06-09 17:07

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
chinezii astia fac replici la tot ... o sa le aduca in "Europa" aici la noi sa le vanda cu "tzetze mii" cum pronunta ei ...

UNLORD 15-06-09 17:11

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
O facatura!

COXrazvan 15-06-09 18:49

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
AVIZ AMATORILOR si "RACERILOR"...facatura,nefacatura,urata,frumoa sa sau oribila daca ati avea una in curte mama mama ce v-ati mai da cu ea...dar acum suntem eroi si ne place sa comentam mult prea mult...de ce nu lasati voi comentariile acide acasa...si ink ceva...nu poti sa te c*** in gustu omului....

o zi buna.

Grigoras Cristian 15-06-09 20:11

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
romanu sa nu vorbeasca de rau?pai daca el nu are acolo o bericica pe bordura si un logan de 1.4 sau 1.5dci(dizal sa consume putin) si nu critica pe toata lumea. nu se simte bine.
iar 2 fara suparare cei care au facut masina in toate felurile nu au legatura cu acest domeniu, poate doar ca sunt soferi si au masina/masini.
nu designeri, nu mecanici, nu proiectanti, nu ingineri, NU NIMIC.PUNCT.

Cristi01 15-06-09 20:35

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Mie imi place Cat de cat :) Da oricum prea frumoasa nu e,dar nici jalnica nu mi se pare.MERGE ! ;)

spahiudrifter19 15-06-09 20:54

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
masina este chiar bine lucrata,insa singurul lucru care ii strica tot aspectul si o face oribila sunt farurile alea foarte foarte urate

morpheusmaster 15-06-09 21:56

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Ce hidosenieeeeee!!!

marius3030 15-06-09 22:31

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
cea mai mareeeee porcarieeee!:sad:

slayersland 15-06-09 23:47

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Nu am Logan, nu beau bere...dar masina asta e cam urata, disproportionata, si nici nu m-as da cu ea, ca nu cred ca e vreo minune de engineering ca sa imi doresc asa ceva, ba chiar poate as ramane cu volanu in mana, are la baza un Geely totusi, si daca mai punem si modificarile facute...cine stie ...

CyberCSX 16-06-09 09:36

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Quote:

Originally Posted by slayersland (Post 2410573)
N.....dar masina asta e cam urata, disproportionata, si nici nu m-as da cu ea, ca nu cred ca e vreo minune de engineering ca sa imi doresc asa ceva, ba chiar poate as ramane cu volanu in mana, are la baza un Geely totusi, si daca mai punem si modificarile facute...cine stie ...

Exact ca si toate Lamborghini si Ferrari replica ce au la baza Pontiac Fiero pe care lumea totusi le cumpara ca pita calda sa......"se dea cu ele" :D :D :D

slayersland 16-06-09 10:33

Re: Chinezii “tunează” un Geely Beauty Leopard
 
Quote:

Originally Posted by CyberCSX (Post 2411113)
Exact ca si toate Lamborghini si Ferrari replica ce au la baza Pontiac Fiero pe care lumea totusi le cumpara ca pita calda sa......"se dea cu ele" :D :D :D

Sincer, prefer ceva pe platforma de Pontiac decat asta...dar totusi, mai bine un M3 mai vechi la mana a 2-a, chiar daca nu ia ochii naivilor, e mult mai bun de "dat cu el". Nu stiu daca m-ar incanta ca masina mea sa arate ca un Ferrari prins intre 2 tramvaie si apoi ne-reparat. Asta nici macar replica nu e, are cateva elemente doar...


All times are GMT +2. The time now is 07:52.

- Copyright 2026 4Tuning