Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/126524-toyota-mr2-transformata-ferrari-360-spider.html)

boy_wonder 01-06-09 13:51

Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
26 Attachment(s)
Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider

Pānă acum am mai auzit de replici 360 Spider din Toyota MR2, īnsă astăzi avem şansa să studiem una īndeaproape, īntr-o super galerie foto.

Aşa cum am mai precizat, modelul la bază este o Toyota MR2 cu un motor de 1.8 litri şi 160 cai putere. Destul pentru o Toyota, īnsă insuficient pentru un Ferrari. Să trecem peste, totuşi vorbim de o replică... Cum motorul nu producea destulă "gălăgie", proprietarul a montat şi o evacuare de motocicletă. Şi dacă de exterior nu ai ce zice, acesta fiind foarte bine realizat, ei bine, situaţia stă cu totul diferit la interior.

Toate detaliile stilistice īn galeria foto de mai jos.

moartea16 01-06-09 14:01

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
arata bine dar eeste doar o replica :(
dar evacuare de motoclicleta trist :|

acidutzzu 01-06-09 14:07

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
ceva nu e in regula...

oMs^13 01-06-09 14:12

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Arata bine...:|

pwr_bz 01-06-09 14:13

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
De departe nu iti dai seama ce si cum.Oricum arata bine dar motorul cam slab 1.8 litri dar asta e!!

Alecs21 01-06-09 14:19

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Arata foarte bine...mai putin consola centrala:))

ovydioo 01-06-09 15:18

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
ce mai urmeaza un scuter chinezesc in carene de hayabusa. mare kitsch!!!

glevidj 01-06-09 15:21

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
arata bine l exterior da vine unu cu o pisicuta de 2000 si il nenoroceste p asta

AlexAstra 01-06-09 15:27

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
pacat ca are evacuare de motocicleta...

andi_cimpean 01-06-09 16:01

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
mi se pare prea tare masina...;)

Mallus 01-06-09 16:05

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
De aratat arata foarte bine...

dog99 01-06-09 16:14

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
arata bine rau.

Sasha 01-06-09 16:27

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
overall arata bine :)

zorro6299 01-06-09 16:28

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Faina masinuta....unde se fac comenzile >??? se poate plati si in rate ??? ca vreau si eu 2 :-P

G3orgyk08 01-06-09 17:12

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
ptr o replica arata bine.. chiar am ramas impresionat:D

Brian 01-06-09 17:24

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Eu nu i`am inteles niciodata pe astia cu replicile.. intr-adevar este realizata bine.. dar daca nu are sunetul si puterea specifica supermasinilor.. pe degeaba. Mie mi se pare foarte ciudat, sa conduci o masina care arata asa .. si sa ti-o dea un 1.9 tdi in drum spre casa...

UNLORD 01-06-09 17:34

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
E stupid conceptul...

Nomood 01-06-09 17:44

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Nu e prima si nici ultima din pacate..

https://www.youtube.com/watch?v=890A1PRwS0g

LaiLai 01-06-09 17:55

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
arata binie, motorul lasa de dorit :) ..... se mai foloseste si peugeot 406 :) ...
pe platformei la MR2 de asemenea se face replica si pentru lamborghini murcielago :)

edi2peu 01-06-09 18:00

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
a iesit destul de bine, la parbriz arata cam ciudat si cu 2 turbine s-ar misca mai vioi

edi2peu 01-06-09 18:02

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Quote:

Originally Posted by LaiLai (Post 2371224)
arata binie, motorul lasa de dorit :) ..... se mai foloseste si peugeot 406 :) ...
pe platformei la MR2 de asemenea se face replica si pentru lamborghini murcielago :)

mr2 se foloseste mai mult pt ca are motorul pe spate

Darius DMS 01-06-09 19:35

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
e superba....pacat de motor si exhaust

RideTheRiddle 01-06-09 19:43

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
e si prin craiova o replica dupa ferrari facuta dintr-o MR2. singura diferenta este ca aia din craiova arata muuuult mai rau, ploua in masina pentru ca plafonul de panza nu mai sta cum trebuie, volanul e dala la 10 lei din targ cu luminite si toate cele, emblemele sunt lipite cu banda dublu adeziva care se vede destul de urat. si cea mai mare problema a ei e proprietarul. un rrom care sustine sus si tare ca el are ferrari.


mie replicile astea mi se par supercar pentru orice buzunar. toata treaba e sa nu pui emblemele de la masina originala si sa fii constient ca nu ai originalul ci doar o replica si e ok. ft reusita masina!

Shelby GT500 67` Eleanor 01-06-09 19:54

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Quote:

Originally Posted by ovydioo (Post 2370730)
ce mai urmeaza un scuter chinezesc in carene de hayabusa. mare kitsch!!!

iti sustin parerea :D

ESPinoza 01-06-09 19:58

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
pf cate pitzipoance as pacali cu asta :D

nigger 01-06-09 20:22

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
6 Attachment(s)
inca o replica,de data asta ferrari 355 spider....... MR2

matiz87 01-06-09 20:31

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
exteriorul arata ok sa zic asa...dar interiorul da de gol imediat replica...

skyZZo 01-06-09 21:23

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
:lol:
ce oameni

R0b3r71n0 01-06-09 22:14

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
wow ... super tare :) :X

boracash 01-06-09 23:11

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Foarte frumos exteriorul dar interiorul este jalnic

parerea mea

marius3030 02-06-09 00:12

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
nu as spune ca arata rau dar tot kitch ramane:evil:

woodywww 02-06-09 01:36

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Quote:

Originally Posted by glevidj (Post 2370743)
arata bine l exterior da vine unu cu o pisicuta de 2000 si il nenoroceste p asta

Eu zic ca omu' a fost prea smecher si n-a mai dat 200k ca sa isi ia un ferrari si e chiar reusit, mie unu imi place..Si numai spune tu ca vine unu cu o pisicutza cu nu stiu ce motor..ca daca stai sa o iei asa..si ala cu ferrari si multe altele isi ia praf de la un C20LET (care e 2.0) asta daca stii ce inseamna..:)

StreetStyle22 02-06-09 01:51

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Quote:

Originally Posted by woodywww (Post 2372886)
Eu zic ca omu' a fost prea smecher si n-a mai dat 200k ca sa isi ia un ferrari si e chiar reusit, mie unu imi place..Si numai spune tu ca vine unu cu o pisicutza cu nu stiu ce motor..ca daca stai sa o iei asa..si ala cu ferrari si multe altele isi ia praf de la un C20LET (care e 2.0) asta daca stii ce inseamna..:)

Pai compari aspirat cu turbo..nu'i frumos.:D

On-topic: masina arata,arata ca un Ferrari,dar motorul slabe sanse,totusi pitipoancele nu-si dau seama. Vorba unui coleg de pe pagina anterioara.
Ma intreb cat scoate pe 400 de m,si 0-100 ? :-)

woodywww 02-06-09 01:57

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Quote:

Originally Posted by StreetStyle22 (Post 2372894)
Pai compari aspirat cu turbo..nu'i frumos.:D

On-topic: masina arata,arata ca un Ferrari,dar motorul slabe sanse,totusi pitipoancele nu-si dau seama. Vorba unui coleg de pe pagina anterioara.
Ma intreb cat scoate pe 400 de m,si 0-100 ? :-)

Sunt de acord cu tine..dar vezi zi de zi masini facute frumos care nu sunt chiar asa puternice pe cat par..asa si el..poate ca si-a dorit masina asta mult..si nu oricine are bani de un ferrari..si chiar tare faza..pitzipoancele nu fac diferenta..:)) si asa e..cel putin la noi in RO!

StreetStyle22 02-06-09 02:01

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Quote:

Originally Posted by woodywww (Post 2372899)
Sunt de acord cu tine..dar vezi zi de zi masini facute frumos care nu sunt chiar asa puternice pe cat par..asa si el..poate ca si-a dorit masina asta mult..si nu oricine are bani de un ferrari..si chiar tare faza..pitzipoancele nu fac diferenta..:)) si asa e..cel putin la noi in RO!

De bani pe care i-a dat pe kit ca sa zic asa,mai bine ii baga in motor,si scotea ceva ponei,nu mai avea nevoie dupaia de toba de motocicleta sa urle masina.

woodywww 02-06-09 02:05

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Quote:

Originally Posted by StreetStyle22 (Post 2372901)
De bani pe care i-a dat pe kit ca sa zic asa,mai bine ii baga in motor,si scotea ceva ponei,nu mai avea nevoie dupaia de toba de motocicleta sa urle masina.

Da..ai dreptate..e treaba lui..poate cand o sa isi dea seama sau chiar si-o fi dat..ii schimba motorul, cu ceva mult mai puternic si nu o sa mai aiba nevoie de evacuare de motor, atunci o sa aibe un sound adevarat..si eu zic sa-l lasam sa faca ce o vrea ca doar e masina lui!

daniel-lucian 02-06-09 08:58

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Am vazut replici muuuult mai reusite. Asta se vede de la o posta ca nu e Ferrari, mai ales de la jumate inspre spate...rotile din spate vin aiurea, sunt prea bagate inauntru, plus ca se vede ca e ceva in neregula. Am vazut replici de Ferrari pe caroserii de Pug 406 care erau puse una langa alta si nu stiai care e originalul. Oricum, e trist...dc sa-ti faci o replica cand cu banii bagati ai fi scos ceva frumos din masina originala?

Grigoras Cristian 02-06-09 10:37

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
nu mai vorbiti aiurea, masina este senzationala.si oricum la ce iti trebuie in oras atatia cai cat are un ferrari?doar s-au vazut accidente cu ferarri si lamborghini, destule..
felicitari proprietarului.

Alex_pitesti 02-06-09 17:58

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
Quote:

Originally Posted by UNLORD (Post 2371179)
E stupid conceptul...

imi place !este ok masina

P.S.am tot incercat sa ma abtin..la toate posturile tale..si le-am urmarit cu atentie..dar nu am mai putut!!!tie iti place ceva pe lumea asta??la tine totul este urat..fara sens..inutil..sincer..imi pare rau de mentalitatea ta..
scuze de putinul off facut..

nigger 02-06-09 22:04

Re: Toyota MR2 transformată īn Ferrari 360 Spider
 
amandoua sunt frumoase


All times are GMT +2. The time now is 05:43.

- Copyright 2026 4Tuning