![]() |
Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
5 Attachment(s)
Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Această maşină din lemn poartă numele de „Gunner” şi a fost creată de sculptorul Michael Cooper din Sebastopol. Această mică operă a fost confecţionată din 65 de tipuri diferite de lemn masiv. V-aţi dori aşa ceva în colecţia personală de maşini? UPDATE: Maşinuţa lemnoasă măsoară: 304,8x152,4x99,06cm. |
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
:-)))) are unghiu de fuba bulit !
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
cam ciudata....sa mergi cu aia prin oras la o groapa s-a rupt in doua
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
cand mergi cu ia trosneste din toate oasele
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Foarte ciudata dar se vede ca s-a muncit mult la ea.Oare de unde atatea idei.Interesant ca a avut nevoie de 65 de tipuri de lemn pt confectionarea ei!
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Quote:
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Quote:
stai usor la ce scara e facuta?:) parca e in miniatura.... |
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
pai este de intrat in ea? :D
de mers cu ea? sau este o simpla macheta?...Cosmin nu ne-a precizat dimensiunile:D |
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Quote:
ACEASTA MICA OPERA BAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHH!!!!!! e jucarie ... macheta ... cum vreti voi sa ii ziceti ... unde naiba sa mergeti prin oras cu ea?? nu stiti sa cititi 3 randuri? :shock: lool ... |
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
multa munca si rezultate pe masura, dar nu inteleg ce vrea sa fie: masina?!?
e mai degraba o balista, dintr-aia de vezi in filmele cu Richard LionHeard |
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
E adevarat ca sa muncit enorm de mult,dar e destul de ciudata!!
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
foarte smechera masinuta...s-a chinuit mult tare de tot omu la ea! Felicitarile mele
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
iei o groapa sa rupt lemnu. dar nu`i nimic iti iei borcanu cu aracet si gata :))
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Quote:
UPDATE: Maşinuţa lemnoasă măsoară: 304,8x152,4x99,06cm |
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
S-o tin pe post de "bibelou" da , ar fii ceva , in rest nu vad ca s-ar face prea multe lucruri cu ea sau in ea :))))
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
masina ii reusita...... dar cand mergi cu ea scartaie din toate incheieturile
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Multi oameni nebuni in lumea asta. :)
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
chear mi-ar placea o nebunie dasta.Mai ales ca pentru cineva care nu a vazut asa ceva e un mister:D...hmmmm ,dar problema e urmatoarea cat ar costa o masinuta:|
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
pt asta iti cumperi un casetofon si pui sunete de la tobele sport....nah..ca sa fie mai realist:)))))
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Ma doare capul cand vad ce prostii scriu majoritatea. Parca sunteti batuti in cap frate, nu vedeti ca e o macheta? Nu de mers in oras, e doar un bibelou.
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
pentru colectionari ... eu zic ca e ceva aparte ... ce nu are toata lumea ... deci e oke d.p.m.d.v. :)
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
c panarama =)))
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
la accident sar aschii :)))
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
apreciez munca numai sa scoata curbele a stat o gramada este reusita dar ineficienta arata ca o arbaleta din evul mediu
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Quote:
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Quote:
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
arta bine.. ptr o masinarie din lemn:D:D
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
se rupeeee!:))
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Nu stiam ca SCULPTURILE pot fi scoase la plimbare mai nou...Sau cum ar zice 'jmekerii', pot fi luate la o tura...
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
e frumoasa macheta, bravo lui
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Quote:
Farte draguta masinuta, detaliile sunt facute foarte bine. |
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
ciudata chestie,dar oricum,omu si-a facut damblaua si mie unul imi place.e ceva sa poti reusi asa ceva.bv lui
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
A avut de lucru serios omu la ea,oricum felicitari lui pt ea,mie imi place si mi-ar placea sa o am la colectie...daca am putea sa o vedem pe viu poate am vb altfel despre ea:idea:
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
pana la urma ce dimensiune are.... e o macheta sau ce...? oricum ar fi omu si-a facut damblaua....plus k e frumusica ciudatenia asta .... dar daca se strica merge de un gratar ...:P
|
Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:16. |
- Copyright 2026 4Tuning