Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi! (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/125628-ciudatenie-lemnoasa-4-roti.html)

Cigo 27-05-09 10:40

Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
5 Attachment(s)
Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!

Această maşină din lemn poartă numele de „Gunner” şi a fost creată de sculptorul Michael Cooper din Sebastopol.


Această mică operă a fost confecţionată din 65 de tipuri diferite de lemn masiv. V-aţi dori aşa ceva în colecţia personală de maşini?

UPDATE: Maşinuţa lemnoasă măsoară: 304,8x152,4x99,06cm.

FoX_BvStreetracing 27-05-09 10:59

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
:-)))) are unghiu de fuba bulit !

D@N_NSL 27-05-09 11:00

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
cam ciudata....sa mergi cu aia prin oras la o groapa s-a rupt in doua

TR_00_ANN 27-05-09 11:03

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
cand mergi cu ia trosneste din toate oasele

SaIBoT 27-05-09 11:11

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Foarte ciudata dar se vede ca s-a muncit mult la ea.Oare de unde atatea idei.Interesant ca a avut nevoie de 65 de tipuri de lemn pt confectionarea ei!

Goose 27-05-09 11:12

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Quote:

Originally Posted by FoX_BvStreetracing (Post 2355715)
:-)))) are unghiu de fuba bulit !

nu stiu daca e bulit , poate sunt virate rotile alea eu parca asa vad :shock:

mihai88 27-05-09 11:13

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Quote:

Originally Posted by D@N_NSL (Post 2355725)
cam ciudata....sa mergi cu aia prin oras la o groapa s-a rupt in doua


stai usor
la ce scara e facuta?:)
parca e in miniatura....

andi_cimpean 27-05-09 11:24

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
pai este de intrat in ea? :D
de mers cu ea? sau este o simpla macheta?...Cosmin nu ne-a precizat dimensiunile:D

dem_fuzl 27-05-09 11:24

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Quote:

Originally Posted by Cigo (Post 2355671)
Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!

Această maşină din lemn poartă numele de „Gunner” şi a fost creată de sculptorul Michael Cooper din Sebastopol.


Această mică operă a fost confecţionată din 65 de tipuri diferite de lemn masiv. V-aţi dori aşa ceva în colecţia personală de maşini?


ACEASTA MICA OPERA BAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHH!!!!!!

e jucarie ... macheta ... cum vreti voi sa ii ziceti ... unde naiba sa mergeti prin oras cu ea?? nu stiti sa cititi 3 randuri? :shock: lool ...

virusu' 27-05-09 11:45

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
multa munca si rezultate pe masura, dar nu inteleg ce vrea sa fie: masina?!?
e mai degraba o balista, dintr-aia de vezi in filmele cu Richard LionHeard

pwr_bz 27-05-09 11:53

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
E adevarat ca sa muncit enorm de mult,dar e destul de ciudata!!

paco_florin 27-05-09 11:54

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
foarte smechera masinuta...s-a chinuit mult tare de tot omu la ea! Felicitarile mele

matiz87 27-05-09 12:32

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
iei o groapa sa rupt lemnu. dar nu`i nimic iti iei borcanu cu aracet si gata :))

Cigo 27-05-09 12:45

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2355821)
pai este de intrat in ea? :D
de mers cu ea? sau este o simpla macheta?...Cosmin nu ne-a precizat dimensiunile:D


UPDATE: Maşinuţa lemnoasă măsoară: 304,8x152,4x99,06cm

DTH 27-05-09 13:05

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
S-o tin pe post de "bibelou" da , ar fii ceva , in rest nu vad ca s-ar face prea multe lucruri cu ea sau in ea :))))

kiddo 27-05-09 14:10

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
masina ii reusita...... dar cand mergi cu ea scartaie din toate incheieturile

Champion 27-05-09 14:11

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Multi oameni nebuni in lumea asta. :)

JuST_GiuGiu 27-05-09 14:37

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
chear mi-ar placea o nebunie dasta.Mai ales ca pentru cineva care nu a vazut asa ceva e un mister:D...hmmmm ,dar problema e urmatoarea cat ar costa o masinuta:|

AlexAstra 27-05-09 14:41

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
pt asta iti cumperi un casetofon si pui sunete de la tobele sport....nah..ca sa fie mai realist:)))))

z$olt 27-05-09 15:12

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Ma doare capul cand vad ce prostii scriu majoritatea. Parca sunteti batuti in cap frate, nu vedeti ca e o macheta? Nu de mers in oras, e doar un bibelou.

RoByNeT 27-05-09 15:21

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
pentru colectionari ... eu zic ca e ceva aparte ... ce nu are toata lumea ... deci e oke d.p.m.d.v. :)

Sp1ky 27-05-09 15:49

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
c panarama =)))

Alex_D12 27-05-09 16:41

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
la accident sar aschii :)))

roska 27-05-09 17:56

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
apreciez munca numai sa scoata curbele a stat o gramada este reusita dar ineficienta arata ca o arbaleta din evul mediu

SV25MBN 27-05-09 18:17

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Quote:

Originally Posted by D@N_NSL (Post 2355725)
cam ciudata....sa mergi cu aia prin oras la o groapa s-a rupt in doua

Iti dai seama. Daca iei o groapa de pe covor, cand te joci cu ea pe jos sau cum.. ?

Dannyromdan 27-05-09 19:29

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Quote:

Originally Posted by dem_fuzl (Post 2355826)
ACEASTA MICA OPERA BAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHH!!!!!!

e jucarie ... macheta ... cum vreti voi sa ii ziceti ... unde naiba sa mergeti prin oras cu ea?? nu stiti sa cititi 3 randuri? :shock: lool ...

O avea motor ?:D Tot din lemn?:D

G3orgyk08 27-05-09 20:36

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
arta bine.. ptr o masinarie din lemn:D:D

YGD-sef 27-05-09 21:52

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
se rupeeee!:))

acevld 27-05-09 22:28

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Nu stiam ca SCULPTURILE pot fi scoase la plimbare mai nou...Sau cum ar zice 'jmekerii', pot fi luate la o tura...

Cobra2007 27-05-09 23:45

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
e frumoasa macheta, bravo lui

bullet14 27-05-09 23:52

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Quote:

Originally Posted by FoX_BvStreetracing (Post 2355715)
:-)))) are unghiu de fuba bulit !

In primul rand acela nu este unghiul de fuga, este unghiul de bracare. In al doilea rand nu e bulit, ci unghiul de bracare al rotii interioare este mai mare decat cel al rotii exterioare.

Farte draguta masinuta, detaliile sunt facute foarte bine.

marius3030 28-05-09 01:37

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
ciudata chestie,dar oricum,omu si-a facut damblaua si mie unul imi place.e ceva sa poti reusi asa ceva.bv lui

bogdyland 28-05-09 09:42

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
A avut de lucru serios omu la ea,oricum felicitari lui pt ea,mie imi place si mi-ar placea sa o am la colectie...daca am putea sa o vedem pe viu poate am vb altfel despre ea:idea:

alex22das 28-05-09 10:04

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
pana la urma ce dimensiune are.... e o macheta sau ce...? oricum ar fi omu si-a facut damblaua....plus k e frumusica ciudatenia asta .... dar daca se strica merge de un gratar ...:P

madboy 28-05-09 10:09

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Quote:

Originally Posted by Cigo (Post 2355671)
Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!

Această maşină din lemn poartă numele de „Gunner” şi a fost creată de sculptorul Michael Cooper din Sebastopol.


Această mică operă a fost confecţionată din 65 de tipuri diferite de lemn masiv. V-aţi dori aşa ceva în colecţia personală de maşini?

UPDATE: Maşinuţa lemnoasă măsoară: 304,8x152,4x99,06cm.

EPIC FAIL! Aceasta "Ciudăţenie lemnoasă" a aparut acum doi ani la "2007 Grand National Roadster Show"! Cred ca cineva este "putin" in urma...


All times are GMT +2. The time now is 06:16.

- Copyright 2026 4Tuning