Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja! (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/124681-brabus-modificat-noul-class-coupe.html)

boy_wonder 20-05-09 16:53

Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
23 Attachment(s)
Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!

Nici nu a fost bine lansat pe piaţă şi iată că noul Mercedes E-Class Coupe a fost deja modificat. Şi nu de oricine, ci chiar de Brabus. Astfel, tunerul german este prima companie ce modifică noua generaţie a coupe-ului din Stuttgart.

Pentru început, să vorbim despre motoare. Cum zvonurile indică faptul că noul E Coupe nu va primi un model AMG, Brabus a decis să ofere pentru versiunea E500 motorul V8 de 6.1 litri ce dezvoltă 462 cai putere şi 615 Nm. Cu acest propulsor, modelul german va accelera de la 0 la 100 km/h în doar 4.7 secunde. Viteza maximă va fi de 315 km/h. Şi dacă nu aveţi un E500, nu trebuie să vă faceţi griji. Brabus oferă creşteri de putere şi pentru celelalte motoare ale coupe-ului: E250 CDI BlueEFFICIENCY va beneficia acum de 235 cai putere, iar E350 CDI BlueEFFICIENCY de 272 cai putere. Alte modificări includ o nouă suspensie şi un sistem performant de frânare.

Mai mult de atât, tunerul german a pregătit şi un nou kit aerodinamic. La exterior, E-Class Coupe a primit un spoiler faţă cu LED-uri incluse şi o prelungire pentru spoilerul spate ce "găzduieşte" şi evacuarea cu patru tobe de eşapament. În plus, Brabus oferă şi noi jante cu dimensiuni cuprinse între 17 şi 20 inci. La interior, meniul include piele, Alcantara, volan sport şi praguri cu logo-ul tunerului.

Shelby GT500 67` Eleanor 20-05-09 17:03

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Cand spui Mercedes Benz, iti dai seama ca e vorba de o masina nemai pomentina, dar cand o combini cu un Kit Brabus, iti dai seama din nou, ca e si mai deosebita...Frumoasa masina

matiz87 20-05-09 17:08

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
deci e fenomenala masinuta asta :| nimic de reprosat nimic de comentat..pozele spun totul. :X bravo lor

nikkon_kde 20-05-09 17:14

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
cand spui Mercedes spui eleganta,
de data asta Mercedes arata ca a inteles ce-i lipsea si aveau Audi si BMW: sportivitate si agilitate.bravo lor, frumoasa masina.

lucian1985 20-05-09 17:26

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Super arata, mai ales rotile...felicitari

keejay 20-05-09 17:33

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
deci arta super bine...imi place la nebunie...no cm

Champion 20-05-09 17:38

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Ce-ti mai poti dori de la un mercedes ?::shock:

molady11 20-05-09 17:50

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Superb , tare as vrea un video,este fff frumoasa si puternica,Intrebare,Or sa puna motorul v12 ??? cred ca ar rupe asfaltu. Nota 20

Bogdan_mb 20-05-09 18:05

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Quote:

Originally Posted by boy_wonder (Post 2336718)
Brabus a decis să ofere pentru versiunea E500 motorul V8 de 6.1 litri ce dezvoltă 462 cai putere şi 615 Nm. Cu acest propulsor, modelul german va accelera de la 0 la 100 km/h în doar 4.7 secunde. Viteza maximă va fi de 315 km/h.

la pretul de DOAR : € 34.510,00 + costul evacuari , un total de vreo 40.000 euro . Ce ieftin nu ? :lol: , mai bine iei un CLK BlackS de bani astia :-)

SI_FLR 20-05-09 18:32

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
frumoasa masina...si daca mai e si modificata de brabus...:X

allexutzzu 20-05-09 18:44

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
jantele mi se par putin cam exagerate...in rest, no comment!

DraquVerDe 20-05-09 18:51

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Nu sunt Fun Mercedes ,dar masinuta asta e o Bijuterie CURATA !:tenisclap:tenisclap

slayersland 20-05-09 19:44

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Chestiile alea negre de pe lateralele spoilerului fata sunt in plus, daca restul masinii are o culoare deschisa, mai ales alb, arata aiurea, ca nu au alte elemente negre cu care sa se asorteze. Jantele uriase, anvelopele cu profil tare jos, ma gandesc cum reactioneaza oare la denivelari?

ROBERT_88ROB 20-05-09 20:05

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
pacat ca noul e clase coupe nu va primi si un model AMG 63 sau 65,oricum si arata foarte bine...

dark18 20-05-09 20:35

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Arata bine. Mi-ar fi placut daca avea doar doua tobe de esapament si daca nu ar fi avut LED-uri.

viorel oancea 20-05-09 21:04

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
mama frate rupere

marius3030 20-05-09 22:45

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
vreau sa spun ca arata bestial cu jantele de 20.wow..super si chitul exterior,dar in schimb mi se pare cam mica puterea motorului de 3500

marian_tgv 20-05-09 23:54

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
nu mi-a placut modelul farurilor..mai bine il lasau mare, unit...spatee imi place, nota 9 :D

sorin_fabian 21-05-09 01:16

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
... no comment ... perfectă ... ce dracu, doar este mercedes.

moartea16 21-05-09 09:24

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Brabus sunt cei mai tari cand vine vorba de modificat masini :) sincer si o demonstreaza si acest E-class

UNLORD 21-05-09 12:07

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
E ok per total cu precizare ca jantele sunt un pic supradimensionate si spatele e cam fad.

ovydioo 21-05-09 13:10

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
dc spui brabus nu mai e nevoie de comentarii

ESPinoza 21-05-09 13:24

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
1 Attachment(s)
imi plac mai mult evacuarile de la pachetul amg.

b0gdan_max 21-05-09 13:59

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
nu sunt fan mercedes... da ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place

Limba14 21-05-09 22:07

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
brabus style.
frumos.
pacat ca noi doar stam si ne dam cu parerea despre asemenea "bucati", in loc sa avem si noi acces la asa ceva...:sad:

Bogdan_mb 22-05-09 02:00

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 2337935)
vreau sa spun ca arata bestial cu jantele de 20.wow..super si chitul exterior,dar in schimb mi se pare cam mica puterea motorului de 3500

e 2987cc motorul. nimic extraordinar, doar ca motorul standard, scoate puterea maxima la 3400 rpm, cand majoritatea dieselurilor de 3L au P-max la 3800+ , de ex :

3.0 TDI : 240 cp / 4.000 rpm
3.0d bmw : 235 cp / 4.000 rpm

Quote:

Originally Posted by Limba14 (Post 2340957)
pacat ca noi doar stam si ne dam cu parerea despre asemenea "bucati", in loc sa avem si noi acces la asa ceva...:sad:

cum sa nu ai acces ? la colina motor gasesti tot ce iti doresti de la brabus ;)

drujbel 28-05-09 21:50

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Quote:

Originally Posted by slayersland (Post 2337295)
Chestiile alea negre de pe lateralele spoilerului fata sunt in plus, daca restul masinii are o culoare deschisa, mai ales alb, arata aiurea, ca nu au alte elemente negre cu care sa se asorteze. Jantele uriase, anvelopele cu profil tare jos, ma gandesc cum reactioneaza oare la denivelari?


Frate , la ce drumuri sunt in Germania , nu ai de ce sa te plangi ...

sergini0 03-06-09 21:46

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Am fost la Bucuresti la lansarea noului E-class W212 si am mers cu 4 masini, 220cdi, 250cdi, 350cdi si 300 bluetec. Modelul pe benzina a fost beton (0-100km in 6.3s, 230cp. 7 litri afara si 11% oras...). De asemenea si 350cdi-ul care avea tot pana in 3000cmc (2997cm3 parca) se infigea la fel (~230cp si 560Nm) dar nu era atat de silentios.
Un E300 din acela cu kit optic, frane si interior AMG ajungea la 70mii de euro... si pentru ca traim in romania acum incepem sa asteptam ...

Bogdan_mb 04-06-09 17:34

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
300 Blutec ? este doar 350 Bluetec , iar motorizari pe benzina exista 250 CGI si 350 avand 204 respectiv 292 cp.

Evoluzione 08-06-09 22:07

Re: Brabus a modificat noul E-Class Coupe. Deja!
 
Imi place din ce in ce mai putin Brabus :|
Ultimele lor masini sunt din ce in ce mai incarcate si kitschaose, chiar si asta :(


All times are GMT +2. The time now is 06:14.

- Copyright 2026 4Tuning