Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/124416-porsche-356-coupe-transformat-opera-arta.html)

Cigo 19-05-09 11:42

Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
4 Attachment(s)
Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă

Margaret Warren este o pictoriţă din Florida care şi-a transformat Porsche-ul 356 C Coupe īntr-o adevărată operă de artă.

Noi spunem că rezultatul este cu adevărat ameţitor din toate punctele de vedere.

La prima vedere am crede că mica pictoriţă a fost inspirată de cāntăreaţa Janis Joplin care a făcut acelaşi lucru cu Porsche-ul din dotare īnsă a ţinut să contrazică şi să ne asigure că inspiraţia a venit din partea mamei sale.

Vă lăsăm să admiraţi frumoasa maşină din 1965 transformată īntr-un curcubeu.

keejay 19-05-09 11:50

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
dragut....

marian_tgv 19-05-09 12:21

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
nu-mi place...

m3lcul 19-05-09 12:26

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
pff.. a cui putea fii o asa bataie de joc, decat a unei celulitoase pufoase, o bila de grasime care se crede minunata. asta ar fii trebuit sa ramana o masina de colectie in stare originala nu o tampenie a unei puhave...ar trebui data o lege in acest sens pt ca prea multe masini cu istorie ajung pe mana unor cretini. hai ca la beetle mai mergea, dar mizeria asta facuta pe un porsche cu traditie, eu o consider o blasfemie la adresa celor care se chinuie in draci sa restaureze asa ceva.
am vazut niste kestii asemanatoare acum ceva timp in mall-plaza pe niste seat-uri, dar lucrarile alea erau oricum net superioare celei de pe coupe-ul asta. nu stiu ce gasesc unii atat de extravagant....

bibi_x 19-05-09 12:28

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
e blonda

lucian1985 19-05-09 13:14

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
:lol: O fi ea artista, dar e pacat de masina totusi !

slayersland 19-05-09 13:17

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
Ma intreb...si-o fi pus pozele si pe hi5? Nu e vina ei, stati linistiti, e a celui care i-a cumparat "jucaria" sa mazgaleasca pe ea. Daca era Janis nu as fi zis nimic, dar nu toti ar trebui sa isi permita sa strice masini de colectie.

Gabone22 19-05-09 13:21

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
ce s-au asortat ele :lol::lol::lol:

andi_cimpean 19-05-09 13:21

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
Zdreanta...
Cum sa faci frate asa ceva la o super masina?!

Intr-adevar arata ca un CURcubeu

matiz87 19-05-09 13:46

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
probabil o chinuia talentu si nu stia cum sa arate :)). oricum saraca masina

Champion 19-05-09 14:01

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
E fain zici ca-i desenat cu stanga si cu ochii inchisi

aleXpeed 19-05-09 14:07

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
Alta masina de colectie batjocorita...

Ghimpe200 19-05-09 14:47

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
foarte urat ceea ce poate face o femeie unei masini clasice deosebite!!!!de ce nu a facut asta unei dacii???Atunci nu cred ca mai zicea nimeni nimica!!!!Foarte urat!!!!

marius3030 19-05-09 15:23

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
cea mai urata masina:twisted:

BR-03-PMP 19-05-09 18:32

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
sincer :P:P a stricat masina da ce stim noi e arta=)):P:P:P yeah

slayersland 19-05-09 19:39

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
Si iar voturile nu corespund cu mesajele...

FLAME 19-05-09 19:46

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
foarte urata!!!a stricat bunatate de masina....

TR_00_ANN 19-05-09 19:53

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
daca tipa e pistorita si-a ratat cariera si daca as fi de la porshe as da-o in judecata ca si-a batut taraba de masina asta

Brynk 19-05-09 19:53

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
cum sa faci asa ceva uei capodopere?NASPAAAAA

razzwan 19-05-09 21:02

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
naspa!!!!!!!!!!!!!!!!

macss 19-05-09 21:37

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
persoane care nu au ce face...

adis307 19-05-09 22:20

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
opera de arta?? hai sa fim seriosi...

B3ST 19-05-09 23:11

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
arta, nu arta... au irosit o masina clasica ce nu va mai fi inlocuita

DiavoLLo 20-05-09 00:02

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
apoi.....daca e masina ei face ce vrea cu ea.....voi cand v-a apucati unii de le stikeriti de arata ca alte alea va zice cineva ceva....nu fiindca e bunul vostru asa si ea.....crede-ti ca o intereseaza parerea altora???? femeia a dat banii pe masina face ce vrea....

claud1u_BDT 20-05-09 09:30

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
nu mai comentati aiurea, poate asta e pasiunea doamnei , si si-a personalizat masina

b0gdan_max 20-05-09 10:45

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
e putin cam mult spus opera de arta :)

bogg 20-05-09 12:39

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
Vai ce va merge gura....
Daca masina era expusa la muzeul Porsche oare mai existau atatea comentarii negative?
Despre acele BMWuri pictate ce ziceti? ..Alea-s ok ca-s oficiale si nu credeti ca e ,,blasfemie" sa colorezi un M1 sau un 3.0CSL.
Infine... nici nu stiu de ce mai ma complic ca nici mie nu-mi place...
Make love not war...
Flower Power :peace:

SHOGUN-A8 20-05-09 17:21

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
Nu e cea mai frumoasa masina din lume...dar raman fara cuvinte cand ii vad pe unii pe aici atat de revoltati de parca le-ar fi luat lor loganul si le-ar fi dezlipit actipildele...
Calmati-va oameni buni ca mai aveti putin si va pocneste o vena la cap...

P.S. parca imi si imaginez ce tuninnnnngareala ati fi facut voi pe un 356...:rolleyes2

mitza mtb 21-05-09 23:00

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
Ma intreb ce culoare are scrisa in talon :lol::lol:

hm....arata foarte Hippie masina :d.. e dragutzica sa zic .. vot Merge

Nautilus 23-05-09 00:27

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
Quote:

Originally Posted by m3lcul (Post 2332734)
pff.. a cui putea fii o asa bataie de joc, decat a unei celulitoase pufoase, o bila de grasime care se crede minunata. asta ar fii trebuit sa ramana o masina de colectie in stare originala nu o tampenie a unei puhave...ar trebui data o lege in acest sens pt ca prea multe masini cu istorie ajung pe mana unor cretini. hai ca la beetle mai mergea, dar mizeria asta facuta pe un porsche cu traditie, eu o consider o blasfemie la adresa celor care se chinuie in draci sa restaureze asa ceva.
am vazut niste kestii asemanatoare acum ceva timp in mall-plaza pe niste seat-uri, dar lucrarile alea erau oricum net superioare celei de pe coupe-ul asta. nu stiu ce gasesc unii atat de extravagant....

Nu ti se pare ca limbajul tau e cam "cartier-periferic"-style?... :rolleyes: :)

~Nautilus

PS de opinii nu zic nimic, iti apartin

roska 26-05-09 11:31

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
imi pare rau ca nu ati pus in vote now si ceva de genu imi vine sa vomit cand il vad... arata ca vagoanele noastre de la metrou pline de graffiti

Nautilus 28-05-09 22:24

Re: Porsche 356 C Coupe transformat īn operă de artă
 
Cred ca Rollsul Phantom V al lui John Lennon te-ar speria :D

[img]http://farm4.static.***********/3375/3406808227_5b45953711.jpg?v=0[/img]

~Nautilus


All times are GMT +2. The time now is 00:27.

- Copyright 2026 4Tuning