Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   SPL (Presiune Sonora) (https://forum.4tuning.ro/371-spl-presiune-sonora.html)
-   -   dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare (https://forum.4tuning.ro/371-spl-presiune-sonora/123116-db-contest-cadrul-2faster-more-show-31mai-baia.html)

SpeeDBreaker 11-05-09 22:48

dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
1 Attachment(s)
Taxa participare:30ron

Inscrierile se pot face atat la fata locului, cat si online prin trimiterea unui mail(as dori ca inscrierile sa se faca din timp) la [email protected], care sa contina:

1) Numele complet
2) Date de contact: numar de telefon + adresa de mail
3) Tipul (modelul) autoturismului si nr. de inmatriculare al acestuia
4) Scurta descriere a sistemului (componentele principale)


Regulament:http://www.easca.eu/web/Challenge/in...L_Rulebook.htm
In functie de numarul de masini inscrise, o sa hotaram cate masuratori facem, 1 sau 2, daca vor fi 2, rezultatul final va fi media lor.

raidaru 11-05-09 22:52

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Team Dragster v-a fi prezent deci va asteptam in numar cat mai mare. Promit personal ca o sa aveti ce vedea !!!!:-):-) si auzi bineinteles.....:lol::lol:

TRX 12-05-09 09:25

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by raidaru (Post 2309890)
Team Dragster v-a fi prezent deci va asteptam in numar cat mai mare. Promit personal ca o sa aveti ce vedea !!!!:-):-) si auzi bineinteles.....:lol::lol:

^^ Nici nu stiti ce va asteapta

SpeeDBreaker 12-05-09 14:43

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Va asteptam in numar cat mai mare!:D

ugod 12-05-09 22:52

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
ce ne asteapta ?

SpeeDBreaker 13-05-09 13:10

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Un show pe cinste:-).

SoundIdentity 17-05-09 21:45

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
doamne ajuta :) amu promit putin mai mult de 132 ca atata dadeam amu 6 ani :):):):):):)doar ca daca nu suntem competenti la acest tip de concurs ne conformam :)
ugode ce zici :) mergem la prajeala iar ca la arad? ne ascundem sub ceva umbra :)

ugod 18-05-09 00:46

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by SoundIdentity (Post 2327610)
doamne ajuta :) amu promit putin mai mult de 132 ca atata dadeam amu 6 ani :):):):):):)doar ca daca nu suntem competenti la acest tip de concurs ne conformam :)
ugode ce zici :) mergem la prajeala iar ca la arad? ne ascundem sub ceva umbra :)

mergem ...
macar de s-ar schimba si regulamentul sau clasele alea sa dam tot ce se poate din difuri

raidaru 18-05-09 10:43

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Cortu cred ca v-a fi si de data asta:lol: cat despre regulament v-a fi acelasi. Las ca poate pica o melodie mai buna de data asta:???:

razvan1515 18-05-09 12:28

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
mah raidaru..nai venit la sv :( sa iti ascult si eu masina :-)

raidaru 18-05-09 12:33

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
probleme financiare...........km multi.............las ca ne vedem cu urmatoarea ocazie:-)

cj-86-pit 19-05-09 19:55

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by SpeeDBreaker (Post 2309875)
Taxa participare:30ron

Inscrierile se pot face atat la fata locului, cat si online prin trimiterea unui mail(as dori ca inscrierile sa se faca din timp) la [email protected], care sa contina:

1) Numele complet
2) Date de contact: numar de telefon + adresa de mail
3) Tipul (modelul) autoturismului si nr. de inmatriculare al acestuia
4) Scurta descriere a sistemului (componentele principale)


Regulament:http://www.easca.eu/web/Challenge/in...L_Rulebook.htm
In functie de numarul de masini inscrise, o sa hotaram cate masuratori facem, 1 sau 2, daca vor fi 2, rezultatul final va fi media lor.

scuza ma dar nu ti se pare absurd ca noi sa platim o taxa?noi facem totul noi ar trebui sa cerem o taxa pt investitiile pe care le facem in masini si aducem publicul la evenimente....nu crezi ca asa ar fii corect?

ugod 19-05-09 20:47

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by cj-86-pit (Post 2334086)
scuza ma dar nu ti se pare absurd ca noi sa platim o taxa?noi facem totul noi ar trebui sa cerem o taxa pt investitiile pe care le facem in masini si aducem publicul la evenimente....nu crezi ca asa ar fii corect?

LA TOATE CONCURSURILE SE PLATESTE TAXA DE PARTICIPARE
pana acum asa a fost
cat timp intrarea e moka , se dau niste premii fie ele mici sau doar niste simple cupe dar si alea costa pe langa multe alte cheltuieli de organizare.

IonutzMFF 19-05-09 20:51

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
EU SUNT ORGANIZATORUL PRINCIPAL , DIN CAUZA COSTURILOR MARI DE ORGANIZARE SI A TAXEI DE AEROPORT DE 10.000 EURO !!! , DA A'TI CITIT BINE , SUNTEM NEVOITI SA AVEM TAXA , CHIAR DACA VROIAM ANUL ACESTA FARA TAXA

raidaru 19-05-09 21:48

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Avand in vedere ca este pe aeroport taxa e f mare, 30 lei nu ar trebui sa fie asa mare efort...............sa speram ca vom fi cat mai multi!!!

ceachi 19-05-09 22:22

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by ugod (Post 2334224)
LA TOATE CONCURSURILE SE PLATESTE TAXA DE PARTICIPARE
pana acum asa a fost
cat timp intrarea e moka , se dau niste premii fie ele mici sau doar niste simple cupe dar si alea costa pe langa multe alte cheltuieli de organizare.

Taxa de participare la concursurile audio , care se tin in cadrul acestor show-uri ar trebui anulata ,cel putin pina cid aceste concursuri capata notorietate.
Oricum la aceste expoziitii banii nu vin de la concurentii car-audio, importanti sunt expozantii (importatori , producatori , ateliere de tuning), de la ei vin banii , noi pasionatii care batem atita drum , ar trebui sa platim doar cu prezenta.
Taxati masinile demo ale importatorilor , ei fac bani (reclama) din prezenta la aceste show-uri.
Nu am intentia de a crea polemici , pur si simplu imi exprim o simpla opinie.
Fenomenul car-audio in Rominia este inuficient dezvoltat , pasionatii care vin la concursuri ar trebui sprijiniti macar , participarea sa fie gratuita .
Nu ma intelegeti gresit , eu si inca alti citiva vom veni indiferent de cit va fi taxa de participare dar cei care sunt la inceput , care nu sunt atit de pasionati incit sa investeasca sume importante in sistemele audio pot fi descurajati .
Stiu ca sunt costuri dar daca facem un calcul simplist sa zicem ca la un show vin 30 de concurenti la 30 ron/buc face cam 900 ron , fata de 10.000 de euro este mizilic, parerea mea e de preferat un show mare ,care capata notorietate , audienta , publicitatea e mai mare ...
Eu daca as fi organizator asa as gindi dar cum nu sunt , imi exprim doar o simpla parere.
P.S.
4tuning cred ca a inteles acest lucru , ca dovada participarea la "Campionatul National de Car-Audio " este gratuita , ba se mai dau si premii mai nou , anul trecut in toamna au fost semnificative , anul asta find criza au fost mai mici dar probabil ca vor creste

cj-86-pit 21-05-09 07:41

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
cu prezenta e putin spus.....noi ar trebui sa fim platiti pt ca pe seama noastra se face spectacolul...si daca taxa a fost 10000 euro cautati si voi un sponsor....ca altfel incet ,incet nu mai vine lumea sa faca spectacol......cei din bucuresti de la 4tuning cum reusesc?

IonutzMFF 21-05-09 08:53

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Cum se descurca ???Deja 4 tuning'ul a prins notorietate , acolo isi permit devreme ce un loc de prezentare , un stand , ajunge la cateva mii de euro +intrarea , sigur vin in jur de 10.000 persoane intr'o zi , daca nu chiar mai mult , fa si tu niste calcule .Pe mine ma costa 13.500 doar sa organizez , de unde vrei sa si scot atate din bilete sau taxe?? Sunt unele persoane care pur si simplu nu inteleg , voi tot timpul veniti cu idei , dar nu le puneti voi personal in aplicare .

cj-86-pit 21-05-09 10:29

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
o fac altii pt noi si inca bine...daca tot vrei sa fii printre cei care o fac fa o bine ca doar cu noi ai de castigat ...nu?

raidaru 21-05-09 10:58

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Hai ba mai terminati odata. Ovi ce dracu te zgarcesti la 30 lei, vrei sa ii pun eu pt tine ????????Daca rellaxx reuseste sa faca fara taxa bravo lui, intr-o buna zi poate si Ionut v-a face la fel, hai gata cu cearta si pregatiti-va masinile ca nu se stie care picati in categorie cu mine:lol::lol::lol:

SpeeDBreaker 22-05-09 00:05

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Eventul se`apropie..,si n`avem nici un inscris oficial.:???:

raidaru 22-05-09 00:06

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by SpeeDBreaker (Post 2341288)
Eventul se`apropie..,si n`avem nici un inscris oficial.:???:

Nu-ti fa probleme nu e la moda inscrierea online.................acolo pe loc se face;)

cj-86-pit 22-05-09 07:55

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
sincer voi veni la eveniment ...dar nu particip si pot sa aduc si eu un term lab si sa fac masuratori in strada la 5 lei masuratoarea pana imi adun 30 lei.....dar mi e lene...:))...chiar crezi ca e vb de bani raider?e vb de gest....eu mi am ars basul mai in toate concursurile unde am fost si am facut spectacol ...si pt ce?...si acum sa mai si platesc sa l ard ....ma doare...:))

raidaru 22-05-09 08:16

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Pai l-ai ars ca asa ai vrut...............;)

cj-86-pit 22-05-09 08:26

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
l am ars pt spectacol....da mi adresa ta de mess.sa vb

cj-86-pit 22-05-09 08:35

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by SpeeDBreaker (Post 2309875)
Taxa participare:30ron

Inscrierile se pot face atat la fata locului, cat si online prin trimiterea unui mail(as dori ca inscrierile sa se faca din timp) la [email protected], care sa contina:

1) Numele complet
2) Date de contact: numar de telefon + adresa de mail
3) Tipul (modelul) autoturismului si nr. de inmatriculare al acestuia
4) Scurta descriere a sistemului (componentele principale)


Regulament:http://www.easca.eu/web/Challenge/in...L_Rulebook.htm
In functie de numarul de masini inscrise, o sa hotaram cate masuratori facem, 1 sau 2, daca vor fi 2, rezultatul final va fi media lor.

daca tot ai pus taxa ceva premii oferi?

ugod 22-05-09 14:07

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
premii de consolare pt cine arde scule

IonutzMFF 27-05-09 22:26

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Taxa de aeroport 10.000 euro
Concert 2000 euro
Jandarmi 10.000 ron
Salvare 1000 ron
ISU 1000 ron
Pompieri 1000 ron
Politie 1500 ron
Scena+muzica 2500 ron
Toalete ecologice 1000 ron
Firma salubrizare curatenie 2000 ron
Personal 500 ron

Din sponsorizari am strans doar 2500 ron

Crezi ca scot atat din bilete si participanti ??? Eventual mai pun de la mine eu vreo 1500 euro , deci nu e asa usor crede'ma , si pot demonstra cu toate facturile


Premiile constau in medalii si diplome personalizate corespunzator , si ce mai ofera sponsorii de la fata locului , vor fi multi :)

raidaru 01-06-09 10:37

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
A mai trecut un eveniment. Trebuie oarecum sa fac o remarca si in acelasi timp un repros domnului Ionut. Nu imi place ca am fost neglijati cei de la sunet, de la faptul ca nu am avut curent la faptul ca s-au dat 5 medalii cu 5 lei bucata, pe care nu era nici macar inscriptionat nimic pe ele,decat locul 1, cate una pentru fiecare loc 1, locurile 2 si 3 primind diploma. Aici e si vina noastra de fapt ca nu am stabilit de la inceput exact cum v-a fi, am mers pe credibilitate. In fine, a trecut, data viitoare cu siguranta v-a fi mai bine:-) Felicitari tuturor participantilor, inclusiv celor de la liniute. Voi reveni mai tarziu cu rezultatele de la EASCA si cu poze. Bafta!!

raidaru 01-06-09 21:59

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
24 Attachment(s)
poze si un clip : https://www.youtube.com/watch?v=1uE2SuL4hSQ
Rezultatele le voi pune maine:-)

SKR* 01-06-09 22:21

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
S au inmultit dragsterele :D

raidaru 02-06-09 17:45

Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
 
Rezultate:

MINI

Locul 1 Stefanut Alexandru AR-08-MBN - 134,8dB
FUNI
Locul 1 Lacatus Cristian AR-62-JIJ - 139,4 dB
Locul 2 Ienci Stelian AR-09-ANU - 136,6 dB
Locul 3 Span Rudolf MM-04-KJU - 130 dB
MAXI
Locul 1 Piroska Gabriel AR-87-PIR - 144,3 dB
Locul 2 Horvath Rudolf SM-06-HJW - 143,9 dB
Locul 3 Mihalache Daniel B-134516 - 140,8 dB
Locul 4 Bontiu Ciprian MS-88-CPR - 140,2 dB
Locul 5 Bernat Mihai CJ-46-MYH - 139,3 dB
Locul 6 Dindelegan Razvan CJ-19-DRV - 138 dB
Locul 7 Baliga Marius AR-04-ZTX - 134,2 - dB
UNLIMITED
Locul 1 Todorache Cosmin MS-20-BMX - 140,2 dB
OUTLAW
Locul 1 Petcu Dan (Raidaru) AR-99-DBZ - 152,2 dB
Locul 2 Blenessy Zoltan HR-82-WRC - 144,3 dB
Locul 3 Gerka Istvan CJ-24-KVK - 142,1 dB
Locul 4 Manta Gabriel MM-26-CRE - 137,2 dB


All times are GMT +2. The time now is 12:46.

- Copyright 2026 4Tuning