![]() |
dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
1 Attachment(s)
Taxa participare:30ron
Inscrierile se pot face atat la fata locului, cat si online prin trimiterea unui mail(as dori ca inscrierile sa se faca din timp) la [email protected], care sa contina: 1) Numele complet 2) Date de contact: numar de telefon + adresa de mail 3) Tipul (modelul) autoturismului si nr. de inmatriculare al acestuia 4) Scurta descriere a sistemului (componentele principale) Regulament:http://www.easca.eu/web/Challenge/in...L_Rulebook.htm In functie de numarul de masini inscrise, o sa hotaram cate masuratori facem, 1 sau 2, daca vor fi 2, rezultatul final va fi media lor. |
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Team Dragster v-a fi prezent deci va asteptam in numar cat mai mare. Promit personal ca o sa aveti ce vedea !!!!:-):-) si auzi bineinteles.....:lol::lol:
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Quote:
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Va asteptam in numar cat mai mare!:D
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
ce ne asteapta ?
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Un show pe cinste:-).
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
doamne ajuta :) amu promit putin mai mult de 132 ca atata dadeam amu 6 ani :):):):):):)doar ca daca nu suntem competenti la acest tip de concurs ne conformam :)
ugode ce zici :) mergem la prajeala iar ca la arad? ne ascundem sub ceva umbra :) |
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Quote:
macar de s-ar schimba si regulamentul sau clasele alea sa dam tot ce se poate din difuri |
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Cortu cred ca v-a fi si de data asta:lol: cat despre regulament v-a fi acelasi. Las ca poate pica o melodie mai buna de data asta:???:
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
mah raidaru..nai venit la sv :( sa iti ascult si eu masina :-)
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
probleme financiare...........km multi.............las ca ne vedem cu urmatoarea ocazie:-)
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Quote:
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Quote:
pana acum asa a fost cat timp intrarea e moka , se dau niste premii fie ele mici sau doar niste simple cupe dar si alea costa pe langa multe alte cheltuieli de organizare. |
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
EU SUNT ORGANIZATORUL PRINCIPAL , DIN CAUZA COSTURILOR MARI DE ORGANIZARE SI A TAXEI DE AEROPORT DE 10.000 EURO !!! , DA A'TI CITIT BINE , SUNTEM NEVOITI SA AVEM TAXA , CHIAR DACA VROIAM ANUL ACESTA FARA TAXA
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Avand in vedere ca este pe aeroport taxa e f mare, 30 lei nu ar trebui sa fie asa mare efort...............sa speram ca vom fi cat mai multi!!!
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Quote:
Oricum la aceste expoziitii banii nu vin de la concurentii car-audio, importanti sunt expozantii (importatori , producatori , ateliere de tuning), de la ei vin banii , noi pasionatii care batem atita drum , ar trebui sa platim doar cu prezenta. Taxati masinile demo ale importatorilor , ei fac bani (reclama) din prezenta la aceste show-uri. Nu am intentia de a crea polemici , pur si simplu imi exprim o simpla opinie. Fenomenul car-audio in Rominia este inuficient dezvoltat , pasionatii care vin la concursuri ar trebui sprijiniti macar , participarea sa fie gratuita . Nu ma intelegeti gresit , eu si inca alti citiva vom veni indiferent de cit va fi taxa de participare dar cei care sunt la inceput , care nu sunt atit de pasionati incit sa investeasca sume importante in sistemele audio pot fi descurajati . Stiu ca sunt costuri dar daca facem un calcul simplist sa zicem ca la un show vin 30 de concurenti la 30 ron/buc face cam 900 ron , fata de 10.000 de euro este mizilic, parerea mea e de preferat un show mare ,care capata notorietate , audienta , publicitatea e mai mare ... Eu daca as fi organizator asa as gindi dar cum nu sunt , imi exprim doar o simpla parere. P.S. 4tuning cred ca a inteles acest lucru , ca dovada participarea la "Campionatul National de Car-Audio " este gratuita , ba se mai dau si premii mai nou , anul trecut in toamna au fost semnificative , anul asta find criza au fost mai mici dar probabil ca vor creste |
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
cu prezenta e putin spus.....noi ar trebui sa fim platiti pt ca pe seama noastra se face spectacolul...si daca taxa a fost 10000 euro cautati si voi un sponsor....ca altfel incet ,incet nu mai vine lumea sa faca spectacol......cei din bucuresti de la 4tuning cum reusesc?
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Cum se descurca ???Deja 4 tuning'ul a prins notorietate , acolo isi permit devreme ce un loc de prezentare , un stand , ajunge la cateva mii de euro +intrarea , sigur vin in jur de 10.000 persoane intr'o zi , daca nu chiar mai mult , fa si tu niste calcule .Pe mine ma costa 13.500 doar sa organizez , de unde vrei sa si scot atate din bilete sau taxe?? Sunt unele persoane care pur si simplu nu inteleg , voi tot timpul veniti cu idei , dar nu le puneti voi personal in aplicare .
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
o fac altii pt noi si inca bine...daca tot vrei sa fii printre cei care o fac fa o bine ca doar cu noi ai de castigat ...nu?
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Hai ba mai terminati odata. Ovi ce dracu te zgarcesti la 30 lei, vrei sa ii pun eu pt tine ????????Daca rellaxx reuseste sa faca fara taxa bravo lui, intr-o buna zi poate si Ionut v-a face la fel, hai gata cu cearta si pregatiti-va masinile ca nu se stie care picati in categorie cu mine:lol::lol::lol:
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Eventul se`apropie..,si n`avem nici un inscris oficial.:???:
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Quote:
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
sincer voi veni la eveniment ...dar nu particip si pot sa aduc si eu un term lab si sa fac masuratori in strada la 5 lei masuratoarea pana imi adun 30 lei.....dar mi e lene...:))...chiar crezi ca e vb de bani raider?e vb de gest....eu mi am ars basul mai in toate concursurile unde am fost si am facut spectacol ...si pt ce?...si acum sa mai si platesc sa l ard ....ma doare...:))
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Pai l-ai ars ca asa ai vrut...............;)
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
l am ars pt spectacol....da mi adresa ta de mess.sa vb
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Quote:
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
premii de consolare pt cine arde scule
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Taxa de aeroport 10.000 euro
Concert 2000 euro Jandarmi 10.000 ron Salvare 1000 ron ISU 1000 ron Pompieri 1000 ron Politie 1500 ron Scena+muzica 2500 ron Toalete ecologice 1000 ron Firma salubrizare curatenie 2000 ron Personal 500 ron Din sponsorizari am strans doar 2500 ron Crezi ca scot atat din bilete si participanti ??? Eventual mai pun de la mine eu vreo 1500 euro , deci nu e asa usor crede'ma , si pot demonstra cu toate facturile Premiile constau in medalii si diplome personalizate corespunzator , si ce mai ofera sponsorii de la fata locului , vor fi multi :) |
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
A mai trecut un eveniment. Trebuie oarecum sa fac o remarca si in acelasi timp un repros domnului Ionut. Nu imi place ca am fost neglijati cei de la sunet, de la faptul ca nu am avut curent la faptul ca s-au dat 5 medalii cu 5 lei bucata, pe care nu era nici macar inscriptionat nimic pe ele,decat locul 1, cate una pentru fiecare loc 1, locurile 2 si 3 primind diploma. Aici e si vina noastra de fapt ca nu am stabilit de la inceput exact cum v-a fi, am mers pe credibilitate. In fine, a trecut, data viitoare cu siguranta v-a fi mai bine:-) Felicitari tuturor participantilor, inclusiv celor de la liniute. Voi reveni mai tarziu cu rezultatele de la EASCA si cu poze. Bafta!!
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
24 Attachment(s)
poze si un clip : https://www.youtube.com/watch?v=1uE2SuL4hSQ
Rezultatele le voi pune maine:-) |
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
S au inmultit dragsterele :D
|
Re: dB contest in cadrul "2Faster More Show"31MAI, Baia Mare
Rezultate:
MINI Locul 1 Stefanut Alexandru AR-08-MBN - 134,8dB FUNI Locul 1 Lacatus Cristian AR-62-JIJ - 139,4 dB Locul 2 Ienci Stelian AR-09-ANU - 136,6 dB Locul 3 Span Rudolf MM-04-KJU - 130 dB MAXI Locul 1 Piroska Gabriel AR-87-PIR - 144,3 dB Locul 2 Horvath Rudolf SM-06-HJW - 143,9 dB Locul 3 Mihalache Daniel B-134516 - 140,8 dB Locul 4 Bontiu Ciprian MS-88-CPR - 140,2 dB Locul 5 Bernat Mihai CJ-46-MYH - 139,3 dB Locul 6 Dindelegan Razvan CJ-19-DRV - 138 dB Locul 7 Baliga Marius AR-04-ZTX - 134,2 - dB UNLIMITED Locul 1 Todorache Cosmin MS-20-BMX - 140,2 dB OUTLAW Locul 1 Petcu Dan (Raidaru) AR-99-DBZ - 152,2 dB Locul 2 Blenessy Zoltan HR-82-WRC - 144,3 dB Locul 3 Gerka Istvan CJ-24-KVK - 142,1 dB Locul 4 Manta Gabriel MM-26-CRE - 137,2 dB |
| All times are GMT +2. The time now is 12:46. |
- Copyright 2026 4Tuning