Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Citroen (https://forum.4tuning.ro/301-discutii-citroen.html)
-   -   Parere Citroen C3 (https://forum.4tuning.ro/301-discutii-citroen/12155-parere-citroen-c3.html)

Cosmin255 26-01-06 17:14

Parere Citroen C3
 
Astept si eu niste pareri despre C3ul care are oferta acum. O sa revin cu detalii diseara ca acum ma cam grabesc . Ma intereseaza masina pentru ca de Citroen C1 am ramas dezamagit dupa ce l-am vazut live la interior rau de tot , in spate cel putin stai mai comod in autobuz

tase_astra 27-01-06 11:49

Zi-mi ceea ce vrei sa afli si te ajut cu cea mai mare placere.

tase_astra 27-01-06 11:52

In primul rand iti recomand o varianta care sa contina neaparat ABS, ca fara el esti sanie intr-o franare mai violenta si nu numai.
Acum depinde de tine de motorizarea pe care o alegi.
Nu iti recomand motorul de 1,1. Consuma 7,5 in oras, dar la drum ia 5 daor la 90km/h. Si e puturos...rau

Cosmin255 27-01-06 14:25

Design
bandouri protectie laterala
bare de protectie in culoarea caroseriei
faruri cu geam clar
jante otel
manere interioare usi cromate
oglinzi exterioare negre

Functionalitate si Confort
bancheta rabatabila asimetric
caroserie galvanizata
ceas digital de bord
computer de bord
faruri reglabile electric din interior
filtru de particule si praf
geamuri atermice
geamuri electrice fata
iluminare habitaclu si portbagaj
inchidere centralizata
luneta incalzita
oglinzi retrovizoare cu reglare manuala
plafoniere cu temporizare
preechipare audio
roata de rezerva de dimensiuni normale
servodirectie
sistem de iluminare \"Follow Me Home\"
sistem dezactivare airbag pasager
stergator luneta
tablou de bord cu afisaj digital
turometru

Siguranta
airbag pasager
airbag sofer
avertizor pentru depasirea vitezei setate
avertizor sonor lumini/usi deschise
centuri de siguranta fata cu pretensionare pirotehnica si limitator de efort
centuri de siguranta spate cu prindere in 3 puncte
intrerupere alimentare carburant in caz de accident
sistem \"Isofix\" bancheta spate pentru scaune copii
sistem antifurt cu blocarea motorului
sistem de blocare usi spate
sistem de franare servoasistat
stop suplimentar frana
tetiere fata reglabile
volan reglabil

la care se adauga
Functionalitate si Confort
inchidere centralizata cu telecomanda pe cheie
scaun sofer reglabil pe inaltime
sertar multifunctional sub scaunul pasagerului

Siguranta
ABS (standard pe 1.6HDI)
airbag-uri laterale

Pachete gratuite
Vopsea metalizata si proiectoare ceata

cam astea ar fi obtiunile

Cosmin255 27-01-06 14:29

pt motor am de ales intre 1.4 HDi, 1398cc (70CP) si un » 1.1i , 1124cc (60CP) . Masina va fi masina \"de serviciu\" a mamei deoarece are de umblat dar numai in regim urban , deci nu o intereseaza cine stie ce dotari in plus fata de ce ofera francezii in acest standard si in plus ar avea de asteptat si ii trebuie cat mai urgent...chiar daca mai pune cumva vreo obtiune cam cat ar mai astetpa? Vreo 3 luni nu?

Cosmin255 27-01-06 14:33

Astept pareri opinii despre cei care au/au condus Citroen C3 si mai astept variante , ce altceva am mai putea gasi nu prea scump , ma repet masina ne va trebui pentru a \"ne misca\" prin oras ... atat. Criterii ar fi :
- 2002+,
- consum mic ,
- Nu prea multi km ,
- Obtiuni minime: AC , geamuri electrice , inchidere centralizata CD player
- Posibilitate leasing + TVA deductibil
- Garantie

Cosmin255 27-01-06 16:38

Am primit o oferta acum pe fax de la ATS Bucuresti masina e 12517 euro DDP cu ce obtiuni am amintit mai sus cu motor 1.4 HDI . Stie cineva ceva despre motor / consum exact?

lowrider 28-01-06 12:45

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"obrazNICK\"
obtiuni

optiuni

Eugen_TL 28-01-06 18:04

:)))) peste tot scrie asa cand e vorba de optiuni! din graba probabil ! :P

lowrider 28-01-06 18:57

in primul post am crezut ca din graba,in al 2 lea mi-am pus un semn de intrebare, in al 3 lea era clar :lol:

Eugen_TL 29-01-06 00:43

:-?? orice e posibil ... dar hai ca suntem off ! eu unu am o parere buna pt masinutza si e si simpatica.... ca ce am auzit eu se pare ca plasticul din interior e cam de proasta calitate( am vazut la emisiunile care critica masini)

Cosmin255 29-01-06 10:52

Obtiuni Optiuni nu mai conteaza multumesc pentru nimic . Inchideti topicul pls

tase_astra 29-01-06 16:20

La 12517 cu dicountul de 1000 de euro la CIP aplicat ai urmatoareke:
Airbaguri frontale si laterale pentru sofer si pasager
Volan reglabil pe inaltime si adancime
Scaun sofer reglabil pe inaltime
Computer de bord
Aer conditionat si torpedou ventilat
Geamuri electrice fata
Oglinzi electrice
ABS+EBD
Vopsea metalizata inclusa in pret
Daca ai tapiterie velour ( care de obicei e pe toate SX-urile ai si cotiere intre scaunele fata)
Sertar sub scaunul pasagerului fata

E un motor bun. trage destul de bine si in plus e economic. Iti zic din sursa sigura...

Cosmin255 30-01-06 14:56

Multumesc pt comentarii dar a cazut dupa cum am mai zis varianta asta , daca vrei sa ma ajutati , am un topic despre Fiesta / Polo

CT99WUW 05-02-06 10:50

re
 
VARZA MASINA la modul cel mai serios

peter 05-02-06 10:52

numai designu e de el..in rest.... 0 calitate... :wink:

Cosmin255 05-02-06 12:10

Gata m-am hotarat , a cazut C3ul , Ford Fiesta 1.4TDCI Ghia o sa comandam saptamana viitoare.Multumesc

peter 05-02-06 12:29

ai facut o alegere buna.. :wink: ...ce culoare iei ? nu ai vazut la TV cate culori... :)

NWZeu 05-02-06 15:13

Citroen are design frumos, atat .... tehnologia e cam prost implementata si acest model este al naibii de incomod .....

Cosmin255 13-02-06 20:17

Culoarea este un albastru tonic

https://forum.4tuning.ro/viewtopic.php?t=16557 - mai multe despre masina (lasati si un comentariu pls)

Cosmin255 25-02-06 08:16

Acest topic poate fi inchis . Multumesc

Cosmin255 07-03-06 12:23

Re: Parere Citroen C3
 
Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis
Poate Asa Vede Vreun Moderator :))

bezz 05-06-07 20:11

Re: Parere Citroen C3
 
@ peter cand o sa ai varsta necesara si o sa FII in stare sa-ti iei carnet si apoi masina du-te si fa un drive test cu c3-ul, apoi mai documenteaza-te pe forumurile cu POSESORI de c3 in legatura cu calitatea si fiabilitatea modelului, pana atunci rezuma-te la mirc si nfs ca la masini esti pe dinafara... complet

eu la 110 kg m-am simtit mult mai comod in c3 decat in fiesta, iar tehnologia prost implementata ... hmmm da si tu cateva exemple, la C3!

cat despre un versus fabia c3 :D nu cred ca-si are rostul ... sa vedeti voi plastice ieftine si troncaneli la fabia ... pluuuus niste motorizari traznet ... plus super pret

nu mai deschideti gura in necunostinta de cauza.

danyutz 05-11-07 16:01

Re: Parere Citroen C3
 
Quote:

Originally Posted by bezz (Post 934735)
@ peter cand o sa ai varsta necesara si o sa FII in stare sa-ti iei carnet si apoi masina du-te si fa un drive test cu c3-ul, apoi mai documenteaza-te pe forumurile cu POSESORI de c3 in legatura cu calitatea si fiabilitatea modelului, pana atunci rezuma-te la mirc si nfs ca la masini esti pe dinafara... complet

eu la 110 kg m-am simtit mult mai comod in c3 decat in fiesta, iar tehnologia prost implementata ... hmmm da si tu cateva exemple, la C3!

cat despre un versus fabia c3 :D nu cred ca-si are rostul ... sa vedeti voi plastice ieftine si troncaneli la fabia ... pluuuus niste motorizari traznet ... plus super pret

nu mai deschideti gura in necunostinta de cauza.


mare dreptate iti dau, C3 bate la raportul dotari/pret orice model din clasa lui. Eu conduc unul, SX 1.4HDi .. nu am nici o problema cu ea, 40mii km(masina de firma - al 4-lea posesor).

romikette 04-08-11 20:18

Re: Parere Citroen C3
 
nice :D


All times are GMT +2. The time now is 14:57.

- Copyright 2026 4Tuning