![]() |
Parere Citroen C3
Astept si eu niste pareri despre C3ul care are oferta acum. O sa revin cu detalii diseara ca acum ma cam grabesc . Ma intereseaza masina pentru ca de Citroen C1 am ramas dezamagit dupa ce l-am vazut live la interior rau de tot , in spate cel putin stai mai comod in autobuz
|
Zi-mi ceea ce vrei sa afli si te ajut cu cea mai mare placere.
|
In primul rand iti recomand o varianta care sa contina neaparat ABS, ca fara el esti sanie intr-o franare mai violenta si nu numai.
Acum depinde de tine de motorizarea pe care o alegi. Nu iti recomand motorul de 1,1. Consuma 7,5 in oras, dar la drum ia 5 daor la 90km/h. Si e puturos...rau |
Design
bandouri protectie laterala bare de protectie in culoarea caroseriei faruri cu geam clar jante otel manere interioare usi cromate oglinzi exterioare negre Functionalitate si Confort bancheta rabatabila asimetric caroserie galvanizata ceas digital de bord computer de bord faruri reglabile electric din interior filtru de particule si praf geamuri atermice geamuri electrice fata iluminare habitaclu si portbagaj inchidere centralizata luneta incalzita oglinzi retrovizoare cu reglare manuala plafoniere cu temporizare preechipare audio roata de rezerva de dimensiuni normale servodirectie sistem de iluminare \"Follow Me Home\" sistem dezactivare airbag pasager stergator luneta tablou de bord cu afisaj digital turometru Siguranta airbag pasager airbag sofer avertizor pentru depasirea vitezei setate avertizor sonor lumini/usi deschise centuri de siguranta fata cu pretensionare pirotehnica si limitator de efort centuri de siguranta spate cu prindere in 3 puncte intrerupere alimentare carburant in caz de accident sistem \"Isofix\" bancheta spate pentru scaune copii sistem antifurt cu blocarea motorului sistem de blocare usi spate sistem de franare servoasistat stop suplimentar frana tetiere fata reglabile volan reglabil la care se adauga Functionalitate si Confort inchidere centralizata cu telecomanda pe cheie scaun sofer reglabil pe inaltime sertar multifunctional sub scaunul pasagerului Siguranta ABS (standard pe 1.6HDI) airbag-uri laterale Pachete gratuite Vopsea metalizata si proiectoare ceata cam astea ar fi obtiunile |
pt motor am de ales intre 1.4 HDi, 1398cc (70CP) si un » 1.1i , 1124cc (60CP) . Masina va fi masina \"de serviciu\" a mamei deoarece are de umblat dar numai in regim urban , deci nu o intereseaza cine stie ce dotari in plus fata de ce ofera francezii in acest standard si in plus ar avea de asteptat si ii trebuie cat mai urgent...chiar daca mai pune cumva vreo obtiune cam cat ar mai astetpa? Vreo 3 luni nu?
|
Astept pareri opinii despre cei care au/au condus Citroen C3 si mai astept variante , ce altceva am mai putea gasi nu prea scump , ma repet masina ne va trebui pentru a \"ne misca\" prin oras ... atat. Criterii ar fi :
- 2002+, - consum mic , - Nu prea multi km , - Obtiuni minime: AC , geamuri electrice , inchidere centralizata CD player - Posibilitate leasing + TVA deductibil - Garantie |
Am primit o oferta acum pe fax de la ATS Bucuresti masina e 12517 euro DDP cu ce obtiuni am amintit mai sus cu motor 1.4 HDI . Stie cineva ceva despre motor / consum exact?
|
Re:
Quote:
|
:)))) peste tot scrie asa cand e vorba de optiuni! din graba probabil ! :P
|
in primul post am crezut ca din graba,in al 2 lea mi-am pus un semn de intrebare, in al 3 lea era clar :lol:
|
:-?? orice e posibil ... dar hai ca suntem off ! eu unu am o parere buna pt masinutza si e si simpatica.... ca ce am auzit eu se pare ca plasticul din interior e cam de proasta calitate( am vazut la emisiunile care critica masini)
|
Obtiuni Optiuni nu mai conteaza multumesc pentru nimic . Inchideti topicul pls
|
La 12517 cu dicountul de 1000 de euro la CIP aplicat ai urmatoareke:
Airbaguri frontale si laterale pentru sofer si pasager Volan reglabil pe inaltime si adancime Scaun sofer reglabil pe inaltime Computer de bord Aer conditionat si torpedou ventilat Geamuri electrice fata Oglinzi electrice ABS+EBD Vopsea metalizata inclusa in pret Daca ai tapiterie velour ( care de obicei e pe toate SX-urile ai si cotiere intre scaunele fata) Sertar sub scaunul pasagerului fata E un motor bun. trage destul de bine si in plus e economic. Iti zic din sursa sigura... |
Multumesc pt comentarii dar a cazut dupa cum am mai zis varianta asta , daca vrei sa ma ajutati , am un topic despre Fiesta / Polo
|
re
VARZA MASINA la modul cel mai serios
|
numai designu e de el..in rest.... 0 calitate... :wink:
|
Gata m-am hotarat , a cazut C3ul , Ford Fiesta 1.4TDCI Ghia o sa comandam saptamana viitoare.Multumesc
|
ai facut o alegere buna.. :wink: ...ce culoare iei ? nu ai vazut la TV cate culori... :)
|
Citroen are design frumos, atat .... tehnologia e cam prost implementata si acest model este al naibii de incomod .....
|
Culoarea este un albastru tonic
https://forum.4tuning.ro/viewtopic.php?t=16557 - mai multe despre masina (lasati si un comentariu pls) |
Acest topic poate fi inchis . Multumesc
|
Re: Parere Citroen C3
Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis Topic Inchis
Poate Asa Vede Vreun Moderator :)) |
Re: Parere Citroen C3
@ peter cand o sa ai varsta necesara si o sa FII in stare sa-ti iei carnet si apoi masina du-te si fa un drive test cu c3-ul, apoi mai documenteaza-te pe forumurile cu POSESORI de c3 in legatura cu calitatea si fiabilitatea modelului, pana atunci rezuma-te la mirc si nfs ca la masini esti pe dinafara... complet
eu la 110 kg m-am simtit mult mai comod in c3 decat in fiesta, iar tehnologia prost implementata ... hmmm da si tu cateva exemple, la C3! cat despre un versus fabia c3 :D nu cred ca-si are rostul ... sa vedeti voi plastice ieftine si troncaneli la fabia ... pluuuus niste motorizari traznet ... plus super pret nu mai deschideti gura in necunostinta de cauza. |
Re: Parere Citroen C3
Quote:
mare dreptate iti dau, C3 bate la raportul dotari/pret orice model din clasa lui. Eu conduc unul, SX 1.4HDi .. nu am nici o problema cu ea, 40mii km(masina de firma - al 4-lea posesor). |
Re: Parere Citroen C3
nice :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:57. |
- Copyright 2026 4Tuning