Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Made in China… Passat Lingyu (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/120123-made-china-passat-lingyu.html)

Cigo 23-04-09 12:42

Made in China… Passat Lingyu
 
6 Attachment(s)
Made in China… Passat Lingyu


Nemţii de la Volkswagen au hotărât o colaborare cu producătorul chinez FAW, iar drept urmare a ieşit VW Passat Lingyu care a fost prezentat, la Salonul Auto din Shanghai, în acelaşi timp cu noul model Golf.


Maşina este mai lungă decât originalul cu 9,1 centimetri şi oferă câteva modificări în privinţa motorizării.

Versiunea cu propulsor de 1.8 litri în patru cilindri a fost îmbunătăţită cu 13 cai-putere în plus, ajungând la un total de 163, iar consumul de combustibil a fost redus cu circa 10%, până la 6.5 litri la suta de kilometri. Variantele cu motoare de 2.0 şi 2.8 litri V6 au rămas neschimbate.

Dacă totuşi preferaţi o Skoda, Volkswagen va lansa în cursul anului 2009, în China, Skoda Superb, ce va avea aceeaşi platormă ca Passat Lingyu.

lucian1985 23-04-09 13:20

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
mda, cam patratoasa asa....urata

B3ST 23-04-09 13:33

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
de ar fi fost mai mica.. sa fie mai practica dar altfel nui vad rostu

dogy_10 23-04-09 13:37

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
masina asta sunt sigur ca ar prinde foarte bine si in europa de est.......imi place.....se pare ca concernul vag nu vrea sa renunte asa usor la modelele de succes

DiavoLLo 23-04-09 14:17

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
chiar nu e aiurea.....

david_makaidj 23-04-09 14:47

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
daca chinejii lau facut nu stiu cat de bun ar fi...oricum seamana si putin pe phaeton...mai bine imi iau logan

johhny 23-04-09 14:57

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
nu arata rau, masina asta e ca un buz pentru chinezi, intra lejer vreo 10 in el.. :))

alexalfa2006 23-04-09 15:09

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
ii frumoasa dar cine stie ce scor o sa aiba si ce calitate o sa aiba materialele din ea

alexei89 23-04-09 15:20

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
e cam audi, mai ales la spate, oricum era cam audi pasatul dar acum parca e prea audi, in rest arata destul de binisor

massacre88 23-04-09 15:33

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
arata ca o barca iar jantele alea oribile sunt hublourile

b0gdan_max 23-04-09 16:11

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
sper sa nu vad asa ceva in romania :| se vede ca nu mai e pastrata linia nemtzeasca... au stricat masina si numele...

Cezarionut 23-04-09 16:22

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
chinezarie

adrian_tl30 23-04-09 16:30

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
imi place spatele :D ... in rest cam aiurea :lol:

[IlluSioN] 23-04-09 16:31

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
mai frumos originalul :-P

G3orgyk08 23-04-09 16:55

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
urat.....

b0gdan_max 23-04-09 17:32

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
ca sa nu mai zic ca zici ca-i avensis

Black Tiger 23-04-09 18:35

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
uratica.. mult mai frumos Passatul nemtzesc

xtrad3 23-04-09 23:30

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
mai degraba phaeton

central 23-04-09 23:33

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
sincer e ca nuca-n perete. total aiurea. de ce nu au adaptat actualul model la piata de acolo? O porcarie parerea mea.

THX-1 23-04-09 23:52

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
Chiar nu a observat nimeni ca e pe platforma vechiului Passat B5 ? VW economiseste absolut orice,mai ales o linie de ansamblare atat de bine pusa la punct.

Bemereu 24-04-09 08:20

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
normal ca a iesit urat ... ca mai toate care vin din zona aia

YGD-sef 24-04-09 09:59

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
arata binisor!zici ca e un mini Phaeton!:D

dogy_10 24-04-09 20:00

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
Quote:

Originally Posted by THX-1 (Post 2261847)
Chiar nu a observat nimeni ca e pe platforma vechiului Passat B5 ? VW economiseste absolut orice,mai ales o linie de ansamblare atat de bine pusa la punct.


asta ziceam si eu.......ca e vechiul pasat, o masina foarte apreciata in europa, care probabil ar mai vinde destul de bine si in europa de est daca s-ar lansa la un scor acceptabil

GFD 25-04-09 07:10

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
la baza este skoda superb I

spgbuc 25-04-09 07:53

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
mie chiar imi place din fata si lateral zici ca e vechiul pasat iar spatele imi place la nebunie:D chiar sunt curios la ce bani va fi;)

Cr0c0 F 26-04-09 17:38

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
frumosssssssssssssssss:X:X:X

Drag_Event_Addict 26-04-09 19:13

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
ugly rau...un fel de pasat vechi cu facelift

22VIN 26-04-09 22:43

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
sincer arata chiar bine chinezaria, poate mai bine ca passat-ul european

dolb 27-04-09 13:05

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
misto..dupa ce ca unii nu au auzit de functia search.. acu ma dezamagesc si userii... cand eu am facut topic si am prezentat masina.. au fost doar 2 insi care sa comenteze.. acu sunt 3 pagini.. :| https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/115572-shanghai-vw-lingyu.html

david_makaidj 03-05-09 20:03

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
Quote:

Originally Posted by xtrad3 (Post 2261779)
mai degraba phaeton

asta am zis si eu

ionut_cluj 04-05-09 15:32

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
Hooraay! Acu au si cocalarii chinezi cu ce sa se laude.

taz rider 04-05-09 15:39

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
mult prea urata chinezaria...dar e passat, e logic...
sper sa nu se apuce si audi sa faca vreun model Linghay, Lingyu, Limbing d'asta...


All times are GMT +2. The time now is 15:05.

- Copyright 2026 4Tuning