Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   MTM modifică (din nou) Audi R8 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/118290-mtm-modifica-audi-r8.html)

boy_wonder 09-04-09 14:50

MTM modifică (din nou) Audi R8
 
21 Attachment(s)
MTM modifică (din nou) Audi R8

După nişte experienţe ceva mai "ciudate" cu modele precum KTM X-Bow sau Spyker C8 Double 12 S, tunerul german se reîntoarce la Audi. La Audi R8, mai exact.


Mai întâi de toate, să vorbim despre exterior. Pentru că acest Audi R8 sare imediat în ochi. Iar acest lucru se datorează în mare măsură şi paintjobului a la Porsche 911 GT3. Un paintjob verde cu accente de negru ce se continuă şi la nivelul etrierelor sau jantelor, cu menţiunea că nuanţele au fost inversate. Tot la exterior avem şi un nou kit aerodinamic compus dintr-o prelungire pentru spoilerul faţă, praguri laterale şi un difuzor spate. În plus supercarul se poate lăuda acum şi cu un nou set de jante pe 20 inci.

Până acum, totul este bine şi frumos. Însă MTM nu s-ar mai numi MTM dacă nu ar opera şi o serie de modificări tehnice. Astfel, motorul V8 de 4.2 litri s-a ales cu un compresor şi dezvoltă acum nu mai puţin de 560 cai putere şi 580 Nm (de la 420 cai putere şi 430 Nm). De asemenea, avem şi un nou sistem de evacuare pentru un sunet mai... "adevărat". În plus, puteţi opta şi pentru aşa numitul "Lift-up-System", un sistem ce permite ridicarea părţii frontale şi cea spate cu 40 mm.

Sasha 09-04-09 14:52

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
da, da... bun, bun, Multumim MTM :mrhappy:

Theo7272 09-04-09 15:03

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
Super Frumos Arata nici Exagerat nici prea Putin Super

Paulinho1st 09-04-09 15:13

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
Dupa parerea mea acest model tunat de MTM este cel mai frumos :shock:

adrian78bmw 09-04-09 15:27

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
MTM simplu si puternic..nu ma omor dupa culoarea asta dar compenseaza cu puterea

alexxpassat2003 09-04-09 15:33

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
foarte reusit :) culoarea e naspa rau :|

noni 09-04-09 15:34

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
culoarea verde in cusatura volanului cam strica

the_one_and _only 09-04-09 15:38

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
What a monster, love the green, fuck the silver :twisted:

cipry91 09-04-09 15:38

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
frumos nici mult nic putzi da cu asa culoare au km strikt totul

marius3030 09-04-09 16:28

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
mistoaca masina,dar culoare care o are masina de prezentare este de c....t

ovytt 09-04-09 16:29

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
performante de invidiat da coloare nu prea ma incanta... de fapt deloc

LilBitCosmin 09-04-09 16:43

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
ecologic, dar numai dupa culoare :))

cata_cve 09-04-09 17:24

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
da foarte frumos concordanta dintre caii putere si cuplu foarte reusita in privinta puterii in rest MTM rules

Marius_mym89 09-04-09 20:06

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
foare frumos si original :twisted:

david_makaidj 09-04-09 20:30

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
chiar foarte frumos....dar e un audi

YGD-sef 09-04-09 22:27

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
arata super!

b0gdan_max 09-04-09 22:41

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
o lucrare impecabila

bogg 09-04-09 23:19

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
:shock: Superb, il pride de minune culoarea... e cel mai frumos Audi ... ever made
Gata su salivatia, sa revenim:
Pentru a scoate 560( la 7750rpm) de cai din motorul de 4.2, tuneri au folosit un supercharger de ultima generatie.
Astfel modificat, R8u' face suta in 3.9sec.(fata de 4.5 stock) si atinge o viteza maxima de 315km/h.]

Sasha 09-04-09 23:47

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
Quote:

Originally Posted by david_makaidj (Post 2225620)
chiar foarte frumos....dar e un audi

dezvolta te rog... cam la ce te referi cand spui "dar e un audi"? :)

johhny 10-04-09 01:48

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
Quote:

Originally Posted by Sasha (Post 2226249)
dezvolta te rog... sau nu..lasa-ma sa ghicesc.. bombeu rullzzz?? :eyebrow:

cred ca a vrut sa zica doar e un audi,, in sensul bun ma refer

dem_fuzl 10-04-09 08:43

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
mda ... vad un gt3 rs in el .. acelasi verde cu jante negre ....

lucian1985 10-04-09 11:16

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
Foarte tare culoarea.

Vj_AlecS 10-04-09 11:22

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
f tare.. ceva mai special. nu negru sau alte culori de duzina.. interesant...

R@Z0R 10-04-09 11:26

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
probabil o sa il trimit si eu la MTM .. sa vede ce iese :D

dar verdele ala chiar e oribil .. puteai sa ii dea un verde aprins fosforescent :shock:

NWZeu 10-04-09 12:50

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
Ce verde odios, daca pe GT3 e cat de cat ok avand in vedere natura acelei masini, pe R8 din punctul meu de vedere e o alegere extrem de proasta.

hihi 10-04-09 14:34

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
Culoarea asta da f bine pe R8 :D

apache 10-04-09 16:41

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
imi place foarte foarte mult culoarea,insa volanul nu cred ca e foarte practic...cand transpiri de la atata adrenalina ti se imbiba pielea aia..

bibi_x 10-04-09 21:29

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
imi place mult mai ales ca verdele e culoarea mea preferata :))

BRAVO 13-04-09 09:20

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
tare painjob-ul...este o masina "GREEN"...LOL


All times are GMT +2. The time now is 06:57.

- Copyright 2026 4Tuning