Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Slobozia (https://forum.4tuning.ro/573-slobozia.html)
-   -   Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii (https://forum.4tuning.ro/573-slobozia/118005-facem-club-slobozia-masini-stikere-nebunii.html)

lucky.2k5 05-03-06 12:33

Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
si prezinta mah si tu ce ai facut la ea...xenoane k daia in toate pozele am becurile aprinse, jante de logan. resoftarea din fabrica. oglinzi care reflecta lumina..plm...zi de ea acolo..

Aveti grija baieti, ca au inceput sa soseasca amenzile de anul trecut prin posta.
Fiti cu ochii pe casuta postala sa nu o gaseasca mama :))

xanderrr 07-04-09 23:00

Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
formam si noi un club de masini??? postati idei cu nume ptr club

DannY_SmekeruL 07-04-09 23:15

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
un nume propus de vlad_strumph este :Slobozia Racing Divizion
propun sa facem si tricouri ,ca atunci cand mergem undeva sa fim toti la fel.

alex_77_marius 08-04-09 01:18

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Nu e rea deloc ideea :D numai ca sa fim seriosi si sa recunoastem nu suntem uniti.dovada unele "bisericute" care s-au format nu dau nume numai ca nu ar fi rau sa ne dezmeticim si sa ne ajutam unii pe altii nu sa fim invidiosi pe munca altora;)

Sakin 08-04-09 05:33

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
eu zic sa ne intalnim , sa ne hotaram, s`aruncam cu banu si cu stiker`u pe masini ...

xanderrr 08-04-09 09:30

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
bun bun asha:) ....nume?? e preferat ala de mai sus?? sau alte idei..

Sakin 08-04-09 15:55

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
nume? pan`la intalnire ganditi-va :) si dup-aia se alege la vot :P

catalin90 10-04-09 12:53

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
facem facem:D dar sa ne gandim la un nume si vorba lui miu "sa fim uniti"

Sakin 11-04-09 11:06

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
......

xanderrr 11-04-09 11:39

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
stii ceva sakine?? ia nu ma mai baga tu in seama...si asha o sa fie mai bn..te-am sunat...si mi-ai zis ca nu mai e nevoie sa vin....eu vb deja cu vlad sa iti de-a roata lui de rezerva.( si mi-ai zis ca nu mai e nevoie) dupa o ora..mi-ai zis iar...ca ai facut alta pana....nu mai aveam prietene de unde sa-ti fac rost de roata....si nu-mi mai tine tu cont ce fac .... vezi-ti de treburile tale...si nu mai posta comentarii atat de idioate...doar sa te afli in treaba...stim cu totii cine esti si ce e poti
si inca ceva...ptr ca exista si astfel de oameni...ca sakin.(te interesezi de ei sa-i ajuti si pe urma posteaza mesaje idioate)..eu ies din orice intelegere...club ,comunitate si alte nebunii.....bafta la toti.....s-a dus ideea cu clubul...

Sakin 11-04-09 16:17

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
ma abtin de la comentarii ... ai dreptate, ca intotdeauna :)

alex_77_marius 11-04-09 17:54

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Ba io zic ca nu are rost sa va certati si mai ales pe forum

CIPRIAN_17_CIP 14-04-09 12:11

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by xanderrr (Post 2228939)
stii ceva sakine?? ia nu ma mai baga tu in seama...si asha o sa fie mai bn..te-am sunat...si mi-ai zis ca nu mai e nevoie sa vin....eu vb deja cu vlad sa iti de-a roata lui de rezerva.( si mi-ai zis ca nu mai e nevoie) dupa o ora..mi-ai zis iar...ca ai facut alta pana....nu mai aveam prietene de unde sa-ti fac rost de roata....si nu-mi mai tine tu cont ce fac .... vezi-ti de treburile tale...si nu mai posta comentarii atat de idioate...doar sa te afli in treaba...stim cu totii cine esti si ce e poti
si inca ceva...ptr ca exista si astfel de oameni...ca sakin.(te interesezi de ei sa-i ajuti si pe urma posteaza mesaje idioate)..eu ies din orice intelegere...club ,comunitate si alte nebunii.....bafta la toti.....s-a dus ideea cu clubul...

Alexe.s-a dus ideea cu clubul....din punctul tau de vedere(care sper sa fie doar pt moment si sa va treaca supararea),nu are rost,zic io.Dupa ca la intalniri suntem din ce in ce mai putini,ne mai certam si intre noi.Io sper sa treceti peste astea si sa ne gandim in continuare la ideea asta.

alex_77_marius 14-04-09 12:22

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Bine ma hai sa facem CLUB:D ne costa 40 de mil sa il inregistram.:P
mai vrea cineva club?mai intai sa veniti cu idei dastea ganditi-va si la partea financiara si la niste masini care sa reprezinte clubul pe la toate evenimentele care se tin in tara.si cand zic masini masini sa fie.si daca am aduna un nr de 10 masini frumoase din oras de la noi (dar asta e imposibil ca nu avem) nu cred ca ar fi multi din aia 10 care ar da 4 mil plus ca sa tii un club in viata trebuie sa cotizezi o anumita suma de bani lunar.hai sa fim seriosi cand e vorba de bani nu mai vrea nimeni sa facem nimik ca si cu legalele cum vrei sa vina aia sa faca legale la slobozia cand unii dintre noi nu vrem sa platim inscrierea 150 de ron.ca fapt divers din 50 de masini care se strang la intalniri(defapt se strangeau)nu cred ca au fost 5 la tuning days.parerea mea ca in slobozia curand nu va fi nici un club pt ca nu ai cu cine si nu suntem suficient de uniti sa facem asa ceva.bafta la toata lumea

CIPRIAN_17_CIP 14-04-09 16:23

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by alex_77_marius (Post 2237140)
Bine ma hai sa facem CLUB:D ne costa 40 de mil sa il inregistram.:P
mai vrea cineva club?mai intai sa veniti cu idei dastea ganditi-va si la partea financiara si la niste masini care sa reprezinte clubul pe la toate evenimentele care se tin in tara.si cand zic masini masini sa fie.si daca am aduna un nr de 10 masini frumoase din oras de la noi (dar asta e imposibil ca nu avem) nu cred ca ar fi multi din aia 10 care ar da 4 mil plus ca sa tii un club in viata trebuie sa cotizezi o anumita suma de bani lunar.hai sa fim seriosi cand e vorba de bani nu mai vrea nimeni sa facem nimik ca si cu legalele cum vrei sa vina aia sa faca legale la slobozia cand unii dintre noi nu vrem sa platim inscrierea 150 de ron.ca fapt divers din 50 de masini care se strang la intalniri(defapt se strangeau)nu cred ca au fost 5 la tuning days.parerea mea ca in slobozia curand nu va fi nici un club pt ca nu ai cu cine si nu suntem suficient de uniti sa facem asa ceva.bafta la toata lumea

:lol:Daca astea sunt costurile unui club..... ai dreptate,la asta nu cred ca s-a gandit nimeni.:lol:

Mirko 14-04-09 17:04

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by CIPRIAN_17_CIP (Post 2237960)
:lol:Daca astea sunt costurile unui club..... ai dreptate,la asta nu cred ca s-a gandit nimeni.:lol:

Un club nu se face numai cu tricouri si cu stickere:P daca ar fi fost asa ar fi fost mii de cluburi in romania.bafta

mani4k 26-12-09 14:04

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
..... as vrea sa revitalizez putin topicul asta..... destul de prafuit!

Ideea infiintarii unui club auto in Slobozia, este inca de actualitate...
cand vin in Slobozia vad pe strazi masinute nervoase, baietii le tureaza pe la semafoare.....prin parcari.....iar ideea de a le uni sub un singur nume nu ar face decat sa prospere si grupul ca intreg si fiecare driver in parte. Mereu se ajunge la bani.... stiu ca asta e o problema, dar nu una foarte mare!

Trebuie sa intrii in legalitate cu numele clubului pentru ca altfel nu vei putea primii sposorizari si alte donatii (asta in cazul in care faci rost), dar din cunostintele mele infiintarea nu ajunge la 4000 lei, poate pe la jumatate (asta incluzand si stampila, logo - emblema etc)

Membrii clubului trebuie sa aiba talonul la masina pe numele lor - nu masina lu' taticu'!

Daca s-ar cotiza cu 50 lei pe luna / fiecare membru, eu cred ca ar fi un inceput promitator.

Chiar daca nu vom putea organiza concursuri din primul an, s-au al doilea, in timp cred ca se vor gasi masini care sa concureze la diverse probe, fie ca e 402 m, fie ca e indemanare, prezentare, audio, fie ca e drift.....

Ideea de baza a postului meu este ca fara unitate nu prea poti face nimic!

Personal am vazut un club auto din Bucuresti cum a crescut.... si asa au inceput si ei, pune-au bani in fiecare luna si cumparau unuia dintre membrii un intake sau un exhaust, un sunet, jante - fiecare la partea care statea mai prost, anul asta bagat 2 masini la 4tuning days, probabil ca la anu vor baga 4; Unul dintre membrii a castigat locul 1 la SQL amatori (cu un sistem SH cumparat din bucati);

Astept comentariile voastre.....

alex_77_marius 27-12-09 04:14

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Iti dau 100% dreptate.Dar cum ai zis si tu trebuie sa fim uniti ceea ce este un lucru foarte greu in situatia noastra mai ales ca pentru multi "tuning-ul" a fost un "curent", ceva de moment iar cand a aparut partea cu investitul in masina...multi au zis..."mai bine nu".mi-as dori si mai sunt cativa care isi doresc existenta unui club in Slobozia "dar cu 2-3 flori nu se face primavara".numai bine!!

mani4k 27-12-09 10:08

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
.... nu numai ca pentru unii tuningul a fost ceva temporar, rezultatele "framantarilor" lor a fost o monstruoziate.
Mie unul imi plac masinile simple, nu foarte gatite.... plec de la ideea ca fiecare masina e "buna" - diferenta o face felul de a o coduce! Era o replica intr-un film: drumurile drepte sunt facute pentru masini rapide, curbele sunt pentru piloti rapizi!
alex_77_marius: acei 2-3 pot face diferenta..... un club nu trebuie sa aiba "n" membrii..... nu cantitatea conteaza ci calitatea!

Villy ATS 17-02-10 16:56

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by mani4k (Post 2925124)
alex_77_marius: acei 2-3 pot face diferenta..... un club nu trebuie sa aiba "n" membrii..... nu cantitatea conteaza ci calitatea!

Din cate am inteles eu baietii din oras care formeaza clubul South Racers au luat initiativa si vor sa faca ceva serios, ai putea discuta cu ei

Sebastien SIR 17-02-10 18:10

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
daca se face ceva...va pot ajuta cu un logo.....:)

Villy ATS 18-02-10 00:18

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Ia legatura cu baietii, eu nu cunosc foarte multe legate de ei, probabil urmeaza sa-si faca un thread cu numele lor aici sa ne spuna si noua mai multe.

Sebastien SIR 18-02-10 19:19

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
id: robe_sebastian

Vialy 20-02-10 12:08

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
pentru stikere va dau eu pe cineva din bucuresti , care trimite si prin fun curier in tara

plymonth 24-04-10 18:29

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....

rmirko 24-04-10 20:47

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
...Pai voi vretzi Club de masini,...si nu avetzi bani sa va alimentati decat cu 30 de lei,sau chiar 20...Cu ce sa platiti voi sticherele si cotizatia ptr ca un CLUB sa fie si el cat de cat viabil,sa poata sa aiba niste fonduri,voi nu stiti decat MANA SI SUNA,cat despre partea mecanica nu va pricepeti la nimic...Si la asa ceva trebuie sa se gandeasca cineva cu minte la cap,...si nu pe forum sa va treziti ca discutati afaceri...faceti si voi niste Cursuri de Antreprenoriat,sa vedeti cu ce se mananca o afacere...si apoi sa vb voi la anii vostrii despre asa ceva,va uitati la TV pe cine stie unde si visati apoi ca aveti si voi tupeu de CLUB DE MASINI,platiti si voi niste taxe,si facturi,ca apoi sa stiti ca un club asa se tzine...Cu sudoare,ravniti la altii,si voi nu sunteti in stare sa Conduceti bine o masina...

alex_77_marius 24-04-10 22:00

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by rmirko (Post 3307376)
...Pai voi vretzi Club de masini,...si nu avetzi bani sa va alimentati decat cu 30 de lei,sau chiar 20...Cu ce sa platiti voi sticherele si cotizatia ptr ca un CLUB sa fie si el cat de cat viabil,sa poata sa aiba niste fonduri,voi nu stiti decat MANA SI SUNA,cat despre partea mecanica nu va pricepeti la nimic...Si la asa ceva trebuie sa se gandeasca cineva cu minte la cap,...si nu pe forum sa va treziti ca discutati afaceri...faceti si voi niste Cursuri de Antreprenoriat,sa vedeti cu ce se mananca o afacere...si apoi sa vb voi la anii vostrii despre asa ceva,va uitati la TV pe cine stie unde si visati apoi ca aveti si voi tupeu de CLUB DE MASINI,platiti si voi niste taxe,si facturi,ca apoi sa stiti ca un club asa se tzine...Cu sudoare,ravniti la altii,si voi nu sunteti in stare sa Conduceti bine o masina...

Mirko nu inteleg de ce a trebuit sa dai replica asta?Daca oamenii au facut un club cu ce te deranjeaza pe tine?Faptul ca ei nu platesc taxe si tu platesti? Discutie care ai deschis-o aiurea,chiar nu are treaba cu ce se discuta aici.Ahh era sa uit... un CLUB DE MASINI NU E O AFACERE asa cum ai zis tu mai sus pur si simplu un grup de prieteni care au toti aceeasi pasiune MASINILE :P .Bafta!!!

mani4k 25-04-10 09:54

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

plymonth
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....
Imi place mascota voastra, Flacarila cu doua pistoane, asta inseamna ca nu o sa acceptati motoare rotative la voi in club:P
Se da lumea la voi pentru ca faceti concurenta presupun (am vazut pe site la services: montari folie si alte colatari), eu zic sa nu-i bagati in seama si sa continuati prin stangerea de cat mai multi membri!
ps. imi place NCZ-ul, unde va face-ti intalnirile? sa o vad mai de aproape:)

Villy ATS 25-04-10 15:14

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by plymonth (Post 3307029)
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....

Chiar ma bucur ca ati luat initiativa de a va face simtita prezenta si pe sectiunea 4Tuning Slobozia.

cristi_kry86 05-05-10 08:38

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Quote:

Originally Posted by plymonth (Post 3307029)
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....

salut am intrat la voi pe site si am vazut ca montati folii autorizate cu cine iau si eu legatura???ma intereseaza foarte mult

adrianpzy 12-06-10 12:07

2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by xanderrr (Post 2220132)
formam si noi un club de masini??? postati idei cu nume ptr club

sal baieti sunt adrian alias mosu' sunt din fetesti si cred k as avea yo o ideie despre nume ar suna cam asa '' midnight speed master'' am si cva poze sunt facute de me personal in photo scape sper k va place ideia mea :D

Quote:

Originally Posted by Vialy (Post 3105539)
pentru stikere va dau eu pe cineva din bucuresti , care trimite si prin fun curier in tara

de ce sa faci comanda din bucuresti si sa astepti fan curierul cand stikere poti face comanda in fetesti stiu exact omul potrivit

plymonth 28-07-10 12:19

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
salut in legatura cu stickerele ..... nu este nevoie de comanda la bucuresti .... si nici in fetesti ..... se pot face si la noi in slobozia ...... nu la domnul mirko .....sunt destui care pot face asa ceva ...... eu personal cunosc 3 firme care fac treaba buna. Si .... de ce sa ne oprim doar la stickere ..... se pot face tricouri .... sepci .... parasolare si multe altele

Despre numele ales de mosu' .... nu prea ma incanta .... nu cred ca ar trebui ceva de genul .... totusi este si midnight racers ..... ar trebui ceva mai original ..... si despre poze interesant ..... dar trebuiesc generalizate ..... ca nu cred ca isi doreste cineva ca poza clubului sa fie cu fata ta sau cu masina ta, care din poza nu are nicio modificare sau cea cu mustangul ..... nu avem decat 2 in oras si nu stiu daca vor vrea sa intre in club

alex_77_marius 28-07-10 20:20

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Se gandeste ceva in legatura cu subiectul asta dar de data asta ceva serios mai presus de stickere,sepci etc etc.

Sper sa reusim sa facem ceva frumos :D

mani4k 01-08-10 08:54

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
..cine se gandeste Marius?

alex_77_marius 01-08-10 12:20

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Eu si inca un coleg de pe forum.Cand se vor finaliza toate demersurile acte etc etc se va anunta oficial numele si alte detalii dar pana atunci...sa nu ne laudam degeaba cum e vorba aia.

Grasu'XxL 01-08-10 18:01

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Ne-am putea numi si SSR (Slobozia Street Racers:D). Ce ziceţi?

alex_77_marius 01-08-10 18:54

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Prea mult 2fast and 2furios dauneaza:))).Numele e deja stabilit.Detalii cand se va finaliza acum nu isi au rostul

sesu 15-08-10 12:00

Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
 
Cat suspans...:shock:


All times are GMT +2. The time now is 15:07.

- Copyright 2026 4Tuning