Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Exterioare custom (https://forum.4tuning.ro/609-exterioare-custom.html)
-   -   Tuning la comanda Bucureşti (https://forum.4tuning.ro/609-exterioare-custom/117298-tuning-comanda-bucuresti.html)

mmmbbb67 02-04-09 22:48

Tuning la comanda Bucureşti
 
8 Attachment(s)
Modificam masini pe comanda,motor si exterior,fiecare masina realizata este unicat si nu mai reproducem acelasi model.
Acum ne ocupam de o mazda 121 coupe din 1977 si o sa postez etapele transformarii.Masina are un motor de 2000 de cm si va fi echpata cu 2 carbu dellorto,jentile scoase 6 cm pe spate si 5 cm pe fata.
Voi posta poze cu etapele transformarii.
Cereti detalii daca sunteti interesati.

mmmbbb67 05-04-09 09:08

Re: Tuning la comanda
 
up...

roshkatu 06-04-09 10:48

Re: Tuning la comanda
 
in ce zona va faceti veacul ?

mmmbbb67 06-04-09 12:41

Re: Tuning la comanda
 
fundeni

gabi boldeanu 06-04-09 22:40

Re: Tuning la comanda
 
Cam la ce pret se ridica un tuning la un matiz?

mmmbbb67 07-04-09 10:29

Re: Tuning la comanda
 
deja daca treci pe jenti pe 17' sau 18' cu adaptarea ajungi numai jentile cu cauciucuri si in functie de ce jenti vrei + umflatul aripilor si vopseaua pe la 1000 de euro cu piese cu tot si oricum urmatoarea masina care o putem lua e cam peste o luna,pana atunci am full.
zi'mi ce vrei sa faci ca idee si te pot sfatuii cum sa iesi mai ieftin sau mai scump,depinde ce vrei sa iasa

mmmbbb67 09-04-09 21:10

Re: Tuning la comanda
 
up......

Darius DMS 15-04-09 11:38

Re: Tuning la comanda
 
se poate la un e39:jante pe 20' enkey,angel eyes,esapament dublu(ca la m5)?cam atata

mmmbbb67 15-04-09 20:16

Re: Tuning la comanda
 
se poate orice.Ai jantele,daca da pe ce dimensiune cauciucurile si intre prezoane,vrei modificate aripile si esapament sport sau chior,vrei esapament ascuns in spoiler sau afara

mmmbbb67 15-04-09 20:20

Re: Tuning la comanda
 
maine postez poze cu masina in lucru,mazda 121 coupe '77,flanse de 6 cm pe spate 5 cm pe fata facute la fane,amortizoare si toata propulsia refacuta si reconditionata,galeria dellorto facuta

mmmbbb67 22-04-09 00:00

Re: Tuning la comanda
 
trebuia sa le postez dar a fost pastele,le postez maine

mmmbbb67 14-05-09 00:11

Re: Tuning la comanda
 
up :)

adem.sergiu 07-06-09 14:45

Re: Tuning la comanda
 
vreu un tunig la un a8 din 2000(sa schimb stopurile pe spate )potzi sa ma ajuti ??

mmmbbb67 07-06-09 19:20

Re: Tuning la comanda
 
Quote:

Originally Posted by adem.sergiu (Post 2387898)
vreu un tunig la un a8 din 2000(sa schimb stopurile pe spate )potzi sa ma ajuti ??

se poate dar trebui modificat tot spatele

adem.sergiu 08-06-09 15:48

Re: Tuning la comanda
 
ce implica asta vreu mai multe detali daca se poate..ca sant interesat
un nr de telefon ceva?!!!

mmmbbb67 09-06-09 19:53

Re: Tuning la comanda
 
implica ca schimbi plasticele din portabagaj adica protectiile spate de stopuri+tabla+vopsea,daca esti chitit se face :)

adem.sergiu 09-06-09 23:47

Re: Tuning la comanda
 
pai cum vrei s procedam.sa vedem despre ce este vb mai p larg

mmmbbb67 09-06-09 23:52

Re: Tuning la comanda
 
vad ca esti din ploiesti,eu sunt din bucuresti
acum am 3 masini la transformat si am facut 2 ptr evenimentul de duminica trecuta,pot sa ma apuc dupa 30 iunie
daca esti interesat o sa iti dau pm cu tot ce implica

adem.sergiu 10-06-09 10:17

Re: Tuning la comanda
 
da sunt interesat.zi ce implica.ca vreau sa modific si spoileru spate .

mmmbbb67 11-06-09 00:04

Re: Tuning la comanda
 
maine iti dau toate raspunsurile,acum sunt super obosit

adem.sergiu 11-06-09 23:26

Re: Tuning la comanda
 
ok.astept

mmmbbb67 25-06-09 20:59

Re: Tuning la comanda
 
ok,am mai mult timp
te costa numai stopurile daca nu le ai minim 600 de euro fara manopera
gandeste'te

mmmbbb67 25-06-09 20:59

Re: Tuning la comanda
 
Quote:

Originally Posted by adem.sergiu (Post 2400757)
ok.astept

te duce departe,crezi ca merita?

adem.sergiu 26-06-09 16:11

Re: Tuning la comanda
 
si pe langa stopuri c mai trebuie..adica dap toate costurile ..si p urma ma decid daca merita sau nu ..am p cineva care are o pereche d stopuri.

adem.sergiu 26-06-09 16:19

Re: Tuning la comanda
 
una peste alta vreau sa arate spatele k la un a8 din 2004..u daca potzi sa faci..spunemi toate costurile .adica tot tot c trebuie.

11tun 28-06-09 00:39

Re: Tuning la comanda
 
pozele promise cu mazda, de acum 2 luni?

mmmbbb67 01-07-09 21:33

Re: Tuning la comanda
 
9 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 11tun (Post 2443367)
pozele promise cu mazda, de acum 2 luni?

Corect.Atasez acum cateva poze si restul de poze cu transformarea caroseriei le am intr'alt aparat,o sa le atasez mai incolo,scuze ptr intarziere.Apropos,am mai marit flansele pe spate cu 4 cm si pe fatza 3 cm,spate 9 cm pe o parte adica 18 total si fata 7 cm pe o parte adica 14 total,da mai bine (am verificat rulmentii,tin :) )

mmmbbb67 13-08-09 18:45

Re: Tuning la comanda
 
uppppppppppp

roshkatu 14-08-09 11:02

Re: Tuning la comanda
 
Quote:

Originally Posted by mmmbbb67 (Post 2454301)
Corect.Atasez acum cateva poze si restul de poze cu transformarea caroseriei le am intr'alt aparat,o sa le atasez mai incolo,scuze ptr intarziere.Apropos,am mai marit flansele pe spate cu 4 cm si pe fatza 3 cm,spate 9 cm pe o parte adica 18 total si fata 7 cm pe o parte adica 14 total,da mai bine (am verificat rulmentii,tin :) )

jentile alea ,,retro" sant de dat ?

mmmbbb67 14-08-09 19:37

Re: Tuning la comanda
 
Quote:

Originally Posted by roshkatu (Post 2557396)
jentile alea ,,retro" sant de dat ?

Da,sunt 4x110 si sunt 5 jenti

roshkatu 19-08-09 09:37

Re: Tuning la comanda
 
4 x 110 ? de la ce masina ? si la ce bani ?

mmmbbb67 19-08-09 19:14

Re: Tuning la comanda
 
Quote:

Originally Posted by roshkatu (Post 2568821)
4 x 110 ? de la ce masina ? si la ce bani ?

Mazda 121 cupe 1977,150 euro toate 5,am om sa faca flanse (cu bani in plus, logic)

mmmbbb67 01-02-10 23:38

Re: Tuning la comanda Bucureşti
 
9 Attachment(s)
Dupa mult timp am reusit sa postez si pozele astea,luneta spate a disparut si o sa vina o aerisire pe plafonul masinii,daca aveti sugestii sau comentarii sau comenzi va astept...

mmmbbb67 17-02-10 19:13

Re: Tuning la comanda Bucureşti
 
sergiu,esti departe si sincer nu ma deplasez

mmmbbb67 17-02-10 19:15

Re: Tuning la comanda Bucureşti
 
si merci sergiu de PM si de aprecieri :)

mmmbbb67 21-02-10 15:16

Re: Tuning la comanda Bucureşti
 
incepem sa luam comenzi din aprilie

mmmbbb67 15-04-10 18:02

Re: Tuning la comanda Bucureşti
 
2 Attachment(s)
Am modificat portiera

kinderu_audio 15-04-10 21:27

Re: Tuning la comanda Bucureşti
 
o schitza ceva sa vedem si noi cum va arata masina la sfarsit?????
sau macar niste poze din lateral ;) bafta cu proiectul

mmmbbb67 15-04-10 23:04

Re: Tuning la comanda Bucureşti
 
dupa cum vezi nici eu nu stiu,doar ca am mana libera iar portiera prima oara nu mi'a placut cum a iesit din cauza asta am refacut'o,am vrut sa prind 4tuning days dar alte comenzi ma impiedica sa o termin mai repede,inspiratia imi vine in timp ce o construiesc :),dar o sa trag tare si pana pe 15 mai vreau sa fie gata,sper...
Poe din lateral nu am cum ca nu e loc in garaj iar afara nu o scot sa nu prinda rugina,o sa incerc sa fac niste poe mai ample si merci pentru bafta :)

26WRC 16-04-10 18:17

Re: Tuning la comanda Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by mmmbbb67 (Post 3281346)
Am modificat portiera

masina asta imi aduce aminte de bernie & leepu:-)


All times are GMT +2. The time now is 18:15.

- Copyright 2026 4Tuning