Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bucuresti - 05.06.2005 (https://forum.4tuning.ro/44-bucuresti-05-06-2005.html)
-   -   Intrebari legate de cursa (https://forum.4tuning.ro/44-bucuresti-05-06-2005/1165-intrebari-legate-cursa.html)

ZoliaT 18-05-04 12:22

Intrebari legate de cursa
 
Puneti aici intrebarile referitoare la aceasta etapa pentru a fi transmise organizatorilor.

Noi o sa facem un colaj cu ele si o sa incercam sa aflam raspunsuri

Hondarul 18-05-04 12:37

Nu cred ca se va agita cineva sa-si ia bilet cu zile inainte...

Putem gasi si acolo ??? :wink:

Mai aveti nevoie de oameni pentru organizare ??? :wink: Ca m-am saturat sa vad numai o mansa...

In rest... bafta organizatorilor !!!

TYE 18-05-04 13:00

Eu as vrea sa-mi procur biletul mai inainte ... nu in ziua cursei ... asa ca o singura intrebare as avea (deocamdata) ... unde e Str. Cezar Boliac Nr.9 .. ca nu prea stiu unde e !!

Mersi ..

PS: Chiar as vrea sa ajut ... la \"indeparta\" spectatorilor de pe pista de concurs ... daca o sa fie nevoie ... deci daca aveti nevoie de un om care sa stea pe margine si sa dea capete'n gura la multimea care nu sta unde trebuie... I'm the one to call ...

EvLSant0S 18-05-04 13:04

chiar fff buna ideea... unde nu-s garduri ... puneti naibi oameni .. sa nu mai intre romanii in traseu :) dar puneti din astia suparati cu cate un baston in mana :) , a intrat unu unde nu trebuia JAP in CAP :) glumeam dar... sa nu mai intre lumea :) peace dudes

RoSonic 18-05-04 14:59

E numar limitat de bilelte?
adica daca se termina biletele pana in ziua cursei... cine vine atunci nu mai poate intra??? desi nu prea cred...

CeReS 18-05-04 18:44

da , macar ptr cei din tara trebuie niste bilete in ziua concursului ca ptr noi e greu sa mai facem un drum in plus cu o saptamana inainte numai ptr asta
sau poate ezista alta solutie...

Andy13 18-05-04 22:28

As avea si eu cateva intrebari: 1-distanta de concurs va fi pe 400m sau 1000m; 2-daca nu reusesc sa ma inscriu pana atunci, ma pot inscrie pe loc la aeroport? ;3-acolo pe Cezar Boliac Nr 9 ce este mai exact..... niste puncte de reper; 4-daca vin cu ceva prieteni atunci la cursa, ei pot plati pe loc taxa pentru spectatori? 5-cate manse vor fi? 1 ca la mare sau 2, caci pentru taxa de 500.000 ar trebui create zic eu niste conditii mai speciale. 8)

MC Mate 18-05-04 22:58

De unde faza CU 500.000.Ma ofer sa stau langa TYE si sa la dau kapete in gura k sa nu se mai repete ce s-a intamplat in ultimele 2 etape pt k dak se repeta chiar k nu va mai exista Legal Racing.Respekt

P.S. Dak ne adunam mai multi de pe forum kred k am face treaba mai buna dekat jandarmeria.

ZerO_CooL 19-05-04 06:43

Pai normal ca noi am face treaba mai buna decat jandarmii, aia n-au nici un interes.

Hondarul 19-05-04 10:57

A zis Micutzu ca si la Prisma, cand au cerut ajutorul forumistilor s-au prezentat niste pricajiti slabutzi... Nu stiu care-s aia... A zis omul ca e nevoie de ceva fortze la propriu, alde GSI sau TYE, oameni cu atitudine... Mergem noi astia aschilambici, sa vezi capace ce ne luam de le vreun spectator mai plin de adrenalina... :shock: :shock: :shock:

RoSonic 19-05-04 11:58

Nici aia mai mari nu prea ar avea ce sa faca... ca doar nu incep sa ia la bataie publicul... iti dai seama ce scandal ar iesi.... si la Prisma era un \"animal\" de jandarm care cand zicea: nu impingeti banda blah blah ... se dadeau toti inapoi.... dar cand se intorcea ala cu spatele... se bagau toti la loc...

ideea e ca publicul sa fie asezat in asa fel incat sa vada cat mai bine... nu insirati toti paralel cu masinile, la 1 m de \"track\" :) , si cum nu vad nimic sa se impinga si sa se intample ca la mare...(ca doar nu dai 50 de mii si sa nu vezi nimic)
si cum s-a mai zis .. asezarea buna ar fi un V de vreo 60 pe primii 2-300 de metri si de-acolo paralel... si chestia asta sa se faca cu gardulete sau banda... ca asa ar fi vizibilitate buna..

stiu ca e usor de dat sfaturi... dar poate sunt luate cat de cat in considerare... fara vorbe de genu : organizati voi daca puteti mai bine....

Hondarul 19-05-04 12:09

Cuvantul cheie pentru o buna organizare: GARDURI de metal, de la jandarmerie, ca la meciuri. Banda o calca in picioare, vezi CT.

ZoliaT 19-05-04 12:20

Am selectat intrebarile voastre am dat un telefon si iata raspunsurile :

Biletele pentru public se pot lua direct de la aeroport.

Singura limitare care exista este acea de 10.000 de spectatori.

Se va reveni pe cele doua distante de 400m si 1000m.

Ce din bucuresti trebuie sa se inscrie neaparat inaintea competitiei.

In ziua competitiei nu se pot inscrie cei din bucuresti.

Cei din provincie se pot inscrie in ziua competititei


Daca mi-a scapat ceva reveniti cu intrebari

EvLSant0S 19-05-04 14:45

DA .. ti-a scapat... chiar nu se poate SA ASEZE PUBLICUL IN V ???? fara suparare dar fuck un topic nou in care sa se voteze .. cati vor in v si catoi vor sa stea in paralel :) :) poate o sa vada ... florica .. micutu... poate fuck si ei ceva ok... ala care o sa voteze paralel :) cred o e nebun... sau nu prea le are cu matematica ... paralel e asa | | asta e paralel ... in V e asa \\ start / , unde \\=garduri , /= garduri :) ... glumeam si eu ... va astept la vot... :P

hwx 20-05-04 08:55

Ok, Fratilor, vin, platesc 500.000 si ma inscriu. Dar daca se intampla ca la Saturn, se intrerupe cursa si nu apuc sa ma dau, imi da cineva banii inapoi? Nu ca ar fi cine stie ce suma astia 500 de mii dar totusi asa ca chestie.

BoSsuL3TZ 20-05-04 09:06

ma.. normal asa ar trebui.. pentru ca nu apuci nici macar sa-tzi consumi benzina :D si ar fi pacat..

Dar totusi pe voi cei care participatzi .. adca vretzi cu adevarat sa va conometratzi punetzi un om de-al vostru sa va ia timpu.. ii datzi o scula-n mana si cu asta basta.. :D sau sa stea la final langa tipu care ia timpu si sa-l intrebe.. :) si asa aflatzi si voi care va este timpu pe 400 m sau pe 1000 :D

RESPEKT!

Hondarul 20-05-04 09:37

De ce sa-i dam scula mah ??? Nu are scula lui ??? :P :P :P

Fratzilor, degeaba venim noi cu idei ca LR fac cum vor ei. Asa a fost si pana acum. Nu avem ce face.

EvLSant0S 20-05-04 10:05

asa e vali... :( asta e ... oricum buna ideea lui bossuletz ... asa sa faceti ca sa fitzi siguri facem asa... 1 tip cu o foaie... si un pix... un tip cu un mobil cu cronometru sau un cronometru... unul cu un binoclu :) si unul la start ... cand a ridicat ala de la finish mana... ala cu bincolu zice gata... ala opreste cronometru ... zice timpul .. ala cu foaia noteaza :) ce e asa greu :) , peace (am eu binoclu :P ) ma ofer sa fuck chestia asta :)

B-96-AGC 20-05-04 17:34

se aduc cricouri pe baneasa?

Spot 20-05-04 17:50

eu mi-as lua din prima zi cand se da drumu la bilete unu
n-as vrea sa ratez cursa asta din baneasa ca presimt ca o sa fie ceva super :twisted:

ZerO_CooL 21-05-04 21:58

Am fost azi in Cezar Boliac nr.9 si am aflat ca de fapt acolo e sediul Tomina. Mi-au spus ca nu stiu cand vor primi bilete. Dar oricum n-are rost sa te grabesti, kirilic, atat timp cat zoliat a spus ca vor fi bilete si pe aeroport in ziua respectiva. Si apropo, pana la urma cursa e pe 5 sau 6?

BoSsuL3TZ 21-05-04 22:04

daca este pe 5 nu mai vin.. daca e pe 6 :) fac tot posibilul... :)

EvLSant0S 23-05-04 16:30

dar ce faci pe 5? ai treaba?(cati ani ai)?

BoSsuL3TZ 23-05-04 17:41

dap.. am ceva treaba pe 5.. :) si nu pot sa plek din oras.. ;) (22 multzi nainte multzumesc :D)

EvLSant0S 24-05-04 15:29

cu placere :P imi place ca iti raspunzi singur :)

Hondarul 26-05-04 19:09

Cand draqu este etapa aia mah ???? 5,6... 12,13... CAND DRAQU ???

Xdriver 26-05-04 20:43

Hello everybody
Vreau si eu sa stiu, in caz ca merg si nu apuc sa ma dau si eu, imi da cineva banii inapoi, ca de la CJ sunt ceva Km pana la B.

GFD 26-05-04 22:52

pina la urma...CIT E INSCRIEREA ???? :shock:

zetemte 26-05-04 23:10

Tot ce trebuie :D

https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=1854

GFD 26-05-04 23:28

MERCI !!

ZerO_CooL 27-05-04 22:04

Stie cineva sigur pe ce data va fi cursa? Ca vad ca n-a mai zis nimeni nimic.

MC Mate 27-05-04 23:29

Cursa a ramas stabilita pe 6 iunie.Pe topic scrie clar ,,Urmeaza 6 iunie etapa viteza Aeroport Baneasa''.Respekt

mara 28-05-04 07:28

Am sunat la unul din nr. pe care le-a pus ZoliaT pe topicul cu anuntul despre cursa,au spus ca pe 5 va fi cursa! Biletele de intrare nu s-au tiparit inca! Mai sunati si voi cei interesati .

EvLSant0S 28-05-04 11:22

MII DE SCUZE PTR OFFTOPIC :) dar , mara de unde esti? :) :D :twisted: :!: :D

tekno 28-05-04 15:48

cum vedetzi o fata cum saritzi ep ea... :lol: :twisted: :wink:

mara 28-05-04 16:54

Nu sint fata!

BoSsuL3TZ 28-05-04 22:11

looooooooozl.. chill baietzi! :D sa nu avetzi surprize neplacute.. :D

Hondarul 29-05-04 08:06

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"mara\"
Nu sint fata!

Asta a fost tare !!! :P :P :P :P :P

EvLSant0S 29-05-04 12:42

oups :) :oops:

BogdanSHA 29-05-04 18:20

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ZerO_CooL\"
Stie cineva sigur pe ce data va fi cursa? Ca vad ca n-a mai zis nimeni nimic.

Cursa se va desfasura pe data de 5 iunie. Surse sigure!


All times are GMT +2. The time now is 10:18.

- Copyright 2026 4Tuning