Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Mercedes E-Class by Brabus (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/116282-mercedes-class-by-brabus.html)

boy_wonder 27-03-09 12:42

Mercedes E-Class by Brabus
 
23 Attachment(s)
Mercedes E-Class by Brabus

Unul cāte unul, tunerii specializaţi īn Mercedes īşi prezintă ofertele pentru noua generaţie a modelului E-Class. Astfel, după Kicherer şi Lorinser, iată că astăzi a venit rāndul celor de la Brabus.

Tunerul din Bottrop a pregătit pentru noul Mercedes E-Class o serie de modificări atāt la nivel estetic, cāt şi tehnic. La exterior, limuzina germană vine acum cu un nou kit aerodinamic format dintr-un spoiler faţă, deflector spate, fante de aer, praguri laterale şi eleron. Tot aici, se vor remarca şi luminile de tip LED. Īn plus Brabus oferă şi noi jante, cu dimensiuni cuprinse īntre 17 şi 20 inci. La interior, viitorii clienţi vor avea la dispoziţie o gamă īntreagă de accesorii, cum ar fi praguri iluminate cu logo-ul Brabus, volan sport, un nou set de pedale, piele, Alcantara şi chiar un sistem multimedia cu DVD player şi monitoare LCD pe 7 inci.

Din punct de vedere tehnic, Brabus oferă o nouă suspensie, un sistem performant de frānare cu discuri de 375 x 36 mm pe faţă şi 355 x 28 mm pe spate şi un nou sistem de evacuare cu patru tobe de eşapament. De asemenea, versiunea E500 poate fi echipată cu motorul Brabus 6.1 ce dezvoltă 462 cai putere şi 615 Nm. Astfel, acceleraţia de la 0 la 100 km/h se va realiza īn doar 4.7 secunde iar viteza maximă va fi de 305 km/h.

STRES 27-03-09 12:52

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
S-a terminat smecheria...
Superb.

TRG-ul 27-03-09 13:04

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Ce rol are pedala din stanga de tot ??

ovydioo 27-03-09 13:06

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
cine zicea cand s-au pusprimele poze cu E-Klasse asta nou ca nu-i cine stie ce? sa-mi arate si mie pe cineva caruia i-ar fi rusine intr-un E de la brabus! este criminal, nu degeaba castiga brabus mere titlul de cel mai bun tuner

ovydioo 27-03-09 13:06

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by TRG-ul (Post 2188463)
Ce rol are pedala din stanga de tot ??

''frana de mana'' dc poti sa-i spui asa

DonnLuca 27-03-09 13:12

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Foarte frumos... BRABUS .. ce mai e de zis?

allexutzzu 27-03-09 13:28

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
cica asta e E500 brabus...nu prea cred..e doar kit exterior brabus...daca va uitati in spatele jantelor se vad niste disculete de frana si niste etrieri mici, ca de motor 200 CDI :lol: la 460 de cai orice masina care se respecta are niste frane pe masura, eventual discuri ceramice, daca nu preforate si de dimensiuni mari! dar kit-ul e frumos intr-adevar!

lucian1985 27-03-09 13:40

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Masina din imagine sigur nu are discuri de 375 x 36 mm pe faţă şi 355 x 28 mm pe spate. Oricum kit-ul e super, foarte agresiv si bine proportionat cu masina.

Marius_mym89 27-03-09 14:16

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
adevarata valoare intre kiturile brabus si celelalte e la capotolul performentze :twisted: cu toate ca nici exteriorul nu arata rau :-)

best_fan 27-03-09 14:22

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
o intrebare , ce este acel cerc micut rosu din spate pe mijloc la nivelul evacuarii , mi se pare ca acel elemant strica tot spatele , si parerea mea , automat si masina ca si kit , nu ca marca sau clasa , chitul de la brabus

srn_86 27-03-09 15:27

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
305km/h asta da senzatie

scturoag 27-03-09 15:56

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Si cam cat costa ? :)

Cr0c0 F 27-03-09 16:06

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
fuckin' gorgeous!

marius3030 27-03-09 16:11

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by TRG-ul (Post 2188463)
Ce rol are pedala din stanga de tot ??

buna intrebare TRG..chiar asa ce rol are daca stie cineva?

scturoag 27-03-09 16:17

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 2188915)
buna intrebare TRG..chiar asa ce rol are daca stie cineva?

E "frana de mana" numai ca o apesi cu picioru .... apesi odata ca sa o cuplezi si inca odata ca sa o decuplezi.

:arrow: Stie cineva vreun pret la masina ?

xxdadixx 27-03-09 16:20

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 2188915)
buna intrebare TRG..chiar asa ce rol are daca stie cineva?

Citeste ca i s-a raspuns.
Vin si eu cu o intrebatre, ce-i aia dintre scaun si consola centrala?

scturoag 27-03-09 16:28

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 2188943)
Citeste ca i s-a raspuns.
Vin si eu cu o intrebatre, ce-i aia dintre scaun si consola centrala?

Control pentru suspensia pneumatica ....cred.

allexutzzu 27-03-09 16:56

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by lucian1985 (Post 2188548)
Masina din imagine sigur nu are discuri de 375 x 36 mm pe faţă şi 355 x 28 mm pe spate. Oricum kit-ul e super, foarte agresiv si bine proportionat cu masina.

aha..ma bucur ca esti de acord cu mine:!:

pyttbull 27-03-09 17:08

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
seamana cu lexus :-P

scturoag 27-03-09 17:09

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Stie cineva cat costa aceasta masina ?!?

alpina 27-03-09 17:31

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 2188943)
Vin si eu cu o intrebatre, ce-i aia dintre scaun si consola centrala?

Sau ceva bunton pentru "i-drive":?:

xxdadixx 27-03-09 17:57

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2188956)
Control pentru suspensia pneumatica ....cred.

Oricum arata ca "nuca-n perete".
Quote:

Originally Posted by alpina (Post 2189101)
Sau ceva bunton pentru "i-drive":?:

E lipit de scaun.

alpina 27-03-09 18:08

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
n-am fost atent,sorry. Habar nu am ce e, dar bine'ai zis ca arata ca nuca'n perete. Daca n-ar fi neagra,daca era crem sau maro poate era altceva

scturoag 27-03-09 18:09

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Oricum ... sigur nu e din fabrica asa ... a fost montat dupa aia ... se vede dupa cum sta scaunul(sifonat putin).

pinty 27-03-09 18:51

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
pai dak brabus -467 cp+4,7s-100km\h, atunci 63amg 525cp 4,x s-100km\h??

best_fan 27-03-09 18:53

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 2188943)
Citeste ca i s-a raspuns.
Vin si eu cu o intrebatre, ce-i aia dintre scaun si consola centrala?

acel ''aia'' ca nush cum sa-i spun pt inceput , este un joystik , daca ii pot spune asa , care te ajuta la navigarea prin meniul masinii , functii : apesi = enter , ridici = back , rotesti dreapta sau stanga , e de la sine inteles , misti dreapta sau stanga

in general masinile scumpe , de bussines , de lux vin cu asa ceva , iar unele , au acel joystik chiar si pentru pasagerii din spate , desigur , pentru cei care opteaza pt aceasta optiune , deci vine din fabrica acel joystik , nu ca ai putea sa montezi si u , dar sar putea sa nu functioneze asa de bine , daca nu ti-l monteaza o firma specializata , si vrei sa platesti mai putin

KillYourSelf 27-03-09 19:41

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
simpatic model :D :peace:

Grigoras Cristian 27-03-09 20:33

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
bine zis, ochiul ala de pisica din bara, oribil

scturoag 27-03-09 20:34

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by best_fan (Post 2189354)
acel ''aia'' ca nush cum sa-i spun pt inceput , este un joystik , daca ii pot spune asa , care te ajuta la navigarea prin meniul masinii , functii : apesi = enter , ridici = back , rotesti dreapta sau stanga , e de la sine inteles , misti dreapta sau stanga

in general masinile scumpe , de bussines , de lux vin cu asa ceva , iar unele , au acel joystik chiar si pentru pasagerii din spate , desigur , pentru cei care opteaza pt aceasta optiune , deci vine din fabrica acel joystik , nu ca ai putea sa montezi si u , dar sar putea sa nu functioneze asa de bine , daca nu ti-l monteaza o firma specializata , si vrei sa platesti mai putin

Scuza-ma ca iti spun ... esti praf ... nu are treaba cu computeru ... butonul ala e in spatele schimbatorului ...
Baiatu' se referea la aia dintre scaun si consola ... ii o cutiuta neagra cu 2-3 butoane.

Alex_pitesti 27-03-09 20:35

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
ce sa mai ..performante super...300km/h..:)

boy_wonder 27-03-09 20:36

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 2188943)
Citeste ca i s-a raspuns.
Vin si eu cu o intrebatre, ce-i aia dintre scaun si consola centrala?

cred ca sunt comenzile de la scaunele multicontur.

scturoag 27-03-09 20:41

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Nu ... comenzile de la scaune sunt in partea stanga , jos.

best_fan 27-03-09 21:00

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2189693)
Nu ... comenzile de la scaune sunt in partea stanga , jos.

baaa si ziceai de mine ca sunt praf da la u nu te uiti , comenzile pentru scune sunt pe portiera langa maner care deschide usa , daca ii pot spune asa , uitate in poza si o sa vezi comenzile pt scaun pe usa din drapta , si asa sunt la toate 4 usi , desteptule , sa terminat cu moda aia cu comenzile pe partea stanga jos , acum la masinile de rangul asta asa se foloseste , iar ce intrb baiatul ala , o sa ma documentez ca sai raspund

scturoag 27-03-09 21:03

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by best_fan (Post 2189733)
baaa si ziceai de mine ca sunt praf da la u nu te uiti , comenzile pentru scune sunt pe portiera langa maner care deschide usa , daca ii pot spune asa , uitate in poza si o sa vezi comenzile pt scaun pe usa din drapta , si asa sunt la toate 4 usi , desteptule , sa terminat cu moda aia cu comenzile pe partea stanga jos , acum la masinile de rangul asta asa se foloseste , iar ce intrb baiatul ala , o sa ma documentez ca sai raspund

Hai hai ca sari calu' ... nu m-am uitat la poze ... sa vad unde's reglajele de la scaune... ce vroiam eu sa zic .. e ca, cutiuta aia nu e de la scaune ...

Late Edit: Si nu toate masinile de rangu' asta au butoanele pe portiera ... doar o parte ... restu au jos in stanga , pe scaune.

best_fan 27-03-09 21:05

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by boy_wonder (Post 2189674)
cred ca sunt comenzile de la scaunele multicontur.

nu stiu daca pot sa dau un link dar incerc , ai foarte mare dreptate http://e-services.mercedes-benz.com/...ipmentId=S-409 inrati si o sa va lamuriti Bravo tie

scturoag 27-03-09 21:07

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Si ce face mai exact : multicontur ? ... muleaza scaunul in functie de corp .. sau cum ?

best_fan 27-03-09 21:12

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
dap , ii lungeste sezutul , spatarul poti sal faci mai plat (comfort) inclinand alteralele (aripiarele , nush cum se numesc) sau sportiv , sa le aduci catre corp , tot la spatar poti sa aduci partea care iti sustine coloana vertebrala mai in fata sau mai in spate in func de cum stai mai bine sau o ridici / cobori , si multe altele

david_makaidj 27-03-09 21:16

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by TRG-ul (Post 2188463)
Ce rol are pedala din stanga de tot ??

frana de mana

best_fan 27-03-09 21:27

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
si pentru a ''dezactiva'' frana de mana , este deasupra pedalei , pe bord un maner negru pe care scrie (P) , dar este foarte incomod pt a lasa frana de mana si in unele conditii , tiai dori una normala , ''clasica''

bibi_x 27-03-09 21:45

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
ce interior are, parca vad o masina d'asta si pe la tigani..cand se urca cu noroiu' pana la genunchi :))


All times are GMT +2. The time now is 22:29.

- Copyright 2026 4Tuning