Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   CONCURSUL CONCURSURILOR -2006 (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/11435-concursul-concursurilor-2006-a.html)

Gratzian 04-01-06 21:48

CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
 
an nou, concurs nou...
de data asta ceva ce sper ca e cu totul original...
un concurs in 2 faze, un concurs al concursurilor !!!

incepand din aceasta secunda, timp de 3-6 zile, se deruleaza
PRIMA FAZA: Propuneri de concursuri.
fiecare poate propune un concurs, o masina pentru a fi tunata virtual, cu specificatii si argumentele lui:
ca este ceva nou, ca e un unghi mai deosebit, ca nu a mai fost tunata, etc...
La sfarsit, se voteaza si se aleg 2-3 masini pe care se demareaza concursurile.... fiecare castigator primeste 500.000 numai pt originalitatea ideii de concurs !!!

CASTIGATORII nu pot participa in faza 2 la concursurile propuse de ei !!
doar la celelalte

Faza 2:
se deschid topicuri de concurs cu cele castigatoare
in functie de complexitatea si spececificatiile lor, se stipuleaza la pornire si termenul si castigurile pe fiecare
ideal ar fi sa putem porni cel putin 2 concursuri simultan, unul usor, pe termen scurt, si unul mai dificil, pe termen mai lung...

asa ca... momentan, sa va vad la propuneri, cine sunt cei mai buni !

Gratzian 04-01-06 21:49

daca e ceva neclar, va rog intrebati, sa lamurim
fiecare poate propune maxim 2 concursuri, de complexitate diferita...

Gratzian 04-01-06 22:11

ideale ar fi macar 2 propuneri, pe 2 teme, una usoara si rapida, de creativitate, si una mai grea, de munca... ce ziceti?

tng 04-01-06 22:41

Pentru propuneri .. alegeti o singura poza, dintr-un singur unghi

Skillzu 04-01-06 22:52

ma gandeam la unul din concursuri,cel greu sa fie o masina...din 3 ipostaze...lateral,fatza-ansamblu si spate ansamblu.....si sa fie facuta la fel...in cat sa fie k o prezentare intr-un portofoliu. :roll: mai vin cu imbunatariri eventual.....

tng 04-01-06 22:58

1 Attachment(s)
Vin eu cu o propunere simpla ... pt categoria \"usor\"
Pentru ca multora ne place BMW ursuletz :mrhappy:

frozzen 05-01-06 04:08

propunerea mea....1 poza de calitate reusita la o masina RETRO....fiecare sa scoata tot ce poate din ea!!!

GolfuletzS 05-01-06 08:51

1 Attachment(s)
pe termen scurt o masina din lateral .... o sa revin cu poza
edit: poza toyota celica
-din lateral (oarecum simpla ) rezolutie mare !
-posibilitate mare de tuning si designe and paint
-spor la ales !


ps: punem aku amandoua pozele ?
ps: il rog pe gratian sa puna regula de concurs ! ca poza care vrem sa o facem sa nu existe pe nici un site de virtual tuning de specialitate...! pentru ca nu o sa putem sa dovedim ca cineva a luat spoileru dp masina aia !

GolfuletzS 05-01-06 09:28

3 Attachment(s)
poza complexa ! golf I II III IV V ! spate !
sund doar 2 poze pe magicmanu cu aceste 5 masini si propun daca ia cineva elemente de pe poza aceasta ! ( in caz ca se alege aceasta pt concurs ) sa fie descalificat ! parerea mea ..... va place ideea ?


ps: il rog pe gratian inca odata :D sa imi spuna daca e bine asa cum am spus eu pt poza asta daca nu caut eu alta !

tase_astra 05-01-06 10:14

1 Attachment(s)
Eu as zice sa incercam cu un Citroen C4 VTS, pentru ca sincer imi place forma si cred ca se preteaza la un styling de zile mari si plus ca e o marca care in Romania nu prea a fost exploatata din acest punct de vedere...

c i k y 05-01-06 12:34

1 Attachment(s)
Greu...propun sa facem asta ! in genul concursului de pe magicmanu...

xxdadixx 05-01-06 16:22

Uitati de magicmanu, puneti-va creierele la munca. Citez pe Gratzian \" fiecare castigator primeste 500.000 numai pt originalitatea ideii de concurs !!!\" Daca copiati nu mai sunteti originali :giggle:
Vreau sa cred ca se poate face si ceva original.

ionut17 05-01-06 16:50

1 Attachment(s)
uitati o poza :arrow: :idea:

tng 05-01-06 16:55

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ionut17\"
uitati o poza :arrow: :idea:

se incearca o provocare noua .. o masina noua pt care nu a aparut kit de tuning, sau o masina care nu s-a mai vazut , ceva mai special ...

masina pe care tu ai pus-o ........ s-a tot preparat :wink:

Boomtech 05-01-06 16:55

1 Attachment(s)
As vrea sa propun o masina deoarece nu a mai fost tunata, are un unghi mare si chiar as vrea sa vad ce se poate scoate din ea

Kolegosu' 05-01-06 17:21

1 Attachment(s)
Eu as propune Lexus-ul acesta este noul IS .. si daca nu ma insel in State este una dintre cele mai preferate pt tuning si nu am mai vazut-o VT poate ne apucam de asta !

kos_STN 05-01-06 18:09

O alta propunere !!!
 
4 Attachment(s)
:peace: :shock: :?: Ce-ar fi sa se dea ca tema de lucru una din aceste poze, adica noua HONDA CIVIC, care dupa cum stiti este shi mashina anului 2006 in ROmania. Inca un motiv ar fi faptul ca in momentul lansarii respectivei masini la salonul de la Frankfurt 2005, printre altele, directorul HONDA a precizat faptul ca ar fi tare curios ce-i mai pot face tunerii, acestei mashini, dat fiind faptul ca are un look f sportiv + multe alte dotari standard; care, spre exemplu la alte marci de masini aprope ca nici nu exista pe listele de dotari optionale.
....hmmm ?? CE ZICETI ?! nu suna interesant ?
:lemon: :peace:

R-NOS15 05-01-06 18:10

6 Attachment(s)
uitati la ce m-am gandit eu :roll:

pana acum nu am vazut kituri de tuning pt masinile astea

Boomtech 05-01-06 18:26

pentru kos_STN honda civic a fost deja tunata virtual si este pe net.
Nu te supara, si eu as fi vrut sa o tunez.

Boomtech 05-01-06 18:53

1 Attachment(s)
uite poza:

TazAless 05-01-06 19:33

1 Attachment(s)
ce parere aveti de asta ? :D :arrow:
masina nu cred ca exista in realitate pt. ca are simbolul rockstar games dar cred ca ar merge tunata virtual

peter 05-01-06 19:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TazAless\"
ce parere aveti de asta ? :D :arrow:
masina nu cred ca exista in realitate pt. ca are simbolul rockstar games dar cred ca ar merge tunata virtual

dar ce sa tunam la ea ? nu vezi cum arata ? :roll:

Rinno 05-01-06 19:43

2 Attachment(s)
As propune un SUV pt. ca pana acum nu am vazut asa ceva tunat aici.... :roll:
si sunt curios cam ce ar putea iesi din aceasta \"Masina\" prin imaginatia voastra........... :shock: :?:

TazAless 05-01-06 20:01

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"peter\"
Quote:

Originally Posted by \"TazAless\"
ce parere aveti de asta ? :D :arrow:
masina nu cred ca exista in realitate pt. ca are simbolul rockstar games dar cred ca ar merge tunata virtual

dar ce sa tunam la ea ? nu vezi cum arata ? :roll:

poate fi tunata oricum ;)
sunt o gramada de masini care arata bine dar mai bine arata tunate

R-NOS15 05-01-06 20:21

buey boomtech... mai usor cu posturile... :roll:

@tazaless... masina aia deja e tunata.. mai mult de atat ce ai vrea? doar s-o colorezi...

luca 05-01-06 22:36

1 Attachment(s)
Este un Alfa Romeo 2600 Sprint intr-o stare destul de proasta.
1) Trebuie s-o restaurati, adica s-o faceti sa arate ca atunci cand a iesit din fabrica. Puneti o poza cu ea restaurata.
2) Pornind de la poza cu ea restaurata incepeti s-o tunati si apoi puneti poza cu ea tunata.
Deci, la sfarsit trebuie sa puneti 1 poza cu masina restaurata si apoi 1 cu masina tunata.
Succes... :wink:

Skillzu 05-01-06 22:48

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Kolegu™\"
Eu as propune Lexus-ul acesta este noul IS .. si daca nu ma insel in State este una dintre cele mai preferate pt tuning si nu am mai vazut-o VT poate ne apucam de asta !

noaul lexus is cred k ar fi super.din 3 ipostaze cum am zis si in primul post...toate sa fie modificate la fel....adica k si cand ar fi masina reala si pozata in acele unghiuri....sa corespunda cat mai mult....

Gabi 05-01-06 23:32

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Boomtech\"
pentru kos_STN honda civic a fost deja tunata virtual si este pe net.
Nu te supara, si eu as fi vrut sa o tunez.

Da, a fost tunata, si e URATA CU SPUME! :lol:

vlad_VSV 05-01-06 23:47

special
 
sal.daca vreti ceva special .....iata un ARO M 461 DIN 1969.l-am ales pentru ca nu a mai fost tunat asa ceva din cate stiu io..poate ma insel...dar in fine nu cred sa fi fost tunat.toata lumea merge pe turisme(n-am nimic cu iei..sa nu se inteleaga gresit ) dar sa incercam ceva nou ....si unghiu' ii cam neplacut zic io...asa ca SA VA VAD CE PUTETI MESTERII :twisted:


PS (pt Gratzian)nu putem sa punem doua poze in cazul meu inca una

vlad_VSV 05-01-06 23:53

special
 
1 Attachment(s)
atata is de repezit ......scuze sunt si suv-uri dar incercati-l si pe asta

tng 06-01-06 00:08

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"luca\"
Este un Alfa Romeo 2600 Sprint intr-o stare destul de proasta.
1) Trebuie s-o restaurati, adica s-o faceti sa arate ca atunci cand a iesit din fabrica. Puneti o poza cu ea restaurata.
2) Pornind de la poza cu ea restaurata incepeti s-o tunati si apoi puneti poza cu ea tunata.
Deci, la sfarsit trebuie sa puneti 1 poza cu masina restaurata si apoi 1 cu masina tunata.
Succes... :wink:

de unde mey atatea :lol: .... nici nu se mai gasesc piese

Gratzian 06-01-06 00:26

deja se contureaza idei intr-adevar originale... maine o sa facem impreuna o sinteza...
se contureaza deja cateva reguli mai clare, inclusiv cea de a folosi un model netunat inca nicaieri
nu uitati ca cel care castiga concursul de idee, nu poate tuna masina respectiva... doar pe cealalta...

super si ideea pt concursul complex, de a tuna din 3 unghiuri... subscriu...
pt cel simplu, imi surade lateralul... dar nu pot neglija propunerea lui luca cu restaurarea...

mai astept propuneri...

tng 06-01-06 00:34

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
...pt cel simplu, imi surade lateralul... dar nu pot neglija propunerea lui luca cu restaurarea...

mai astept propuneri...

ne vor trb piese pe comanda ........ facem comanda, asta e :P :lol:

kickass 06-01-06 00:55

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"luca\"
Este un Alfa Romeo 2600 Sprint intr-o stare destul de proasta.
1) Trebuie s-o restaurati, adica s-o faceti sa arate ca atunci cand a iesit din fabrica. Puneti o poza cu ea restaurata.
2) Pornind de la poza cu ea restaurata incepeti s-o tunati si apoi puneti poza cu ea tunata.
Deci, la sfarsit trebuie sa puneti 1 poza cu masina restaurata si apoi 1 cu masina tunata.
Succes... :wink:

cam aiurea.... :?

Kolegosu' 06-01-06 04:08

Eu am o idee foarte originala nu stiu poate si voi v-ati gandit la ea dar eu m-am gandit mai de mult Concurs de DETUNAT adica sa facem masina cat mai stock cu putinta sa scoatem toate elemntele de tuning si sa ajungem cu ea aproape de ceea ce scoate uzina .. ce ziceti eu nu stiu ce poza sa propun pt concursul asta ...dar ideea este pe cat se poate de originala :lol:

LOL Concurs de DETUNAT UNTUNING .. sa vina lumea si sa zica vreau si eu k masina mea sa arate cat mai stock cu putinta

c i k y 06-01-06 08:28

1 Attachment(s)
Propun sa facem lada asta...e destul de greu sa scoti rugina si sa pui un backround... :?

frozzen 06-01-06 09:06

Tot la ideea unei masini de epoca raman;) am vazut multe masini de epoca restaurate si dat un now look mai modern ;)

GolfuletzS 06-01-06 09:08

gratiane ai de decis ceva frumos :) :D sper sa ne bucuri :D

mer|in 06-01-06 09:36

-ntrebare
 
cat mai dureaza cu propunerile? adica mai am timp sa propun si eu ceva?

kos_STN 06-01-06 11:28

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gabi\"
Quote:

Originally Posted by \"Boomtech\"
pentru kos_STN honda civic a fost deja tunata virtual si este pe net.
Nu te supara, si eu as fi vrut sa o tunez.

Da, a fost tunata, si e URATA CU SPUME! :lol:


Intr-adevar, a fost tunata, dar e chiar urata! Se putea mult mai bine fratilor; pacat de munca, timp si mai mare pacatul pt mashina aia !!! :? De la CIVICul acesta asteptam, ceva mult mai frumos, decat ceva mai urat. E facut fara pic de bun gust tuningul acesta ! PACAT !!! :((


All times are GMT +2. The time now is 09:26.

- Copyright 2026 4Tuning