Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Mures (https://forum.4tuning.ro/402-mures.html)
-   -   Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute) (https://forum.4tuning.ro/402-mures/113633-service-recomandari-povestim-evenimentele-placute.html)

ms06jbr 11-03-09 19:51

Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Din februarie am masina bolnava,a fost la un service din cristesti au schimbat toate prostiile a fost pus pe tester N-ori are masina tot acelasi problema ca si la inceput.Am observat ca acul de la temp. motor nu urca in mers si la stationare repede e la 100C.M-am prezentat la Automaister pt a schimba termostatul.30lei termostat 180lei manopera.Fain...cca la 4zile dupa efectuarea schimbului masina a inceput sa nu traga...la semafor se aprindea check engine si chiar era cand se si oprea.Mndaaa...dar nu mai pornea!Pana cand nu se raceste motorul nici cea mai mica intentie nu avea de a pornii.Electromotorul se invarte frumos dar motorul nu porneste.M-am dus inapoi la ei...a stat masina 3 zile,au curatat senzorul de turatie...tot aparea pe tester erroare pt senzor de turatie,au inlocuit cu una second si atunci a dat erroare la sonda lambda,au inlocuit sonda lambda am platit in jur la 300lei.In ziua respectiva masina iarasi...se opreste,nu mai porneste.Tot asa m-am chinuit cca 1 saptamana nu aveam bani sa ma intorc la service.Dupa 1 saptamana ajung la ei,chiar am avut de vreo 2 ori problema ca bateria s-a descarcat trebuia sa primesc curent de la alta masina.Ei erau suta la suta convinsi ca da e bateria de accea nu porneste masina..au luat jos alternatorul,au curatat acol nu stiu ce mi-au dat o baterie ei pt proba..aveam bateria 1 weekend la mine,masina se comporta bine.Maduc la ei dau inapoi bateria lor,cumpar una noua a doua zi masina face la fel.Ma prezint la ei...iarasi testerul cel istet...pai..caaa adicaaa..pfff..paaiii..nu vede ECU, Epromul! da si?pai asta evea si pana acuma nu?Pai da..si atunci??pai trebuie schimbat ECU...Hai da o naibii de treaba...eu am lasat 1 salar intreg la ei si masina tot nu merge.Trebuia din prima sa-mi schimbe ecu si gata.Masina sta de o luna in fata blocului si nu stiu unde sa apelez cu ea ca serviceuri sunt ffft multe dar cine se si pricepe sunt fft putini.Am citit in multe cazuri ca este doar 1 fir intrerupt pe la ecu si se poate remedia,nu trebuie schimbat tot.Oricum astept pareri cine ce imi propune?unde sa-l duc?Am auzit de un trozner care e specialist in opel dar e imposibil sa ajungi la el,sau e ft ocupat sau nu prea are chef de munca...iar la reprezentanta opel nu imi permit sa-l duc.:cry:

varga ioan 19-03-09 20:46

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
dac vrei sa ajungi la trozner andy te ajut

ms06jbr 19-03-09 21:09

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Quote:

Originally Posted by varga ioan (Post 2165221)
dac vrei sa ajungi la trozner andy te ajut

mersi frummos,am ajuns,mi-a schimbat un senzor si tot degeaba...nu stiu ce sa fac masina tot nu merge,acum is fara $ dupa salar am sa incerc iarasi sa ajung la trozner.

CLM_Audi 17-01-10 21:33

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
pentru masinile din grupul VAG (vw, Audi, skoda, seat, etc) imi permit o recomandare:
Autoservice Caliman. omul e profi si ieftin
cum se iese catre Sangeorz, dupa Lukoil pe dreapta, in curtea unde scrie "ArtKraft"

posibil sa repare si alte masini decat cele VAG

=Oke= 07-02-10 21:32

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Stiu un batran specialist in alimentare dar si altele
Se pricepe la masini vechi batranelu chiar bine mai ales la alimentare dar si la masini noi
Nu ii scump si face treaba buna
Il gasitzi in sat. Maid (intrebatzi pe acolo ca toata lumea il stie)
Eu il recomand cu caldura o fost singuru care o putut sa imi repare carbu. de la golf '78
:D

zsoltpihe 08-02-10 09:27

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Quote:

Originally Posted by =Oke= (Post 3062468)
Stiu un batran specialist in alimentare dar si altele
Se pricepe la masini vechi batranelu chiar bine mai ales la alimentare dar si la masini noi
Nu ii scump si face treaba buna
Il gasitzi in sat. Maid (intrebatzi pe acolo ca toata lumea il stie)
Eu il recomand cu caldura o fost singuru care o putut sa imi repare carbu. de la golf '78
:D

eu stiu omul ala;),am fost odata la el,si eu dupa auzite m-am dus acolo,ziceau ca e f bun/priceput...dar nus,mai lucreaza???...ca eu acu 1ani si ceva am fost acolo.

=Oke= 08-02-10 10:20

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Din cate stiu eu m-ai lucreaza.
De vreo 4 luni am fost utlima data la el...
Cu asta se ocupa sigur mai lucreaza:D

CLM_Audi 08-02-10 14:37

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Maiad se numeste satul, se iese inspre Livezeni vreo 12-13 km. omul a fost sef CTC la carburatoare la brasov parca... este as in carburatoare. eu am fost in toamna cu o masina de la firma

=Oke= 08-02-10 14:39

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
da am gresit in primul post Maiad nu Maid scz:oops:
cred ca imi era foame am mancat o litera...
ms CLM:oops:

Rhor 10-02-10 16:39

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
nu stiti pe cineva care se ocupa cu pompe de injectie?
Miar trebuii pt un ford Transit din 95!
Daca cunoasteti cineva pls help me, este cam urgent!!!

multumesc:D

=Oke= 10-02-10 21:48

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Incearca la batranu din MAIAD, am vazut odata ca lucra la un Ford Conect si era chiar multzumit clientu:D

Hunor 11-02-10 17:32

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
pe libertati in jos pe strada acela unde se repara si telefoane sta un batrin care se priciepe foarte bine la pompe din pacate nu stiu nici nume nici nr de telefon dar il gasest 100% are si testere si tot feluri de chesti

DaNuTzU' 16-02-10 10:04

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
eu stiu un electricean la voi in ms! cristi il cheama si are atelieru pe la intrare in ms dinspre cj

White_Dragon 17-02-10 17:26

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Mai demult era un domn Kalman care se ocupa de oltcit-uri, acum nu stiu daca mai repara la ele, cred ca s-a reprofilat pentru ca is din ce in ce mai putine oltcit-uri pe strazi.

YEED 19-03-10 13:36

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Quote:

Originally Posted by White_Dragon (Post 3096108)
Mai demult era un domn Kalman care se ocupa de oltcit-uri, acum nu stiu daca mai repara la ele, cred ca s-a reprofilat pentru ca is din ce in ce mai putine oltcit-uri pe strazi.

Kalman mai repara si Citroen

Korne 19-03-10 15:55

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
kalman nu se lasa de meserie:lol: si adevarul e ca stie ce are de facut

ms06jbr 19-03-10 19:07

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
am probleme cu rugina pe la praguri...stiti pe cineva cine lucreaza la pret bun?

YEED 19-03-10 20:58

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Quote:

Originally Posted by ms06jbr (Post 3201096)
am probleme cu rugina pe la praguri...stiti pe cineva cine lucreaza la pret bun?

stiu eo pe cineva lucreaza ff ieftin daca vrei lasa un PM

CLM_Audi 27-03-10 06:43

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
tinichigerie (& vopsitorie mai ales) daca stiti?

Ms-02-TPI 29-03-10 11:34

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Quote:

Originally Posted by CLM_Audi (Post 3223040)
tinichigerie (& vopsitorie mai ales) daca stiti?

stiu eu ... dar e in iernut lucreaza bine si ieftin zic eu,
face si prelungiri de capota si alte treburi.

DEX_HELL 28-04-10 22:07

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
cine stie unde se monteaza tobe sport???
pe un AUDI A4 o toba "HD K2"

CLM_Audi 28-04-10 22:40

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
vezi la baietii de pe Negoiului

DEX_HELL 29-04-10 22:06

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Quote:

Originally Posted by DEX_HELL (Post 3318934)
cine stie unde se monteaza tobe sport???
pe un AUDI A4 o toba "HD K2"


pana la urma s-a rezolvat in cursul zilei de azi :D
intr-un service pe centura...

THX pt toti, care au incercat sa ma ajute...

ktm3 01-05-10 13:24

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
daca te rog nu imi dai nr de tel sau ceva adresa la tipul din iernut cu vopsitoria

Spilner 02-05-10 09:03

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Stie cineva un service bun si nu foarte scump :) pt Clima? la BMW...ca a luat-o razna cand merge cand nu...

Ms-02-TPI 03-05-10 15:21

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Quote:

Originally Posted by ktm3 (Post 3325054)
daca te rog nu imi dai nr de tel sau ceva adresa la tipul din iernut cu vopsitoria

0752263218

hey.dude 05-05-10 13:32

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
unde imi recomandati sa imi fac unghiu de fuga ?

YEED 05-05-10 13:55

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
in tudor la volcanizarea de langa Dimitrie Cantemir :)

hey.dude 05-05-10 14:02

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
un numar de telefon ai ?:D

YEED 05-05-10 14:10

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Quote:

Originally Posted by hey.dude (Post 3335615)
un numar de telefon ai ?:D

nup :|

Petyy007 05-05-10 14:15

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Pentru ce itzi tre nr de tel?
nu trebe programarre sau cv de genu....
dak vrei yo ma duc si intreb preturile k stau aici langa ea si stiu pe baietzi de acolo....

hey.dude 05-05-10 14:18

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
chiar te rog :D:D daca nu ai ce face pe acasa.. :D si eventual pana la cat e deschis daca tot mergi.ms :D

Korne 07-05-10 13:23

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
e deschis pana la 8 sau 9 seara. Reglajul de directie costa 50 de lei(daca bine tin minte, sa fie maxim 60) iar daca e totul ok si nu trebuie lucrat e 30 de lei verificarea.

hey.dude 07-05-10 13:25

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
dap, asa e in principiu era 60 de lei dar mi-a verificat si mi-a facut ceva minor, mi-a luat 35 de lei

zsoltika89 23-08-10 22:44

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Salutare!
Imi poate recomanda cineva, vreun service sau persoana fizica care imi poate schimba lonjeroanele de la dacie la un pret cad de cat bun:?:
A incercat sa vorbes cu cineva la un servis din zona dar au ninste preturi de nu merita atata toata masina:shock:
Si inca ceva mar interesa vopsea neagra simpla tot pt masina dar sa nu fie nici aia asa de scumpa si nici chear de proasta calitate....
In curand o sa trebuiasca sa imi fac verificarea tehnica la masina si nu prea am bani sa investesc in ea, de aceea cer sfaturi de la voi pt ca am destul de mult de facut la ea, si mar interesa preturi cat mai rezonabile:D
Astept sfaturile voastre:-)

CLM_Audi 23-08-10 22:53

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
eu vopsea de la Policolor am luat, de pe str. Arany Janos

zsoltika89 24-08-10 02:10

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
Quote:

Originally Posted by CLM_Audi (Post 3605487)
eu vopsea de la Policolor am luat, de pe str. Arany Janos

Mersi:!:
Cam aproximativ la ce pret era kg?

CLM_Audi 27-08-10 22:06

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
nu e neaparat la kg, se vinde la gramaj, aia Klar. DuPont se vinde numai la kg.

vezi ca sunt 2 tipuri. una cu intaritor inclus, alta care necesita intaritor separat (daca ai si lac, etc). pentru asta ia legatura cu un vopsitor si iti zice el ce sa cumperi. sincer, nu mai stiu preturile... parca 27 lei /100g

CLM_Audi 16-11-10 21:30

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
se poate dezactiva imobilizatorul la A4 B5 benzinar? ca pana acum pareri am auzit si pro si contra... si daca aveti vreo recomandare la cineva?

Weely 03-01-11 11:57

Re: Service ( recomandari,sa povestim evenimentele ne/placute)
 
:?:Salut!Poate sa-mi zica cineva unde pot pune folie pe geamuri, si la ce pret? Multumesc anticipat!


All times are GMT +2. The time now is 06:26.

- Copyright 2026 4Tuning