Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   O nubira2!!! (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/11346-nubira2.html)

NSL_Steffy 01-01-06 21:30

O nubira2!!!
 
3 Attachment(s)
Masina mea.......

NSL_Steffy 01-01-06 21:39

3 Attachment(s)
altele mai vechi...

NSL_Steffy 01-01-06 21:44

Astept pareri....
Merge eleron de aluminiu sau coditza tip M fara spoilere??

peter 01-01-06 22:16

nu merge la nubira eleron de aluminiu..delok...incearca sa faci o prelungire la portbagaj...ca la ELIA logan....

shadow 01-01-06 22:29

Eu zic ca daca i-ai schimba spoilere si pragurile cu unele agresive, eu zic ca ar merge MULT prea bine un elerom de aluminiu!!!

bodyspeed 02-01-06 08:58

mai stefi eu zic sa ii pui un body-kit din ala super 8)
si un eleron de aluminiu :wink:
in rest e super mai ales jantele 8)

NSL_Steffy 02-01-06 16:11

in planurile de viitor intra coborarea caroseriei cu 2-3 cm, niste praguri finutze, spoilere skimbate dar prelungite f putin fata de originale si un eleron la care nu m-am hotarat!
Totusi as fi vrut sa-mi montez eleronul primul dar mi-am dat seama ca nu prea iar sta

topser 02-01-06 17:52

yoo nice rims u got there !
succes cu planurile tale de viitor ! :wink: sper sa iasa ceva misto .

Danny-future STN 07-01-06 14:13

Frumos domne , frumos !!!!!!!! :dance: :boogy: :dance: :boogy: :dance:

Dar ce ai deja pe ea nu ne spui ??? :lol: :lol: :lol:

NSL_Steffy 16-01-06 22:42

Masina mea cred ca majoritatea o stiti: este o nubira 2 2004 1,6 16v
A suferit unele modificari finutze: amortizoare gaz, jante aliaj pe 16 Alutec Storm Crome look, Gume iarna momentan Dunlop Sport M2, la vara urmeaza Toyo Proxes T1S, filtru sport Simota Racing, folie 3M, triple negre, neoane, strobo lights. Pe parte audio nu mai este nimik original: Boxe hertz, Head unit Alpine 9855, tub+statie JBL, condensator ....cam atat
Urmeaza cred sa o cobor putin, sa-i skimb spoilerele (nu m-am hot la modele) un eleron si cred ca ar cam ajunge....

dinoc 31-01-06 15:29

Frumoasa masina, FELICITARI !

Spune-mi te rog ce date tehnice au jantele : 7Jx16 sau altele ? ce offset au (ET) ? Nu-ti freaca in contra-aripa ? Cu ce pneuri le-ai incaltat (205/45 R16 saua altceva ?) ?
Vis a vis de amortizoare, vreau sa-mi pun si eu unele pe gaz - tu ce marca ti-ai pus pe masina ?
La un kit de lowering te-ai gandit ? Ma bate gandul la un kit Eibach - coboara garda cu 30 mm ...

NSL_Steffy 31-01-06 16:24

yo am avut ianite jante oz tot pe 16 cu 7,5j si et35 si am avut pe ele cauciucuri 215/40 si 205/45, iar acum am 7j si cauciuc 205/50 et 37 si nu mi-au atins!

Amortizoarele le-am skimbat de curand pe garantie si am montat monroe pe gaz, vreau sa skimb arcurile cu unele sport sa o cobor putin adica 4cm spate si 3.5cm fatza!!!

dinoc 31-01-06 16:52

Vis a vis de amortizoare, care-i procedura de schimbat - si a mea masina-i tot in garantie ?
Cum pot sa le schimb pe gaz (tot pe garantie) ?

Tu la ce arcuri te-ai gandit ? Cum iti spuneam ma gandeam la unele Eibach (30 mm si pe fata si pe spate).

La un Chiptuning nu te-ai gandit la ea ? :)

NSL_Steffy 31-01-06 17:00

cat costa arcurile ale?
yo m-am gandit la fK

yo am 15000km si-mi batea amortizoarele, din aceasta cauza le-am skimbat, dar atentie sa nu te duci cu alte jante pe masina, decat cele de fabrica!

vis-a-vis de chip cred ca vb cu rabanne sa-mi aarunce unul, omul lucreaza ieftin si am auzit ca si bine!

dinoc 31-01-06 17:04

Inca nu stiu cat costa Eibach-urile, le-am trimis un mail si astept raspuns - te anunt cand il primesc.

Vis a vis de amortizoare, ce sa le zic celor de la service, pur si simplu vreau pe gaz inloc de ulei, si se rezolva ?

PS> si a mea tot 15 mii km are ... o fi din acelasi lot :)

NSL_Steffy 31-01-06 17:13

ale mele aveau bataie amortizoarele, adica pe denivelari mici la viteza mica se auzeau niste zgamote urate!!! sau eventual sa o pui pe un test de amortizoare dar ele de obicei sunt inca bune, numai ca apar batai la ele!!

si yo astept pret pt fk, puteau sa-mi dea pt nubira 1 dar nu stiu daca au aceeasi suspensie!!

co-k 03-02-06 11:39

Da, frumoasa.Era si cazul sa o pui si tu pe net ca ai inceput sa bagi bani in ea.Asteptam sa vedem in continuare evolutia masinii. Si eu sunt de parere ca ar trebui sa o mai lasi putin ca e prea inalta. Poate reusesti sa iti gasesti arcuri la FK :D :D :D

wlady 07-02-06 14:06

parerea mea : pune un kit destul de agresiv , lat si jos , si lasa eleronu' ca arata mai bine fara :wink:

wlady 07-02-06 14:06

parerea mea : pune un kit destul de agresiv , lat si jos , niste suspensii bune , mai joasa , si lasa eleronu' ca arata mai bine fara :wink:

NSL_Steffy 07-02-06 15:16

deja mi-am comandat!
sunt 6mil arcurile, coboara spatele cu 40mm si fatza cu 35mm

dinoc 21-02-06 10:09

Misto, de unde le-ai luat la 6 mil ? Eu Eibach n-am gasit in RO decat in jurul a 300 Euro (ce banditi - afara le gasesti pana in 200 USD) .

Vream poze - vreau sa vad masina cum arata cu noile arcuri. Si sa ne impartasesti impresii.

NSL_Steffy 21-02-06 17:18

Si yo abia astept!
Sa vedem cand vin, cand le montez cu siguranta le pun pozele!

NSL_Steffy 09-03-06 07:23

Re: O nubira2!!!
 
Quote:

Originally Posted by dinoc
Misto, de unde le-ai luat la 6 mil ? Eu Eibach n-am gasit in RO decat in jurul a 300 Euro (ce banditi - afara le gasesti pana in 200 USD) .

Vream poze - vreau sa vad masina cum arata cu noile arcuri. Si sa ne impartasesti impresii.


Da-mi id de mess sau tel ceva!

GRIGO 16-03-06 01:14

Re: O nubira2!!!
 
nubira nu prea e masina de tunat nu prea vezi pe strazi nubira tunata ...da oricum spor la treaba

Danny-future STN 16-03-06 10:58

Re: O nubira2!!!
 
Quote:

Originally Posted by GRIGO-X2
nubira nu prea e masina de tunat nu prea vezi pe strazi nubira tunata ...da oricum spor la treaba

Asta e si ideea ... sa faci o masina originala dintr-o masina banala de care nu prea se apuca toata lumea ....

gamerul 23-03-06 22:13

Re: O nubira2!!!
 
Salut. De unde ti-ai luat jantele ?

Michael_1st 26-04-06 19:39

Re: O nubira2!!!
 
frate ce ai pus sub masina neoane sau tuburi cu leduri din alea cu 7 culori........cat te-a costat si de unde le-ai luat? bafta in continuare

Danny-future STN 02-05-06 18:05

Re: O nubira2!!!
 
Quote:

Originally Posted by Michael_1st
frate ce ai pus sub masina neoane sau tuburi cu leduri din alea cu 7 culori........cat te-a costat si de unde le-ai luat? bafta in continuare

Sub masina sunt neoane normale, o singura culoare, pulsatile cu reglaj al vitezei pulsatiilor, pretul nu-l stiu ....

R.I.C. 09-05-06 19:27

Re: O nubira2!!!
 
salut cu cat ai luat jantele si de unde ??? si apropo bafta in continuare pt. masina k este cea mai tare nubira 2 din craiova (in fiecare dimineatza o vad) si stii cumva daca wagon are frane pe disc pe spate sau daca potzi sa itzi pui optional . bye .peace

Danny-future STN 24-05-06 18:05

Re: O nubira2!!!
 
Franele pe disc sunt optionale, vin pe echiparea CDX

Rares_CRM 27-05-06 12:40

Re: O nubira2!!!
 
Quote:

Originally Posted by NSL_Steffy
Masina mea.......

imi plac jentile ;) sunt super

Antonio_tny 21-08-06 23:35

eu am wagon si nu are frane spate pe disc, nu e cdx e sx.
si eu am pus niste jante din al si gume 205/50/15 si deja a coborat destul de mult dar oricum masina e f inalta

Antonio_tny 21-08-06 23:42

...era sa uit, nu am vazut bine daca si la tine jentile din spate parca sunt putin mai inauntru ca si cele din fata. la mine asa sunt si ma enerveaza de mor

Danny-future STN 02-09-06 13:59

Re: O nubira2!!!
 
Quote:

Originally Posted by Antonio_tny (Post 527415)
...era sa uit, nu am vazut bine daca si la tine jentile din spate parca sunt putin mai inauntru ca si cele din fata. la mine asa sunt si ma enerveaza de mor

tot pe nubira ???

Danny-future STN 01-10-06 18:45

Re: O nubira2!!!
 
3 Attachment(s)
Suspensie sport si jante pe 17.......sa vedeti ce a putut sa iese :P:P:P ---->

co-k 02-11-06 16:35

Re: O nubira2!!!
 
Frumoase jante! Cat ai dat pe ele!!!!!!!!!!!!!!!
Dau bine pe masina!

bodyspeed 04-11-06 11:27

Re: O nubira2!!!
 
Quote:

Originally Posted by Danny-***ure STN (Post 571408)
Suspensie sport si jante pe 17.......sa vedeti ce a putut sa iese :P:P:P ---->

super tari ......8) abia astept sa le vad live :-P

Stefy88 09-02-09 21:46

Re: O nubira2!!!
 
misto nubirica ai....frumoasa...o vad mai mereu...bafta

Dr3adLorD 10-02-09 16:23

Re: O nubira2!!!
 
arata bine coborata. bafta in continuare

Esperache 11-02-09 11:56

Re: O nubira2!!!
 
Quote:

Originally Posted by Danny-future STN (Post 571408)
Suspensie sport si jante pe 17.......sa vedeti ce a putut sa iese :P:P:P ---->

Frumos ! :-)


All times are GMT +2. The time now is 08:06.

- Copyright 2026 4Tuning