Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 316i Touring (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/110839-e36-316i-touring.html)

raduku_moto 22-02-09 19:13

E36 - 316i Touring
 
16 Attachment(s)
Salut. De curand am achizitionat un BMW E36 316i Touring din 11/1997, dupa care am fost personal in Germania. Masina m-a ajuns acasa cu revizia completa, tun, statie, HU, etc aprox 3800-3900 eur si are urmatoarele dotari : 4x geamuri electrice, trapa, dubluklimatronic, PDC(parking distance control), pachet mahon, cotiera spate, volan 3 spite imbracat in piele, jante, geamuri fumurii,oglinzi electrice laterale+retrovizoare heliomate, carlig original BMW etc...
Masina a avut doar 2 proprietari nefumatori amandoi cu varsta de peste 40 ani(eu zic ca e bine).
Si poze(e cam urat afara si ea era nespalata)...

keemo 22-02-09 19:16

Re: BMW E36 316i Touring
 
chiar arata bine masina , interiorul e impecabil , cati km are ? ceva planuri de viitor ? sa ai parte de ea , bafta la modificari !!
numai bine

raduku_moto 22-02-09 19:30

Re: BMW E36 316i Touring
 
km are peste 200.000 chiar nu mai stiu exact.am sa postez din nou dupa ce ma uit-chiar nu m-a interesat pt ca masina a pornit la sfert de cheie dupa ce statuse o perioada indelungata de timp(era intepenita toata).nu bate nimic in motor, nici nu se aude ca e pornita:D

Lymbutza 22-02-09 21:23

Re: BMW E36 316i Touring
 
nu prea vad eu o masina pornind la sfert de cheie , dar am inteles aluzia :) ! Bafta si bucurate de ea !
Aaaaa si sa nu uit , De ce ai ales Touring ? Ce te-a atras spre modelu asta , ca nu sunt prea multi care aduc asa ceva ?!

raduku_moto 22-02-09 21:41

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by Lymbutza (Post 2091088)
nu prea vad eu o masina pornind la sfert de cheie , dar am inteles aluzia :) ! Bafta si bucurate de ea !
Aaaaa si sa nu uit , De ce ai ales Touring ? Ce te-a atras spre modelu asta , ca nu sunt prea multi care aduc asa ceva ?!

In primul rand multumesc de urare.
Pe scurt...am umblat doua zile dupa o masina si nu am gasit nimic care sa ma multumeasca(sunt mai pretentios:)) )si cand l-am vazut a fost dragoste la prima vedere:D. Eu cautam o pisicuta intre 96-98 cu motor 1,6-1,8 maxim(nu am nevoie de mai mult in momentul de fata) si cu optiuni cat mai multe(obligatoriu dubluklimatronic si geamuri electrice).
Acum parerile sunt impartite:unii zic ca e urat altii ca e frumos; eu cred ca e acceptabil fata de modelele precendente touring si oricum eu conduc din interior nu de pe carligul de remorcare:))=))(Care apropo il consider foarte util in cazul unui accident-din acest motiv nici nu-l dau jos)

BMnWA 23-02-09 01:33

Re: BMW E36 316i Touring
 
arata bine caravanul inauntru,e optionalizat :D . In scaunele alea nu ai incalzire ?

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...52#post2091652

raduku_moto 23-02-09 18:05

Re: BMW E36 316i Touring
 
incalzire-n scaune n-am insa nici nu cred ca exista optiunea asta pt cele ce nu au piele in dotare.poate ma insel

BMnWA 23-02-09 18:14

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by raduku_moto (Post 2093369)
incalzire-n scaune n-am insa nici nu cred ca exista optiunea asta pt cele ce nu au piele in dotare.poate ma insel

exista , am eu pe a mea si sunt scaune ca si in a ta.Dar s-au pus pe modelul asta asa pe negru care e dupa 96 .

raduku_moto 23-02-09 18:17

Re: BMW E36 316i Touring
 
eu am vazut ca cele care au piele au majoritatea insa la scaune normale nu am vazut(probabil pt ca la noi s-au adus numai "matze" chele terminate luate mai mult degeaba de acolo )
oricum stii vorba aia- cati bani dai atata face

BMnWA 23-02-09 18:19

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by raduku_moto (Post 2093421)
eu am vazut ca cele care au piele au majoritatea insa la scaune normale nu am vazut(probabil pt ca la noi s-au adus numai "matze" chele terminate luate mai mult degeaba de acolo )
oricum stii vorba aia- cati bani dai atata face

eu am avut puse pe una din masinile ce le am la dezmembrat si le-am pus pe a mea ca erau mai misto si cand le-am dat jos am vazut instalatia si rezistentele etc . le mai las astea si in 2-3 luni ii pun de E46 de piele M cu incalzire .

raduku_moto 23-02-09 18:20

Re: BMW E36 316i Touring
 
o cotiera pt mine n-ai din intamplare?:D:D:D

BMnWA 23-02-09 18:22

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by raduku_moto (Post 2093433)
o cotiera pt mine n-ai din intamplare?:D:D:D

nu am nici macar pe a mea.. in vre-o luna merg dincolo sa aduc un transport mai mare de masini pentru dezmembrat si o sa fac tot posibilul sa aduc si cotiere cat de multe posibil.

raduku_moto 23-02-09 18:52

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 2093439)
nu am nici macar pe a mea.. in vre-o luna merg dincolo sa aduc un transport mai mare de masini pentru dezmembrat si o sa fac tot posibilul sa aduc si cotiere cat de multe posibil.

la noi prea exagereaza baietii cu preturile la cotiere(de-asta nici nu cumpara nimeni)-100eur deja e prea mult pt o cotiera, nu crezi?

BMnWA 24-02-09 00:23

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by raduku_moto (Post 2093553)
la noi prea exagereaza baietii cu preturile la cotiere(de-asta nici nu cumpara nimeni)-100eur deja e prea mult pt o cotiera, nu crezi?

100 euro in caz fericit eu din pacat am avut tot "oferte" de genul 130-170 euro cotiera. Nu e vorba neaparat de bani dar de 150 euro pui si xenon pui si plasma si inele cromate la ceasuri. adevarul e ca e un confort in plus. dar sunt exagerate preturile 150 euro o cotiera cand o pisica se vinde completa daca o cauti umpic si la 5-600 euro.

BMnWA 24-02-09 01:14

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by chelban liviu (Post 2094885)
cam asa tre sa arate un bmw

asa punem poza cu un seria 8 daca e sa vorbim de cum trebuie sa arate un bmw,dar aici noi discutam de e36 nu de e46 cum e interiorul din poza ta.

raduku_moto 24-02-09 06:00

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by chelban liviu (Post 2094885)
cam asa tre sa arate un bmw

chiar daca nu ai pus o poza cu un e36, imi place interiorul, mai ales combinatia de culori, insa pe masina mea nu as pune full piele din motive evidente-iarna frig, vara transpiri(eu caut un interior care sa aiba piele doar pe lateralele de sustinere)

BMnWA 24-02-09 10:09

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by raduku_moto (Post 2095038)
chiar daca nu ai pus o poza cu un e36, imi place interiorul, mai ales combinatia de culori, insa pe masina mea nu as pune full piele din motive evidente-iarna frig, vara transpiri(eu caut un interior care sa aiba piele doar pe lateralele de sustinere)

asa e.. e frumos sa vezi la altii.. dar e e prea mult dizonconfort..iarna si vara..

raduku_moto 28-02-09 21:27

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 2095488)
asa e.. e frumos sa vezi la altii.. dar e e prea mult dizonconfort..iarna si vara..

Ai idee unde as putea gasi un interior cu piele doar pe laterale, fete de portiere, etc?

BMnWA 01-03-09 03:45

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by raduku_moto (Post 2108462)
Ai idee unde as putea gasi un interior cu piele doar pe laterale, fete de portiere, etc?

sincer nu prea am intalnit e36 cu piele doar pe margine. Dar stiu cine are scaune sport de M foarte misto.daca vrei te pun in legatura.


All times are GMT +2. The time now is 12:51.

- Copyright 2026 4Tuning