![]() |
Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Dupa cum bine stim cu totii,fiecare finta fie ea cat de neinsemnata are dreptul la viata.Intamplarea a facut sa fac cunostinta cu Rares,un baietel scump foc de 3 anisori.Din pacate acest ingeras sufera de o boala grava si in acelasi timp foarte rara:Autismul, este o tulburare a creierului care interfera adesea cu abilitatea de a comunica si de a relationa cu cei din jur.
Semnele autismului se dezvolta aproape indotdeauna inaintea implinirii varstei de 3 ani, desi aceasta afectiune este uneori diagnosticata abia mai tarziu. Rares este un baietel extrem de inteligent ,insa el are o lume a lui,neauzind ce spunem noi.Povestea acestui baietel ma impresionat enorm si m-am gandit sa facem ceva pt acest inger.Tatal sau lucreaza ca si politist comunitar in liceul in care eu studiez,si nea povestit toata intamplarea lui Rares.In Clasa adunam zilnic sume de bani pentru acest copil.Nu numai cu bani il putem ajuta.In lume exista si oameni cu suflet mare,cei de la Acasa TV au spus ca daca Rares va strange 10 000 de voturi va avea parte de un tratament pentru boala sa. Las la latitudinea voastra daca vreti sa donati un ban,insa cu un vot din mouse fiecare poate ajuta.Spuneti-le prietenilor,rudelor,tuturor,un click nu te costa nimic.Insa pentru acest baietel un click il poate ajuta sa duca o viata normala.Multumesc Anticipat. http://www.acasatv.ro/noutati-acasa/...e-o-forma.html |
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Ştiu cazul lui Rareş şi tocmai din cauza asta ai suportul meu necondiţionat.
Cānd e vorba despre un copil care suferă nu există discuţii, el merită tot ajutorul nostru. Aşa cum am promis luni mă voi duce să pun şi eu o particică din suma de care are nevoie. |
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
ajutam cu ce putem ! putinul nostru poate ajuta si da dreptul la o viata
asa ca tot ce se va strange la intalnirea NSL zona Nord va fi donat multumesc pt link Aleks |
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Multumesc Mult markizu si va multumesc tuturor baetiilor care veti dona chiar si numai un click.Fiecare om are dreptul la viata.Multumesc inca odata.
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
duminica vom face o intalnire NSL si voi aduce in discutie aceasta problema. Daca va pune fiecare cate 1 leu tot se vor strange vreo 50 de lei zic eu. bani pe care ii vom da lu' aleks sa-i puna in cont :D
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
o sa vb si eu cu baietii diseara si strangem si noi ceva ... aleks ai puteai sa il faci sticky pe undeva si sa specifici sa dea "voteaza" ca eu de exemplu l`am vazut mai greu ... sper sa fie bine
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
O să pună unul din noi banii īn cont şi chitanţa va ajunge şi la ceilalţi, discutăm duminică ce facem...
E făcut sticky, dar nu am insistat pe votare, ideea e să ne gāndim puţin la copil, să-l ajutăm dacă putem, fără să judecăm, eu īn general sunt reticent, dar cānd e vorba de o fiinţă fără vină nu pot rămāne indiferent, el nu are nicio vină că e īnchis īn neputinţa de a şti să spună celorlalţi ce e īn sufletul lui |
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
cred ca cel putin .. putem aduna voturi .... macar atat putem face si noi la cat stam pe net
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Votat! mai adun cateva maine.
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
votat. ne vedem duminica.
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Butonul de votat este pe pagina din link, sub titlu...in stanga.(eu l-am cautat cateva minute..)
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
se poate vota in fiecare zi sau doar odata?
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Nu ştiu, eu unul nu am īncercat...
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Se poate vota de mai multe ori!
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Atunci spor la votat .. ca si asa ne plictisim p enet cateodata ;) .. vot -> F5 vot -> F5
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
la intalnirea nsl de astazi am reusit sa strangem 141 de lei. fiecare a dat cat a vrut si cat a putut. bani vor fi bagati in cont si chitanta va fi postat aici de unul din membri.
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Ati facut un gest foarte frumos baetii.Felicitari tot respectu pentru asta.Multumesc.:D:hug:
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
se pare ca nu mai inregistreaza daca dai vot odata apoi refresh si iar vot. mai incercam si maine;)
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Am votat si eu azi,am vorbit cu inca cateva persoane din lista de Y!M sa dea si ei un vot.
Maine cand plec la serviciu,vorbesc cu marocanii de aici,care doneaza ceva pt un copil roman. Astia in general is mai ai dreacu,dar daca se aduna ceva,o sa fie bine... |
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
1 Attachment(s)
Sal
chitanta pt banii stransi de la intalnire 150 ron in final ..sper sa se inteleaga ceva ca vad ca astia de la banca au o hartie ...foarte transparenta continuam cu stransul banilor si la intalnirea de la piatra .. |
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Multumesc in numele lui Rares.Acesi bani cu siguranta il vor ajuta mult.Toata stima baeieti,toata stima si tot respectul.
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
frate nu am stiu de strangerea asta de fonduri o sa ajut si eu cu ce voi putea! si pote ami gasesc pe cineva!
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Am votat si eu si am trimis mesaj la toti din lista de mess. Nu am apucat sa contribui cu nici un ban dar la urmatoarea strangere de fonduri nici nu ma gandesc sa nu contribui!
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Sper ca nu la-ti uitat pe Rares? Macar cu un vot:( Multumesc mult!
|
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
cum in fiecare zi se dau tot felu de massuri tampite nu cred ca strica sa dati un mass si cu linku de la acasa ( http://www.acasatv.ro/noutati-acasa/...e-o-forma.html )
daca suntem in stare sa dam un mass ca ne-a murit cateaua putem sa dam 1 si ptr copilu asta ... |
Re: Fiecare Fiinta Are Dreptul La Viata
Votat ! sper din tot sufletul sa se stranga 10.000 de voturi ... :(
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:56. |
- Copyright 2026 4Tuning