![]() |
Calendar EMMA 2009
Anul 2009 cu siguranta va fi un an foarte dificil pentru industria car audio...
Cu toate acestea EMMA Romania va anunta in scurt timp calendarul competitional 2009. Intre 26 februarie si 1 Martie a.c. va avea loc in Germania cursul de formare arbitri conform cu noul Regulament 2009-2010. In acelasi timp, aceeasi locatie va avea loc intalnirea reprezentantilor marilor branduri din industria car audio, sponsori EMMA - Industry Forum! Editia din acest an a expozitiei Car&Sound va fi de aceasta data gazda prezentarii celor mai interesante "proiecte" EMMA, din pacate competitia de deschidere a sezonului 2009 va avea loc intr-o alta locatie, in alta perioada. Finala Europeana EMMA 2009 va avea loc in Spania, in luna Decembrie! Alaturi de site-ul EMMA Romania, care va imbraca o noua forma incepand cu luna Martie a.c., EMMA va fi prezenta activ pe sectiunea care-i poarta numele in cadrul forumului 4tuning. |
Re: Calendar EMMA 2009
Finala Europeana nu va mai avea loc in Spania in acest an din cauza distantei foarte mari de parcurs pe timp de iarna... pentru majoritatea competitorilor.
Noua locatie urmeaza a fi anuntata. Prima competitie EMMA in Romania va avea loc la 4tuningdays in luna aprilie, mai exact 10-12.04.2009! Mai multe detalii vor urma la sectiunea respectiva. |
Re: Calendar EMMA 2009
Salutari! Ce se aude ? Se anunta vreo etapa EMMA pe la Brasov anul acesta..?
Hadetzi ca sunt o gramada de doritori .. si de ceva vreme indelungata nu s-a mai facut mai nimic pe aici... Avem public si participantzi insetatzi :D Salutari si astept un raspuns ! O zi buna tuturor! |
Re: Calendar EMMA 2009
De ce nu!
Numai ca pentru asta trebuie sa discutam. Suntem chiar interesati in a realiza din nou o etapa in Brasov, a trecut cam mult timp de la Etapa EMMA - ITC din 2006. http://forum.************/index.php/topic,258.75.html |
Re: Calendar EMMA 2009
Asa e chiar mult timp..
Vom discuta, de ce nu.. eu sunt din brasov, si in putzinul timp liber pe care il am va pot ajuta cu ceea ce mai avetzi nevoie pentru a pune pe picioare acest eveniment. Va sunt alaturi atat eu in calitate de reprezentant pe aceasta latura al clubului Accelerate Project Brasov, cat si intregul club . Astept sa demaram treaba:D Cum procedam, cum incepem :-) ? |
Re: Calendar EMMA 2009
Vom discuta zilele acestea.
Ti-am trimis mesaj. Si ca stire de ultima ora, dupa o intalnire cu Primarul Municipiului Drobeta Turnu Severin, s-a decis continuarea traditiei de a avea de Zilele Severinului si un eveniment EMMA. De aceasta data, cu aceasta ocazie vom sustine si cursul de arbitraj. Zilele Severinului... sunt... in perioada 23-26 Aprilie. Vom reveni cu amanunte exacte in saptamana urmatoare. In functie de distanta care o vor avea de parcurs, se vor face eforturi pentru sustinerea eforturilor competitorilor de a participa. Daca avem un competitor din Iasi, dornic de participare, de pe acum EMMA Romania ofera gratuit cazarea pentru 2 nopti acestui competitor. Nu am ales aleatoriu Iasul, in doua randuri am dorit a realiza o etapa la Iasi dar nu s-a intamplat inca! Numarul camerelor pe care le oferim este limitat si se va tine cont in primul rand de distanta pe care competitorul o are de parcurs. |
Re: Calendar EMMA 2009
BarsyA... in Brasov nu sint 5persoane care au un sistem decent in masina sa nu mai vorbim de... doritori de concurs... numeri pe degetele de la ambele maini cati brasoveni au participat macar o singura data la un concurs de genul... Nu vreau sa fiu inteles gresit ca nu imi doresc sa se intample acest eveniment ba dimpotriva...
|
Re: Calendar EMMA 2009
BarsyA doreste sa sprijine un eveniment in Brasov, cu 5-10 Brasoveni la care se adauga alti cativa din tara..., nu vad ce probleme ar fi... este un lucru bun in sprijinirea celor care lucreaza in car audio si un plus in apropierea si celorlalti care... NU au... un sistem decent in masina!
|
Re: Calendar EMMA 2009
Quote:
|
Re: Calendar EMMA 2009
Da, Brasovul este o locatzie mai accesibila pentru doritori ca de exemplu din Cluj, Timisoara, etc.
Si faptul ca nu sunt multe persoane cu sisteme decente este un lucru destul de adevarat, dar acelea care sunt cred ca sunt suficiente pentru buna desfasurare a concursului, iar cei care nu au un sistem competitiv cred ca vor avea ce sa invetze. Din partea Clubului Accelerate Project ne anuntzam de acum cel putzin 2-3 participantzi :-) La capitolul participantzi ne vom ocupa si vom aduce in numar mare...asta sunt comvins. O zi cat se poate de buna va doresc! |
Re: Calendar EMMA 2009
Quote:
|
Re: Calendar EMMA 2009
Inca astept sa dam drumu la treaba :)
In incercarea de a incepe o promovare a evenimentului pot spune ca am adunat o mana de oameni doritori sa participe in competitzie, :) atat pe partea de SPL cat si pe SQ . Sincer nici eu nu ma asteptam sa aduman atatzi doritori ... deci in concluze parerea mea este ca nu sunt chiar atat de putzine sisteme bune in aceasta zona si va anuntz ca se va lasa cu surprize :D Cei care doresc sa isi anuntze participarea la Brasov ii asteptam cu pareri pe acest topic ! Va salut si haidetzi sa trecem la treaba!! |
Re: Calendar EMMA 2009
Concurenti se vor gasii, ca sunt din BV, BUC sau alte zone, tot se vor strange de o sonorizare. Treaba cu locatia pentru gazduirea unui astfel de eveniment cred ca ar fi problema cea mare.
|
Re: Calendar EMMA 2009
Stai linistit Oxy_b, ca se va rezolva si locatzia pentru eveniment .. deja s-a trecut la treaba ;)
O zi buna tuturor! |
Re: Calendar EMMA 2009
Avand in vedere timpul scurt pe care il avem la dispozitie, Sarbatorile Pascale precum si pregatirile pentru prezentarea Picassoului la Car&Sound 2009 - Cologne/Germania, am decis reprogramarea etapei din Severin intr-o alta luna, posibil Finala Nationala - sfarsitul lui Septembrie inceputul lunii Octombrie.
In schimb, cursul de formare arbitri nationali EMMA si o etapa de promovare va fi sustinuta de Zilele Severinului. Pentru cei care doresc sa participe la aceasta etapa promo, se ofera cazare pentru 2 nopti si masa. Ideea este de a avea cateva "audiomobile" pentru a le folosi la cursul de arbitraj. Ceeace este sigur este ca vom avea o etapa la Brasov probabil in luna iunie, apoi 4tuningdays in timpul verii... si finala nationala. Avand in vedere situatia economica foarte dificila din acest an, realizarea competitiilor este destul de dificila dar se fac eforturi pentru a le realiza. |
Re: Calendar EMMA 2009
Etapa EMMA Brasov!!! Locatia Magnolia Shopping Center ... Data 20-21 Iunie.
Vor fi invitati speciali de peste hotare, asteptam multi participanti!! Comunicatul a fost dat deja pe site-ul oficial. Vom revenii in aproximativ o saptamana cu programul detaliat al etapei. O zi buna! |
Re: Calendar EMMA 2009
1 Attachment(s)
Am atasat documentul original.
Sper ca de data aceasta sa nu mai dispara fara explicatie posturile ... Comunicatul original: "EMMA Romania impreuna cu Magnolia Shopping Center Brasov va invita sa luati parte la Etapa a 2 EMMA CarLifeStyleCompetitions, sectiunile EMMA SQ / EMMA ESPL / EMMA EventLoudestCar. Evenimentul se va desfasura in parcarea shopping center-ului, in zilele de Sambata 20 iunie si Duminica 21 iunie incepand cu ora 9:30. Programul detaliat va fi definitivat in saptamana a treia dinaintea evenimentului." |
Re: Calendar EMMA 2009
Cine arbitreaza la Sound Quality ?
|
Re: Calendar EMMA 2009
Probabil un arbitru International EMMA din afara tarii.
|
Re: Calendar EMMA 2009
cam nasol in aceeasi zi este si la Timisoara
http://www.logtuning.ro/ |
Re: Calendar EMMA 2009
La Timisoara este un eveniment de Tuning precum multe altele care se desfasoara in tara. Le dorim mult succes si mai mult ca sigur, pentru anul viitor vom gasi o posibilitate de colaborare avand in vedere faptul ca Timisoara a fost si va ramane pentru EMMA Romania in calendarul competitional etapa oficiala.
La Brasov este o etapa oficiala EMMA. Aceasta etapa a fost programata din timp si pana in acest moment lucrurile au decurs in cele mai bune conditii. Detalii despre eveniment precum si programul va fi anuntat Marti, 09.06.09. Ne pare rau ca desi se stabilise participarea EMMA la evenimentul 4tuning de la TIBCO printr-o etapa oficiala, etapa anuntata si in calendarul international EMMA, organizatorii au confirmat si anuntat oficial evenimentul cu doar 3 zile inainte... facand imposibila mobilizarea noastra. Urmatoarele etape EMMA sunt la Brasov, precum am anuntat, urmand Drobeta Turnu Severin ( eveniment pe parcursul a doua zile, cu sprijinul Primariei Municipiului Dr. Tr. Severin) si probabil evenimentul de inchidere al sezonului de tuning din Romania din toamna, 4tuning days. Datorita cheltuielilor si bugetului de austeritate pe fondul crizei economice si imposibilitatii de participare a majoritatii persoanelor interesate in cursul de arbitraj la o data dedicata numai cursului, vom incerca sa gasim la Brasov o solutie in acest sens. Sustinerea cursului in regim "concentrat", avand in vedere si participarea invitatiilor din afara tarii, arbitri Internationali EMMA ar fi o solutie. Finala Europeana EMMA va avea loc in perioada 8-11 octombrie in Rotterdam / tara morilor de vant - Olanda! |
Re: Calendar EMMA 2009
Asteptam cu nerabdare programul evenimentului !
|
Re: Calendar EMMA 2009
Programul evenimentului - prezentare generala:
- Sambata - Inscrierea masinilor in competitii Arbitrajul sectiunii Instalare Arbitrajul sectiunii SQ Sectiunea ESPL - calificari Concursuri cu premii - Duminica - inscrierea masinilor in competitii Arbitrajul sectiunii instalare Arbitrajul sectiunii SQ Concursuri cu premii Sectiunea ESPL - finala! Sectiunea ESPL - Event Loudest Car! Traditionalele premii EMMA Romania: - Best Installation - Best Sound Detalii vor urma in cursul acestui sfarsit de saptamana! |
| All times are GMT +2. The time now is 23:28. |
- Copyright 2026 4Tuning