Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Care este "cel mai cel" American muscle? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/109370-american-muscle.html)

laur_nsl 13-02-09 17:00

Care este "cel mai cel" American muscle?
 
fac pariu ca multora dintre voi le plac masinile "muscle" chiar daca noi europenii spunem ca nu sunt asa bune ca ale noastre.asa ca dati-va cu parerea: care este cel mai bun "American muscle" din punctul vostru de vedere, şi de ce?
Eu am votat Mustangul
http://spiritualoasis.files.wordpres...lenger-pic.jpg
http://media.nowpublic.net/images/9f...9d1032b188.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimag...Black%2046.jpg
http://fordmustanghistory.org/images...elby-gt350.jpg
https://i73.photobucket.com/albums/i2...aro69foose.jpg

laur_nsl 13-02-09 17:01

Re: american muscle
 
astea sunt cateva din masinile 'american muscle' care imi plac. dar cel mai mult imi place HEMICuda, este cel mai masiv dintre toate

nazca 13-02-09 23:02

Re: American muscle
 
1 Attachment(s)
camaro ss
este una dintre cele mai frumoase

BULLDOG 13-02-09 23:11

Re: American muscle
 
1 Attachment(s)
Unul din simbolurile american muscle-urilor;)

robertinho 15-02-09 14:51

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
...mie imi place foarte mult chevrolet camaro ss din 69...am un prieten care si-a comandat in state un hot road de acest gen,l-a costat 170 de mii de dolari,masina a fost expusa pe la mai toate saloanele auto din state si are si cateva filmulete pe net...o sa-mi permit sa pun unul aici https://www.youtube.com/watch?v=y7Am5xPoiv4...

Madalin_e36 15-02-09 18:39

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
7 Attachment(s)
preferata mea....
Gone in 60 Seconds - Shelby GT500 - Eleanor:D:D

un filmulet...https://www.youtube.com/watch?v=Y8qGS...eature=related

Lecca 15-02-09 20:18

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
ce sa vrei mai mult decat un shelby gt500, in oricare dintre editii... 8) poate un camaro ss, dar doar asa , pt look mai musculos elegant :lol: pt gagici: gt500 e un schwarzenegger iar camaro ss un brad pitt in troia =))

Nautilus 16-02-09 07:39

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Chrysler C-300

http://images.automotive.com/cob/fac...300__front.jpg

http://www.madle.org/x300a1.jpg

Chrysler 300B

http://www.madle.org/x300b1.jpg

Chrysler 300F "Special GT 400"

http://www.chrysler300club.com/stori.../oleanders.JPG

Nici unul din ele nu era cu adevarat muscle-car decat in privinta motorizarii, deoarece complexitatea tehnica, pretul si raritatea lor (sub 2000 exemplare din fiecare) le plasau in aceeasi categorie cu Bentley sau Aston Martin :)

~Nautilus

manole74 16-02-09 08:06

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
4 Attachment(s)
Una din cele mai apreciate muscle-cars, Dodge Charger.

quick_silver2 21-06-09 00:56

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Cuda este mama lor,mare lata cu un motor pe masura e exact ce ar trebui si cum ar trebui sa fie un muscle car, parerea mea.

63ard 22-06-09 05:43

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
4 Attachment(s)
in opinia mea "cel mai cel muscle car" e pontiac GTO "The Judge" 1969 -cam primul muscle car ...:arrow: si ar mai fi 1969 "capo" camaro facut simplu fara casetofon si alte chesti, doar pt drag, din pacate sunt destul de rare nu prea am gasit poze..

xenon24 22-06-09 06:49

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Dodge charger,Eleanor,si HEMIcuda sunt cele mai masive si mai puternice :-)

UNLORD 22-06-09 17:32

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Un test de actualitate, desi consider ca aratau mult mai bine in trecut (anii 60-70), oricare dintre aceste modele:

http://www.caranddriver.com/reviews/...omparison_test

SirNenea 24-06-09 00:08

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
1 Attachment(s)
mie aceasta masina mi se pare cel mai cel hot rod
imi pare rau dar nu stiu cum se numeste

Brian 25-06-09 23:00

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
1 Attachment(s)
Pentru mine, '68 Camaro SS (vezi poza)
Foarte tari masinile astea.. in general imi plac mult masinile putin mai vechi.. parca au mai multa personalitate.
@UNLORD: interesant testul .. si ai mare dreptate in legatura cu design-ul.

fe_billy92 11-07-09 10:21

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
4 Attachment(s)
Dupa parerea mea....dodge charger merita un loc cat mai sus in topul acestor masini. Pe cand marcile de azi nici nu existau...aceste masini scriau istorie:D

a3ds 12-07-09 17:30

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
2008 Dodge Viper SRT10 , in ultima vreme americanii au scos niste super masini chit ca e criza.

De ce e cel mai tare american muscle car? Pai e V 10 de 8.4litri, are 600 de cai aspirati,sub 4 secunde suta, este foarte rapid si pe circuit datorita unui sasiu extraordinar, suspensii, frane de top si nu e plin de electronica ca orezariile, e o masina pentru soferi, un widow maker :D .

Ah, si arata intr-un mare fel, am uitat sa specific :)


http://cdn-www.rsportscars.com/image...21600_w800.jpg

laur_nsl 12-07-09 18:37

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Quote:

Originally Posted by a3ds (Post 2480492)
2008 Dodge Viper SRT10 , in ultima vreme americanii au scos niste super masini chit ca e criza.

De ce e cel mai tare american muscle car? Pai e V 10 de 8.4litri, are 600 de cai aspirati,sub 4 secunde suta, este foarte rapid si pe circuit datorita unui sasiu extraordinar, suspensii, frane de top si nu e plin de electronica ca orezariile, e o masina pentru soferi, un widow maker :D .

Ah, si arata intr-un mare fel, am uitat sa specific :)


http://cdn-www.rsportscars.com/image...21600_w800.jpg

sunt de acord cu tine dar parca nu are carisma mustangului si a celorlalte. pacat ca nu e v8

GTR 12-07-09 20:37

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by a3ds (Post 2480492)
2008 Dodge Viper SRT10 , in ultima vreme americanii au scos niste super masini chit ca e criza.

De ce e cel mai tare american muscle car? Pai e V 10 de 8.4litri, are 600 de cai aspirati,sub 4 secunde suta, este foarte rapid si pe circuit datorita unui sasiu extraordinar, suspensii, frane de top si nu e plin de electronica ca orezariile, e o masina pentru soferi, un widow maker :D .

Ah, si arata intr-un mare fel, am uitat sa specific :)


http://cdn-www.rsportscars.com/image...21600_w800.jpg

Asta asa ca tot te legi de "orezarii"
http://www.fastestlaps.com/index.php...=46f221c68c759

Si asta e mai masina decat Viper:

Corvette ZR1
6.2 liters - V-8 supercharged
476 kw (638hp / 647 ps)
819 Nm (604 Lb-Ft)

http://www.fastestlaps.com/index.php...=4769c1746c636

fe_billy92 13-07-09 01:20

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Sa fiu sincer...eu cand aud de un ,,american muscle" ma gandesc la cele din anii 70(camaro, charger, challenger, mustang 70`,shelby, etc) nu la cele din zilele noastre(viper srt, charger srt, mustang) care au deviat de la ,,regula" si duc mai mult a masini sport.:D

kostello22 17-07-09 13:04

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
2 Attachment(s)
1973 mustang match 1 :X sooper tare masinutza ... si sunt si cam rare din cate stiu..... Si totusi haideti sa lasam discutzia in sfera masinilor din anii '60 '70 pentru ca alea reprezinta adevaratele muscle car....

Hyperyon 22-07-09 10:47

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
dupa cum s-a tot lungit de la un post la altul cam cel mai bine cautat este camaro si apreciat...pentru ca are deisgnul respectiv...pentru ca motorul lui pe langa faptul ca rupe aproape tot este si fiabil...pentru ca are un design interior superb...pentru ca multe...
un camaro as dori si eu...dar poeste vreo 20 de ani asa...sa ma mut prin state si poate 'oi castiga la loto :)))

a3ds 09-08-09 19:18

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Quote:

Originally Posted by GTR (Post 2480926)
Asta asa ca tot te legi de "orezarii"
http://www.fastestlaps.com/index.php...=46f221c68c759

Si asta e mai masina decat Viper:

Corvette ZR1
6.2 liters - V-8 supercharged
476 kw (638hp / 647 ps)
819 Nm (604 Lb-Ft)

http://www.fastestlaps.com/index.php...=4769c1746c636

Un american muscle prin traditie este aspirat.

GTR 09-08-09 20:37

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Quote:

Originally Posted by a3ds (Post 2545799)
Un american muscle prin traditie este aspirat.

Cu mici exceptii asa este.

Capone_street 09-08-09 21:10

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
referitor la Titlu a fost recent intr-o revista un VS cu noile modele ce sunt in top in america . Ford Mustang 2009 . Camaro SS 2009 , Dodge Challenger 2009 . sau spus multe lucruri bune despre Camaro SS care ar fi No.1 deci si eu zic ca , SS este cel mai cel si din testele ce le-au efectuat cu masinile

Gorby 10-08-09 20:19

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Adevarat. Fiindca SS-ul este mai usor decat un Challenger si are suspensii mai bune decat un Mustang + ca motorul V6 de pe Camaro este ceva mai puternic decat V6-ele de pe Challenger/Mustang.

BluBear 18-08-09 14:56

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
2 Attachment(s)
HEMI este un MOTOR, nu masina.Probabil ca va refereati la Plymouth Barracuda.Un al muscle car foarte frumos mai este si Chevy Nova

si Chevy Chevvelle SS

SirNenea 18-08-09 15:39

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
blubear citeste te rog regulamentul
13. Referirile la alte site-uri, forumuri, jocuri şi concursuri nu sunt acceptate.

AMG style 21-08-09 21:59

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
1 Attachment(s)
Fara indoiala, Dodge Charger model 1969, este pe primul loc in topul preferintelor mele. Se spune ca una dintre cele mai tari scene de urmarire cu masini , ar fi in filmul Bullitt din 1968, cu Steve McQueen.

X3M_5P33D3R 22-08-09 01:17

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Iata topul meu:
1.Plymouth HEMI Cuda 1970
2.Dodge Charger 1969
3.Camaro SS 1970
4.Pontiac GTO 1970
5.Plymouth GTX 1970

Imi place foarte mult zr1 viper mai putin da nu le-am bagat in top pentru ca sunt masini noi iar pe vremea aceia nu se stia de: abs, tcs :blahblah: aveai un pneu XLL pe spate si atat.

aleks 22-08-09 10:24

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Quote:

Originally Posted by X3M_5P33D3R (Post 2576406)
Iata topul meu:
1.Plymouth HEMI Cuda 1970
2.Dodge Charger 1969
3.Camaro SS 1970
4.Pontiac GTO 1970
5.Plymouth GTX 1970

Imi place foarte mult zr1 viper mai putin da nu le-am bagat in top pentru ca sunt masini noi iar pe vremea aceia nu se stia de: abs, tcs :blahblah: aveai un pneu XLL pe spate si atat.

Ai făcut un top, ok, dar n-ai motivat DE CE e mai bună una decāt cealaltă. Argumente, nu īnşiruiri.

BluBear 22-08-09 11:19

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Asta nu e thread de argumentat de ce iti place una si nu alta.Nu facem teoria chibritului si aici.Mai bine s`ar face si un sondaj sa vedem clar preferintele userilor 4 tuning in materie de muscle car.

aleks 22-08-09 12:46

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Quote:

Originally Posted by BluBear (Post 2576871)
Asta nu e thread de argumentat de ce iti place una si nu alta.Nu facem teoria chibritului si aici.Mai bine s`ar face si un sondaj sa vedem clar preferintele userilor 4tuning in materie de muscle car.

Orice thread de pe versus este făcut cu scopul ăsta. Argumentaţia este condiţie esenţială pentru orice postare de pe aria asta.
Īn cazul īn care vi se pare exagerată condiţia avem două variante: facem un topic pe aria "Tot ce nu poate fi īncadrat", şi acolo putem scrie orice ne treece prin cap sau, dacă aici nu reuşim să aducem măcar cāteva argumente adunate īntr-o frază-două, nu postăm pe topic.

El_Nino 22-08-09 19:38

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by SirNenea (Post 2432542)
mie aceasta masina mi se pare cel mai cel hot rod
imi pare rau dar nu stiu cum se numeste

@ SirNenea : Holden Efijy Concept..:D

On: preferata mea Pontiac GTO 1967....dar pot spune ca toate muscle car-urile imi plac..:D

Billy c25xe 22-08-09 23:24

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Dodge Charger as alege , din simplul motiv ca-mi place cum arata , tipic muscle car-urilor , design de frigider , motor de camion si este reteta perfecta.

andi_cimpean 23-08-09 12:37

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Pentru mine muscle car-uri adevarate au facut Pontiac in ani '60-'70.

Strainger 23-08-09 19:09

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Eleanor are un loock agresiv

Scricy HKS 24-08-09 16:37

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
1.Camaro SS
2.Dodge Charger R/T
3.Mustang
:-)

DTH 24-08-09 16:57

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
3 Attachment(s)
1.Dodge Charger R/T
2.Buick Grand National GNX
3.Ford Mustang

:love::love::love:

Bogdan.IS 24-08-09 22:27

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
mi se pare ca DODGE domina categoria musculoaselor :D .
daca se pun aici si masinile noi : Dodge Viper , si daca nu se pun cele noi , Dodge Charger


All times are GMT +2. The time now is 01:10.

- Copyright 2026 4Tuning