Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009 (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/108805-noul-chevrolet-spark-debuteaza-geneva-2009-a.html)

boy_wonder 10-02-09 14:51

Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
4 Attachment(s)
Chevrolet Spark: design percutant, interior spaţios, consum scăzut de carburant şi nivel redus al emisiilor

Modelul Chevrolet Spark, gata pentru a intra īn producţia de serie, īşi va face debutul mondial la Salonul Auto de la Geneva īn martie 2009, adăugānd o nouă dimensiune segmentului īn continuă dezvoltare al clasei mini europene. Modelul Spark, cu percutantul său stil caracteristic, va da strălucire pieţei europene la īnceputul anului viitor. Cele două motoare puternice, cu patru cilindri şi o cilindree de 1,0 şi 1,2 litri, vor asigura un consum scăzut de carburant şi valori reduse ale emisiilor de gaze. Modelul Spark cu cinci uşi, creat pe baza prototipului Beat, combină designul captivant cu spaţiul interior ieşit din comun, oferind plăcerea conducerii şi, la fel ca toate autovehiculele Chevrolet, o extraordinară valoare.

<script type="text/javascript" src="http://natalie.feedroom.com/fr_embed.js"></script><div id="flashcontent"></div><script type="text/javascript">var so = new FlashObject ("http://natalie.feedroom.com/gm/onecliplive/Player.swf", "Player", "400", "326", "8", "#000000");so.addVariable("skin", "onecliplive");so.addVariable("site", "gm");so.addVariable("fr_story", "126cf2153eec4217e2cc4c5802eb064dbb458580");so.add Variable("hostURL","document.location.href");so.ad dVariable("videoratio", "43");so.addParam("menu", "true");so.addParam("quality","high");so.addParam( "allowFullScreen","true");so.addParam("allowScript Access","always");so.write("flashcontent");</script>

Sursa: Chevrolet

sprinter 10-02-09 15:09

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Interesant, pare dragutz, pentru gagici in oras e super ok, eventual sa vina si cu o paleta de culori indraznete ar fi foarte misto, oricum ceva sa iti atraga atentia, in rest pare ok interioru arata foarte bine pentru o masina din clasa ei. Oricum fata de modelul precedent e cu 5 clase peste!

Cozmescu-Alin 10-02-09 15:43

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 2054436)
Interesant, pare dragutz, pentru gagici in oras e super ok, eventual sa vina si cu o paleta de culori indraznete ar fi foarte misto, oricum ceva sa iti atraga atentia, in rest pare ok interioru arata foarte bine pentru o masina din clasa ei. Oricum fata de modelul precedent e cu 5 clase peste!

NU numai pentru gagici..Cu criza asta economica crezi ca iti vei mai permite sa omori 15l la suta? Pe langa cu asta 5-6 nu e chiar rau.Si are un design foarte atractiv.Un bleu-marin si arata super.:-)

ovydioo 10-02-09 15:47

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
un ''matiz'' chiar interesant. mie imi place

cRbL 10-02-09 15:51

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
misto ford ka, pardon mini fiesta pardon spark-u` asta.

Mustang 10-02-09 16:13

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Arata bine de tot interiorul...
Exteriorul nu mi se pare stralucit, dar e ok.

Dr3adLorD 10-02-09 16:18

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
si mie imi place interiorul. e chiar reusit

Claw166 10-02-09 16:46

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
e chiar mult mai funny si mai bine`desenat decat generatia precedenta :)

UNLORD 10-02-09 16:46

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Nu arata rau deloc! In comparatie cu modelul actual...

allexutzzu 10-02-09 17:09

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
cashchetuta magica!:lol: e trendy la interior si fancy la exterior! :lol:

HD-90-MTZ 10-02-09 17:15

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Frumusica foc!:D Arata mult mult mai bine decat Chevrolet-ul Spark/Matiz actual..

-Caz- 10-02-09 19:12

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
fata de modelul precedent e "Dumnezeu" !

sprinter 10-02-09 19:33

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Quote:

Originally Posted by Emin3m (Post 2054529)
NU numai pentru gagici..Cu criza asta economica crezi ca iti vei mai permite sa omori 15l la suta? Pe langa cu asta 5-6 nu e chiar rau.Si are un design foarte atractiv.Un bleu-marin si arata super.:-)

Imi pare rau sa te dezamagesc da raman la 15 l la suta ai mei :)))

steffan 10-02-09 20:10

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
nu a observat nimeni ca in poza are discuri perforate:)))

la cum e modelu actual de mai bine te dai jos si il impingi ca sa traga mai tare... poate o sa fie ceva in plus. designu e o evolutie clara

alex.manea 10-02-09 20:37

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
design modern, in ton cu cerintele actuale ale pietei de criza, motoare economice si sa speram dotari standard bogate la preturi de criza:P

dac' va avea pret bun poate poate :P

allexutzzu 10-02-09 21:21

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Quote:

Originally Posted by steffan (Post 2055414)
nu a observat nimeni ca in poza are discuri perforate:)))

la cum e modelu actual de mai bine te dai jos si il impingi ca sa traga mai tare... poate o sa fie ceva in plus. designu e o evolutie clara


ba da, stai tu linistit ca probabil au vazut toti...numai ca pozele alea sunt photshop...si ......continuarea o stii si tu ;)

ady_grassu 10-02-09 22:03

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
dragutza buburuza....

Spark 10-02-09 23:38

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
frumos asa.
totusi seamana destul de mult cu noul ford ka.
dar ma gandesc ca si pretul va fi de "chevrolet"

marcelcrisan 11-02-09 09:11

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
da foarte mult a Corsa nu degeaba ii din concernul GM,in rest ii o mare evolutie de la tico-matiz-spark...

DiavoLLo 11-02-09 10:06

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
sa nu uitam pretul...cel din imagine e varianta de top....si sunt anumite chestii care sunt des intalnite....gurile de ventilare = logan (renault) manere usi cu comenzi=VW....etc....

JohnnyX 11-02-09 14:34

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Arata foarte bine fata de generatia actuala. Cu un pret bun se vor umple strazile de pe la noi cu Spark`uri.

the_one_and _only 11-02-09 14:54

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Lol, macar nu mai e rotunjit ca actualul Spark sau ca Fiat 500.

raduku 11-02-09 20:25

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Misto noul Suzuki Splash,pardon noul Spark.:))

T u p 3 u 11-02-09 22:47

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
fata de modelul precedent e "Dumnezeu" !

synu 14-02-09 11:16

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
interiorul e superb,o masina foarte buna pentru oras :-) si mult mai frumoasa decat cea actuala

boy_wonder 02-03-09 14:53

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
15 Attachment(s)
Update Foto: Noul Chevrolet Spark

nice_sm3n 02-03-09 14:58

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Frumoasa masina,numa buna pentru strazile din bucuresti...;))

SaIBoT 02-03-09 15:06

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Frumusel,ce turometru digital are :)

HD-90-MTZ 02-03-09 16:00

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Mie imi place masinutza..este ideala pentru un orash aglomerat..si pentru cineva care nu prea le are cu parcarile :lol:

cipriancc 02-03-09 16:06

12 Attachment(s)
imagini live:

nice_sm3n 02-03-09 16:13

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
interioru...frumos,dar la bot parca a fost lovita in fata si a facut capota aia burta nu imi plake in rest ii bine totu,iar portbagaju ii de ajuns pentru un om care sta intr-o garsoniera.

R0b3r71n0 02-03-09 17:45

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Dragut Foc Spark-ul Acesta Nou Mai Ales Bordul Kilometric

marian_tgv 02-03-09 18:08

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
chiar ca arata bine, mult mai bine decat modelul actual..unde mai pui k are si discuri perforate :)

allexutzzu 02-03-09 18:10

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
ce botoasa e :lol:

Dennis_TL 02-03-09 18:11

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
arata foarte bine masina atat interior cat si exterior, daca va avea si pret bun cred ca vom vedem multe exemplare pe strazi.

YGD-sef 02-03-09 19:58

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Poket rocket!

B.D. 02-03-09 20:12

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
un fel de piticul porno al masinilor :) . Pare ca vrea sa fie agresiva si o masina de dimensiunile astea cand vrea sa fie agresiva devine caraghioasa

Mustang 03-03-09 08:12

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Quote:

Originally Posted by B.D. (Post 2113344)
Pare ca vrea sa fie agresiva si o masina de dimensiunile astea cand vrea sa fie agresiva devine caraghioasa

Ai inteles ce ai postat aici? :)
Ca eu nu prea inteleg. Daca s-ar folosi semnele astea de punctuatie unde trebuie... VREODATA...

Paulinho1st 03-03-09 08:32

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
O mashina perfecta pentru orash.La interior, designul bordului se aseamana cu cel de la Toyota Yaris...o mashina mishto.:tenisclap

TRX 03-03-09 09:18

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
:) Foarte frumos ;))
Am avut o slabiciune pentru interiorul din imaginile teaser ... si acum se observa diferenta de aspect prin folosirea unor materiale mai mult sau mai putin calitative :)


All times are GMT +2. The time now is 10:19.

- Copyright 2026 4Tuning