![]() |
Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
4 Attachment(s)
Chevrolet Spark: design percutant, interior spaţios, consum scăzut de carburant şi nivel redus al emisiilor
Modelul Chevrolet Spark, gata pentru a intra īn producţia de serie, īşi va face debutul mondial la Salonul Auto de la Geneva īn martie 2009, adăugānd o nouă dimensiune segmentului īn continuă dezvoltare al clasei mini europene. Modelul Spark, cu percutantul său stil caracteristic, va da strălucire pieţei europene la īnceputul anului viitor. Cele două motoare puternice, cu patru cilindri şi o cilindree de 1,0 şi 1,2 litri, vor asigura un consum scăzut de carburant şi valori reduse ale emisiilor de gaze. Modelul Spark cu cinci uşi, creat pe baza prototipului Beat, combină designul captivant cu spaţiul interior ieşit din comun, oferind plăcerea conducerii şi, la fel ca toate autovehiculele Chevrolet, o extraordinară valoare. <script type="text/javascript" src="http://natalie.feedroom.com/fr_embed.js"></script><div id="flashcontent"></div><script type="text/javascript">var so = new FlashObject ("http://natalie.feedroom.com/gm/onecliplive/Player.swf", "Player", "400", "326", "8", "#000000");so.addVariable("skin", "onecliplive");so.addVariable("site", "gm");so.addVariable("fr_story", "126cf2153eec4217e2cc4c5802eb064dbb458580");so.add Variable("hostURL","document.location.href");so.ad dVariable("videoratio", "43");so.addParam("menu", "true");so.addParam("quality","high");so.addParam( "allowFullScreen","true");so.addParam("allowScript Access","always");so.write("flashcontent");</script> Sursa: Chevrolet |
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Interesant, pare dragutz, pentru gagici in oras e super ok, eventual sa vina si cu o paleta de culori indraznete ar fi foarte misto, oricum ceva sa iti atraga atentia, in rest pare ok interioru arata foarte bine pentru o masina din clasa ei. Oricum fata de modelul precedent e cu 5 clase peste!
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Quote:
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
un ''matiz'' chiar interesant. mie imi place
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
misto ford ka, pardon mini fiesta pardon spark-u` asta.
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Arata bine de tot interiorul...
Exteriorul nu mi se pare stralucit, dar e ok. |
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
si mie imi place interiorul. e chiar reusit
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
e chiar mult mai funny si mai bine`desenat decat generatia precedenta :)
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Nu arata rau deloc! In comparatie cu modelul actual...
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
cashchetuta magica!:lol: e trendy la interior si fancy la exterior! :lol:
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Frumusica foc!:D Arata mult mult mai bine decat Chevrolet-ul Spark/Matiz actual..
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
fata de modelul precedent e "Dumnezeu" !
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Quote:
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
nu a observat nimeni ca in poza are discuri perforate:)))
la cum e modelu actual de mai bine te dai jos si il impingi ca sa traga mai tare... poate o sa fie ceva in plus. designu e o evolutie clara |
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
design modern, in ton cu cerintele actuale ale pietei de criza, motoare economice si sa speram dotari standard bogate la preturi de criza:P
dac' va avea pret bun poate poate :P |
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Quote:
ba da, stai tu linistit ca probabil au vazut toti...numai ca pozele alea sunt photshop...si ......continuarea o stii si tu ;) |
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
dragutza buburuza....
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
frumos asa.
totusi seamana destul de mult cu noul ford ka. dar ma gandesc ca si pretul va fi de "chevrolet" |
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
da foarte mult a Corsa nu degeaba ii din concernul GM,in rest ii o mare evolutie de la tico-matiz-spark...
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
sa nu uitam pretul...cel din imagine e varianta de top....si sunt anumite chestii care sunt des intalnite....gurile de ventilare = logan (renault) manere usi cu comenzi=VW....etc....
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Arata foarte bine fata de generatia actuala. Cu un pret bun se vor umple strazile de pe la noi cu Spark`uri.
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Lol, macar nu mai e rotunjit ca actualul Spark sau ca Fiat 500.
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Misto noul Suzuki Splash,pardon noul Spark.:))
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
fata de modelul precedent e "Dumnezeu" !
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
interiorul e superb,o masina foarte buna pentru oras :-) si mult mai frumoasa decat cea actuala
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
15 Attachment(s)
Update Foto: Noul Chevrolet Spark
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Frumoasa masina,numa buna pentru strazile din bucuresti...;))
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Frumusel,ce turometru digital are :)
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Mie imi place masinutza..este ideala pentru un orash aglomerat..si pentru cineva care nu prea le are cu parcarile :lol:
|
12 Attachment(s)
imagini live:
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
interioru...frumos,dar la bot parca a fost lovita in fata si a facut capota aia burta nu imi plake in rest ii bine totu,iar portbagaju ii de ajuns pentru un om care sta intr-o garsoniera.
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Dragut Foc Spark-ul Acesta Nou Mai Ales Bordul Kilometric
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
chiar ca arata bine, mult mai bine decat modelul actual..unde mai pui k are si discuri perforate :)
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
ce botoasa e :lol:
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
arata foarte bine masina atat interior cat si exterior, daca va avea si pret bun cred ca vom vedem multe exemplare pe strazi.
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Poket rocket!
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
un fel de piticul porno al masinilor :) . Pare ca vrea sa fie agresiva si o masina de dimensiunile astea cand vrea sa fie agresiva devine caraghioasa
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
Quote:
Ca eu nu prea inteleg. Daca s-ar folosi semnele astea de punctuatie unde trebuie... VREODATA... |
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
O mashina perfecta pentru orash.La interior, designul bordului se aseamana cu cel de la Toyota Yaris...o mashina mishto.:tenisclap
|
Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
:) Foarte frumos ;))
Am avut o slabiciune pentru interiorul din imaginile teaser ... si acum se observa diferenta de aspect prin folosirea unor materiale mai mult sau mai putin calitative :) |
| All times are GMT +2. The time now is 10:19. |
- Copyright 2026 4Tuning