Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Renault tuning (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning.html)
-   -   Renault 5 Turbo (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning/10753-renault-5-turbo.html)

Peter4ever 10-12-05 23:36

Renault 5 Turbo
 
Deoarece am facut o pasiune pt aceasta masina rog pe cei care se pricep cat de cat sa imi spuna si mie ce modificari ii poti face la motor :lol: ca ma bate gandu sa imi iau una .aa si ink ceva cate modele de r5 sunt si ce motorizare au si cam cat costa una , deocamdata eu sunt paralel cu informatiile desprea aceasta bijuterie ajea ca ajutatima sa incarc hardu :lol:

motor_blasphemy 11-12-05 10:24

sfaturi renault 5
 
SAlut! Eu nu sunt posesor de renmault 5, eu am Renault 21 dear am 2 prieteni cu Renault 5, care mi-0au mancat zilele...in sensul ca ambii au acum sub capota motoare 1,8 16 V de Renault 19...si merg incredibil:)Daca esti inteersat si sati bine la capitolul financiar, exista acum nu unul...ci 4 motoare de acest fel...undeva la 6-700 de euro...plus montaj...daca esti interesat sau ma rog...te pot ajuta cu ceva...trimite si tu un mail...ca nu stiu cand mai intru pe forum
[email protected]

Peter4ever 21-12-05 20:26

No thx , deocamdata nu am r 5 o sa imi cumpar soon

Juice 08-01-06 13:26

salut, in curand vreau sa`mi cumpar si eu un renault 5 !

in total sunt 22 de modele :) primul fiind RENAULT 5 GORDINI in 1976 !

dragonelu' 14-02-06 13:22

1 Attachment(s)
eu am un r5 de vanzare , 1.4 turbo , masina este preparata in mare parte pentru vtm , caroserie sudata , roll-bar, scaun sport sparco , centuri sport , jante 16'' de clio rs , turbina modificata , as prefera sa o vand cuiva care are grija de ea si care chiar ii place aceasta masina

dj81bas 02-03-06 14:21

ce pret are 5-ul?

dog 24-03-06 16:37

Re: Renault 5 Turbo
 
frate ma intereseaza si pe mine r5 da vreau sa stiu si eu ce pret are aceasta superbitate.

dragonelu' 10-04-06 21:06

Re: Renault 5 Turbo
 
discutam , masina e in perfecta stare de functionare , in jur de 4500 euro

Lucian 15-04-06 21:53

Re: Renault 5 Turbo
 
1 Attachment(s)
Cele mai bune R5GTT din UK .

werty_dany 18-08-06 15:16

Re: Renault 5 Turbo
 
salutare vreau un R5 cine are ???

bogdan_kwx 11-09-06 19:26

Re: Renault 5 Turbo
 
Quote:

Originally Posted by werty_dany (Post 524001)
salutare vreau un R5 cine are ???

salut, eu am citeva
unul neinscris, si doua inscrise

B.v.L 16-09-06 16:05

Re: Renault 5 Turbo
 
si pe mine m`ar interesa un talon de r19 1.8 16v si un r5 eventual motoru nu conteaza deoarece s`ar putea sa pun motoru de pe r19 pe el.

B.v.L 16-09-06 16:06

Re: Renault 5 Turbo
 
motor_blasphemy trebuie facute modificari ca un motor de r19 1.8 16v sa incapa pe un r5 si cine ar face aceste modificari si la ce pret .

B.v.L 16-09-06 16:13

Re: Renault 5 Turbo
 
bogdan_kwx r5 ala care ai zis ca il ai neinscris ai talon la el ? si in ce stare se prezinta ? te rog sa imi dai un pret la acea masina cat si la un r5 inmatriculat .

daniwmk 18-09-06 08:59

Re: Renault 5 Turbo
 
Quote:

Originally Posted by B.v.L (Post 555746)
motor_blasphemy trebuie facute modificari ca un motor de r19 1.8 16v sa incapa pe un r5 si cine ar face aceste modificari si la ce pret .

nu trebuiesc facute modificari deloc doar relocate unele accesorii
a pus un mecanic de la prisma braila pe un R5 motor f7p

p3rv3r5ul 19-09-06 12:25

Re: Renault 5 Turbo
 
vand eu r5... 0721460166

yknot 19-09-06 12:36

Re: Renault 5 Turbo
 
ca sa pui un motor puternic pe un r5 trebuie intai sa aduci intai sistemul de franare+suspensie la nivelul unui gtt. nu poti pur si simplu sa faci un transplant de motor mare pe o masina care nu are baza pentru asa ceva....
mai bine te apuci de bungee jumping....

B.v.L 19-09-06 23:09

Re: Renault 5 Turbo
 
mersi de sfaturi si de ajutor

sorinhie 08-10-06 13:02

Re: Renault 5 Turbo
 
Quote:

Originally Posted by werty_dany (Post 524001)
salutare vreau un R5 cine are ???

am eu unul .nu e turbo da are kitt de turbo motorul e de 1,1 din 87

bogdan_kwx 08-10-06 19:05

Re: Renault 5 Turbo
 
iti dau eu 1000 pe el

dog 09-10-06 00:16

Re: Renault 5 Turbo
 
un singur sfat am daca ai bani baga-i in r5 si nu vei regreta,vzi ca asata nu e masina de drifturi,doar de liniute,aici pot sa zic k cam greu te face cineva daca trage tare

dan_ursu 25-04-07 12:50

Re: Renault 5 Turbo
 
cat vrei pe renaultu ala??
cunosc si eu o fata care are nu unu ci 2 renaulturi la fel 5 gt;)sunt frumoase rau asi vrea si eu unu:D

darkman87 15-06-07 13:14

Re: Renault 5 Turbo
 
As vrea si eu sa cumpar un renault 5 gt turbo ma intereseaza mai mult sa fie neinmatriculat daca aveti sau stiti pe cineva care are de vanzare adresa mea de mail este [email protected] si un nr de tel 0729244907 astept mesajele voastre urgent pls :)

dog99 21-08-07 18:37

Re: Renault 5 Turbo
 
3 Attachment(s)
am renuntat la dacia asta si miam luat un r5 1,1 5+1 tre. oare am facut bine.

raztur 21-08-07 20:49

Re: Renault 5 Turbo
 
am r5 motor 1.1 din 89......masina e in lucru..la partea de estetica...interior exterior....dar la partea de motor astept sfaturi....macar 1.4

mistreku 25-08-07 12:00

Re: Renault 5 Turbo
 
dogg, ai procedat excelent!! numai sa nu itzi batzi joc shi de renault..

M Y U 30-08-07 00:20

Re: Renault 5 Turbo
 
Subscriu...

B-XX-NOX 02-09-07 01:18

Re: Renault 5 Turbo
 
Quote:

Originally Posted by dog99 (Post 1057878)
am renuntat la dacia asta si miam luat un r5 1,1 5+1 tre. oare am facut bine.

pfama daca nu ii pui si la renault praguri si spoiler de gti tot degeaba :lol: :lol: :lol:

Razvan Hades 17-09-07 18:20

Re: Renault 5 Turbo
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_kwx (Post 550596)
salut, eu am citeva
unul neinscris, si doua inscrise

spune si tu un pret pt ele da-mi un PM sau scrie aici

mirel vicaru 08-12-07 17:16

Re: Renault 5 Turbo
 
salutare,

Exista sanse 1% sa mai fie valabil anuntul, e totusi incerc caci imi place acesasta masina de mic si abia acum a venit la rand in agenda mea.


[email protected]
Quote:

Originally Posted by dragonelu' (Post 309711)
eu am un r5 de vanzare , 1.4 turbo , masina este preparata in mare parte pentru vtm , caroserie sudata , roll-bar, scaun sport sparco , centuri sport , jante 16'' de clio rs , turbina modificata , as prefera sa o vand cuiva care are grija de ea si care chiar ii place aceasta masina


mirel vicaru 08-12-07 17:27

Re: Renault 5 Turbo
 
vreau sa imi cumpar un r5, nu stiu ce pret sa iti dau. daca ai de vanzare da-mi un nr de tel unde sa te sun

Quote:

Originally Posted by Razvan Hades (Post 1105164)
spune si tu un pret pt ele da-mi un PM sau scrie aici


florin_cars 11-12-07 02:11

Re: Renault 5 Turbo
 
am un R5 Alpine Turbo '82, negru mat si turbat :lol:...cine e interesat give a buzz :wink:

mirel vicaru 11-12-07 08:08

Re: Renault 5 Turbo
 
ma intereseaza, sunt din timisoara
0765-142574

Mircea

Quote:

Originally Posted by florin_cars (Post 1240821)
am un R5 Alpine Turbo '82, negru mat si turbat :lol:...cine e interesat give a buzz :wink:


mistreku 14-12-07 17:32

Re: Renault 5 Turbo
 
florine, poze ai cu el? shi la ce bani il dai?

bogdan_kwx 14-12-07 17:38

Re: Renault 5 Turbo
 
am eu un GT Turbo de vinzare in stare excelenta. pe la bazar vedeti si poze....

florin_cars 15-12-07 00:58

Re: Renault 5 Turbo
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 1246461)
florine, poze ai cu el? shi la ce bani il dai?

1.700 euroi, poze...cateva:???:

turbo_crys 01-03-08 07:57

Re: Renault 5 Turbo
 
mai ai buburuza ? functioneaza, care i ultimu pretz? ms

florin_cars 14-08-08 21:49

Re: Renault 5 Turbo
 
daca vorbesti cu mine..se pare ca am revazut tarziu topicul :-P
Da, este masina, a avut un somn lung de 7-8 luni..si i-am pus benzol..am dat la cheie de 3 ori pana si-a tras in plaman..si a pornit cum i-a venit benzolu, porneste si acum la prima cheie. Daca vrei s adiscutam da-mi un PM sau suna-ma la:
0721.931.432
0744.86.86.60
0766.68.88.21

dan_ursu 27-10-08 09:37

Re: Renault 5 Turbo
 
sunt un nou venit printre voi posed un r5 campus si nu stiu ce ferodouri merg la ea ca nu mai tine frana de mana si trosneste in tambur
nu vreau sami bat joc de ea

florin_bilutza 08-03-09 02:46

Re: Renault 5 Turbo
 
Quote:

Originally Posted by dan_ursu (Post 1829110)
sunt un nou venit printre voi posed un r5 campus si nu stiu ce ferodouri merg la ea ca nu mai tine frana de mana si trosneste in tambur
nu vreau sami bat joc de ea

de ce nu se inchide topicul asta????


All times are GMT +2. The time now is 06:55.

- Copyright 2026 4Tuning