Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   2006 Ferrari FXX (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/10481-2006-ferrari-fxx.html)

RoSonic 02-12-05 12:08

2006 Ferrari FXX
 
10 Attachment(s)
Ferrari FXX a fost prezentat in premiera mondiala la Bologna Motor Show si este destinat exclusiv utilizarii pe pista de catre clientii Ferrari in cadrul unui program de cercetare si dezvoltare.

Motor: 6262 cm3 V12, 800 hp @8500 rpm
Greutate: 1155 kg
Timp realizat pe circuitul de la Fiorano: 1'18''00

sil4tuning 02-12-05 15:09

sa mai vb despre FFX mai demult pe forum ....erau si niste poze dar nu in varianta aceasta finala ....proiectoarele fata nu erau la fel .....o adevarata minunatie tehnologica :twisted:

RoSonic 02-12-05 15:12

Aluia din ultima poza, care sprijina masina, i-o fi zis careva \"da-te bre ca iei vopseaua?\" :lol:

sil4tuning 02-12-05 15:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"RoSonic\"
Aluia din ultima poza, care sprijina masina, i-o fi zis careva \"da-te bre ca iei vopseaua?\" :lol:

:lol: sincer ....cred ca ia zis : FIRMA NOASTRA INSISTA SA VA URCATI , SA O FORJATI , SA FACETI POZE SI TOT CE VA DA PRIN CAP PENTRU A ATRAGE EVENTUALI CUMPARATORI ...cu toate ca acestea se gasesc destui :evil:

mike20 02-12-05 20:53

pai....yo nu inteleg ceva...de exemplu cumpara cineva masina..si nu are voie sa mearga unde vrea cu ea? dak o face ce i se intampla...ii este confiscata de ferrari... :lol:

sil4tuning 02-12-05 20:57

sa fim seriosi si realisti .....vom vedea pun pariu la urmatorul gumball un exemplar ..... :evil: ...era sa uit ....nu uitati de alibaba cu cearsaf in cap :twisted:

sil4tuning 07-12-05 05:53

uitati minciunica aicea , sau nu ? :lol: :evil:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/New-F...QQcmdZViewItem

Skma 07-12-05 12:49

E prezenta si pe mobile.de :lol:

Spot 09-12-05 06:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"RoSonic\"
Aluia din ultima poza, care sprijina masina, i-o fi zis careva \"da-te bre ca iei vopseaua?\" :lol:

Nu stiu daca ai zis-o la misto si nu -am prins eu...dar \"ala care sprijina masina\" este Schumacher..si cred ca aia insistau sa stea el asa :D

roby18 10-04-06 00:10

Re: 2006 Ferrari FXX
 
ce vrajeala pe ebay $3,000,100 ferrary enzo :D asta e 2.500.000 in italia si sunt doar 20 de modele in toata lumea si dc sa dai atatia bani pe o masina ..... sa o ti de bibelou ca pe strada nu ai voie cu ea .... asa se spunea in italia si nici in pista nu te lasa sa o folosesti . Deci daca ai cateva mil de euroi la ciorap si nu ai ce sa faci cu ei iati ferrary fxx :D

roby18 10-04-06 00:15

Re: 2006 Ferrari FXX
 
oricum masina e superba :)

dexter_20 10-04-06 11:51

Re: 2006 Ferrari FXX
 
Din ferrari fxx stiu k a iesit enzo. se vad destul de multe asemanari. cred k ar fi super sa ludrezi cu astia de la ferari.

wlady 11-04-06 07:26

Re: 2006 Ferrari FXX
 
e greu sa-ti iei un fxx ... haideti sa zicem ca aveti banii ce faceti dupa ? asteptati sa va dea ferreriul voie sa-l iei ..e nasoala faza dar daca e frumoasa masina .... si puternica ... merita :D

Brian 16-04-06 23:03

Re: 2006 Ferrari FXX
 
Quote:

Originally Posted by wlady
e greu sa-ti iei un fxx ... haideti sa zicem ca aveti banii ce faceti dupa ? asteptati sa va dea ferreriul voie sa-l iei ..e nasoala faza dar daca e frumoasa masina .... si puternica ... merita :D

degeaba.. pot sa ai tuh si 10 mil euro ca nu poti sa iti iei un enzo sau fxx nou!
despre masina.. puterea e pe masura unui ferrari, sound'ul la fel, design.. chiar nu mai conteaza, e o masina de circuit.. arata ea bine dar mai bine arata spatele de enzo!

silviu_fxx 13-06-06 19:45

Re: 2006 Ferrari FXX
 
frate n-am ce zice...masina asta m-a lasat cu gura cascata...dak as avea bani sa mi-o cumpar i-as pune o turbina,as umbla un pic pe la rapoartele cutiei de viteze si apoi as face praf bugatti veyron la top speed

GabiByte 13-06-06 21:31

Re: 2006 Ferrari FXX
 
nu pentru ca masina are o aerodinamica diferita de cea a bugattiului, facuta pentru circuit. Ai strica curba de putere cu turbou. Ai strica bunatate de Ferrari in principiu.

silviu_fxx 26-07-06 09:18

Re: 2006 Ferrari FXX
 
4 Attachment(s)
Habar n-aveam ca le face si in alte culori decat in rosu si negru...aruncati o privire:

sprinter 26-07-06 12:43

Re: 2006 Ferrari FXX
 
Ma io kred ca masinile Ferrari ies din fabrica doar rosu, galben , si parca si negru ... Poate astea sunt revopsite :) nush sigur ... kre ka aberez :))))


All times are GMT +2. The time now is 22:28.

- Copyright 2026 4Tuning