![]() |
geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
am gasit la cineva macarale electrice de vectra a si calibra ,se potrivesc pe astra f ,persoana este din alta localitate si nu le pot proba .nu stiu c sa fac ?????????????? multumesc anticipat:lol:
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
nu se pricepe nimeni ....................va multumesc
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
de calibra din start nu merg, caci sunt in 2 usi, si bratele macaralei sunt mai lungi...
iar cat despre Vectra A, nu as baga mana in foc ca ar merge, si eu am cautat pentru a mea (fosta Astra X16SZ, 96) si unii mi-au zis ca necesita modificari ! poate iti raspund altii care au reusit! Bafta ! |
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
daca se poate poti sa.mi spui si mie kt ar costa geamurile electreice de calibra? eu am tot o astra, in 2 usi si ma gandesc k poate s-ar potrivi.sau dc sti kt costa geamurile pt astra f
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
Quote:
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
Salut , am eu 2 macarale pentru usile fata de astra f daca vrei da un semn si vorbim.
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
Quote:
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
Quote:
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
5 Attachment(s)
salutare.imi cer scuze ca ma bag in seama sper sa nu deranjez.pentru cei interesati pe astra f se potrivesc aproape perfect macarale electrice de kadett.am montat eu shi nu am avut mult de modificat.atasez si poze..
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
salut din cate vad eu in poze sistemu de macarale este pe cablu , ale mele sunt mecanice,am sa fac poze.Unde ai gasit macaralele ?
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
le-am luat de la un prieten care are un kadett shi din cauza nervilor ca il supara pornirea a luat toporu si i-a facut feleul la kadett.am dat 120ron cu tot cu sina care vine pe geam.un pret bun zik eu...
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
totusi macarale de vectra A se potrivesc pe astra f?
inca o intrebare..bara fata la opel astra f din 92 se prinde in 2 suruburi undeva in fata, adik bara e dintro` bucata dar am auzit ca sunt bari care au si o armatura de fier pe spate..stiti ceva? variantele mai noi..95-97? |
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
se gasesc kituri universale pt geamuri electrice.. am inteles ca pret bat undeva pe la 400ron
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
caut geamuri electrice pentru opel corsa 2001:lol:
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
am geamuri manuale pe o astra din 2002.... cam cat mar ajunge sa le schimb cu unele electrice....? are cineva idee?
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
Daca astra f este in 4 usi merg macaralele de cielo si kadett, daca este in 2 usi merg macaralele de astra f gsi.
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
Quote:
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
salut ,daca mai este cineva interesat (sau prietenii) am 2 macarale electrice de vectra b de fata ,le vand sau le schimb cu unele de astra f in 4 usi .
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
Macaralele de astra F in 2 usi nu merg pe kadett E in 2 usi..PROBAT
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
eu am astra f nu kadet:shock:crezi k cele de vectra b merg adaptate pe astraf:?:
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
Salut imi pare rau dar nu stiu.Poti sa dai fata de usa jos la masina ta si sa compari macarale-le intre ele.Iti urez spor si bafta:)
|
Re: geamuri electrice astra F (pot sa pun macarale de calibra sau vectra)
ok asta o sa fac ,dupa ce vad ce si cum revin cu pareri:-)
|
Opel Tigra
Salut ,
Am si eu o problema la Tigra 1,6 16V ! La viteza mare (peste 90Km/h) sau la coborare in vale , mi se aprinde un bec pe bord ( pe tester s-o aratat a fi de la axul cu came ) iar dupa aprinderea beculetului , daca scot masina din viteza in timpul mersului , mi se opreste motorul ! Mi s-a zis ca s-ar putea sa fie un sensor ! Stiti careva ceva ? Ati mai patit careva asa ceva ? |
Re: Opel Tigra
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:08. |
- Copyright 2026 4Tuning