Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele (https://forum.4tuning.ro/505-machetele-mele.html)
-   -   Machetele mele - CatalinM6 (https://forum.4tuning.ro/505-machetele-mele/102064-machetele-mele-catalinm6.html)

CatalinM6 23-12-08 21:01

Machetele mele - CatalinM6
 
12 Attachment(s)
Bine v-am gasit!
De curand mi-am redescoperit pasiunea pt machete auto...
Mi-am propus sa ma axez pe colectionarea de machete 1\24, momentan nu am decat 2 modele...sper sa se inmulteasca :) !

1.BMW 645i, de la Cararama

CatalinM6 24-12-08 08:04

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
12 Attachment(s)
2. Porsche 911 Carrera S, de la Cararama

mareo 24-12-08 08:07

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Bun venit intre colectionari! Frumoase machetele,la cat mai multe.

canon 24-12-08 09:59

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
la cat mai multe :)
Esti unul dintre singurii care au citit regulamentul de la inceput!Felicitari

bmwh548 24-12-08 13:14

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Din ce in ce mai multe exemplare de 645Ci pe forum de la Cararama. Poate facem un battle mai incolo cu toate...cand se termina celelalte aflate in desfasurare.
Felicitari pentru achizitii si bun venit printre colectionari :)

CatalinM6 24-12-08 21:21

12 Attachment(s)
3. Mercedes-Benz SLK 55 AMG, de la MotorMax (Special Collection)

(cadou de Mos Craciun,primit astazi...de la prietena mea :) )

4. Volkswagen Golf IV R32, de la Maisto

pyttbull 24-12-08 21:45

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
misto golful :-P ... la mai multe :arrow:

Madalyn Boss 24-12-08 22:21

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
frumoase tare ... imi place Golf-ul, la mai multe !

inmate 24-12-08 22:40

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
faine machetele, mai ales mercedes.u amg :X.
la mai multe machete ;)

r27kul 25-12-08 00:53

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Chiar frumos Golfu' ,atentie la numarul de poze si machete care le poti posta intr-o zi ;) .
https://forum.4tuning.ro/announcement.php?f=505&a=68

coman razvan 25-12-08 00:58

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Gata! Am rezolvat! Multumesc de atentionare! :)

andi_cimpean 25-12-08 01:06

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 1940813)
Gata! Am rezolvat! Multumesc de atentionare! :)

Imi place despre tine:-) esti pe pozitie.

Griffo 25-12-08 03:16

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
felicitari pentru colectie :)

CatalinM6 25-12-08 04:07

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
am incurcat "putin" nr de poze/macheta...din cauza oboselii
multumesc pt parerile de bine!
...sunt de abia la inceput :)

alynex 25-12-08 11:39

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Frumoase machete.
Tare r32-u.
Bafta la colectionat!!

andrew 46 25-12-08 12:47

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
bine ai venit
frumoase machete
golful e misto

CatalinM6 27-12-08 09:45

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
5.Lamborghini Murcielago LP640, de la Maisto

andrew 46 27-12-08 16:42

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
mmm
tare
lambo alb e o prezenta mai speciala

AdY9005 27-12-08 17:17

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Simpatice machetele , tine-o tot asa ....... ;)

CatalinM6 29-12-08 14:10

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
6. Infinity FX 45 2005, de la Maisto

Urmeaza Lamborghini Reventon si Ford GT

CatalinM6 30-12-08 10:27

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
7. Lamborghini Reventon, de la Bburago
(la achizitionarea machetei...a contribuit si prietena mea:))

r27kul 30-12-08 13:12

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Felicitari prietenei ! ;)

Madalyn Boss 30-12-08 13:36

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
frumos Lamborghini Reventon ... buna alegere !

MR.STILO 30-12-08 13:54

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
frumos!;)

CatalinM6 30-12-08 15:28

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
ma bucur ca va plac!
maine urmeaza un Ford GT!
Un an nou fericit pentru toata lumea :)!!!!

IonutNFS 30-12-08 19:36

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
foarte frumoase sa i grija de ele si sa le stapanesti sanatos

CatalinM6 31-12-08 10:08

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
8.Ford GT 40, de la MotorMax
(cadou de la mama:))
Maine urmeaza BMW 745i

Darius DMS 31-12-08 10:29

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
frumoasa foc....am o intrebare:se dechid doar usile?......mult succes.......

CatalinM6 31-12-08 10:43

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
se detaseaza "capacul motorului" :)....sa vezi motorul in toata splendoarea lui :)

CatalinM6 01-01-09 11:54

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
9 Attachment(s)
9. BMW 745i, de la Welly

"-" - farurile
"+" - interiorul

mareo 01-01-09 12:18

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Frumos! Felicitari, nu te supara,dar ori nu am vazut eu,ori nu ai scris tu,machetele sunt la scara 1/24?
Bafta la colectionat.

CatalinM6 01-01-09 12:20

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
"Mi-am propus sa ma axez pe colectionarea de machete 1\24,"
primul meu post :)....toate sunt 1\24

CatalinM6 08-02-09 13:22

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
8 Attachment(s)
10.Ford Mustang '70 (Boss 302), de la Maisto

Griffo 08-02-09 15:19

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
ooo felicitari Catalin
foarte frumoasa achizitie...o bijuterie

CatalinM6 12-03-09 17:47

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
8 Attachment(s)
11. Dodge Charger R/T 1969, de la Maisto

Merci Griffo!

radu_bv 12-03-09 18:47

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
superb charger-ul asta. una din muscle car-urile mele favorite.

NECROPHORUS 13-03-09 09:21

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
frumoase machete, tine-o tot asa :!::idea::arrow:

CatalinM6 16-03-09 15:17

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
3 Attachment(s)
Dupa cateva ore BUNE de munca..am reusit sa imi "iluminez" machetele
Nu prea ma pricep sa fac poze si oricum este ziua..inca

mareo 16-03-09 17:25

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Interesant, imi poti spune ce 'sistem' ai facut?
Oricum, Felicitari!

CatalinM6 16-03-09 19:34

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Am demontat fiecare blat in parte,i-am dat cate 2 gauri (cele 2 gauri se "intalnesc" in unghi de 90 )prin care sa treaca firele pana in spatele rafturilor (asunse,sa nu se vada nimic din legaturi)
Sunt 10 leduri de 3V,legate cate 5 in serie,apoi cele 2 serii le-am legat in paralel....
Pentru a lega instalatia la 220V,am folosit un transformator de 24V,o punte,un condensator,o rezistenta si gata :)
E foarte multa migaleala,sunt multe lipituri de facut..multe fire..etc..dar cred ca a meritat :)
Ai nevoie de multa rabdare...
Noaptea se vad f frumos!

COSTURI:
10 leduri X 0,5 = 5 RON
Transformator + Punte + Condensator + Rezistenta = 19 RON
Cablu electric 10m X 0,6 = 6 RON
Total: 30 RON


All times are GMT +2. The time now is 08:37.

- Copyright 2026 4Tuning