![]() |
Machetele mele - CatalinM6
12 Attachment(s)
Bine v-am gasit!
De curand mi-am redescoperit pasiunea pt machete auto... Mi-am propus sa ma axez pe colectionarea de machete 1\24, momentan nu am decat 2 modele...sper sa se inmulteasca :) ! 1.BMW 645i, de la Cararama |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
12 Attachment(s)
2. Porsche 911 Carrera S, de la Cararama
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Bun venit intre colectionari! Frumoase machetele,la cat mai multe.
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
la cat mai multe :)
Esti unul dintre singurii care au citit regulamentul de la inceput!Felicitari |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Din ce in ce mai multe exemplare de 645Ci pe forum de la Cararama. Poate facem un battle mai incolo cu toate...cand se termina celelalte aflate in desfasurare.
Felicitari pentru achizitii si bun venit printre colectionari :) |
12 Attachment(s)
3. Mercedes-Benz SLK 55 AMG, de la MotorMax (Special Collection)
(cadou de Mos Craciun,primit astazi...de la prietena mea :) ) 4. Volkswagen Golf IV R32, de la Maisto |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
misto golful :-P ... la mai multe :arrow:
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
frumoase tare ... imi place Golf-ul, la mai multe !
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
faine machetele, mai ales mercedes.u amg :X.
la mai multe machete ;) |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Chiar frumos Golfu' ,atentie la numarul de poze si machete care le poti posta intr-o zi ;) .
https://forum.4tuning.ro/announcement.php?f=505&a=68 |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Gata! Am rezolvat! Multumesc de atentionare! :)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Quote:
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
felicitari pentru colectie :)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
am incurcat "putin" nr de poze/macheta...din cauza oboselii
multumesc pt parerile de bine! ...sunt de abia la inceput :) |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Frumoase machete.
Tare r32-u. Bafta la colectionat!! |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
bine ai venit
frumoase machete golful e misto |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
10 Attachment(s)
5.Lamborghini Murcielago LP640, de la Maisto
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
mmm
tare lambo alb e o prezenta mai speciala |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Simpatice machetele , tine-o tot asa ....... ;)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
10 Attachment(s)
6. Infinity FX 45 2005, de la Maisto
Urmeaza Lamborghini Reventon si Ford GT |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
10 Attachment(s)
7. Lamborghini Reventon, de la Bburago
(la achizitionarea machetei...a contribuit si prietena mea:)) |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Felicitari prietenei ! ;)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
frumos Lamborghini Reventon ... buna alegere !
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
frumos!;)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
ma bucur ca va plac!
maine urmeaza un Ford GT! Un an nou fericit pentru toata lumea :)!!!! |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
foarte frumoase sa i grija de ele si sa le stapanesti sanatos
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
10 Attachment(s)
8.Ford GT 40, de la MotorMax
(cadou de la mama:)) Maine urmeaza BMW 745i |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
frumoasa foc....am o intrebare:se dechid doar usile?......mult succes.......
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
se detaseaza "capacul motorului" :)....sa vezi motorul in toata splendoarea lui :)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
9 Attachment(s)
9. BMW 745i, de la Welly
"-" - farurile "+" - interiorul |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Frumos! Felicitari, nu te supara,dar ori nu am vazut eu,ori nu ai scris tu,machetele sunt la scara 1/24?
Bafta la colectionat. |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
"Mi-am propus sa ma axez pe colectionarea de machete 1\24,"
primul meu post :)....toate sunt 1\24 |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
8 Attachment(s)
10.Ford Mustang '70 (Boss 302), de la Maisto
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
ooo felicitari Catalin
foarte frumoasa achizitie...o bijuterie |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
8 Attachment(s)
11. Dodge Charger R/T 1969, de la Maisto
Merci Griffo! |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
superb charger-ul asta. una din muscle car-urile mele favorite.
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
frumoase machete, tine-o tot asa :!::idea::arrow:
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
3 Attachment(s)
Dupa cateva ore BUNE de munca..am reusit sa imi "iluminez" machetele
Nu prea ma pricep sa fac poze si oricum este ziua..inca |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Interesant, imi poti spune ce 'sistem' ai facut?
Oricum, Felicitari! |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Am demontat fiecare blat in parte,i-am dat cate 2 gauri (cele 2 gauri se "intalnesc" in unghi de 90 )prin care sa treaca firele pana in spatele rafturilor (asunse,sa nu se vada nimic din legaturi)
Sunt 10 leduri de 3V,legate cate 5 in serie,apoi cele 2 serii le-am legat in paralel.... Pentru a lega instalatia la 220V,am folosit un transformator de 24V,o punte,un condensator,o rezistenta si gata :) E foarte multa migaleala,sunt multe lipituri de facut..multe fire..etc..dar cred ca a meritat :) Ai nevoie de multa rabdare... Noaptea se vad f frumos! COSTURI: 10 leduri X 0,5 = 5 RON Transformator + Punte + Condensator + Rezistenta = 19 RON Cablu electric 10m X 0,6 = 6 RON Total: 30 RON |
| All times are GMT +2. The time now is 08:37. |
- Copyright 2026 4Tuning