Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte cluburi (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi.html)
-   -   dubmaniacks (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi/89228-dubmaniacks.html)

dubmaniacks 02-09-08 12:15

DUBMANIACKS - VW Addiction !
 
DUBMANIACKS

Hy.
1) - Norbi - owner -> VolksWagen (mk2 -look original). [UnderConstruction]

Cu acest club ce intentionez/intentionam sa facem ? - Sa aducem curentul "cult style " in tara noastra(Romania.)Sper sa reusim.

Conditiile/Legile
acestui club: -> varsta min - 18 ani. (detinator permis de conducere)
-> o masina vw : (mk1,mk2,mk3,mk4,mk5,corrado,bettle,polo,lupo,jett a,passat,si nu in ultimul rand T1 respectiv T2.)
-> masina trebuie sa fie "cult style" (un look original,imbunatatit,fara kitsch tuning.)

---

Rog membrii clubului sa-si prezite masinile , imbunatatirile , respectiv "achizitiile noi" .

Cu alte cuvinte , bine ati venit "in DUBMANIACKS" .

Membrii :
1--dubmaniacks (eu)
2--szrobik
3--rac3mast3r
4--CypOR
5--CT-12-VVV
6--Blondu_206
7--sco211
8--ruller
9--ast3riCS
10-razak
11-Ovidiu

Design Team
1--HoricutzWSR

szrobik 02-09-08 12:21

Re: dubmaniacks
 
Super idee!:)

vdub 02-09-08 12:23

Re: dubmaniacks
 
1 Attachment(s)
sunt mandru ca fac parte din acest club si sustin miscarea....

salutari de la mare.

brgds,
edi

CypOR 02-09-08 14:58

Re: dubmaniacks
 
1 Attachment(s)
prezent

Gabi 02-09-08 15:45

Re: dubmaniacks
 
Multă baftă, băieţi ! Sunt unul dintre cei cărora le plac maşinile cāt mai originale, iar "subiectul" vostru este foarte interesant pentru mine.

Atāt cāt voi putea, o să vă ajut īn tot ceea ce īnseamnă forumul 4TuningRO.

Gti_Turbo 02-09-08 17:28

Re: dubmaniacks
 
3 Attachment(s)
si eu p-aici curand CULT STYLE :D ! vruuummmmmmmmm ... !!!!!!!!!!!!!!

dubmaniacks 02-09-08 19:33

Re: dubmaniacks
 
3 Attachment(s)
-Ms Robi.BIne ai venit printre noi.Ai o masina de "milioane" 8)
-Ms Edi.Masina ta , nu mai are nevoie de prezentare.CT rocks!
-Ms Cypri.Caruta ta e prea belea.Mai ales ca e GTI :twisted:
-Ms Gabi.Esti de nota 108)
-Ms Mishu.Golful tau ... e .. e ... prea "vrate" :twisted: vr6 in the hood.

Hop si eu :

fosta mea caruta. mk2 1.6 D .

acuma , a suferit mici modificari le exterior :oops: (nedorite... )

Ca si o idee :Va fi echipat cu un motor 1.8 8v carbbed ... va fi "clean" si "original" la exterior. :twisted: + va avea culoarea originala de GTI dupa 90(surpriza :twisted:)

Blondu_206 02-09-08 19:59

Re: dubmaniacks
 
5 Attachment(s)
salut !!!! si eu sunt prezent aici cu 2 bestii mai mici

1. VW GOLF 2 1.8 G60 kompressor AMG din '91
2.VW GOLF 1 1.8 8v 170cp + '81 (inca nu am poze cu ea pt. ca este inca in constructie pt. ca vreau sa intru la anul la VTM cu ea) o sa va arat poze un pic mai inkolo

sco211 02-09-08 20:20

Re: dubmaniacks
 
4 Attachment(s)
@ blondu_206

prea tare masina ta, desi pare un pic ciudata asezarea cunductelor d admisie...si am impresia ca 2 coturi nu prea sunt asezate bine.
tare sunt curios c sunet are komresorul d mercedes... ;)


asta e a mea:

szrobik 02-09-08 20:21

Re: dubmaniacks
 
Super masinutze pe aici!!! Deja se aduna lumea.:):):)

dubmaniacks 02-09-08 20:25

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by szrobik (Post 1729125)
Super masinutze pe aici!!! Deja se aduna lumea.:):):)

asa si trebuie , nu? :D :D :D ... hai arata si tu ceva frumos :twisted:

@ Blondu , bine ai venit printre noi.Masina ta arata f.bine.Culoarea e dementiala.

@ Andrei - bai , masina asta a ta ... imi place f.mult.Nu imi explic cum , dar sa nu-ti arat desktopul... ce poza am :twisted:

sco211 02-09-08 20:46

Re: dubmaniacks
 
bai
mersii
nu t cred, dar mersii :P
dar dc se limiteaza doar la mk1, mk2 si mk3?
am un prieten cu mk5 care tot p stilul asta merge...
poate extindem zona :lol:

Rebel_Boy 02-09-08 21:09

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1729124)
prea tare masina ta, desi pare un pic ciudata asezarea cunductelor d admisie...si am impresia ca 2 coturi nu prea sunt asezate bine.
tare sunt curios c sunet are komresorul d mercedes...


Este foarte inghesuit motorul sub capota chiar daca e doar un 1,8, din cauza kompresorului montat ulterior si al intercoolerului foarte mare spatiul pt coturi este foarte mic... mai exact: cotul dintre kompresor si intercooler este putin opturat pt k atingea in fulia de la servo, iar cotul dintre kompresor si admisie sta asa k ar lovi in capota daca ar sta normal :-) ... It`s my work :oops:

dubmaniacks 02-09-08 21:17

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1729167)
bai
mersii
nu t cred, dar mersii :P
dar dc se limiteaza doar la mk1, mk2 si mk3?
am un prieten cu mk5 care tot p stilul asta merge...
poate extindem zona :lol:

done :twisted:

sco211 02-09-08 21:26

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by Rebel_Boy (Post 1729212)
Este foarte inghesuit motorul sub capota chiar daca e doar un 1,8, din cauza kompresorului montat ulterior si al intercoolerului foarte mare spatiul pt coturi este foarte mic... mai exact: cotul dintre kompresor si intercooler este putin opturat pt k atingea in fulia de la servo, iar cotul dintre kompresor si admisie sta asa k ar lovi in capota daca ar sta normal :-) ... It`s my work :oops:

:P
aha, pai atunci nu se putea folosii un diametru mai mic la teava? ca nu cred ca e asa esential sa fie de diametrul intrarii in kompresor...
oricum, mai bine asa decat deloc :P

apropo...c injectie are masina asta?


All times are GMT +2. The time now is 10:47.

- Copyright 2026 4Tuning