![]() |
prob la instalare amplificator
1 Attachment(s)
in parte stanga la alimentare am instala (-) d pe baterie iar in dreapta (+) in mijloc e masa care ar trebui sa o atasez p caroserie ... dar dak nu pun firul d la masa p (+) nu porneste amplificatorul ciudat .... si ar mai fii ceva cand pun contactul la masina se aude un tiuit iar cand al pornesc se aude motorul cum merge ( acceleratia ):lol: un rasp se poate ????/
|
Re: prob la instalare amplificator
salut
sa stii ca ala din mijloc nui masa de la caroserie e un remonte care tre sa al tragi de la casetofon(trebuie sa fie un cablu la casetofon de culoare albastre sau albastru cu alb) iar zgomotul al ai probabil din cauza cablului de semnal probabil nui ecranat bine |
Re: prob la instalare amplificator
pe ce masina ai pus amplificatorul?
|
Re: prob la instalare amplificator
-(minusul) nu tre sa al iei de la baterie tre sa al ei de pe caroserie doar plusul tre sa al ei de pe baterie si sa fie cat mai gros posibil
|
Re: prob la instalare amplificator
Quote:
|
Re: prob la instalare amplificator
ce hu ai pe masina original sau pus de tine?
|
Re: prob la instalare amplificator
Quote:
|
Re: prob la instalare amplificator
e pus de mine
|
Re: prob la instalare amplificator
atunci tie mai usor sa gasesti firul de remonte sa al legi la amplificator (este cel cu albastru sau albastru cu alb)
|
Re: prob la instalare amplificator
poi am unul albastru dar scrie p el Ilumination ceva d genul asta si inca unul care scrie Anti Contact (portocaliu dak nu ma insel)sunt singurele care au mai ramas
|
Re: prob la instalare amplificator
-(minusul )tre sa al ei de pe caroserie ancearca sa nu pui cablu mai lung de 50 de centimetri si sa fie cat mai groase cel de minus si cel de plus evident cu siguranta de rigoare pe plus langa baterie la 15 cm maxim daca ai doar un amplificator
|
Re: prob la instalare amplificator
ce hu ai?
cel pt iluminare de obicei este portocaliu |
Re: prob la instalare amplificator
anti contact sa spun sincer nu am mai auzit de asa ceva mai bine mergi la un expert de pe la bacau ca sa nu ai ailte surprize sau mai asteapta putin poate te ajuta alcineva cu experienta mai multa
|
Re: prob la instalare amplificator
Quote:
|
Re: prob la instalare amplificator
sa anteleg ca esti din torino?
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:40. |
- Copyright 2026 4Tuning