Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/70203-conceptele-ken-okuyama-geneva-08-a.html)

Ed_Crane_1983 08-03-08 16:21

Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
17 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...2adfbc0018.jpg
Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08

Ken Okuyama e cunoscut pentru designul exoticelor Ferrari 612 Scaglietti, Ferrari Enzo si Maserati Quattroporte. A parasit Pininfarina in 2006, si in prezent detine propria firma de creatie, Ken Okuyama Design. La Geneva '08, a adus modelele K.0 7 si 8. Roadsterul K.0 7 are o lungime de 3580 mm, o latime de 1850 mm si o inaltime de 1100 mm. Motorul este unul DOHC de 2000 cc, cu patru cilindri, si dezvolta 240 CP la 8300 RPM. Cuplul maxim este de 203 Nm @ 7000 RPM. Al doilea concept, K.0 8 Coupe, are o motorizare electrica.

shu.lee 08-03-08 16:36

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
n-arata rau masinile da nici foarte bine

keez 08-03-08 16:38

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
mi se pare cam lata da in rest e faina

Gabuzu 08-03-08 16:43

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
:) hmmm interesanta masina ... chiar imi place .. :shock::shock::shock: vreau si eu una :))

raptorx88x 08-03-08 17:52

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
destul de original....arata chiar bine mai ales aia rosie

ICE_golf4 08-03-08 18:25

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
aia rosie e super tare, farurile alea ma innebunesc

gunball 08-03-08 18:41

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
imaginatie bogata, dar nu prea sunt practice.

Prestige 08-03-08 21:02

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
Incredibil......nici macar Okuyama nu scapa de senzationala "inspiratie" si "intuitie" in materie de design auto a "Gigelului" si "Costelului" autohton....
Astept cu nerabdare ca raspuns la acest post sa fie trentita placa lui Seneca (stiti voi........."AIA" cu Gusturile :rolleyes2 ) si cu aceasi fervoare comentariile cretinoide la adresa "JENTILOR :dizzy: )

Muuuuuuuulta lume :chew: pe toate thredurile........

mitza mtb 08-03-08 21:47

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
nu mi se pare cv special....si nici nu prea imi place designul...mi se pare o masina DOAR DE SALON

foss 08-03-08 22:25

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
Eu sincer m-am indrgostit e super masinutza si agresiva pe deasupra e misto rau de tot!!!

Fixius 08-03-08 23:14

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
cea rosie.. e putin uratzica..

xtrim 09-03-08 13:07

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
Bravo lui ! ! ! Sunt reusit ambele ....Dar cea rosie e mortala ;) :D

mnc.risty 09-03-08 14:02

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
super atri amsinile...:shock:....

JunKer_hP 09-03-08 20:48

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
interesante ...

adut 10-03-08 08:59

Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
 
arata super bine si e super usoara cred cred ca ai aproape aceasi senzatie ca pe motor pe asta:D


All times are GMT +2. The time now is 23:10.

- Copyright 2026 4Tuning