![]() |
MASINI STAR-uri (din filme,etc.)
Am fost intotdeauna fascinat de masinile din filme si in acelasi timp curios sa vad cat de bine sunt realizate,dak totul e doar o fatzada pentru acel film sau masina respectiva chiar e \"valabila\"!
|
Pai poate dai chiar tu raspunsu din moment ce ai pornit topicul :lol: :lol: :lol: :lol:
|
2 Attachment(s)
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Mi-a placut mereu imaginea \"Pure evil\" a masinii din \"Mad MAX\"(interceptor-ul negru al lui MAX): Prima data am crezut k e un Mustang dar de fapt: e un Ford Falcon XB GT din '73 (masina australiana -acolo s-au facut filmarile si de aceea au ales-o). Sa luam versiunea de serie,mi se pare destul de dragutza printre muscle-uri(nu credetzi?) |
asta nu e ford capri? cum are viviesp?
|
E posibil sa fie o redenumire si readaptare a lui capri pt piata australiana!!!
|
3 Attachment(s)
Si acum: masina din film :twisted: :chainsaw: :twisted:
majoritatea pieselor cu rol estetic au fost facute pe comanda. Masina are si plus-uri si minus-uri: Imi place f. mult cum arata(ma rog cu mici corectii,nobody's perfect :!: ) DAR:1. dupa cum vedetzi are tzevile scoase pe laterala,in spatele usii:din pacate doar o parte din ele sunt reale! 2.supercharger-ul de pe capota este real dar nefunctional el fiind montat pe un suport deasupra blocului motor!( de fapt motorul e alimentat de un carburator cvadruplu corp(!). Acum am shi doua intrebari: 1.din ce vad eu in poza \"interceptor_mm1--\" ,masina are pe spate suspensii cu arcuri lamelare(k la camioane,unele jeep wrangler-chiar si cele produse prin 95,6-),asa este sau e vreun el . estetic ? 2.dak imi amintesc bine (nu gasesc nicaieri filmu') Max avea o comanda atasata de schimbator care,activata,ii dadea un boost considerabil:e posibil sa fi fost de la supercharger(ma rog, dak ar fi real) ?(aproape orice e posibil dar eu ma intreb poate face asa ceva cu costuri rezonabile ! ) Astept sa vad ce preferate avetzi shi voi ! |
1 Attachment(s)
O masina din film special pt MPOWER!!!!
|
1 Attachment(s)
1979. Car: 1973 Ford Falcon XB Coupe (Austrailian Ford).
Masina a costat 35.000 cea ce era o avere la vremea aia!! In timpul filmarilor sau stricat 3!!! LOL |
1 Attachment(s)
Uite si ambulanta din Ghost Busters!!!
Super Funny!!! |
Una din masinile din filme care mi-a ramas in memorie a fost Pontiac-ul Firebird Trans-Am din serialul \"KITT\" (deh, de cand eram mic) :
http://www.us-car-history.de/filmautos/kitt/kitt25.jpg Dar, pe primul loc, de departe, se situeaza Shelby-ul Mustang GT500 din \"Gone in 60 seconds\" : http://www.harrys-fordpage.com/1969_...g_gt_500-2.jpg |
hmmmm(sper k nu va stresez cu mica mea obsesie! :D ) m-am interesat pe net si e vreo 25.000 $ masina(Falcon-ul) in stare excelenta dar nemodificata precum in film .Asa k stitzi refrenul de la melodia aia...:\"Dream,Dream Dream,Dream ,Dreeeeeeam!\" :lol: :cry: :cry:
|
Shelby rulz!!!
Vreau sa sar si eu podu!!! |
2 Attachment(s)
8) mishto \"Elleanor\"-for mustang '67
In film erau 12 fiecare construita cu un scop-look power,handling,etc :!: super :!: dar din pacate,nici una nu avea NOS functional :cry: Ce sa zic din pct asta de vedere Mustang l-a facut pe Corvette ,acesta din urma neaparand(din cate stiu eu) in nici un film cu o asa prestanta! :peace: |
:D
Si pt mine tot selby e baza !
|
3 Attachment(s)
LE TRANSPORTEUR
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:05. |
- Copyright 2026 4Tuning