![]() |
Mitsubishi Lancer Prototype S
3 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...9c30e43c37.jpg
Mitsubishi Lancer Prototype S Prototipul Lancer S ar putea fi lansat la Geneva Show, pe 4 martie si schitele par foarte promitatoare. Se pare ca aceasta masina prefigureaza aparitia modelului Euro Spec 5door Lancer Ralliart. Lancer Prototype S are un motor turbo de 2.0L, cuplat la un sistem 4WD si cel mai probabil 240 CP sub capota. De asemenea, conceptul beneficiaza de sistemele electronice Active Yaw Control si Active Centre Differential. |
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
daca a scos subaru hatchback..trebuia sa vina si mitsubishi cu ceva...dar daca scotea primu mitsubishi hatchback scotea si subaru hatchback? masina e frumoasa nu poti sa zici nimic..s'o vedem p strazi;)
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
Ce vrea sa fie asta un hatchback sau un break? Mie mi-ar place sa fie hatchback....
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
Quote:
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
Quote:
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
Hatckback mi s-a aprut si mie dar vroiam sa fiu sigur. Inseamna ca acum cu modelul asta vor sa intre pe segmentul hot haches. O sa cam creeze probleme concurentei fiindca vin din spate cu o experienta mare.
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
intr-adevar masina arata bibelou!!!
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
de obicei masina difera destul de mult de schitzele initiale....so...eu astept lansarea..
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
Adevarat, frumos model!
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
foarte frumoasa
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
daa nimic de zis..arata bine chiar foarte dar...cred ca au scos modelul asta doar ca sa concureze cu STI-u ala nou ca si ala e hatchback.:???:....unde e demnitatea....si pun pariu ca o sa puna motorizari astfel incat sa depaseasca STI-u ma refer la CP si cuplu (poate)....
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
cred ca au scos modelul asta doar ca sa concureze cu STI-u ala nou ca si ala e hatchback.:???:....unde e demnitatea....si pun pariu ca o sa puna motorizari astfel incat sa depaseasca STI-u ma refer la CP si cuplu (poate)....[/QUOTE]
Ceva normal doar Subaru si Mitsubishi sunt cele mai mari rivale din Japonia:twisted: |
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
Acum ca SUBARU a lansat trnend-ul masinilor sport cu tractiune integrala HB, uite ca si Mitsubishi au ajuns la concluzia ca varianta in 3 volume e mai buna de carat cartofi decat de curse. Probabil ca va fi ceva mai rapida decat existenta varianta de Evo X. Actiune si reactiune.... Sa nu uitam totusi cine a dat tonul....
|
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
Quote:
adica asta ar insemna ca peste 2-3 luni subaru sa scoata alt model de STI?? :lol: |
Re: Mitsubishi Lancer Prototype S
A luat un pic de la ford focus 2 si un pic de la honda. Astept lansarea sa vad ce va iesi.. :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:50. |
- Copyright 2026 4Tuning