Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   Astra C20LET cu Unichip si GT35 (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/58733-astra-c20let-unichip-gt35.html)

MasterTuner 29-11-07 20:03

Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
1 Attachment(s)
A fost odata un proiect numit GESI, ASTRA cu numere de Franta a lui Bogdan. Asta se intampla la fix 1.1 bar de boost... Era pacat sa nu vada si ochiul vostru ce facea motorul asta.

yoda 30-11-07 07:43

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Quote:

Originally Posted by zbuciumus (Post 1222044)
A fost odata un proiect numit GESI, ASTRA cu numere de Franta a lui Bogdan. Asta se intampla la fix 1.1 bar de boost... Era pacat sa nu vada si ochiul vostru ce facea motorul asta.

daca eram mai pe faza...o cumparam eu !
mare pacat ca Bubu nu a mai continuat proiectul! :(

B39738 30-11-07 07:58

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
unde este masina acum? ce s-a intamplat cu ea?

GTA 30-11-07 10:40

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Masina nu o sa mai fie ....dar motorul se va afla pe o Calibra .........

mpa 30-11-07 18:26

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
a lu cine?

GTA 30-11-07 23:03

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 1223658)
a lu cine?

A unui prieten din Bucuresti.....tot Bogdan se numeste ca si fostul prprietar al Astrei.

mpa 30-11-07 23:44

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Bun asa... si tot atat o sa scoata?

GTA 01-12-07 11:47

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Asta ramane de vazut.......

yoda 02-12-07 22:07

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 1224528)
Asta ramane de vazut.......

dat fiind faptul ca a scos/vandut turbina de pe astra... ;)

X-Ray-Eyes 03-12-07 04:24

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
La ce cochilie avea sub capota e si normal ... si daca era reglata ( si era reglata de meshterul Ilie cred ) cum trebuie e si normal sa urce la valorile alea .
Si ce plaja de turatie , putere si cuplu frumoasa avea !

Hexer 03-12-07 19:12

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Putem primi ceva date exacte privint modificarile efectuate la motor?

bbm 04-12-07 00:18

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Quote:

Originally Posted by Hexer (Post 1228214)
Putem primi ceva date exacte privint modificarile efectuate la motor?

ma tot uit la posturile tale (cum sint scrise si "tonul"), ma tot uit la intrebarile tale si -mi semeni foarte cunoscut, semeni cu un domn sebastian care tot "fura meserie" dupa cum spune el de la unii si de la altii (eu zic ca fura sau macar incerca sa fure softurile din calculatoarele masinilor) .... din ce postezi pe aici si prin alte parti semeni tare rau cu sebastian ......
ai mai incercat si cu altii sa vezi cum se fac diverse chestii pt ca apoi sa le scoti pe piata spunind ca sint inventia ta racing condom

Hexer 04-12-07 16:57

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1228760)
ma tot uit la posturile tale (cum sint scrise si "tonul"), ma tot uit la intrebarile tale si -mi semeni foarte cunoscut, semeni cu un domn sebastian care tot "fura meserie" dupa cum spune el de la unii si de la altii (eu zic ca fura sau macar incerca sa fure softurile din calculatoarele masinilor) .... din ce postezi pe aici si prin alte parti semeni tare rau cu sebastian ......
ai mai incercat si cu altii sa vezi cum se fac diverse chestii pt ca apoi sa le scoti pe piata spunind ca sint inventia ta racing condom


In primul rand nu am intrebat cum e facut softul, ca 2-3 tevi puse altfel, prelucrari ulteriaoare ce nu are cum sa specifice cineva schimb deja multi parametrii la un soft.
Despre mine si sebastian, in viata mea nu ma trecut carpatii (nu sunt mandru de asta...sunt foarte multe locuri frumoase:sad: ) ma umblu nimai in europa, sunt la universitatea din budapesta ca inginer mecanic
Daca vrei si alte dovezi cauta-ma prin alte forumuri, tot HEXER sunt (in special cele din ungaria...).

yoda 04-12-07 18:48

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1228760)
ma tot uit la posturile tale (cum sint scrise si "tonul"), ma tot uit la intrebarile tale si -mi semeni foarte cunoscut, semeni cu un domn sebastian care tot "fura meserie" dupa cum spune el de la unii si de la altii (eu zic ca fura sau macar incerca sa fure softurile din calculatoarele masinilor) .... din ce postezi pe aici si prin alte parti semeni tare rau cu sebastian ......
ai mai incercat si cu altii sa vezi cum se fac diverse chestii pt ca apoi sa le scoti pe piata spunind ca sint inventia ta racing condom

:lol: :lol: :lol:

Hexer 04-12-07 22:55

Re: Astra C20LET cu Unichip si GT35
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 1229795)
:lol: :lol: :lol:

Are idei frumoase baiatul :)
Asi fi bucuros sa stiu despre masini cat stie Sebastian.

Dar in continuare sustin intrebarea, cat ati schimbat si ce la motort?


All times are GMT +2. The time now is 00:28.

- Copyright 2026 4Tuning