Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte Anunturi Piese (https://forum.4tuning.ro/524-anunturi-piese.html)
-   -   Cumpar statie (https://forum.4tuning.ro/524-anunturi-piese/4468-cumpar-statie.html)

mutzu 03-04-05 11:12

Cumpar statie
 
Nu ma prea pricep, asa ca v-as ruga sa-mi spuneti, ce statie mi-ar trebuii pt un tub de bass de 160 w RMS, sa ajunga cat sa mearga si sa nu-l ard.

Asta e tubul ---> http://www.blaupunkt.com.au/7606439000_main.asp


Mersi anticipat ! :wink:

ReLLaXX 04-04-05 00:46

Incearca un SAL SAF 2070. 2 x 70 W, 1 x 140 W, ceva peste 100 RMS zic eu, Full MosFet la sursa de alimentare si la amplificare, crossover reglabil, putere suficienta pentru difuzorul tau. Plus ca iti garantez din experienta ca daca pui ceva mai tare de atat pe el il arzi. :wink: Pretul amplificatorului este 3.125.000 nou, cu 1 an garantie, aici in Cluj. Daca te intereseaza da-mi un semn.

Alexutzzz 04-04-05 05:02

incearca la alpine ca acolo gasesti orice d preturi nu zic nimik :(

mutzu 04-04-05 10:24

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ReLLaXX\"
Incearca un SAL SAF 2070. 2 x 70 W, 1 x 140 W, ceva peste 100 RMS zic eu, Full MosFet la sursa de alimentare si la amplificare, crossover reglabil, putere suficienta pentru difuzorul tau. Plus ca iti garantez din experienta ca daca pui ceva mai tare de atat pe el il arzi. :wink: Pretul amplificatorului este 3.125.000 nou, cu 1 an garantie, aici in Cluj. Daca te intereseaza da-mi un semn.

Frate SAL ?
Am auzit ca sunt ca pasta .. :roll:

ReLLaXX 04-04-05 12:08

Asa am auzit si eu multe despre o gramada de firma. Daca nu ai auzit cu urechile tale, e pacat sa te pronunti. SAL-ul face cateva lucruri bune si ieftine. Si printre ele se numara seria de amplificatoare SAF si seria de difuzoare componente RFP, care la banii lor suna foarte bine. SI ar mai fi si altele daca e sa discutam, inclusif condensatorul de 1 Farad... etc.

Daca ai drum prin Cluj se pot face demonstratii. Eu am testat cam 99% din produsele SAL, multe pana la distrugere. Deci pot sa-ti spun cu certitudine ce e bun si ce nu. Chiar si comparativ cu aparate de marca daca vrei. Era o sugestie... Cum am mai spus si altora, tu stii cati bani vrei sa dai pe produs si cati vrei sa dai pe marca si pe ce crede lumea despre el. ;)

ReLLaXX 04-04-05 12:10

PS: Ca sa te asigur de un lucru, ORICE amplificator de la Blaupunkt din seria GTA e mai slab decat echivalentul lui din seria SAF de la SAL. Si pot sa spun acelasi lucru despre subwooferele mari. Demonstrativ. 8)

Nu tot ce zboara se mananca... :roll:

Mondeo 04-04-05 12:50

pioneer ampli 2x50w sau 1x150 3 mil lei

mutzu 04-04-05 16:12

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Mondeo\"
pioneer ampli 2x50w sau 1x150 3 mil lei

Unde gasesc asa ceva?

DRooPY 04-04-05 20:59

1 Attachment(s)
Am eu un Alpine de vanzare 150x2 sau 300 (mono) RMS super tare Alpine 3539 este buna pretzul este de 130 E

mutzu 04-04-05 22:10

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"DRooPY\"
Am eu un Alpine de vanzare 150x2 sau 300 (mono) RMS super tare Alpine 3539 este buna pretzul este de 130 E

Omule cu 300 w RMS, ii fac mucii cravata tubului meu.
E prea de putere pt el.
E misto, dar nu e pt ce am eu.

Mersi oricum !

Mondeo 05-04-05 10:08

am io de vanzare

Fixius 05-04-05 22:51

daca verei am eu un amplif rockford..... ii numai bine ptr ce iti trebuie tiie... 2 x 60


inca nu am poza... dar pe maine daca vrei ....

mutzu 05-04-05 23:43

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Fixius\"
daca verei am eu un amplif rockford..... ii numai bine ptr ce iti trebuie tiie... 2 x 60


inca nu am poza... dar pe maine daca vrei ....

Pretz, poza :?: 8)

DRooPY 06-04-05 13:48

Mane are 300W RMS cei drept dar nu e obligatoriu sa o tzii la maxim.... si gandeste-te ca poate schimbi wooferu si vrei pui ceva mai puternic ... deci te avantajeaza, iti zic sincer singurul inconvenient al acestii amplif este ca consuma mult curent... popate te razgandesti !

Fixius 06-04-05 16:08

1 Attachment(s)
la 150€ negociabil...


All times are GMT +2. The time now is 18:56.

- Copyright 2026 4Tuning