Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   Audi 80 (B2) quattro (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/39287-audi-80-b2-quattro.html)

BN-01-WSO 23-04-07 22:44

Audi 80 (B2) quattro
 
2 Attachment(s)
Salutare! Acesta este Audi-ul meu

BN-01-WSO 24-04-07 13:16

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by BN-01-WSO (Post 867699)
Acesta este furtunul de care am nevoie. Eu is din bistritza

cine ma poate ajuta? PM

GAby645 26-04-07 22:12

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
da ala nu e 1.8s e injectie :oops:

GAby645 26-04-07 23:43

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
"s" ... din cate stiu eu e carburatie! Am avut B3 1,8s si era carburatie

swat_delta1 06-05-07 01:33

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 873193)
"s" ... din cate stiu eu e carburatie! Am avut B3 1,8s si era carburatie

ala din imagine sigur e injectie ca nu seamana cu al meu care e tot 1,8 da carburatie...si poti sa incerci la dezmembrari ca tre sa aiba si furtunu ala cre ca nu iti ia mai mule de 10 ron pe el..

BN-01-WSO 08-05-07 13:28

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by swat_delta1 (Post 886718)
ala din imagine sigur e injectie ca nu seamana cu al meu care e tot 1,8 da carburatie...si poti sa incerci la dezmembrari ca tre sa aiba si furtunu ala cre ca nu iti ia mai mule de 10 ron pe el..

ala din stanga i carburatzie da iam facut transplant de pe alalalt. :D Am facut rost shi de furtun darnu merge cum ar trebui. Se ineaca sau nu jtiu ce draq are.
Sper sai dau de cap :(

GAby645 10-05-07 22:24

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
mai pune si u niste poze !!
ai mai facut ceva pe la ea??

BN-01-WSO 11-05-07 08:54

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 895171)
mai pune si u niste poze !!
ai mai facut ceva pe la ea??

Iam mai schimbat aripile, ushile dar prioritar este motoru sa mearga shi dupa aia in functzie de fonduri mai vad eu ceo sai mai fac. Acum ashtept sami pun diferentzialu shi cardanu k nu lea avut pe ea. Dupa aia cu timpu nijte jentzi shi o vopsea.

maier sergiu 11-05-07 20:59

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
E cam belea cu injectiile alea sunt puternice dar foarte pretentioase verifica-ti prima si prima data pompa de benzina tre sa bage minim 10 atmosfere altfel nu va merge bine niciodata am umblat de nebun cu o injectie din aia la toate servisurile din judet si nimeni nu io dat de capat tre sa gasesti pe cineva care chiar se pricepe la ele vacumurile tre sa fie la locul lor sa nu traga deloc aer fals e complicat :rolleyes2

BN-01-WSO 12-05-07 00:37

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by maier sergiu (Post 896635)
E cam belea cu injectiile alea sunt puternice dar foarte pretentioase verifica-ti prima si prima data pompa de benzina tre sa bage minim 10 atmosfere altfel nu va merge bine niciodata am umblat de nebun cu o injectie din aia la toate servisurile din judet si nimeni nu io dat de capat tre sa gasesti pe cineva care chiar se pricepe la ele vacumurile tre sa fie la locul lor sa nu traga deloc aer fals e complicat :rolleyes2

Pompa parerea mea e ca baga din moment ce se deschid injectoarele numa treaba e k nu am conductele ei originale ci am pus nijte furtune in locul unde vine legata pompa posibil sa traga aer, nu shtiu ce sa mai cred:shock: In acelashi timp ma gandesc k ar fi aprinderea. Apas acceleratzia o tzin la un anumit punct, sta o vreme dupa aia se accelereaza cum ar trebui dupa care iar scad turele shi tot asha. Dak incerc sa pornesc de pe loc, o tzin accelerata in blana cum iau picioru depe ambreiaj scad turele shi da sa moara. :rolleyes2 draq shti ce are:cry:

maier sergiu 12-05-07 20:33

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
majoritatea problemelor vin de la pompa de benzina tre sa bage min 10 atmosfere degeaba deschid injectoarele ca si cu 4,5 atm. deschid pune un manometru pe ea si vezi exact debitul oricum tre sa ai mult noroc sa-l faci sa mearga singur nu te chinui sincer cauta un specialist altfel nici o sansa credema tre sa verifice presiunea pe cap sunt multe si nu merge cu testerul ca e mecanic, cunosc situatia atata am umblat cu a mea ca deja cunosc bine cum functioneaza inj. mecanica oricum multa bafta :sad:

GAby645 24-05-07 21:21

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
vad ca mai ai unu de piese!! ala ce motor are??

BN-01-WSO 28-05-07 08:36

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 918269)
vad ca mai ai unu de piese!! ala ce motor are??

poi de pe ala am loat motoru 1.8 gte 112CP

Cretzu_bv 02-07-07 12:49

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
super buna masinutza!!!ai grija de ea si s-o stapanesti sanatos!!am si eu un B2 d 1.6 numa k nu CC k al tau da oricum sunt mandru d el:)

BN-01-WSO 02-07-07 18:41

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by Cretzu_bv (Post 977224)
super buna masinutza!!!ai grija de ea si s-o stapanesti sanatos!!am si eu un B2 d 1.6 numa k nu CC k al tau da oricum sunt mandru d el:)

Ms ms. Acuma m-am apucat de ea: reparatzie capitala (sau ceva de genu)!
Mi-am luat bucshe, vreau s-o izolez, sa-i pun diferentzialu shi cardanu shi intr-un final o vopsea! Astea in functzie de bani k ashtias marea problema:( . Bafta shi tzie cu al tau. Pune nijte poze. Ciao


All times are GMT +2. The time now is 16:07.

- Copyright 2026 4Tuning