![]() |
Propunere pentru noul cod rutier 2007
alte reguli de circulatie pe care le-ati intalnit, si nu le scrie naibii nimeni in codul rutier
de exemplu eu am observat asta: Prioritate are INTOTDEAUNA cel care trece fata de cel care sta... altfel iese accident, nu? |
|
sau: daca ma bag in fata lui cu tupeu sigur ma lasa sa trec chiar daca eu nu am prioritate :evil: asa cum fac toti taximetristii,soferii de autobuze/microbuze
|
io unu nu sunt deacord cu transportu in comun .. cu zi ... prioritatea fatza de cele care pleaca din statie .. daca luam maxi taxi d exemplu .. ashtia nu dau prioritayte nici la pietoni nici la politie la nimeni park sunt nebuni ...
|
Re: Propunere pentru noul cod rutier 2007
Quote:
|
Am vazut dimineatza un reportaj pe PRO TiVi ca va fi legal sa ai detectoare radar,ca sunt efieciente,te fac sa reduci viteza,iar in Occident sunt legale!!!! :peace: am zis si hai cu detectoru!!!
|
Naspa faza cu noul cod rutier!JOS UE!
*******************************prb. rez. g: nu nu e voie... i-am trimis instant pm.... ca dispare definitiv daca recidiveaza... si am primit apoi cateva pm, si pe messanger, si telefoane.... si... AM UITAT SA STERG... scuze... |
Cei mai periculosi soferi, vorbin de provincie sunt distribuitorii! Merg foarte tare, ploua ninge nu conteaza, se baga in depasire ca idiotzii si nu respecta nici o regula de circulatzie :x . Banuiesc ca sunt stresatzi de patroni :lol: .
|
LOOOL! vad ca e in italiana flashu :D ati fost careva prin Italia?! am ramas masca! aia intra in intersesctie pe orice culoare..poa sa fie si mov!!!
se uita stanga dreapta...si trec! bine ca macar se uita...asa ar trebui si pe la noi :D :) : :roll: :roll: :roll: |
Re:
Quote:
Si mai rau chiar...ei cand vad culoarea rosie a semaforului in lok sa puna frana treptat pana cand ajung la semafor...ei merg cu 60 iar la 5 metri de semafor pun frana brusc...deaia toate masinile din italia sunt lovite! |
Parerea mea e ca cei mai prosti soferi sunt 1. femeile 2. soferii de pe itb-uri si maxi-taxi 3. taximetristii 4. soferii de prahova incepatori :))). pe bune acum, femeile la volan sunt pericol general, nu au atentia distributiva, se pierd cu firea f rpd. bineinteles ca ma sunt si exceptii, dar f f rar. iar soferii de pe maxi-taxi, sunt chiar nebuni !!
|
Re:
Quote:
parca te si vad la tv,asaltat de femei :D vor sa ia pielea de pe tine (nu va ganditzi la prostii :D :)) :twisted: :twisted: ) ce sa ii faci ma....sunt soferi si soferi,nu poti nici sa ii faci egali,nici sa spui ca toti sunt in plop cu sofatu...asa ca lasam proba contrarie sa decida :) eu zic ca daca merg usor si cu atentie,nu au de ce sa faca incidente (la FMI ma refer :D ). drive safe ladies....:) watch out 4 the guys,the crazy ones :D |
Apropo de italia ... inca un motiv pentru care is lovite toate masinile de acolo e ca parcheaza lateral ca nebunii. dau in masina din fata, dau in aia din spate, dau in aia din fata , dau in aia din spate .. pana isi parcheaza ei masina. :lol: :lol: :lol: nu`s curiosi
P.S. Nu faceti mijto de incepatori ... ca toti sunt incepatori candva ... |
am nevoie de un dictionar Italian-Roman :lol:
probleme cu ialiana se intampla :cry: ce e frumos in italia e ca poti sa ai permis de conducere de la 16ani Viata Frate--- :wink: de ce nus-ar da si la noi o asemenea lege poate in 2007 cand intram in U.E- 8) |
Pai eu am fost in Italia. Se poate scrie o carte. Un singur exemplu va dau. unde stateam eu aveam vedere la un semafor. Ningea si acolo dar rar de tot iar cand se prindea putzin sa-i fi vazut unu in altu :lol: Va zic eu la trecerea de pietoni sa va asiguratzi de 3 ori. Iar de chestia cu carnetul nu am auzit. ce stiu sunt masinile fara permis. Alea se pot conduce de la 16 ani. BTW am vazut o masina dinaia cu spiners :wink:
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:50. |
- Copyright 2026 4Tuning