Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   corvette cabrio (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/31799-corvette-cabrio.html)

cielo wrc 25-01-07 13:08

corvette cabrio
 
4 Attachment(s)
corvette cabrio anu fabricatiei 1992 full option 6+1 trepte 400 CP
12.800 e Variante
0722.351.562 0788.985.659

bmwwill 25-01-07 15:15

Re: corvette cabrio
 
tare masina mereu ma intrebeam de ce stea acolo nemiscata...bafta la vanzare!

lascarica 25-01-07 15:46

Re: corvette cabrio
 
Vara mai merge cu ea in weekend proprietarul(Vali daca mai tin minte bine...cel care a postat-o probabil e baiatul lui;) ),nu statea chiar nemiscata,insa e evident ,nu-i masina pentru mers in carreffour la cumparaturi....unde vrei s-o miste daca mai are alte masini de oras?
Om foarte corect si sincer proprietarul,masina f.rara la noi,pretz absolut corect:).

BMW70ANGELAYES 25-01-07 21:51

Re: corvette cabrio
 
cati cc are aceasta bijuterie??

cielo wrc 25-01-07 23:44

Re: corvette cabrio
 
motoru are 5700 cc

cielo wrc 25-01-07 23:45

Re: corvette cabrio
 
modelu asta e Zr1 este unicat in bucuresti si chiar romania

cielo wrc 26-01-07 11:13

Re: corvette cabrio
 
un up ca vine vara si iarna nu-i ca vara :)))

florin_cars 26-01-07 18:02

Re: corvette cabrio
 
Quote:

Originally Posted by cielo wrc (Post 715844)
modelu asta e Zr1 este unicat in bucuresti si chiar romania

dk e ZR1(motivul celor 400Cp, k ma miram initial de unde atatia :lol: ) sa stii k mai este cel putin unul ..alb, cu nr de CT..ce a fost acum 3 ani parca..la reparat la un mare service de masini americane din BUC..chiar un amic..l-a mesterit, am poze undeva..da nush dk e relevant.

chiar e bestiala..dk e ZR1,
succes :-P

DolusD 26-01-07 18:34

Re: corvette cabrio
 
frumoasa masina ,merita fiecare banutz , bafta la vanzare ! up de la mine........

viper_srt10 26-01-07 18:41

Re: corvette cabrio
 
Prima data cand am vazut masina a fost pe discovery la Mithbusters cand au pus aia in ea 2 porci morti doar ca sa vada daca se mai vinde masina cu mirosul ala
Sincer mie mia parut rau de masina dar asta e viata uneori mai cruda
bafta in vanzarea ei!

Race 27-01-07 13:37

Re: corvette cabrio
 
Quote:

modelu asta e Zr1 este unicat in bucuresti si chiar romania
Chiar in lume.E o masina atat de rara,incat nici un model nu a fost oferit de GM spre vanzare.Au existat prototipuri de ZR-1 decapotabile expuse la saloane,dar toate ZR-1 vandute publicului au fost coupe-uri.ZR-1 din 1992 avea 375 CP,iar asta are 300 CP.

cielo wrc 28-01-07 14:09

Re: corvette cabrio
 
scrie si pe motor seraia masini si zr1

cielo wrc 28-01-07 14:10

Re: corvette cabrio
 
un up ca e cald afara si viteza in romania vre-o 290 si ceva si mai ducea mult

maryo 30-01-07 10:34

Re: corvette cabrio
 
Quote:

Originally Posted by cielo wrc (Post 719166)
scrie si pe motor seraia masini si zr1

ZR 1 este cutia de viteze cu care este echipata masina - o cutie ft ft tare , a fost pusa si pe Omega Lotus.

lascarica 30-01-07 16:35

Re: corvette cabrio
 
maryo -banuiesc ,te referi poate la masina aici de fata,nu la corvette zr1-'92 in general- care(in versiunea coupe cel putin...cabrio e posibil sa fie cu LT1) era ceva mai diferit de configuratia clasica....adica avea motor DOHC(LT-5...375-405CP> '90- '95) NU clasicul OHV....adica cate doua axe cu came pe fiecare banc de cilindri,nu una singura centrala in bloc,asa cum au toate modelele de corvette> Asta fiind si principala diferentza fata de modelul C4 non-ZR si nicidecum cutia de viteze conceputa impreuna cu lotus (ca si motorul dealtfel;) )
Vanzare buna;)!


All times are GMT +2. The time now is 14:04.

- Copyright 2026 4Tuning