![]() |
vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
ce credeti ? intra vr6 pe dacia 1310 sau 1.8 de golf 3 ? daca da ce cutie imi trebuie ?
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
ala de 1.8 intra de vr6 nu stiu nu am vazut...
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
[QUOTE=Bryan;4453668]
Ps : Alex ms de raspuns , astept poate imi raspunde puya sa imi zica ce cutie a pus el |
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
De ce nu pui 1.8 16 v cu codul F7p intra pe suportii de papuc diesel si la cutie si la motor.
Sau 1.7 t de volvo 440/460 la fel e cu suportii ca la f7p. |
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
o cutie de audi 80 b3...de benzinar :)..., pentru motorul de 1.8...vr6-ele..banuiesc ca este prea greu..sau pune un 1.7 turbo de volvo..are blocul identic cu cel de la f7p:)..
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
Am eu cutie de Audi de vanzare, a fost pe un papuc cu un 1.6 diesel de VW. E posibil sa intre si VR6-le dar te complici. Un 1.8 16v de Golf 2 GTI este mult mai avantajos decat un VR6 la care se complica montajul. Intreaba-l pe SGM daca s-ar putea pune pe 1310 pentru ca el are pe Logan-ul lui si cum el a avut si 1310 stie cam cum ar veni. Bafta.
Edit: La cutie dau si planetare si butuci gata de montaj pe 1310 fara absolut nicio modificare. |
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
4 Attachment(s)
Daca tot vrei 6 la numar poti pune un monstrulet de asta...din cate imi amintesc este de pe un r 25 pe cutie de r18
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
vai :)) am ramas cu gura deschisa daca stau si ma gandesc mai bn un 1.8 16v de vw cred ca e cel mai bun
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
cutie de audi mai ben vii la mine acasa si iti arat 8)
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
Quote:
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
sau de pe vreun audi...sau golf...:)...dar o modificare mai realista ar fi batranul kr.
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
Intra si VR6 le si 1,8-ul. Cu amandoua e la fel de complicat. Nici o schimbare de motor nu e simpla.
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
Quote:
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
Eu vand cutie de audi cu tot cu planetare si butuci, gata de montaj pe Dacie. Au fost montate cu un motor de Golf, deci se potriveste la fix motorul de pe GTi. Daca vrea cineva, PM.
|
Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:11. |
- Copyright 2026 4Tuning