![]() |
Bora 90Cp
Cati caluti pot scoate din ea .... Motorul original are 90Cp , 66Kw , si e 1.9 TDi ... si ii pot monta Nos ? sau flame trower ? Unde ma duc , si cat ma costa ?
|
Re: Bora 90Cp
bai nu mai visa!
unde e postul unde ziceai ca ai schimbat turbian..ai 150 de cai...? acum vad ca ai 113. din ce? vezi cu Nos pe TDI ca s-a mai discutat! poti scoate 120 cu chip. safe. de chip, cauta tuneri... voinea, ceky, etc..etc cam 200-250-300 E. mai departe. turbo, intercooler, alt soft. injectoare, alt soft...si tot asa! ax cu came... si deja ajungi mai sus decat crezi! fara filtru sport ca strici debitmetru. fara flame thrower ca nu e NFS aici! |
Re: Bora 90Cp
Da ma . Am vb cu cineva si mia spus ca daca ii pun CIP si nush ce pe acolo ( axe cu clame ) , nu prea ma pricep la motoare , pot ajunge la 200Cp si o viteza de 240km/h-260km/h . E adevarat ? De ce nu mere NOS si Flame ? :( Mai faceam si io impresie pe aci ... pan oras
|
Re: Bora 90Cp
nu mai vb cu toata lumea!! daca ii pui cip si ajungi la 200 de cai doar din cip, nu apuci sa iesi cu ea de pe strada! faci turbo franjuri! daca un te pricepi la motoare..fa rost si pricepe-te! citeste, ca d-aia ai net. nu sa te lauzi cu tot felul de stupizenii! daca vrei sa ajungi in locatia aia de la tine din profil, mai scoate capu' din pornoromania.com !
daca deschizi okii mai e un topic despre Nos pe TDi! dar de ce imi bat eu capu' cu toti terminatii.... :( mai spunetii si voi, ca eu deja ma plictisesc! si inca ceva! sa imi arati si mie unde e axul ala cu clame, ca eu nu il gasesc decat pe ala cu carlige si agrafe!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: |
Re: Bora 90Cp
Pare rau ca intervin dar..axe cu clame? :)))))))))))))))))) :lol::lol::lol::lol::lol:
Baiatu'..baga chip si tobe si ia o privire de racer..si atat.... ca deja la mai mult te incurci in definitii :lol: |
Re: Bora 90Cp
Ah da si special pt tine de la "cocotuning" avem noul turbo cu elice pe shapca de se pune in cap si cold air inteicu' din paie de suc unite...s-aveti cai :lol:
|
mah lasa omu..
ca nu mai avea capse sa prinda acolo viteza.. si a bagat clame.. ca's la fel de bune.. :D
da pe mine ma intereseaza.. de ce puii mei sa iti faci masina bolid de curse.. dintr-o amarata masina de familie?? sa omori motorul? sa iti pice piese din ea? ai bani sa bagi in ea? o masina este ca un sac fara posterior! iti faci si tu acolo un spoiler/eleron, ceva sa arate bine la ext si la int.. si lasa draq motoru asa cum e.. daca voiai masina de curse.. iti cumparai una special pt asa ceva!.... si nu mai trebuie sa ii pui agrafe noi!:D :shock: |
Re: Bora 90Cp
Axe cu clame :) , Flametrower pe 1.9tdi ? :-) :-) :)
P.s. Nu stiu daca ati observat dar de fiecare data cand apare ori un nou film cu masini&tuning (FnF) sau jocuri de profil (NFS) apar astfel de topicuri. Pacat. |
Re: Bora 90Cp
v-am spus ca nu pricep la motoare .......
|
Re: Bora 90Cp
Nu mai radeti de el...sunt axe cu SCAME frate asta sa nu te mai faci de *** pe viitor :d
|
Re: Bora 90Cp
Quote:
|
Re: Bora 90Cp
Quote:
|
Re: Bora 90Cp
sorry for offtopic
Quote:
|
Re: Bora 90Cp
Quote:
|
Re: Bora 90Cp
Parca forumul e facut sa ne ajutam , nu sa batjocorim . Oricum m-am saturat de voi ... numa prosti ...
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:55. |
- Copyright 2026 4Tuning