![]() |
radicalia rr12
3 Attachment(s)
Salut. M-am tot gindit si am ajuns la concluzia ca merita sa postez niste imagini cu masinuta pe care eu si un prieten de-al meu din Republica Dominicana am reusit sa o construim. Mai bine zis, el a construit-o, eu doar am proiectat caroseria pornind de la un sasiu tubular. Motorizarea cred ca este un Kawasaki 1300. Nu stiu citi cai are si alte date tehnice, pt ca inca nu le am. Am in schimb pozele astea.
|
Re: radicalia rr12
bv cat prinde ?
|
Re: radicalia rr12
100 sigur daca nu mai mult
|
Re: radicalia rr12
ooooooo ,chiar frumoasa , pune si u mai multe poze cu ea si da mai multe detalii ( ce atzi pus pe ea , ce dificultatzi atzi intampinat .....etc....) ! respect !
|
Re: radicalia rr12
cum ati confectionat caroseria?
|
Re: radicalia rr12
in primul rind imi cer scuze ca n-am mai dat pe forumul asta de mult. am fost cam ocupat cu altceva. caroseria a confectionat-o prietenul meu, dupa desenele si planurile mele, din fibra de carbon. el are un atelier in care fabrica barci cu motor, deci are toata priceperea si tehnologia la indemina. prima data, pe sasiu a confectionat niste matrite dintr-un fel de lut, apoi pe ele s-a mulat fibrele de carbon, urmind apoi sa fie arse intr-un cuptor special. cit priveste datele tehnice is astea:
-motor kawasaki 1300 din '89 -6 cilindri in linie -130 CP -injectie DOCH -cutie 5 viteze prietenul zice ca a mers cu ea cu 200 km/h si inca ar mai fi putut dar nu e stabila dpdv aerodinamic. oricum, a fost o experienta misto, avind in vedere ca eu nu prea stiam cu ce se maninca o masina. |
Re: radicalia rr12
Hi everybody: I am the builder of the RADICALIA RR12. Really we are a shipyard located in Dominican Republic, but also we do love cars. Every year we build a concept car. With the RR12 you are wrong. The chassis is a multitublar frame design by our structural department. The body work is made in carbon fiber, as the wind wings. The engine is a Suzuki Hayabusa 2006 1300 cc Turbo of 250 HP. Its weight is 375 kilos. the performances are acceleration 0-100 km/h in 3.5 seg, max speed limited to 250 km/h. Front wheels 205-17-40, rear wheels 240-17-40. Disk brakes become form the Kawasaki 1000 ZR.
Now we are working in a Twin engined car with two Suzuki Hayabusa turbo of 250 Hp each one syncro. We expect accelerations under 2.6 sec. Thanks to everybody Juan Moreno |
Re: radicalia rr12
Quote:
Take care and cheers, Marius |
Re: radicalia rr12
Salut. M-am tot gindit si am ajuns la concluzia ca merita sa postez niste imagini cu masinuta pe care eu si un prieten de-al meu din Republica Dominicana am reusit sa o construim. Mai bine zis, el a construit-o, eu doar am proiectat caroseria pornind de la un sasiu tubular. Motorizarea cred ca este un Kawasaki 1300. Nu stiu citi cai are si alte date tehnice, pt ca inca nu le am. Am in schimb pozele astea.
Juan, here is the translation of what i wrote in romanian: Hi. I'v been thinking, and i came with the conclusion that is worthed posting some pictures with a car that me and a friend of mine from Dominican Republic build. To tell the truth, he build it, me, i just did some sketches folowing a tubular chassis. The motor is a Kawasaki 1300. I don't realy know how many horse power it have. I have this pictures. In the second post, i wrote that you build the body after my sketches, and how you made the moldings for the body and i gave some tchnical details from my memory. Once again, thanks for everithing Juan, and for oportunity to helt creste this superb car. Cheers, Marius |
Re: radicalia rr12
cate bucati sunt facute ?
|
Re: radicalia rr12
E o jucarie interesanta dupa parerea mea bv voua si felicitari.
|
Re: radicalia rr12
ceva nou pe aici?
|
Re: radicalia rr12
Quote:
doar una. e judt for fun ;) |
Re: radicalia rr12
Quote:
|
Re: radicalia rr12
5 Attachment(s)
Citeva imagini cu Radicalia Hechizo 4X4. Din pacate nu am prea multe date tehnice, dar se pare ca v10 a fost inlocuit cu un v6. Sper ca primesc cit de curind amanunte legate de partea tehnica. Deocamdata nu am primit decit aceste poze. Se poate vedea ca interiorul lipseste inca. Inca un exemplu ca se poate face ceva, chiar daca ne despart citeva mii de km, cu ajutorul internetului. Meritul este mai mult al constructorului, nu al meu, cel care a proiectat caroseria.
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:59. |
- Copyright 2026 4Tuning